Gmail ovládaný pohybem

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:325
Počet zobrazení:5 188

I Google si pro nás na apríla připravil jednu úžasnou novou technologii. A tou je e-mailová služba Gmail ovládaná vaším tělem! Ano, slyšíte dobře, už žádné otravné klikání myší a psaní na klávesnici! Google ví, co uživatelé chtějí. :) Službu si můžete vyzkoušet zde.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz Zdravím, jmenuji se Paul McDonald. Jsem produktový manažer Gmailu. Za uplynulé desetiletí technologie jako dotykové obrazovky změnily způsob, kterým ovládáme osobní elektroniku. Ale když dojde na e-mail, pořád spoléháme na zastaralé technologie, klávesnici a myš.

V Googlu jsme přemýšleli, jak to vyřešit. A dnes se s vámi rád podělím o naše řešení. Říkáme tomu Gmail ovládaný pohybem. Za použití vaší webkamery a speciálních sledovacích algoritmů může nyní Gmail interpretovat fyzické pohyby a transformovat je ve vykonatelné příkazy. Například k otevření zprávy udělejte pohyb jako při otevírání obálky.

K odpovědi ukažte prstem za sebe. K odpovědi všem použijte obě ruce. K odeslání zprávy si olízněte prst a položte ho na nohu. Spolupracovali jsme s experty v pohybových technologiích a v sémiotice na vývoji řeči těla, která by nahradila psaní. Pohyby jsou navrženy intuitivně, ergonomicky a jsou jednoduché v praxi. Studie za posledních 24 let naznačovaly, že více než 80 % naší komunikace je jazykem těla.

Když můžete použít zavrtění hlavou nebo nějaké gesto, komunikace se stává daleko efektivnější. Naše těla se nevyvinula k celodennímu sezení u stolu ve vzpřímené pozici. A myslím, že Gmail ovládaný pohybem osvobodí běžného uživatele od omezení, která moderní společnost při interakci s počítačem na lidské tělo uvalila.

Vývojem pohybem ovládaného Gmailu jsme strávili dlouhou dobu a jsme nadšení z potenciálu této technologie k vylepšení práce s e-maily. Pro více informací navštivte gmail.com/motion

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

cha! aplríl :DDD

183

Odpovědět

Nojby ty si tak IT ... :D :D :D

180

Odpovědět

konečně zábava pro it

184

Odpovědět

no za tie prachy by som chcel nieco vtipnejsie ;P

181

Odpovědět

No, moc originální to není. Už před dvěma roky přišla na apríla Opera se svými Face Gestures: http://labs.opera.com/news/2009/04/01/

180

Odpovědět

škoda že jen vtípek... to bych chtěl... xD

180

Odpovědět

a to není jediný aprílový žertík od Google :)

180

Odpovědět

Jak krásně seriózní to dokáží udělat.... :)

180

Odpovědět

At least not yet... :)

180

Odpovědět

funguje to to je maras :D

181

Odpovědět

To mi uplne nehorazne pripomelo zpravy od Onion :-D

180

Odpovědět

Krásny 1. april No.1

180

Odpovědět

ale kdyby to teoreticky existovalo a bylo to např v kanceláři byla by p***l sledovat tajtrdlující maníky u obrazovek :D

180

Odpovědět

je mi to jasný :) ale jinak by to bylo docela hustý :-D jen si nedovedu představit jak někdo "blbne" u poštovního klienta jen aby ho ovládal gestama :D

180

Odpovědět

Google, jako každoročně, nezklamal.

Mimochodem - zkuste napsat do vyhledávače Googlu "Comic Sans". :)

180

Další