Sleduj žábu

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 622
Počet zobrazení:18 524

Dnes tu pro vás máme úsměvné video týkající se záchrany deštných pralesů. Toto video vyhrálo ocenění za Nejlepší neziskové video za rok 2012 v DoGooder Nonprofit Video Awards. A co vy? Sledujete žábu?

Přepis titulků

Jsi dobrý člověk. Trávíš čas se svou rodinou. Chodíš do posilovny. Tlač, tlač! Při sprchování šetříš vodou. Máš rád hezké oblečení. Přispíváš na charitu. Recykluješ. Jezdíš priusem, ale jezdíš na kole, jak jen to jde.

Rád se občas necháš rozptýlit v práci. Vždycky posíláš přání na Den matek. Vždycky. Ale něco ti říká, že nejsi tak dobrý člověk, že bys toho mohl dělat víc, že se svět rozpadá a jediné co děláš, je jóga. Jednoho dne uvidíš, že jsou pralesy káceny neuvěřitelnou rychlostí 32 miliónů akrů za rok.

To se rovná velikosti jednoho fotbalového hřiště každých 78 sekund. Cítíš se provinile, jsi naštvaný. Byl jsi lhostejný příliš dlouho. Chceš s tím něco udělat. Musíš s tím něco udělat. Tak tohle neuděláš. Končím tady! Nedáš v práci výpověď, neopustíš svou rodinu, nenasedneš na první letadlo do Nikaragui, nepojedeš autobusem na okraj džungle, Nepůjdeš přes řeky, jezera a potoky na cestě k samotnému srdci džungle.

- Doveď mě do samotného srdce džungle. - Přibližuješ se. Už tam skoro jsi. Dorazil jsi na místo. Nezískáš si přízeň místního kmene a nebudeš usilovat o získání jejich důvěry. Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne! Teď si začínáš uvědomovat, že prožíváš klišé představu, že se staneš čestným členem kmene a povedeš odbojové síly. No a co.

Když to zvládnou oni, tak ty taky. Já vás zachráním! Tenhle půjde sem, pak udělá tohle, potom se prodere až sem. Neuspořádáš hnutí na protest proti kácení. Neuvědomíš si, že to je beznadějné a nesvoláš bohy. Nepovedeš revoluci proti dřevorubcům a proti jejich mezinárodním zaměstnavatelům v rozhodujícím apokalyptickém boji na záchranu lidstva, aby ses po 2 dnech probudil v salvadorské nemocnici bez 2 prstů na levé noze Siri, já chci jí domů.

Propajdáš Jižní Amerikou až do Mexika, přes Sierra Madre, kde se zhroutíš a dáš si první cigaretu za 4 roky, omylem založíš požár a zabiješ ohrožený druh, který sloužil jako tvé pracovní rozptýlení. Konečně se dostaneš zpátky domů, kde zjistíš, že tě v práci nahradili chlápkem, co se jmenuje TJ a že doma už to není takové, jaké to bývalo.

Nic z toho neuděláš. Ale co udělat můžeš, je sledovat žábu. Kupování certifikovaných produktů Rainforest Alliance zajišťuje budoucnost našich deštných pralesů. Abys nemusel dělat věci, které bys dělat ani neměl. Prostě sleduj žábu. překlad: TimTam www.videacesky.cz

Komentáře (76)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nedávno jsem si všiml, že zmrzlina Magnum má taky žabku, protože jejich kakao nepochází z plantáží ohrožených pralesů :)

230

Odpovědět

A co zbytek ingrediencí? Nemělo by to být "nic v tomto výrobku nepochází z plantáží ohrožujících prales"?

00

Odpovědět

Super reklama.
Přeložil by někdo prosím tohle video? https://www.youtube.com/watch?v=y_ZmM7zPLyI :)

191

Odpovědět

Odpovědět

Chtělo by to zjistit v čem jezdí a bydlí ředitel či zakladatel té organizace. To bude vypovídající o celku. V těchto všech hnutích, federacích apod, kteří se snaží pomáhat se náramně ztrácí desetimiliony dolarů. Netvrdím, že nepomáhají, ale zadarno či nějakou rozumnou částku na živobytí to teda nedělají, jsou motivování stejně jen ziskem.
Stejně jako kdysi DMS kde třeba z 35kč smsky došlo té organizaci tak 10kč. Ostatní spolkl operátor, dphčko apod. A i přesto ta organizace většinou seděla v mramorovém baráku na lukrativní adrese.

211

Odpovědět

a takhle toje s více věcma ..zatímco se jinde ve světě zabíjej lidi mezi sebou ,tak my si doma sedímena prdely hrajem hry ,sledujem telku ,zevlujem na brku s kámošema a další mnohé věci které vedou naši zdárnou civilizaci kamsi do p****e....
Svět nebude zničen těmi zlými , ale nýbrž těmi co nečině přihlížejí a nekonají ......
je mě z lidí na blití a z dnešní špolečnosti která je založená na Egu a materialismu a nesmyslech jménem peníze....
krásné video které ukazuje jednu z mnoha stran této civilizace....

1811

Odpovědět

Genialni reklama, jedna z mala kterou bych neprepnul ani podesate :-D

213

Odpovědět

Aneb když je trend všímat si životního prostředí, tak proč si z toho taky něco neurvat.

186

Odpovědět

Ahoj, poprví pišu komentář. Jenom kvůli tomhuhle videu jsem si založil učet abych napsal že je to dobrý video. Fakt krásný a líbí se mi že říkají pravdu :-)

1822

Odpovědět

Překlad je fantastický, video je hezké, nápad zajímavý, ale nedozvěděla jsem se nic o tom, co přesně to bude znamenat, když budu sledovat žábu. Až na to, že si docela připlatím, což je jasné :) Ale nejsmutnější na tom je, že na americkém trhu tohle video strhne spoustu lidí, kteří budou naprosto slepě sledovat žábu v naivní představě, jak strašně šetří pralesy, aniž by se sami sebe zeptali, jestli to má vůbec cenu.

205

Odpovědět

Tak proč si lidi o té alianci něco nepřečtete?? Je toho plnej internet...
Od vysvětlování pojmů ("Značka se zelenou žabičkou na potravinách a nápojích informuje spotřebitele, že daný produkt pochází z farmy, která podléhá standardům "Udržitelné zemědělské sítě" (SAN), kde farmáři a jejich rodiny hospodaří v důstojných a bezpečných podmínkách s ohledem na ochranu volně žijících živočichů a přírodních stanovišť. Pro získání certifikace je potřeba splňovat řadu ekologických a sociálních standardů, např. omezení používání chemikálií a hnojiv, pěstitelské zásahy, dodržování adekvátních pracovních podmínek pro zaměstnance, odpovídající platby pracujícím, zákaz zaměstnávání dětí. Podmínky pro udělení značky garantuje nezisková organizace Rainforest Alliance, která sídlí v New Yorku. Organizace byla založena v roce 1987.")
přes články jak aliance certifikuje i farmy používající chemická hnojiva https://www.truthinadvertising.org/group-challenges-rainforest-alliance-eco-friendly-seal-of-approval/ až po zkušenosti zaměstnanců: https://www.glassdoor.com/Reviews/Rainforest-Alliance-Reviews-E404151.htm

Zajímejte se a udělejte si názor sami!

12

Odpovědět

Takže kupováním produktů s logem žáby vlastně připlácíte za koncový produkt něco navíc, čímž těm výrobcům, kteří zároveň kácí pralesy, kompenzujete ztráty z toho, že budou kácet prales pomaleji? Či jak to mám teda chápat? :)

201

Odpovědět

kupováním těch jejich produktů s žábou je jenom podvod jako všechno ostatní :) ani stéblo trávy v pralese to nepomůže zachránit

187

Odpovědět

Nebuďte všichni tak negativní. Souhlasím, že tam nikde není vysvětleno, co ta žába znamená, ale předpokládám, že ten "příspěvek" půjde na obnovu pralesů nebo je na výrobu použito dřevo z obnovovaných lesů. Chci tomu věřit :)

Jinak video je výborné!

202

Odpovědět

Jak tak hezky vyjmenovali co pro záchranu deštných pralesů neuděláme, tak by mě docela zajímalo, co pro to udělají oni, když si teda koupím ten jejich produkt. Podle mě jde jenom o to vyvolat u lidí při nakupování jejich výrobků pocit, že dělají něco pro deštný pralesy. Takovej vychytanější způsob oproti běžné reklamě, jak zvýšit prodej. Šokovat lidi jak rychle se ty pralesy kácí a přesvědčit je, že jejich budoucnost zajistí jedině kupováním jejich produktů...
Ale video je dobrý :)

190

Odpovědět

tak predpokladam, ze to je len jedno z viacerych videi ktore sluzia na osvetu.

184

Odpovědět

Všechny tyhle ekosračky jsou v důsledku na hovno. A prius jako něco co může pomáhat chránit ekologii? To je určitě nějaký humor, ne?

1813

Odpovědět

pěkný video. skoro bych řekl, že to pro ně točil Wes Anderson :D

185

Odpovědět

ne ze by me to nejak presvedcilo k podpore, nebo zvysenemu zajmu, ale moc pekne video

181

Odpovědět

To zmiňované video na rozptýlení v práci -> http://www.youtube.com/watch?v=a1Y73sPHKxw

182

Odpovědět

A tohle video má skoro 39 miliónů shlédnutí? Docela hustý :D

181
Další