Thumbnail play icon

Nový Zéland: Domov Středozemě

96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 072
Počet zobrazení:9 907

Nový Zéland a Tolkienova Středozem jsou neodmyslitelně spojené. Ale zatímco na premiéru druhého dílu Hobita si musíme ještě chvíli počkat, Nový Zéland je tu pořád. A pro ty z vás, kteří si cestu tam nemohou dovolit, je tu tento úchvatný propagační dokument.

 

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Úžasné, nádherná příroda, jen aby to ten turismus nezničil :/

30

Odpovědět

Je krásné vědět, že na Zemi existuje místo jako tohle. Přála bych si to všechno jednou vidět na vlastní oči. Snad to lidé do té doby nestihnou zničit. A taková poznámka od tématu, Richard Armitage (Thorin) by měl namluvit něco jako pohádky na dobrou noc, jeho hlas je úžasně uklidňující, pouštěla bych si to vždycky před zkouškama :)

360

Odpovědět

jdete hrat lotro www.lotro.com

1922

Odpovědět

"Nádhera bez jediné chybičky!" Fanoušci určitě ví kde se objevila tato věta (nápověda Trpasluj)... Řeknu to takhle. Až se k moci dostanou levicoví sociálové a já budu vědět, že bych zde nemohl dýchat... kupuju jednosměrnou jízden směr NZ. :)

2113

Odpovědět

Tahat politiku i pod reklamu na Nový Zéland, proč ne? :-)
Nehledě na to, že ta hysterie "levice=špatné, pravice=dobré" je úplně mimo.

255

Odpovědět

Ty se nejmenuješ čurynek zbůhdarma. Jseš fakt pěkně vypatlanej.
Prý "levicoví sociálové". To co příjde jako první ty pako bude rozsáhlý Džihád a tvrdá islamizace Evropy. A to zapříčiní vzestup ultrapravice.
Trošku si srovnej co říkáš.

208

Odpovědět

Tyhle videa mi vždycky připomenou proč miluju příběhy Středozemě ! :)

330

Odpovědět

Tady mate Hobitín na google maps:-)
https://maps.google.cz/maps?q=Matamata,+Waikato,+Nov%C3%BD+Z%C3%A9land&hl=cs&ie=UTF8&ll=-37.857846,175.681751&spn=0.004557,0.010568&sll=-37.92592,175.68821&sspn=0.036425,0.084543&oq=mata&t=h&brcurrent=5,0,0&hnear=Matamata,+Waikato,+Nov%C3%BD+Z%C3%A9land&z=17

211

Odpovědět

Začínám chápat, proč byl film "The Hobbit" tak velkou investicí a propagací Nového Zélandu, že zahýbal nejen všemožnými akciemi ale hlavně i kurzem australského dolaru.

230

Odpovědět

Vždycky když se koukám na taková videa, tak jsem dojatá :D Když dávali LOTRa v kině, byla jsem moc mladá a prožívala jsem spíš Harryho Pottera, takže teď si šílenství kolem Hobita vychutnávám :) No a Nový Zéland, to byl vždycky můj sen, doufám že nezůstane nenaplněn :)

221

Odpovědět

Súhlasím s každým slovom. Mohli si vybrať dokonalejšiu krajinu ako Nový Zéland? :)

220

Odpovědět

+DeeTak třeba Ohňová země, Yellowstone,Kamčatka či oblast kolem Bajkalu jsou také krásné a Zélandu se mohou rovnat.

Nebo bližší oblast je delta Dunaje, Finsko, Norsko a Island.

190

Odpovědět

+DeeTak si klidně mohly vybrat Norsko, kde je krajina podobná a ještě dokonalejší :). Ale vybraly NZ, protože Jackson je Novozélanďan.

192

Odpovědět

+DeeSouhlasim s Raadem. Co se týče přírody a krajiny Norska tak mi přijde, že má s NZ mnoho společnýho (sám jsem v Norsku několikrát byl) a určitě by tam šlo Hobita a PP taky skvěle natočit. Stejně tak jsou i další země, které mají podbně nádhernou hornatou přírodu a byly by k tomu taky vhodné (např. Kyrgystán).

180

Odpovědět

Dá se do těch nor vstoupit nebo je to jen atrapa? btw 1:09 zní jako Morrowind theme

200

Odpovědět

Vstoupit se dá jenom do nory pana Pytlíka jenž je vybavená nábytkem a vším možným. Ostatní jsou jenom dveře a chodba nebo pouze dveře.

200

Odpovědět

Stěhuju se na Zéland :O

192

Odpovědět

Dnes jsem zvažoval, jestli by by lo lepší bydlet v Budapešti než v Praze a myslím, že by bylo (po návratu z Budapešti :). Tady je ta komerce cítit na každém kroku

186

Odpovědět

Sice miluju hory a takové krajiny ať už je to Rakousko nebo Tatry ale film byl pro mě utrpením, místo tří hodin jsem to sledoval šest hodin a bylo to prostě šíleně nudné. Je to sice i tím že Pána prstenů jsem sledoval když jsem byl mladší a teď mě nějaké fantasy (magorie) a scifi filmy vůbec nezajímají...

1880

Odpovědět

Po tomto videu si říkám, že každý, kdo má rád přírodu a krásu obecně ví, že tam se musí podívat za každou cenu.

200

Odpovědět

Miluju Nový Zéland, ale jak bylo řečeno,m to mi k dobrému zážitku z Hobita nestačí

206

Odpovědět

Hneď ako som začul prvé tóny mi nabehli zimomriavky po tele :)

192

Odpovědět

Úžasná země, když si představím, že tam už za rok budu...
Ale film zase tak úžasný podle mě není. Jediné, co mi z filmu zůstalo v hlavě je souboj Kamenných obrů a potom scéna, kdy utekli na konci utekli z jeskynní. Jen škoda toho nesmrtelného trpaslíka. Společenstvo bylo reálné, postavy byly zranitelné a dvě také umřely. Bohužel, tady máme neohrožené trpaslíky.

1935

Odpovědět

Jenomže právě o to jde. Když se podíváme na Hobita - knihu, ta je psána přeně stylem "postavy v průběhu neumírají, případně až na konci". Jde zkrátka o formát psaní dobrodružně-pohádkové (i když slovo pohádka používám u Hobita jen velmi nerad) literatury a právě proto že je Hobit psán tímto formátem (Který má i další znaky, kromě "nesmrtelných" hrdinnů napříkad taky nerealistické štěstí postav v akci, pomoc "zvenčí" pomocí magických postav atd...) je takto "neohrožený" i celý film. I samotného Tolkiena tento formát umělecky příliš neuspokojil a i proto se rozhodl pokračovat a navázat s fantasy eposem (Pán Prstenů), kde už se může umírat jak se autorovi zachce.

182

Odpovědět

+MiliaJá to hodnotím podle toho, že jsem knihu nečetl. Hodně lidí mě odradilo i od Pána prstenů. Takže nemůžu porovnat své pocity knížka vs film, jako například u Píseň ledu a ohně (Hra o trůny na HBO). Je ale prostě fakt a ať se na mě nikdo nezlobí, když řeknu, že do odchodu z Roklinky jde naprosto o nic. A to, že přijdou do Roklinky z rovna v den, kdy "svítí tento Měsíc.." no raději nic. V závěru jsem právě čekal, že ten trpaslík zemře rukou toho bílého skřeta. Opravdu jsem byl zklamán, že neumřel a to prosím neberte nějak špatně, jen si myslím, že by to do toho filmu/knížky lépe sedlo a zbytek postav by měl určitou míru vzteku a také větší odhodlání účastnit se výpravy. Ale jak říkám, nečetl jsem knížku a proto musím hodnotit jen film. Jestli jsem někoho urazil tak se omlouvám, ale je to prostě můj názor. Radši se podívám na nesestříhané verze všech tří filmů Pána prstenů, protože je to pro mě mnohem emotivnější zážitek. Například smrt Gandalfa a následná hudba no to je prostě scéna, kterou nezapomenu snad nikdy.

1916

Odpovědět

+MiliaInk: Dnes už jsme dobrodružství (filmové, knižní, videoherní) tak přesyceni, že když dojde k takovým věcem jako: tyhle runy svítí jen jeden den v roce a zrova "náhodou" jste tu, nám to příjde značně trapné (Doteď vzpomínám na smích v sále.) Ale v roce 1937, když bylo fantasy v plenkách (a Hobit vyšel), to byla jiná káva. Ale rozumím, že ne všem Hobit vyhovuje, jak knižně, tak filmově. Zkrátka jde o počátky fantasy a spousta věcí dnes působí už jako překonané. Já sám jsem velký fanda (filmu i knihy), ale chápu že např. ne všichni fanoušci hororu milují Poea.

192

Odpovědět

+MiliaMilia:
Já vás plně chápu v jedné věci a soucítím s vámi. Vidět mě, když hodnotím film podle knížky, přičemž jsem nečetl knížku, musí být pro fanouška velmi těžké. Sám to znám z mého pohledu, kdy jsem přečetl všechny díly Písně ledu a ohně a potom diskutoval s horlivými fanoušky jakš-takš podařeného seriálu. Bohužel paradoxně se stejným situacím nevyhnu :).
Jinak k tomu přesycení dobrodružstvím.. je to pravda, bohužel jsme ale přesyceni komerčním dobrodružstvím, které za moc nestojí. Neohrabaně zpracované knižní předlohy nebo ne o moc lepší spojení několika knih do jedné může na diváky působit jako úžasný film, bohužel pro znalce knížek je to citelná rána. Jako příklad bych uvedl Piráty z Karibiku. Ale stojím si za tím, že fantasy má hodně co nabídnout a to právě ta díla, která jsou známá fanouškům, ovšem ne široké veřejnosti. Malazská kniha padlých například. Román celkem o deseti tisících stránkách v dokonale propracovaném světě. A takových sérií je hodně. Jen se paradoxně modlím, aby se toho nechytly filmová studia.

182

Odpovědět

+MiliaMilia: Je plno věcí, na které bych mohl zareagovat a většinou s nimi souhlasím, jen bych chtěl dodat, že právě ty "náhody" mě občas tvoří jakési kouzlo takového toho ryzího fantasy - spousta shod náhod se sejde v době dobrodružství... Ale když se člověk zamyslí, tak ona to nebyla v podstatě náhoda - trpaslíci se řídili podle "proroctví", takže pokud je proroctví správné (a proč by nemělo, že :D), tak logicky by v blízké době měl zasvitnou měsíc tak, jak má, aby odkryl runy.

182

Odpovědět

+Miliatak Hobita psal Tolkien původně svým dětem, tak se nedivme že je takový pohádkový(přece dětem člověk nezabijí oblíbené postavy :D)

191

Odpovědět

lol... Prave onen soubuj k. obru a utek z jeskyni skretu (predevsim ta padajici lavka) byly podle me vubec nejhorsi sceny filmu, nejlepsi scena pro me byla jakoby ta predmluva v ereboru, ktera byla velmi velmi epic.

186

Odpovědět

+MiraOMGV předmluvě mě zklamal fakt, že jsem neviděl draka. Také jsem nepochopil, kde se vzala ta Elfská armáda na tom kopci, to na toho draka čekali? No nevím, mě ve filmu nezaujaly dialogy ani postavy, takže jsem si celou dobu užíval jen překrásný vizuál. Jen to mi ale nestačí.

187

Odpovědět

+MiraOMGInk: Vážně tě překvapilo, že jsi neviděl draka? Vždyť ani v první Pánovi Prstenů jsme pořádně neviděli Gluma, to jsem zrovna docela čekal.

Ta armáda jsou lesní elfové z Temného hvozdu (Mirkwood) se svým králem (Jeho syn je mimochodem Legolas, který se i objeví díky tomu ve dvojce.) Lesní elfové to k hoře neměli nijak daleko, viz Tolkienova mapa (na mapě Elven king's hall a The Lonely Mountain): http://3.bp.blogspot.com/-mRPH-myG6mM/UM_kMGP4pNI/AAAAAAAALPE/_TFnvRTwdEU/s1600/hobbit-map-wilderland.jpg

191

Odpovědět

+MiraOMGMilia: Jak jsem psal výše, knížku jsem nečetl a proto můj pohled na věc vychází jen a pouze z filmu, kde bohužel žádné vysvětlení, kde se tam armáda vzala, není. Ale beru to jako moje mínus, pokud je to v knížce, je to můj problém, že jsem jí nečetl. Uznávám.

182
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)