Proto jsem si vybral Yale

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:608
Počet zobrazení:6 606

Tohle video nám zábavným a názorným způsobem ukazuje, jak to chodí na věhlasné americké univezitě Yale. Nenechte se odradit délkou, protože tento téměř sedmnáctiminutový kolos je napěchovaný chytlavou melodií, skvělým zpracováním, úžasnými záběry, sympatickými lidmi a mnoha dalšími pozitivy. Na výrobě se podílelo přes dvě stě lidí, z nichž (až na dvě vyjímky) jsou všichni studenti nebo zaměstanci Yale, takže všechen zpěv a hudba je také od nich. Přeji příjemnou zábavu. Do komentářů můžete napsat, které pasáže se vám líbily nejvíc.

Přepis titulků

...a proto je to tak důležité rozhodnutí. Protože vás bude doprovázet od teď až do budoucnosti. A tím bych završil další tradiční informační setkání na Yale. Za patnáct minut začne prohlídka. Do té doby rád zodpovím jakékoli otázky. Ano... Kdy byl Yale založen?

Výborná otázka. Yale byl založen v roce 1701. Ano, vy? Je pravda, že všichni profesoři na Yale učí? Další výborná otázka. Je pravda, že každý profesor na univerzitě Yale učí vysokoškoláky. Takže i prváka může učit nositel Nobelovy ceny. Další otázky?

Jo, já bych měla otázku. Proč jste si vy vybral Yale? Když jsem byl ve čvrťáku na střední, oslovovaly mě vysoké školy. Každý den jsem diskutoval, kde bych imatrikuloval, ale všude to vypadalo stejně. Ale když jsem si prošel možnosti, tak mi zbyla jen jedna.

Chtěl jsem mávat z univerzity zvané Yale. Vysvětlím to... Je to místo, kde se naučíš důležité znalosti a můžeš žít na obytné koleji. Můžeš dát duši do svobodných umění. A proto jsem si vybral Yale. Samozřejmě se ti dostane nejlepšího vzdělání nebo si můžeš vychutnávat rozhovory spolužáků.

Tady se setkáváme. Na Shakespearovské studie a medicínu. A proto jsem si vybral Yale. Jedním z důvodů, proč jsem si vybral Yale, je jeho ubytovací systém. Než sem studenti dorazí jako prváci, tak jsou náhodně přiřazeni k jedné z dvanácti menších komunit, zvaných obytné koleje.

Tyto koleje nemají nic společného s výukou nebo mimoškolními aktivitami. Ale buďte si jistí, že jsou trochu víc, než jen místo k životu. Promiňte? Ano, přijímací poradče? Pověz nám trochu víc o obytných kolejích. Jasná věc.

Studenti tady na Yale pochází ze všech možných míst. S každým druhem zájmu, který vůbec existuje. Rozdělují nás naše vášně? Ne, naše kolej nám poskytuje rodinu a společné zázemí. Po celé čtyři roky všichni bydlíme společně na kolejích, sjednoceni pýchou.

S takovými super zařízeními k vylepšování schopností, že nikdy nebudeš chtít vyjít ven. Každá kolej má jídelnu se salátovým barem a grilem. Organická volba pro každé jídlo. Já jich sním plný talíř. Každá má společenskou místnost, bez které nemůžeme žít. Studium nebo srazy skupin nebo se jen tak bavit.

A když mají jídelny zavřeno, máme tu sváču z bufetů. A když si potřebuješ dát pauzu, máme hernu, kde si odpočineš. Do školní knihovny se dostanu, aniž bych musela vyjít ven. A hned na konci chodby je mé prádlo oprané a vysušené. Cvičím ve školní posilovně, která je o pouhá dvě patra níž.

Pak se sejdu s přáteli na zkoušku v tanečním sále. Jsou tu tuny hudebních cvičeben, kde se můžu zlepšovat. - Dokonce máme i kino! - Tohle mi vždycky nahání husí kůži. Na Yale nemáme normální ložnice. Místo toho žijeme v apartmá, takže můžeš mít spolubydlícího. Máme stejné povlečení! Hned vedle je společenská místnost, kde můžeš přijít a chvíli pobýt.

Je tu místo na pohovky a telku nebo na lávovou lampu, pokud je to tvůj styl. Hlavou každé univerzity je rektor a děkan. Žijí s námi, jedí s námi a všechno to mezitím. Zapsal jsem si správnou třídu? Budou mi tyhle kredity stačit? Mám chřipku, potřebuji potvrzení.

Můžete mi poradit? Který letní program je dobrý? Tahle společnost je bezva. Díky bohu, že máme naši děkanku. Rektor nás všechny sbližuje jako náš starší profesor. Vede studijní pauzy a přednášky, když potřebujeme volno.

Kdo by rád viděl představení na Broadwayi? Rád přispěji. Pojďme uspořádat další koncert. S hrdostí to sladím. Večer bude jídlo zdarma. Všichni se o něj můžete podělit. A zítra čaj s rektorem. Doufám, že vás tam uvidím.

Čaj s rektorem je šance, jak spatřit všechny vaše oblíbené celebrity. Poslechnete si jejich příběhy a zeptáte se na radu. ... a proto jsem s ním musel udělat rozhovor dvakrát. Ať žijí obytné koleje. Místo, kterému můžeme říkat domov po celé čtyři roky. Smysl pro jednotu, ohromná komunita.

Naše přátelství zvítězí. Proto jsem si vybral Yale. Ale když vyjdeš z obytných kolejí, kdo ví, na co narazíš. 17 TANEČNÍCH SKUPIN 35 UNIVERZITNÍCH SPORTOVNÍCH TÝMŮ 45 SPORTOVNÍCH TÝMŮ 28 SÁLOVÝCH TÝMŮ 21 PĚVECKÝCH SKUPIN 4 KULTURNÍ KROUŽKY 8 KOMEDIÁLNÍCH SKUPIN 1 UDRŽOVATELNÁ FARMA 9 DIVADELNÍCH SPOLKŮ 22 HUDEBNÍCH SOUBORŮ 19 POLITICKÝCH ORGANIZACÍ 36 STUDENTSKÝCH PUBLIKACÍ A NESPOČET DALŠÍCH...

Ale Yale jsem si vybral především... kvůli jeho skvělým akademickým možnostem. Přišla jsem na Yale, protože jsem se chtěla učit a chtěla jsem se učit od těch nejlepších. Unavovalo mě pamatovat si čísla a fakta, jen abych zvládnula další test. Minulé léto jsem strávila v zahraničí. Pomáhala jsem dohlížet na zahraniční volby.

Teď jsem dobrovolník v právnické praxi na ochranu lidských práv. Jednoho dne chci být architekt. Chci pomoct zachránit umírající město. Proto potřebuji školu, která mi dokáže, že základy mé školní práce jsou v realitě. Teď chápu tu větší myšlenku. Má perspektiva má jiné měřítko.

Proto jsem si vybral Yale. Na Yale jsem jel přes celý svět, protože jsem chtěl souhrnné vzdělání. Teď přivádím čistou vodu zemím, které ji potřebují. Skrze nadaci H2O Africa. Já beru hodiny filozofie umění, abych poznal, kde se pravda snoubí s krásou. Co je účel umění a proč nás má zajímat, kde se prolíná Platón s Picassem?

Já studuji problémy samotného světa, které potřebují vyřešit, protože podnebí se mění rychle. Pracuji na projektu vlastního návrhu, který budu prezentovat na konferenci o polárním ledu. Když mám podporu fakulty, tak vím, že neselžu. Proto jsem si vybrala Yale. Jak poznám, které lekce si mám zapsat?

Jsou jich tu přes dva tisíce. Více než padesát cizích jazyků. A to jsme teprve v prváku. Jako poradce pro prváky jsem byl vybrán děkanem. Studuji tu vyšší ročník a vím přesně, co máte na mysli. První dva týdny výuky si vyber libovolné předměty.

Pak si zapiš ty oblíbené, takhle neprohloupíš. ...takže byl první, kdo zasadil pravý život na pódium. - A co William Shakespeare? - To je dobrý postřeh. Pak se znova sejdeme v devět a pak už bych to měla mít hotové. - Takže v téhle reakci používáte katalyzátor... - Přirozeně. A když je čas studovat na to intenzivní období a hledáš dokonalý zdroj.

Knihovna Yale má vše, co potřebuješ, tucty sbírek ti určitě pomohou k úspěchu. V této hoře knih, mezi těmito zdmi najdeš hudbu, film, staré mapy a tak dále. Najdeš tu vše. Někdo zřejmě myslel na každý detail.

Dovolíte? Tohle je knihovna. Pardon. Proto jsem si vybral Yale. Každý zde má podobný cíl, tam, kde jsou skvělá výuka a profesoři tradicí. Studenti jsou schopní a třídy malé, tak si běž vyzkoušet lekce do přednáškového sálu.

No tak, lidi, je čas se do toho opřít ve vědě či chemii nebo jako hudebník. Potkej své profesory na kafi či večeři. S jejich pomocí z tebe určitě bude akademický vítěz. Jsme ubytováni v apartmá, v našich obytných kolejích. Nepochybujte o tom, každý to ví. Máme to zařízené s rektorem a děkanem a s poradcem pro prváky, co nás tu provede.

Obytná kolej dává ducha a jednotu úplně každé osobě v komunitě Yale. Jíme tam, studujeme, vtipkujeme a odpočíváme. A chodíme na čaj k rektorovi a dáváme si pauzu na noční sváču. Proto jsme si vybrali Yale. Yale. Dobrá tedy... "Kočky" byly lepší.

Překlad: Zikato Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (96)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Na výrobě se podílelo přes dvě stě lidí, z nichž (až na dvě vyjímky) jsou všichni studenti nebo zaměstanci Yale, takže všechen zpěv a hudba je také od nich."

Kdo jsou ty vyjímky?

190

Odpovědět

Ale no tak!. Všechno je splnitelné. A nemusím "mít zazobaný rodiče v balíku" abych se já, nebo kdokoli jiný dostal na některou z univerzit "Ivy League". Ať je tohle video kýč nebo ne, ten kdo na to má, si za svým snem půjde. Ať ho od něj dělí peníze, nebo tisíce kilometrů. Letadlo a Stipendium!

191

Odpovědět

Sam Tsui asi chodí na Yale, hm...

190

Odpovědět

Tak na to jak to bylo dlouhe a že to vlastně byla reklama na školu tak to bylo dobre.Tam bych se snad ani nemohl po te škole projit natož tam studovat :D

190

Odpovědět

mít tak ty peníze na školné a vše kolem ...

181

Odpovědět

je zvláštní že to uteklo opravdu rychle ale je to pěkný nápad který sice je občas trošku směšný ale přesto se mi to líbilo

180

Odpovědět

Typická americká hovadina...ok ok,je to prezentace školy, reklama...ale nemůžu si pomoct, tím zpěvem a šaškováním z toho udělali akorát frašku.

187

Odpovědět

K videu řeknu jedinou věc: WOW! To se jim fakt povedlo.

A teď ke komentářům: byli ste vůbec někdy na nějaký technický škole v ČR?! Jsou vybavený srovnatelně. Maji vše co je potřeba. navíc u nás studují jen ti inteligentní. Tam studují ti co na to mají portvonku.

193

Odpovědět

Mě je jedno, jestli si někdo myslí, že je to propaganda. A co? To jen dokazuje, na jak vysoké úrovni jsou americké školy. Neříkám, že naše univerzity nestojí za nic, ale kolik z nich by dokázalo vytvořit něco takového? Mě osobně se to líbí, považuji to za dobrý nápad a ten závěr neměl chybu :)...Kočky byly lepší!

180

Odpovědět

Já si myslím, že je to skvěle udělaná reklama. Naprostá originalita mezi prezentací VŠ. Jen se podívejte na svoje vlastní univerzity, jak se prezentují. A že to někomu připadá jako kýč? Těžká zaujatost proti USA a ten člověk nerozumí marketingu ani omylem. A jen se zamyslete, proč ta škola dělá takové promo? Konkurence špičkových VŠ je v USA obrovská, což dokazuje, že z 20ti nejlepších univerzit na světě jich je 10 v USA. Tím, že to dělali studenti, tak jen dokazují, že jsou schopní a dokáží něco vytvořit a nejsou to jenom teoretici a s tím bojuje každá škola, aby jejich studenti byli použitelní pro praxi. Tuhle reklamu a kreativitu obdivuju.

180

Odpovědět

To je haluz, propaganda ako sv.....

182

Odpovědět

Ale lidi no ták,existují i věci jako je třeba stipendium .... nemyslím si že je nemožné se tam dostat,když jsem byla v Londýně tak jsme jeli na prohlídku Oxfordu . I nějací čeští studenti tam byli pomocí stipendií.Stačí být jen něčím výjmečný,oslovit přijímací porotu a jít si za svým snem. Je jasný že se tam nedostane každý trdlo,ale o tom to je .... mě se tato propaganda líbí ... je na ní ukázaná iniciativa studentů a možnosti které škola poskytuje.Někdo natočí video,jiná škola vydá brožurku no ...a nesmějme se tomu ,jen je to něco nového co tady v ČR ještě nikdy nebylo.Já nevím jak vy,ale já vítám nové nápady ....

180

Odpovědět

JJ moze sa tam dostat skoro ktokolvek ak mas zbytocných 150 000dolarov aby si mohol tuto skolu navstevovat.

182

Odpovědět

Lidi a muže se obyčejný český student dostat na tuto školu? CO se o ní píše, zdá se mi to takřka nemožné? CO myslíte vy?

180

Odpovědět

Pokud budu hodnotit pouze promo školy, zda se mi to strašný...kyc jak bic. :))
Obecne,az na vyjimky jsou americka kultura a media nevkusna, prolezla falesnym nadsenim a virou v Ameriku.Mam podezreni, ze je to pouze nastroj,jak ovladat stada.
Nastesti, diky bohu za vyjimky, ktere dokazi prave tyto pripitomele propagace americkeho snu krasne narusit, ba primo poukazovat, ze tu neni neco uplne v poradku.
Co me asi nejvic sokuje na teto reklame je, jak se tu ukazuje ta " high quality" skoly. Mam 100% jistotu, ze zadna vysoka skola v CR a ani Evrope by si takovouto prezentaci nikdy neudelala, i kdyby na to mela dvojnasobny rozpocet. Souhlasim s tim, ze kvalitnich lidi tam je mozna 10%, zbytek se musi nalakat prave touto "uzasnou,pozitivni" reklamou.

180

Další