Produkční vlog Hobita #6Vlog Hobit (S01E06)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:828
Počet zobrazení:11 505

V pátém vlogu jsme se podívali na lokace a do Hobitína. Dneska budeme na cestách pokračovat, uvidíme velkou část Nového Zélandu a nakoukneme také do kuchyně. Na čem si naši herci a celý tým asi pochutnávají? Trpaslíci se veselí, fotí spolu a jde vidět, že si na sebe zvykli a tvoří parádní tým. Nebudu vás zdržovat dlouhými popisky, už tak jste se načekali dost. :)

Přepis titulků

Vítejte u prvního vlogu roku 2012. Dnes točíme druhou část Hobita. Jsem v Laketown, ale nemůžu vám nic ukázat. Nemůžu vám ukázat tady plac a támhle tu úžasnou věc, protože to můžete vidět až v roce 2013. Ale můžeme vám ukázat pokračování dobrodružství z lokací. Pokud si pamatujete, tak jsme byli naposledy v Hobitíně. Budeme tedy pokračovat, kde jsme skončili, a procestujeme zbytek Nového Zélandu.

Dokončili jsme první týden natáčení, takže se loučíme s Hobitínem a míříme na další místo. Počasí se má takhle... V Piopio samozřejmě pršelo. Vítejte v Denize Bluffs, lidi. Přivezli jsme si i počasí, což je super. - Ve filmu deštníky mít nebudem, jen abyste věděli. - To by se nehodilo. Kulisy ve studiu vypadaly tak reálně, že přijdete sem a zdá se vám to umělé.

Protože tohle nemůže existovat. - Je to divné. - Je to trik. Je to trik. Hrajou si s náma. Je tady hodně pěkné prostředí. Spousta pěkných míst. Bude trochu ošemetné stěhovat tady vybavení a stavět na kamenech. Dobré místo. Já mám jen strach z... z dinosaurů.

Jsme v Turoa Ski Field na úbočí hory Ruapehu. Tohle je druhý nejstarší národní park na světě. Je zde velmi stará vegetace. Nádherné barvy a vzory, ale hodně křehké. Museli jsme tady postavit plošiny, aby byl dopad co nejmenší. Jsou postavené na lešení, aby lidé neničili místní vegetaci. Myslím, že jsme postavili největší plošinu, abychom se tam dostali. Všichni dneska přišli a spadla jim čelist. "Páni.

Tak takhle se dneska dostaneme na plac." Tohle je má nejoblíbenější lokace. Je to tady nádherné. Je tu hora. Je tu vodopád a nádherný rozhled přes údolí. Je to takové typické místo, kde si pomyslíte, jaké má Nový Zéland krásné krajiny. Tým je rychlejší než já. A to nic nenesu. Andy Serkis tady skočil do ledové vody, aby jako Glum ulovil rybu asi před 12 lety. Támhle. Vítám vás u prvního dne na lokaci s druhou jednotkou.

Posledních pár týdnů jsem strávil ve vrtulníku. Protože jsme toho spoustu točili ze vzduchu. Vzlétli jsme, vybrali scénu, způsob natáčení a jak budeme zabírat krajiny. Na záběry ze vzduchu používáme SpaceCam. Tahle kamera je upravená pro 3D. Za mnou je vrtulník, že? Výhodou práce pro druhou jednotku je, že točíme na spoustě míst, které jsou pro první jednotku moc časově náročné.

Na spoustu lokací jsme museli vrtulníkem, takže umíme dobře nakládat a vykládat. Takže máme dvě jednotky, které cestují skrz jižní i severní ostrov. Zhruba v polovině natáčení lokací se obě jednotky setkaly a čistě náhodou se tomu stalo přesně v polovině celého natáčení - den 127. Jako připomínku jsme si udělali mikiny. Je to 127 dní a dva filmy. Ale já mám doma vestu z natáčení Pána prstenů ze dne 133, který měl tři filmy.

Takže 133 dní pro tři filmy a 127 dní pro dva. - To se dá jednoduše vysvětlit. - Jak? Jsme o deset let starší, takže nám to jde pomaleji. Pravda. Jedním z problémů bylo ukazování výsledků Peterovi. Každý den jsem musel sestříhat vybraný natočený materiál a poslat ho Petovi. Jsme daleko od infrastruktury, kterou známe a máme rádi. Takže spoléháme na satelitní technologii, která se stará o všechno připojení.

Tyhle tři satelity dnes nastavujeme, abychom poskytli týmu bezdrátový internet. Taky máme jeden zvlášť v režisérově stanu. Streamuje obraz rovnou z kamer druhé jednotky. Zkomprimuje obraz, pošle přes internet až k týmu Petera. Prozatím jsme použili asi 6 kilometrů kabeláže. Nevím, kam se to všechno podělo, ale objednáváme další. Strath Taieri, Central Otago. Tohle je opravdu lokace, kde se dá natáčet ve všech směrech po celých 360°.

Jsou tady neuvěřitelná oblaka, která nazýváme "oblaka třetího druhu". Mraky byly předtím docela nudné, takže je nejspíš vyměníme za tyhlety, abychom tomu dodali tu správnou atmosféru. Jednou jsme na téhle lokaci natáčeli na kopci, který se nazývá Rock and Pillar Range. Když se podíváte sem, tak je to ta vzdálená plošina mezi kameny. Tomu říkají Rock and Pillars, kde budeme mít deset vrtulníků, které stěhují tým, herce a vybavení.

Tohle je pro Adama Browna první let vrtulníkem. - Panebože. - Těšíš se? - Těším. - To bys měl. A je to i na videu! A akce! Úžasné! Takže končíme natáčení tady v Strath Taieri a jedeme do Queenstownu.

Tak jsme tady. V nádherném Queenstownu. Zrovna stavíme základnu v Earnslaw Burn. Což je podle mě nejokázalejší lokace, na jaké jsme prozatím byli. Brzy ztvárníme píseň "Kopce žijí zvukem hudby". Počínaje s Markem Aberdiem. Stojí na své pozici Marie, to je on. Je tu sníh!

Jít naboso byla špatná volba. V Paradise jsem už byl, tady jsme točili pár scén ze Společenstva prstenu v roce 1999. Les Lórien, Boromirovu smrt. Na téhle práci je skvělé, že můžu vídět takto nádherná místa. Nemusí vám být líto herců, že opouštějí své domovy na sedm a půl týdne. Starají se o nás velice dobře. Catering tady byl senzační. Počet porcí, které jsme na lokacích dělali, se pohybuje mezi 300 až 400.

Než jsme se dostali do Twizelu, to jsme jich dělali 570 až 580, protože jsme dělali i něco navíc. Každý den připravujeme alespoň sto kilo masa. Spotřebovali jsme už tunu pomerančů. Dnes je Formální pátek, takže máme obleky. Je to jediný způsob, jak ostatní poznají, co je zrovna za den. Každé ráno děláme tak 200 až 300 káv. Míříme do kopců, abychom dohlíželi asi na stovku lidí, kteří budou vrtulníkem dopraveni na hory.

Jsou to hory, takže je tam sníh a zima. V obleku to samozřejmě není moc praktické. Jak můžeme vidět, Andrew přidal ještě jeden kousek do šatníku. Pohodlnou vycpanou vestu. Protože vždy nemůžete vypadat dobře, někdy musíte být i rozumní. Občas vám krajina ve vaší zemi přijde samozřejmostí. Takže vyjet takhle na cestu je vážně úžasné.

Dobré ráno! Nemůžu uvěřit, že je tak pěkně. Jsme nejšťastnější malí lidé na světě. To teda jsme. Myslím, že to je v lidech bez ohledu na výšku. Nový Zéland je úchvatný a je tady spousta nadšených herců, kteří tu skotačí. Ve stanici Braemar byly poměrně obtížné podmínky jak pro tým, tak pro herce.

Křoví je tady nerovnoměrně rozprostřené. Tohle je Matagouri, keř, který se nachází jen na Novém Zélandu. A je všude, kam jen chcete jít. Nemůžete se jen tak procházet v křoví a po kamenech a oblázcích bez toho, abyste si uvědomili, že být ve Středozemi může být náročné. Obzvláště když je venku smečka orků nebo wargů. - Dante a wargové. - Nebeští wargové. - Chlapec, který spatřil warga.

- Vetřelci vs wargové. Byl jsem mladým wargem. Hodně se tady běhá. Scéna 88 bude třetím filmem. Vyjde mezi prvním a druhým. Je jednodušší pracovat ve studiu. Ale to samozřejmě nemá takové krajiny. Proto jsme tady. Osm kilometrů od hory Cook obklopen těma za mnou.

Neuvěřitelné. Tohle je most Pelorus přes řeku, u které budeme točit dva dny. Myslím, že můj nejoblíbenější den byl nesporně, když jsme plavali po řece v sudech. Strčíme naše trpaslíky do sudů. Do toho bych šel taky. Kdybych nebyl zaneprázdněný. Dneska budou trpaslíci v sudech plavat po řece. Pokračujte, jedem.

To bylo super. Kdyby z toho udělali atrakci v jednom z Warner Brothers Movie Worlds, tak chci vstupenku. Zatímco jsme byli u Pelorus, tak naše natáčení dospělo k dramatickému závěru, protože policie přijela a varovala nás před počasím. Musíme točit, prší. Musíme pokračovat. Nikdy jsem neviděl tým balit takhle rychle. Hned druhý den tam, kde jsme stáli, kde jsme měli vybavení, kamery, herce, režiséra, všechno bylo pod vodou.

Bylo to dramatické. Voda stoupla o několik metrů. A tohle je lokace! Tohle je konec natáčení na lokacích a dostáváme se k poslední stovce dní. Což je třetí blok.

A těším se, až k vám zase brzy promluvím. VÍTEJTE V TŘETÍM BLOKU Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pardon za to zkomolené jméno. Příště už to snad trefím dobře... : )

193

Odpovědět

Jojo. Změna bydliště + změna práce = tentokrát se k tomu hned tak nedostanu : (
Ryziku, pohni : ))

180

Odpovědět

Bude brzy, jen musím složit zkoušku ve škole.

180

Odpovědět


Odpovědět

Děkuji dobrodinci, který vlogy překládá! Moc hezké :)

180

Odpovědět

Dost dobrý

181

Odpovědět

a ještě bych doplnil, že jsem pohádky z čarovné číše nečetl, ale chystám se na Húrinovi děti ;)

181

Odpovědět

mario: ano, Saruman v Pánovi prstenů byl, ale nebyl v knize Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky ;)

182

Odpovědět

Tomaces : Saruman vo filmoch bude, takisto ako aj Galadriel a Elrond ako členovia Bielej rady. Odporúčam prečítať dodatky k Pánovi prsteňov.

181

Odpovědět

Pity: Když vezmu v potaz že řešisérem toho je Peter Jackson a i když kritikové neměli co vytkounout na sáze Pán prstenů tak nevidím důvod proč by něco vytkli na Hobitovi ;) Takže já to spíš myslel tak, že Saruman se v tom příběhu nevyskytuje a tak proto by si to měl přečíst. :D Ale i tak je POŘÁD LEPŠÍ SI 1. PŘEČÍST KNIHU ! :D :D :D (mimochodem a že já jich moc nepřečet! :D)

181

Odpovědět

Tomaces : Podle mě by neměl psát věci o kterých neví, ale číst knihu taky ne ... Pokud si Hobita přečte tak z toho filmu bude mít ... Já doporučuji : Nejdřív film potom knihu a potom psát o Sarumanovi, tedy pokud ho najde :D

183

Odpovědět

X-PET: nechci být nějakej rejpavej ale......četl si někdy Hobita? protože V té knize se Saruman vůbec ale vůbec nevyskytuje ;) a mimochodem, fakt si nejdřív přečtěte knížku a pak teprove jděte do kina, podle mě z toho budete mít mnohem lepší zážitek..(ta kniha má asi jen 250 str.) :)

183

Odpovědět

ffiinrroodd: Máš pravdu, u nás by je tam nechali v klidu natáčet, potom by je s velkou slávou a pozorností vytáhli a nakonec by jim dali ještě zaplatit výjezd ...

181

Odpovědět

Ako rád by som jedného dňa zažil toto: Ocí? Díval som sa na dokument z natáčania Hobita a kto je tento malý ujo čo nesie tú 200kilovú kameru a smeje sa pri tom ? To som ja môj pekný =D..

181

Odpovědět

perfektne, priroda je jednoducho nadherna, jak tam bol ten vodopad, co padal z tej ostrej skaly, tak my spadla sanka normalne a som nebol schopny zavriet si usta :) a cez "filmovy efekt" to bude snad este krajsie :) Peter Jackson a cely stab sa zdaju byt mimoriadne odhodlani spravit co najlepsi film a to je super, ja osobne sa nanho neskutocne tesim :) Hlavne na Gandalfa a Sarumana, to su sede eminencie a hercov, co ich hraju mam este radsej, hlavne teda Christophera Leeho, ku ktoremu mam ohromny respekt ako k hercovi :) Tolkien je pre mna jeden zo vzorov, kedze sa snazim pisat nieco ako on, hovi som este vsetko od neho neprecital, je to chyba, ktoru sa vynasnazim napravit :) a hlavne on ukazal, ako sa ma robit epicky fantasy pribeh, z ktoreho si Harry Potter dost poziciaval a Twilight nepodarene vykradal :) PS: hlavne dufam, ze tieto blogy sleduje George Lucas, mozno keby ich videl pred natocenim preguelov Star Wars, spomenul by si, ake je dolezite aktualne natacat na skutocnych setoch v skutocnom svete zo skutocnymi modelami a efektami pred kamerov(ako povodne SW), nie hercov proste hodit pred modre platna aby im producenti, ci kto presne hovoril, kde sa maju pozerat a na co sa prave pozeraju, pretoze to je jednym z hlavnych dovodov, preco prequely nefunguju- ked zoberiete z filmu skutocnost, tak umelecka stranka filmu umrie a to je fakt, ejha to som sa ale rozpisal, tak na koniec: velmi sa tesim, a som rad, ze tieto veci sem prekladate :)

181

Odpovědět

Sodovka: Roztomilý výkřik do tmy :D Pokud je film kvalitní, nikdo nemá problém za něj zaplatit... Což je problém současné tvorby, 99% jsou sra*ky nehodné koruny. Například za tohle s radostí zaplatím multikinu a následně za (doufejme rozšířenou) edici do sbírky.

181

Další