Produkční vlog Hobita #8Vlog Hobit (S01E08)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:799
Počet zobrazení:9 681

Hned ze začátku je třeba zmínit dobrou zprávu - tohle není poslední vlog! Videa budou pokračovat i v postprodukci, ale to už vám řekne samotný Peter. Ten byl samozřejmě propagovat svůj film na nedávném Comic-Conu, kde zveřejňoval část materiálu (12 minut filmu) a dnešní vlog vám ukáže jen vlogovou část toho, co ukázal tam. Bohužel se nedočkáme žádné ukázky z filmu, ale i tak je vlog nabitý emocemi. Jak to vypadá, když natáčení skončí?

Přepis titulků

Vítejte u dalšího vlogu. Jedeme na Comic-Con a už teď jsem nervózní. Poprvé prezentovat materiál je vždy děsivá záležitost. Navíc mám před sebou hromadu rozhovorů. Ale za deset hodin to budeme mít všechno za sebou. Snad tady někde najdeme Iana a Richarda. Hobit je rozhodně vtipnější. Jeden rozhovor hotov.

- Až vás zavolám nahoru... - Půjdeme tam po jednom? Ano. Na stránce TheOneRing jsem četl, že lidi kempují před halou H už od středy. S takovýma rád trávím čas. Brzy půjdu na pódium a budu vlogovat se svým iPhonem. Tuhle kameru totiž s sebou vzít nemůžeme. Ale nikdo mě nezastaví, abych netočil se svým iPhonem. Dámy a pánové, přivítejte na pódiu Petera Jacksona!

Připojí se k nám naši přátelé. Philippa Boyens. Andy Serkis. Richard Armitage. Martin Freeman. Sir Ian McKellen. Taky tady máme překvapení v podobě Elijaha Wooda. Miluju vás! Přijel jsem z Brazílie jen kvůli vás. Děkujeme.

Utratil jsem všechny peníze na tenhle výlet, ale stálo to za to. Pro tyhle lidi ten film děláme a jsem rád, že ho takhle přijali. Byl bych rád, kdybyste něco udělali pro ty, kteří tady nemůžou být. Prosím řekněte: "Zdravíme z Comic-Conu." Raz, dva, tři. Zdravíme z Comic-Conu! Úžasné. Není třeba druhého pokusu. To bylo skvělé. A teď vám ukážeme něco z toho, co jsme ukázali v hale H.

Skvělé. Střih. Vítejte u posledních pěti dní natáčení. Je to takový hořkosladký pocit. Připadám si jako na úpatí hory. Je těžké shrnout posledních pár dní natáčení, protože většina byla pro druhý film. Což je samozřejmě tajné. Ale něco vám ukážeme.

Malé střípky. Hodně si toho šetříme pro nadcházející vlogy. Ahoj, fandové Comic-Conu, jak se máte? Tady Dori živě z placu Hobita. Zůstaň stylové, San Diego. Ahoj Comic-Cone! Tady John Callen, hraju v Hobitovi Oina. Vítejte mí bratři na Comic-Conu. Ahoj, tady Dwalin, všechny na Comic-Conu zdravím ze samotného srdce Středozemě.

Opravdu úžasný pocit pro mě byl, když jsme poprvé přišli do Dna pytle. Úplně se vám to vryje do hlavy z toho, co už jste viděli. Všichni jsme byli připraveni a poprvé přišel Ian. Podívali jsme se na něj a řekli si: "Panebože, to je Gandalf." Rád vzpomínám, protože jsme se tady hodně poznali, a to hlavně jako trpaslíci. Zdravím Comic-Con! Tady Adam Brown neboli Ori z Hobita. Pro mě bylo nejúžasnější pracovat na scénách, které popisovaly naši historii.

A tak tam stojím a pracuju v Roklince s úžasnými herci. Sledovat Cate Blanchett při hraní bylo velmi dojemné. Běžel nám mráz po zádech, bylo to naprosto úchvatné. Bylo mi ctí vrátit se do Středozemě. Ahoj Comic-Cone, doufám, že se máte dobře. Já jsem Lee Pace. Hraju elfího krále Thranduila. Opravdu jsem si užíval práci s Terrym Notarym, který navrhoval pohyby různých ras.

A elfové se samozřejmě hýbou úplně jinak než trpaslíci. Bylo zábavné dostat se do té postavy a hýbat se až nelidským způsobem. Sylvester McCoy, který hrál Radagasta, je ten nejúžasnější člověk. Potřebuju lidi. Myslím, že Sylvestr bude jedním z potěšení v těchto filmech. Pravý McCoy. Pamatuji si, jak jsme byli v Tauntonu a procházeli jsme obrovským lesem, který postavili a viděli jsme Rhosgobel, Radagastův dům.

Radagastova postava je roztomilý duchaplný čaroděj a jeho dům ho nádherně vystihuje. V Dale to byla nádhera. Skoro jako jiná země. Bylo to takové marocké, turecké... až skoro italské. Dale byl jednou z větších scén. Dá se porovnat s největšími scénami, jaké jsme postavili, tedy Minas Tirith a Helmův žleb. Město Dale je tak obrovská scéna, že se v něm můžete procházet jako ve vysněném opuštěném městě.

Nejvíc srandy jsem si užil u skřetů. Scéna Skřetího města byla rázná a ostrá. Spousta ohně a kostí. Byl nám představen Veliký skřet. Barry Humphries je v téhle části světa legendou. Já viděl dvě nebo tři jeho Dame Edna her a zdálo se mi, že Barry a Skřetí král k sobě pasují.

- Viděl jsi tu hromadu střev? - Ne, ale šel bych se na ně podívat. Nevím, jestli je někdo doma, ale brzy se to dozvíme. Dům Medděda je naprosto fascinující. Je to má nejoblíbenější část knihy a ten výtvor, ta řezbářská práce, které dosáhli ve stodole. Všechno bylo tak obrovské. Chci napsat písně. Postavili jsme to v trpasličím měřítku, takže to bylo obrovské. Všichni jsme se cítili maličcí.

Stál jsem tam a sledoval, jak tým připravuje kamery a vypadali jako pidilidi. Bylo to neuvěřitelné. Dobré ráno, šťastný poslední den. Dobré ráno. V tomhle záběru dostaneme Orlanda sem... Někdo mi něco nalepil na záda? Co to je? Druhý štáb byl spíš rock'n'roll štáb.

Trošku jsme se pobavili. Gregovy šortky. Jsou trochu vysoko. Běž do toho. Bez problému. Jsem rozrušen. Vypadá jak osmiletý školák. Cos myslel tím osmiletým školákem? Je to rocková hvězda. Je energický a nakažlivě pozitivní a jeho naprostá oddanost - měla obrovský vliv v druhém štábu.

- A jdem na to! Tři, dva, jedna, akce! A střih! Tohle je vše pro druhý štáb. Druhý štáb! Je to směsice pocitů. Je dobré skončit, ale zároveň to je smutné. Upřímně si nedokážu představit, že by se tohle dělo kdekoliv jinde, takže vám děkuji z celého svého srdce.

Jedna ze vzpomínek, která se mě nejvíc drží, je když ráno v 4:45 ještě za tmy projdete branami Stone Street a nikdo tu není, hvězdy pořád svítí. Potom se studio pomalu probouzí k životu a vychází slunce. Tohle jsem viděl často. Rok a půl budete vstávat v 5:30 ráno a budete pracovat 12 hodin denně. Doslova každý den vstanete a jdete točit film.

A zdá se, že to trvá věčně. Tohle je typ filmu, který všem změní život. Jsme k práci hnaní adrenalinem, takže děláme, dokud se nezhroutíme. Každý den tu máme tak 20 lidí, to znamená asi 5000 prostetik. Jsme zaneprázdněné, ale občas nás to znudí. Během posledních 18 měsíců jsme použili asi 20 litrů lepidla, víc jak 700 kilometrů chlupů z jaka.

takže teď někde v Himalájích jaci mrznou. Nikdy jsem nepracoval na tak chlupatém filmu. Dokonce já si nechávám vousy a to jsem je vždy holil, takže se je to nejspíš nakažlivé. Je tady tolik hlavních postav v kostýmech. A z nějakého důvodu je všichni chcou. Všichni chcou kalhoty, boty... Takže máme obrovské množství kostýmů. Všechno tohle oblečení až skoro do konce řady je Bilbovo.

Pro Šmakovo doupě jsme použili snad všechnu zlatou barvu z Australasie takže ji máme dovezenou z Německa. Wunderbar. 6 954 780 metrů pásky, kdybychom točili na 30mm film. Jsem rád, že jsme netočili. Jsem si jistý, že jsem nakreslil víc jak 2500 kreseb. Nechávám si konce tužek. Jeden den kreslíte a za pár dní už jste na place.

Natočíme scénu, rozebereme ji a nahradíme scénou pro další den. Dávají dohromady ty nejúžasnější scény. Vejdete den předtím a říkáte si: "Proboha, jak tady máme zítra točit?" Přijdete v osm ráno a vše je připravené. Tohle mě na celém tom filmu nejvíc uspokojuje. Všichni tihle lidé bojují proti nemožnému a vytvářejí tyhle nádherné scény. Bude mi chybět kamarádství, které jsme si vytvořili.

Herci a celý tým. Strávili jsme spolu šíleně moc času. Nás 12 nebo 13 tvořilo miniarmádu. Jsou to lidi, se kterýma bych rád pracoval znovu. Perfektní obsazení. Ty bastarde! Jsem obklopen kamarády, svými přáteli. Jsem obklopen skvělými herci. Prosím, ne pokaždé. Zmiz.

Jsme si tak blízko, že je denně můžu otravovat a nevadí jim to. A tohle bude plakát. Jsou to opravdu úžasní lidé. Brzy už nebudeme spolu jako banda. Což bude smutné, budeme si hrozně chybět. Chodíte do práce za lidmi, se kterými rádi pracujete, rádi se s nimi scházíte.

Je to jako rodina. Co to máme v prádle? Podívejte. Moje spoďáry! Přistižena při činu! Co se stane v Hobitovi, zůstane v Hobitovi. Den 266 Poslední den natáčení Dnes dokončíme Temný hvozd. Jako vždycky se musí pořádně zakončit.

- Budeš mi chybět. - Ty mě taky, chlape! Dobře a akce! - Potřebuju koně. - Proč a kam jdete? Hledat odpovědi! Tak jo, střih. Pokud někdo nechce ještě něco natočit, tak je tohle všechno. Děkuju!

Samozřejmě chci všem poděkovat. Skvělým hercům i skvělému týmu. Je to skoro věčnost, co jsem měl řeč na začátku natáčení. Bože. Je to dávno. Být režisérem může být taková osamělá práce. Občas se cítíte, že jste na všechny problémy sami, ale pak všichni zakročí a najednou jsem si uvědomil, že mám skvělou podporu. Všichni jste za mnou stáli a za to jsem neskutečně vděčný.

Děkuju. Myslím, že máme za dveřma šampáňo. Při natáčení tohoto filmu vládla skvělá atmosféra a doufám, že vlogy vám všem dali šanci se na ní podílet a zažít ji na vlastní kůži. Budeme pokračovat i v postprodukci. Energie a prostředí bude hodně odlišné, ale pořád toho máme před sebou hodně.

Takže se na vás těším v postprodukci. Je to jen limonáda. Vážně. Ukažte, jak se máte rádi. Chytněte se kolem ramen. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ... POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ... V POSTPRODUKCI Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ehm... teď vypadám jako přetahovač zákazníků, což jsem zrovna nechtěla. Pardon. Cenzurováno: Kdyby někdo náhodou chtěl samostatné titulky, bez videa, můžu posloužit. Jinak netrpělivě čekám na ty zdejší, abych zjistila, kolik v tom mám chyb : )

180

Odpovědět

Vyšiel 9. vlog ;)

181

Odpovědět

A přeložený ho najdete na našich stránkách:
http://eldamar.cz/produkcni-vlog-hobita-9/

181

Odpovědět

A zájemci o titulky se můžou hlásit tady: Aniel(zavináč)seznam(tečka)cz
: )

181

Odpovědět

To jsem zvědavá, jak to dopadne ... ale Jackson určitě ví, co dělá. :-) ostatně Tolkien mu NAŠTĚSTÍ zanechal dostatek materiálu k natáčení ... aspoň to nebude tak osekané, jako Pán prstenů, když to bude mít 3 díly. Už dlouho tvrdím, že i z LotRa měla mít každá část (Společenstvo, věže i Návrat krále) natočeny aspoň 3 díly :-D aby se tam všechno vešlo.

181

Odpovědět

Vážně ???? to je celý Peter ..... Ten příběh bude muset trochu nafouknout .... :)

189

Odpovědět

Tak už je z toho trilogie.

182

Odpovědět

Už se těšíme Bilbo!

180

Odpovědět

Peter Jackson je nejlepší ... Kam se na něj hrabe Cameron!

191

Odpovědět

Jak dlouho se Hobit natáčel, prosím ?

186

Odpovědět

... i slza mi ukápla :D

190

Odpovědět

NESKUTEČNÉ!!! To jinak nejde popsat ... taky bych chtěla mít jednou v životě okolo sebe takovou partu a být součástí něčeho tak obrovského :-)

180

Odpovědět

uzasne, cloveku sa roztlcie srdce, naskocia zimomriavky .. ten pocit sa neda popisat, nemozem sa dockat premiery, najradsej by som nabehla do tych studii a aspon par kuskov si doniesla domov...

180

Odpovědět

Nemůžu se dočkat premiéry... až bude první půlnoční premiéra v ČR tak na ní NEMŮŽU chybět! ^^... ach jo já se snad nedočkám :D...

180

Odpovědět

Člověk přímo cítí tu atmosféru a přátelství na place. Myslím, že kdybych se toho účastnil, tak se poslední den suveréně rozbrečím jako školačka a to jsem nebrečel od 11ti let.

181

Odpovědět

To bude super ... ale jestli mi někdo z vás vyfoukne lístky na premieru v kině ( v Česku ) Tak si vás najdu a vlastnoručně uš***tim nebo pod**znu a do hu*y vám nacpu kostku másla!!!!!!!!!!! :D

182

Odpovědět

no teda taková silná slova :D

191

Odpovědět

..Jak ja se uz tesim na ten film......Nedockavost a kousani nehtu je strasna vlastnost/cinnost:D..asi si ukousu nehty:D

181

Další