Produkční vlog Hobita #2Vlog Hobit (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:713
Počet zobrazení:8 844

Po prvním nakouknutí do zákulisí natáčení Hobita nám Peter Jackson přináší další ochutnávku v podobě druhého produkčního vlogu. Natáčení je rozděleno do tří bloků a tento vlog se odehrává po dokončení prvního z nich. Andy Serkis, známý jako Glum, nyní plní fuknci pomocného režiséra, usedne do křesla vedle Jacksona a společně si popovídají, zatímco vy máte možnost vidět výběr lokací pro chystaného dvoudílného Hobita. Hned po tomto dílu se objevil třetí vlog, takže se na něj můžete těšit, protože ho tu v brzké době také zveřejníme.

Přepis titulků

Poslední den natáčení prvního bloku Scéna K, Stone Street Studios Obloha se zatemňuje. Oheň! Střih! Výborně. Máme to? Výborně. Mockrát děkuju! Všem moc děkuju za skvělý první blok. Užijte si přestávku. Všichni teď mají přestávku, ale brzy se zase uvidíme. Dámy a pánové druhé skupiny, tohle je konec prvního bloku!

BRZY POTÉ Ještě se naposledy zastavíme ve Dnu pytle. - Jsem tak šťastný... - Ahoj, Andy! Pojď dál! Musíme udělat ještě jednu zastávku. To kvůli videoblogu? Jo, skončil první blok. Chceme všechny pozdravit, protože jsme poslední videoblog dělali na začátku natáčení.

Připadá mi to jako před lety. Protože první týden jsme natáčeli Andyho, který hraje Gluma. "Pokud to ztratí, tak to sníme, milášku!" To jsi ještě nebyl režisér druhé skupiny, ale jenom staromódní herec. - Teď jsem přešel na temnou stranu. - Jo, tos přešel. Jsem unavený. Je to celé tvoje. Hlavně nám předveď dobrý souboj.

Nevím, jak to děláš. Unaví tě to. Vždycky říkám, že jsem unavený už pár dní po začátku natáčení a jsem zničený, dokud to nedoděláme. Na tyhle dva hobití filmy máme 250 dní. Myslím, že je mnohem lepší to rozdělit do tří bloků. A mít pak čas se podívat, co se udělalo, zkontrolovat to, předat materiál lidem, kteří dělají efekty. Můžeš se soustředit na revize scénáře.

Takové velké filmy je mnohem lepší takhle točit. Něco takové velikosti určitě. To mi připomíná, jak jsme dostali trika, na kterých stojí: "54 dnů hotovo, 200 zbývá." Musím přiznat, že nevím, jak moc povzbuzující to bylo. - "Vemte si je zítra na natáčení, prosím." - To není zrovna povzbuzující, co? Kamkoliv se podíváš, tak vidíš na zádech: "Zbývá 200 dní!" Panebože!

Jsem z toho unavený ještě před obědem. Dobré zprávy - je to za náma. Vracíme se zpátky v pondělí, 5. září. Děkuju vám všem! Kam se chystáte na dovolenou? S manželkou Eileen plánujeme dovolenou na Jižním ostrově na Novém Zélandu. A já s mou úžasnou manželkou Nicole budu pracovat na domě. Hned po tomhle rozhovoru poletím do Londýna, což je dlouhá cesta, a okamžitě nastupuju do divadelní hry Eduarda De Filippa. Poletím do Ameriky na pláž Pebble zahrát si golf.

Budu se opalovat, abych potom vyděsil vizážistky. Hlavně si odpočinu. Na čtyři týdny. Trochu se vyspím. To je můj oblíbený koníček. - Navštívím nejstarší dceru v Austrálii. - Poběžím maratón. Pokusím se napsat a nahrát psychedelické rockové album. Navštívím v Londýně obchody s látkama. Zítra se vracím domů do Thajska. Do Barcelony!

Navštívím fanoušky Pána času ze Španělska. Na jedenáct dní na Bali. Do Londýna a Paříže navštívit přátele. Na pláž Manhattan, protože je nejblíž letiště. Tři roky jsem nebyl doma v Belgii, takže na mě už máma tlačí. Pojedu do Vegas a utratím svoje těžce vydělané peníze. Budu hodně plavat a hrát golf. Trochu se opiju, udělám si dovolenou. Těším se na drink s přáteli.

S kterýma si neudělám špatné jméno, protože mě už znají. Vrátím se do Belfastu za rodinou a přáteli a užiju si klidný víkend. Doufám, že mi aspoň tři týdny nikdo nezavolá. Snad se vrátím naprosto odpočatý a připravený na další blok. Co budeš dělat, Andy? Vrátím se domů a strávím trochu času s rodinou. A dřív než se nadějete, tak budu zpátky. Je to divné, protože jsem na konci jednoho bloku natáčení a cítím, jako bych měl mít dovolenou, ale nemám.

Protože v pondělí ráno musím být ve střižně. Pak mám schůzku s Alanem, Johnem a Danem ohledně návrhů na druhý blok. A s Richardem Taylorem, který všechno musí postavit. Takže jsem v podstatě znovu v pre-produkci. Ale zároveň, protože stříhám, jsem v post-produkci. A navíc i v produkci, protože to točíme. Takže jsem v pre-produkci, produkci i post-produkci zároveň.

Je to trochu obtížné. Ale především musím zítra ráno letět na Jižní ostrov a hledat místa na natáčení. Takže nafotit nové fotky. Prohlídka Jižního ostrova Červen 2011 Protože budeme v dalším bloku točit venku, je načase vybrat přesná místa. Na prohlídku nás letí většinou sedmnáct. Máme asi pět vrtulníků. Je to docela podívaná, když přiletíme.

Peter, Carol, Zane, Bridget, Andrew, Dan Hennah, Simon Bright - vedoucí grafiky, Steve Ingram, John Howe, Alan Lee, Eric Seyndon, Tony Kitty - osvětlení, Reg Garside a já. Je s námi i Dave Comer - hledač lokací. A Peterův asistent, Sebastian. Sebastianovi můžeme věřit. Tady v horách natáhnu ruku a dostanu do ní šálek čaje.

I tady v Jižních Alpách je Starbucks. Klouže to, špatně se chodí a ještě musím žonglovat s hrnkem čaje. Nikdy na tohle nejsem připravený. Vždycky si myslím, že tu bude pěkně sucho a teplo. Aspoň neprší. Nebudeme jenom skautovat, což je v podstatě hledání lokací, ale budeme se i vracet k místům, která se nám libila. A budeme přemýšlet nad dopravou.

Musíš zvážit, že sem musíme všechny přivézt vrtulníkem a pak zase zpátky, než bude tma. Brzo ráno nebo večer tady nejsi. Jasně. Musí se to udělat během dne. Pokud tady nebudem stanovat. Při natáčení zabírají náklaďáky s vybavením zhruba polovinu hřiště na rugby. A pak ještě parkování pro štáb a základnu, kde jsou maskérny a kostymérny. Když uděláš cestu k tamté bažině...

V podstatě potřebujeme na výbavu prostor o velikosti dvou hřišť na rugby. Na některých místech je to obtížné, když jsi na hoře, v údolí nebo jiném krásném místě a přemýšlíš, kde se budou stavět stany. Kde se budou lidi převlíkat, kde budou záchody. Protože všechny ty věci musí být mimo kameru. Gandalf a trpaslíci můžou běžet tudy a schovají se za kameny. Tady může být jeřáb s kamerou. To nejhorší, co se ti může stát po šesti měsících, když stojíš na nádherné skále a říkáš si: "To je přesně to, co potřebujeme."

A pak zjistíš, že máš 20 záchodů přímo před kamerou. Přesně tohle nechceš, a tak to musíš vyřešit. Musíme hledat dál. Čím dřív to bude, tím líp. Poletíme asi na třicet různých míst. Budeme točit v kraji MacKenzie, okolo vodních ploch na úpatí Mount Cook. Taky budeme točit okolo Dunedan. Je tam spousta nádherných kamenů, je to divoká země.

Je to vzrušující, protože jsme taková místa ve Středozemi ještě neviděli. Ten velký kámen by mohl být část domu. Zrovna hledáme místo pro Temný hvozd a okolí řeky Anduin na jihu Queenstownu. - To je neuvěřitelné. - Nezapomeň to natočit. Pořád přemýšlíme, jak natočíme část s Osamělou horou a Mlžnými horami. Osamělá hora by měla stát samostatně někde tamhle. Pořád hledáme několik řek. Myslím, že máme vyfoceny snad všechny použitelné řeky na Novém Zélandu.

Bylo by zábavné vidět třináct sudů uprostřed tohohle. A někdo bude křičet: "Dělej! No tak, rychleji!" Popluje to? Je to docela těžké. Budeme na poměrně zapadlých místech. Některá místa vidělo jen pár lidí. Na Novém Zélandu je spousta míst, které jsme ještě neviděli. Lidi si myslí, že je to malá země a díky Pánu Prstenů jsme viděli všechno, ale věřte mi, neviděli.

Je tady spousta nádherných míst, která neznáme. - To je dobré místo, ne? - Je to skvělé místo! Prozatím se mějte dobře. Doufám, že se vám to líbilo. Možná se během prázdnin objeví ještě jeden. Takže se na něj těšte. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ... Přeložil: Rizyk www.VideaČesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

181

Odpovědět

:P ale video neche ísť :P to je sakra škoda... nedá sa s tým niečo spraviť? bol by som vám veľmi vďačný

180

Odpovědět

Zdravím, chci se zeptat, jdou odsud nějak videa uložit? Dík

181

Odpovědět

Jak už jsem psal u parodie na Lotra - je rozdíl strávit u překladu 10 minut a dejme tomu třeba 3-4 hodiny. Mám na práci i jiné věci. Překlad třetího dílu jsem chtěl mít hotový dřív, to je pravda. Ale nijak mě to nezavazuje. Ještě k tomu, když mě pak lidi jako jsi ty "podporují".

182

Odpovědět

Nechci nikoho odrazovat ani poskozovat... ja vim, ze maj prekladatele jinou praci... omlouvam se...jenom potom nepiste do popisku brzy,ale treba konkretni datum... ono ten vblog uz je cca mesic na webu...mohl si treba odpustit posledni preklad parodie Pana prstenu a prelozit radeji vblog3...myslim,ze by bylo vice lidi vdecni... vzdyt Hobbit je ted aktualni a Pan prstenu uz ne...dik za pochopeni..

189

Odpovědět

hobit: To si myslíš, že překladatelé tady nemaj jiný starosti a věci na práci, než dělat titulky? Takovýhle nevděčný komentáře člověka akorát odraděj. Příště radši projev trochu úcty a napiš ten komentář slušněji a bez té ironie.

181

Odpovědět

Kdy raci pan ryzik byt odpocaty...a prelozit vblog3? pry bude brzy jak pise v popisku... 2 týdny neni podle me brzy...

1824

Odpovědět

karel: Pro nás je lepší, když sem budeš chodit každý den. :-D Nehledě na to, Rizyk to ještě nemá přeloženo a těžko se dá odhadnout den, kdy to dokončí. :-)

182

Odpovědět

Hobit - Hobit - Hobit... taky nemůžete myslet na nic jiného? =D Páni, nemůžu se dočkat =D. Skvělý vlog, moc díky za přeložení! =)

181

Odpovědět

můžete sem napsat aspon přibližné datum vydání 3ky, ať to tady nemusím kontrolovat, pln nedočkavocit, kažý den? prosím :)

181

Odpovědět

Nechci být dotěrný,ale kdy bude vblog č.3? Dík

180

Odpovědět

Ok u se kouknout na všechny pány prstenů :D

180

Odpovědět

pito : v decembri 2012

180

Odpovědět

nevie niekto, kedy chystaju dat Hobbita do kin?

180

Odpovědět

Na tomhle videu ocenuju nejvic to ,ze rezirovani filmu neni vubec takova predel jak se muze zdat a ze vubec natocit par zaberu v takovemhle terenu je nadmiru vysilujici...10* ne uplne kvuli filmu ale spise kvuli pohledu na tvrdou realitu nataceni filmů...

180

Další