Experiment s domácím násilím

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:666
Počet zobrazení:7 693

S domácím násilím je to složité. Je neskutečně rozšířené, ale zároveň neskutečně tabuizované. Dovolil bych si říct, že skoro v každé rodině dojde ke krizi a manžel udeří svou manželku. Přináším vám další video na zamyšlení. Tentokrát od organizace POWA (People Opposing Women Abuse), která zkusila udělat experiment, který je bohužel pravdivý. Moc lidí se nechce dostat do problémů kvůli cizím lidem. Je to ovšem správné?
Dětinské názory a blbé kecy si prosím odpusťte.

 

Přepis titulků

9.května jsme zkusili experiment v bytovém komplexu v Johannesburgu. Přeložil: Rizyk Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz Ahoj. Čau. Sousedé z celé residence si stěžují na kravál bicích. Víš co, nebydlíš tady sám. Musíš brát ohledy na lidi okolo. Je to takový kravál. Vážně, slyšíme každý úder. Omlouvám se.

Stejný komplex, jiná noc. Ročně je 1400 žen zabito vlastními partnery. Nemyslíš, že je na co si stěžovat? LIDÉ PROTI TÝRÁNÍ ŽEN

Komentáře (91)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Rozdíl v síle mezi samcem a samicí a uplatňování této sil mezi silnějším a slabším pohlavím je základ evoluce. Savec se stal člověkem se schopnějším mozkem i proto, že muž dokázal uplatňovat sílu nejlépe ze všech savcu. Dukazem je i skutečnost, že v národech, kde muži pŕestanou používat svoji větší sílu svalu, rozumu a rozmnožování, klesají duševní schopnosti a nastává degenerace národa a civilizace. Např. dnes Evropa a USA degenerují, protože muži nevyužívají evoluční sílu svalu, mozku a schonosti množení zdravých dětí, ale naopak se nechají dokonce terorizovat. Výsledkem jsou stále víc degenerovaní potomci.

00

Odpovědět

Po podvodné emancipaci ženy jsou muži vyvražďováni od početí do ukončení života feministkami obou pohlaví tím nejkrutéjším spusobem. Nejoběktívnejším dúkazem nejsou zveřejńované propagandistické hystrické zevšeobecněné drby-příběhy, ale matematika. Matematika oběktívné dokazuje, že od vzniku novodbého feminismu se muži dožívají v prúměru o 14 let méně než v době před feminismem. To znamená každý den je k smrti uštvaných několi miliónú mužú, chlapcú feministickou genocídní mašinérií. Ps: Probúh ale feministky ne že přestanete ty muže týrat až k smrti. Evoluce je o tom, že ti muži se musí sami ubránit! Když se nedokáží bránit – jsou degeneranti! A jedině feministka je predátor, který zdegenerovaný národ, stát, región dokáží vyhladit od degenerantú . To učí náš pán učitel Ing. L. Balvín – novodobý moderní Sokrates.

1922

Odpovědět

Násilí obecně nic neřeší a nikdo nemá právo páchat násilí na tom druhém a ani myslet si, že ten druhý zaslouží "po hubě". Jenže už to začíná v dětství (tělesné tresty, ponižování, psychické vydírání, zesměšňování, snižování lidské důstojnosti) a pak se to "jen" přenese do dospělosti, kdy si člověk neuvědomuje, že takhle se problémy neřeší a neví mnohdy jak z toho ven (tím myslím i toho, kdo páchá násilí).
A když se připojí alkohol, nebo další okolnosti, tak pak je těch obětí možná i víc, než se dostane do statistik.
Video mě velmi zaujalo a je bezva, že člověk má možnost přemýšlet dále o věcech, které jsou ve společnosti vžity a cítí, že je potřeba změna, že není potřeba mezi sebou bojovat o moc, o poslední slovo, o to, kdo bude mít nad situací kontrolu...

182

Odpovědět

No jako pokud je to fakt real, tak je to síla...

201

Odpovědět

Kubisko: Prostě k nim mám takovou úctu, že je udeřit nedokážu ... I kdyby "vyprovokovala" bitku, proč? Každý člověk je jiný a né každého bychom si sice měli vážit, ale pokud se jedná o fyzickou agresi, ženu neuhodím nikdy ...

192

Odpovědět

Jako to je fakt síla!!!Sousedi se stežují na hlasitou hudbu,štekajícího psa nebo hlasite puštenou telku,ale na výkřiky hrůzy a volání o pomoc nehnou prstem.Sakra vždyt nezavolali ani policii.Kreténi!!!Takhle to ale fakt chodí,ten experiment jen ukázal reálnou situaci ze života.A vím o čem mluvím.Násilí ze strany otce sme si se sestrou užili dost a mamka má z mlácení dodnes chronické bolesti hlavy a vyskočenou sánku!!!!Váš komentář

200

Odpovědět

Docela me stvou nazory typu je to holka, necham ji byt.To kdyby po vas jezdila autem, nechate si to byt protoze to je holka? Samozrejme, ze je blby kdyz da chlap prvni ranu, ale kdyz ne tak nevidim duvod proc to nevratit? Byl to v podstate jeji "napad" zacit se bit, tak prece nebudu stat jak trubka a nechat do sebe busit. Podle me je asi nejspravedlnejsi zpusob zub za zub, oko za oko. Kdyz vam nekdo treba poskodi nohu tak, ze je nutna amputace, me by za zkazenej zivot nepostacilo par let vezeni.

2013

Odpovědět

Jak už tu někdo psal, tak dost párů se pere jen do té doby, než se jim do toho začne někdo míchat. Pak to zřejmě cítí jako vměšování a společně se do vetřelce pustí. A to si ani nedovedu představit co by bylo kdyby některého z nich zranil. To by se po soudu nedoplatil.

200

Odpovědět

Já sem domácí násilí zažil z pohledu dítěte, tenkrát sem z toho neměl rozum, ale když si na to dnes vzpomenu.... Když se tenkrát táta naštval, mámě sem říkal ať ho neprovokuje, myslel sem že to jsou hádky vyvolaný z její strany, jenže to bylo období kdy mi bylo 7-14 co si pamatuju ty nechutný věci, neměl jsem z toho rozum. Můj otec je nejnechutnější osoba na světě, když si uvědomim že takovejch chlapů je víc, a takovejch chlapů bude ještě moc a moc, co tohle nezažili, je mi na blití. Bohužel někdo si myslí že je to v pořádku, kdo si to myslí je zrůda a z hloubi duše mu přeju jen to nejhorší. Kdo někdy byť v záchvatu vzteku a jen trošku ženskou uhodí, přeju mu, aby trpěl.
Jen abych to přiblížil, otec se ze začátku možná snažil, ze začátku to bylo samozřejmě všechno super a máma měla dobrej pocit, jakmile měl ale pocit jistoty a že jí nemůže ztratit, šlo to z kopce. Denně proházel prachy v automatech, dneska dluží miliony kvůli tomuhle. Z výplaty nepřines ani na rohlíky a pučoval si kde to šlo. Když se máma jen podívala na jinýho chlapa (NIKDY BY HO NEPODVEDLA), když doma nebylo navařeno, když byla pryč a neřekla mu kde je, to co on předváděl, to bylo nechutný. Vyhrožoval jí s kudlou, mlátil jí...opravdu nic hezkýho. Jednou se v hospodě ožral a vezl nás všechny domu. Máma s nim radši nemluvila, nechtěla ho naštvat, ale jemu stejně přeskočilo a rozhodl se že nás všechny zabije. Stočil auto do svodidel, rána...máma narazila hlavou do čelního skla, udělal to i přesto že ho prosila aby vysadil nás děti. Snažila se stopovat auta co jeli kolem, samozřejmě nikdo nezastavil, krvácela z hlavy, ale nikdo nic. Nakonec se naštěstí někdo našel, čekat až dojede sanitka kdo ví jak by to dopadlo.... Máma od něj chtěla několikrát odejít, ale vždycky se na ní někdo vykašlal a musela se k němu vrátit. Třeba když měla rakovinu a všichni jí odmítli hlídání, musela se k němu vrátit, nakonec to naštěstí dokázala a rozvedla se, ale do dneška z toho všichni nesem následky. Je moc a moc důvodů proč od nich ženský nemůžou.
Nekoukejte na to tak omezeně a nechte si svoje idiotský názory když o tomhle nic nevíte, kdo tohle nezažije, nic kloudnýho o tom říct nemůže a vždycky z huby vypustí nějakej kec.

212

Odpovědět

No já dokazala odejit, i s dětmi. Ale nejdřiv jsem musela těžce se postavit alespon trošku na vlastní nohy, za což byly také hádky, že se staram jen o své věci a kašlu na domacnost, a pak, bez pomocí okolí bych to nezvladlá, ani náhodou

210

Odpovědět

Je hrozne 'zabavne' ako sa snazime moralizovat a riesit veci, zachranovat jeden zivot pricom nicime celu planetu ako keby to bola mrtva pust a robime vojny kde nas uplne zbytocne zomieraju miliony a deju sa neskutocne ukrutnost...

191

Odpovědět

...GRW .... pokud to co jsi napsal myslíš vážně, tak bych Tě preventivně týden taky týral, pak by jsi třeba změnil názor. Blbe.

183

Odpovědět

já to chápu že jsou z toho ženský(hlavně ty který nikdo nebije) tak vyděšený.... trošku ta fyzická převaha nabourává ženský pocit rovnocennosti. Nebo - a to je pravděpodobnější- pocit ženský nadřazenosti, kterou spousta žen trpí.

1912

Odpovědět

Řesil sem podobnou hádku u nás v baráku pred pár lety. Tenkrát stačilo jenom zazvonit a byl klid, nikdo ani nevylezl. Měl sem připravenou větu, že jestli se chtěj zabít, tak ať s tim trochu pohnou, že se chci taky vyspat. Nemá cenu cokoli někomu rozmlouvat a nedivím se policii, že je k této otázce tak laxní. V tomhle se prostě nedá zavděčit. Jedinej rozumnej argument je obtěžování sousedů. Když se pozabíjet chtej, tak se prostě pozabíjej. Stejně to dopadá všechno tak, jak už bylo řečeno. Ženská se k takovýmu chlapíkovi stejne vrátí, dokonce i když od takovýho chlapa ženská uteče, tak si pak stejně najde podobný hovado.

191

Odpovědět

No já byl několikrát v podobné situaci a vždycky když jsem se angažoval ,/stačilo se zeptat: paní můžu vám nějak pomoci?/ tak mě ta žena vynadala , Ať se prý starám sám o sebe. A dál utíkala za svým partnerem.
Ať už si "o to sama řekla" nebo ne,,,, a že některé ženy jsou mistry v provokacích a psychickém teroru,,, každý chlap musí být natolik nad věcí aby ani v rozčilení ani v opilosti ženu nepraštil. Vím že je to těžké obzvlášť když častěji praští žena muže než naopak. A ruku na srdce pánové, koho z nás už někdy žena něčím nepraštila vší silou. My si to ale nesmíme dovolit protože by to mělo katastrofální následky.
A co se týče toho spotu,,, nejsme tu od toho abychom dělali svévolné kontroly cizích domácností a pořádaly trestné hony na agresivní idioty. Ale každý z nás může zvednout telefon a poslat policii že došlo k rušení nočního klidu. To ostatně v tom klipu udělali první den,, proč to neudělali i ten druhý den ? Smutná lhostejnost.

182

Další