Produkční vlog Hobita #1Vlog Hobit (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 275
Počet zobrazení:15 583

Po veleúspěšné trilogii Pán Prstenů se hodně dlouho spekulovalo, zda-li bude Peter Jackson pracovat i na Hobitovi a jestli vůbec nějaký Hobit bude. Po dlouhém, předlouhém přetahování dostal Hobit konečně zelenou a Peter Jackson se rozhodl fanoušky obdařit unikátním pohledem do zákulisí formou průběžných vlogů. V průběhu následujících dvou let, než se Hobit dostane do kina, tedy můžeme očekávat nepravidelné pohledy za kulisy přímo od samotného tvůrce. Četli jste Hobita? A četli jste vůbec Pána Prstenů? Těšíte se na film, nebo vás nezajímá?

.

Přepis titulků

Přeložil: Rizyk www.VideaČesky.cz Ahoj! Vítám vás u prvního vlogu o výrobě Hobita. Je úžasné být zase tady. Tohle je Dno pytle, přesně jako v Pánovi prstenů. Je postaveno na scéně B ve Wellingtonu. A tohle je přesná kopie, kterou jsme stavěli před 12 lety. Už točíme pár dní a chtěl jsem využít tuhle příležitost a ukázat vám tu cestu k natáčení a trochu pre-produkce, která předcházela natáčení prvního dne.

A budu vás informovat v průběhu následujících... dvou nebo tří let. Brzy se uvidíme. Vy jste ve 3D! Vypadáte dobře. Zatím. A s tímhle se perfektně pózuje.

Napnutý vypadá skvěle. Taky může jít bojovat se zbytkem a bude mu viset na těle a nabodávat... Chceme vytvořit hodně nelidský tvar. Musíme udělat malý vlog, pozdravíte fanoušky Hobita? Stydliví umělci. No nazdar. Jdeme do kostymérny. A podíváme se na pár trpasličích... obleků a make-upů.

Což je vždy vzrušující. Teď vám toho moc neukážeme. Protože si to necháme na později. Ale aspoň uvidíte naše kostýmní oddělení. Hodně pracovitých lidí tady pracuje na spoustě kostýmů. Hodně zajímavých látek, detailů, kůží a ražeb. Je to tady paráda. Je to jako... taková velká čarodějnická dílna. Zdravím.

Panebože. Můžeš to použít jako palici. Můžeš s tím mávat, proříznout hrdlo a praštit. Můžu s tím udělat třeba... A sejmout třeba deset skřetů. Tohle je známá scéna. Jsou to Elrondovy komnaty a... je to přesná kopie, kterou jsme měli ve Společenstvu prstenu.

A vlastně tady na balkóně se odehrávala rada s Elrondem. Kde se vytvořilo společenstvo a Frodo se nabídl, že odnese prsten do Mordoru. Ale v Hobitovi budou také nové části Roklinky, které jsme předtím neviděli. Hodně povedené části Roklinky, které si zatím necháváme jako překvapení. A tady po schodech nahoře se podíváme... Myslím, že všichni poznáte scénu s Narsilem. Kde leží rozbitý meč. A samozřejmě v Hobitovi tady ten meč bude.

Ale je divné se tady procházet, protože... Už je to deset nebo jedenáct let a jsem zvyklý se na takové scény dívat ve filmu. A teď když se tady zase procházíme, je to jako bychom byli ve filmu. Je to hodně zvláštní zážitek. Tady budeme natáčet. Od samotného začátku natáčení.

Skřetí tunel pod Mlžnými horami. Je to... hodně významná scéna v Hobitovi, kde se Bilbo střetne s... No... Vy víte s kým, pokud jste Hobita četli. Nebudu spoilerovat těm, kteří nečetli. Ale tohle je taková síť jeskyní. Tady je otvor. Tady je takový malý průchod dolů.

Je to dost klaustrofobické. Ale abychom tady mohli natáčet, museli jsme se ujistit, že všechny ty zdi se dají přesunovat, abychom mohli s těmi velkými kamerami točit z potřebných úhlů. Panebože, podívejte... Podívejte se na tohle. To vypadá jako noha nebo ruka. Já nevím.

Vypadá to strašidelně. Dobře. VELKÁ VERZE DNA PYTLE - SCÉNA B Tak kolik židlí potřebujeme? Například tady by mohl sedět Bombur. A pak tady bude malá potyčka. A když ho vytáhneš, tak jako... - A já jen: "Děkuji, ale ne." - Jo, jo, jo. Teď vím, že je to v bezpečí.

Tohle je nácvik. Není to ani tak zkouška. Spíš si s herci procházíme, co dělat. Je to sranda, protože až se vrátíme to natáčet, tak budeme mít plán. Půjdeš tudy a pak si uvědomíš, že... máš něco na noze a nejdřív se toho budeš chtít zbavit. To bude sranda. A bude ještě větší, až budou všichni nalíčení a oblečení a budou umírat vedrem.

Na kraji stolu bude Kili. Vedle Kiliho Fili. A pak Dori. Dori a pak Nori. Panebože. Ori, Dori, Nori, Bifur, Bofur, Bombur, Oin, Gloin, Nori, Dori... Tohle je noční můra. Gandalf bude tady a Thorin tady.

Myslel jsem, že bude lepší, když se to odehraje... V krbu pak bude hořet. Předpovídám, že to půjde neskutečně dobře. Souhlasíš? Záludností je, že na téhle scéně je 13 trpaslíků. Dobrou zprávou je, že nejsi v tlusťošském obleku. To ne. Ale budu mít nos, velké obočí, paruku a vousy, ale máš pravdu.

Žádný tlusťošský oblek. Vyhrál jsi. V každém případě jsi vyhrál. A můžeme před tebe dát větrák, abys měl klimatizaci. Samé sliby. To bude fungovat. S trochou nácviku to půjde. Dobré ráno. Dobré ráno! Dobré ráno.

Takže já jsem oficiálně první člověk v maskérně Hobita. Oficiálně. To je úžasné. UVÍTACÍ CEREMONIÁL KMENE POWHIRI Pro ty, jenž odešli pod roušku temnoty, cestujte bezpečně, cestujte bezpečně, cestujte bezpečně. Jmenuju se Richard.

Jsem z Londýna v Anglii. Rád bych vám poděkoval jménem všech návtěvníků za tuhle ceremonii a oslavu. Za vaše požehnání. A za vaše přivítání, které jste nám nabídli. Je nám velkou ctí tady být. A všem, kteří na tento den tak dlouho čekali a jsou na této neobyčejné výpravě při natáčení Hobita. Rád bych jim popřál hodně štěstí, pevné zdraví a skvělou harmonii.

A Martin by rád něco řekl. Děkuju. Jmenuji se Martin Freeman, jsem také herec. A on mi ukradl všechno, co jsem chtěl říct. Jak Richard řekl, trvalo to dlouho, možná déle, než jsme si mysleli. Takže na začátku téhle cesty jsme si všichni navzájem tak blízcí, jak je to teď jen možné. Takže vám moc děkujeme.

Zdravím všechny. Já jsem Andy Serkis, chtěl jsem jen promluvit jménem staré party a obsazení, kteří se tady sešli, aby se vydali na výpravu. Jsme hodně vděční za vaši pohostinnost a za to, že sdílíte nadšení pro... tak úžasný příběh, v tak úžasné zemi a s tak úžasnými lidmi. Děkujeme. Víte, dlouho jsem si myslel, že návrat k úžasnému Pánovi prstenů není dobrý nápad. Ale teď jsem zjistil, že jsem se úplně pletl.

Dělat filmy je stresující a těžké. Ale právě lidé, se kterými pracujete, z toho dělají zábavu. A skutečnost, že... budeme pracovat s velkou částí staré party, na starých místech a samozřejmě budeme vytvářet nová přátelství, je důvodem, proč tady jsme. Takže jsem hrozně nadšený. Pokud za mnou někdo přijde a řekne, jestli bychom nemohli pre-produkci protáhnout o šest týdnů, tak to odmítnu.

Jen to ne. Začněme točit. A zvuk! A akce! V jisté podzemní noře bydlel jeden hobit. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Komentáře (174)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejde

00

Odpovědět

Díky za upozornění, už to zase fachá :) (stejně jako zbytek dílů)

10

Odpovědět

+XardassSuper, dakujem, uzasne vlogy:-)

00

Odpovědět

Děkuju moc za překlad, jsem teprve u prvního dílu, ale už mě to úžasně chytlo a baví mě sdílet se všemi z toho vlogu to nadšení, protože do výroby filmů jsem nadšenec a když se ještě jedná o takovýto film, není pochyb, že se budu dívat na všechny díly vlogu :)
Ještě jednou díky Rizyku za překlad!

211

Odpovědět

♥ :)

192

Odpovědět

Jenda: Díky
Pro ty, co mi dali mínus: No tak jsem se s pojmem "vlog" nikdy předtím nesetkal. Ani se nemohu zeptat?

182

Odpovědět

Ach bože. Považuji svobodné vyjadřování názorů za jednu z největších výhod civilizace, a proto se jen velmi málo kdy vyjadřuji k příspěvkům ostatních, nicméně bohužel se mi zde nenaskytá jiná možnost...
Srovnávat jedno z největších lingvistických děl všech dob - Pána prstenů s několika hodinovým filmem prostě nelze. S komentáři o kvalitě filmu souhlasím, myslím, že byl dobře zpracován (snad až na agenta Smithe jakožto největšího mezi elfi i lidmi... ...a taktéž mne trochu pobouřila myšlenka Arwen Večernice s mečem a kompletního vypuštění Toma Bombadila, stejně jako Glorfindela), ale vyvyšovat jej nad knihu opravdu nelze. Trilogie Pána prstenů, stejně jako Silmarillion byly mé nejoblíbenější knihy, než se vůbec začalo o natočení uvažovat. Na tyto díla se opravdu nelze dívat po stránce příběhové (která je samozřejmě neuvěřitelně poutavá), ale člověk může obdivovat i rozmanitost nového světa a jazyků, jež Tolkien stvořil. Celý svět se svými jazyky, kulturou, hudbou a historií nelze zpracovat do filmu, byť třídílného. Jak jsem zmínil na začátku, pro mne bude J.R.R. největším lingvistou všech dob jež stvořil něco tak uceleného, co se nikdy nikomu nepodařilo. Omlouvám se za delší post, ale jakožto velký fanda/nerd Tolkienových knih mi to prostě nedalo.

Všem co dočetli do konce, děkuji za pozornost.

228

Odpovědět

Hrdlodus: Vlog je zkratka slov Video a Blog.

202

Odpovědět

Četla sem Hobita i Pána prstenů a na film se moc těšim protože trilogie byla úžasná. Jen málokdy se povede a by byl film lepší než knížka a to se Peteru Jacsenovi povedlo =) nemůžu se dočkat

2023

Odpovědět

Co to je "vlog"? Protože zprvu jsem si myslel, že jde o centimetrový překlep.

A v čase 7:23,801 je příšerná hrubka.

188

Odpovědět

A bude i třetí díl?? Dík :)

181

Odpovědět

Zooey: Zítra ve 13:00 tu bude druhý díl. ;-)

181

Odpovědět

Ale no tak, páni překladatelé, už jdou další dva díly. Na kolenou vás prosím o překlad

180

Odpovědět

Super už se těším na další videa:) Moc vám děkuji za úžasnou práci, kterou děláte pro lidi, kteří milují Hobita a neumějí moc anglicky... Díky

181

Odpovědět

Jerrek: Nový díl by měl být do konce týdne. ;-)

180

Odpovědět

Minimálne dve ďalšie diely sú už vonku a potešil by ich preklad. Verím, že sa do toho pustíte. Alebo ešte lepšie, že to už máte preložené a čoskoro to tu bude.

180

Odpovědět

diggi: co treba star wars? :)

183

Další