Produkční vlog Hobita #10Vlog Hobit (S01E10)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:544
Počet zobrazení:9 591

Máme tu jeden zapomenutý rest, který vás určitě potěší. Peter Jackson natočil poslední vlog na premiéře Hobita, takže uvidíte neskutečně dlouhý červený koberec a atmosféru, kterou jim můžeme jen závidět. Peter taky ve vlogu slíbil, že během roku přinese další videa z natáčení druhého dílu. Máme se tedy na co těšit! Hobita jste už určitě všichni viděli. Co na něj říkáte?

Přepis titulků

Dobré ráno. Vítejte u nového vlogu. Posledních pár dní bylo hektických. V neděli jsme Peterovi ukazovali poslední scénu, poslední, kterou jsme dělali a zároveň poslední scénu filmu. - Tak nějak jsme dokončili film v neděli ráno. - To bude stačit. A jen o pár hodin později se ukázali novináři, aby se na film podívali. Ve filmovém slangu bychom řekli, že už to "teklo". Ale ono to "teklo" digitálně. Bylo srandovní vědět, že když novináři přišli, pořád se na tom pracovalo.

Zajdeme na oběd a pak můžete vytisknout pásku, že? - Přesně tak, gratuluju. - Děkuju. Dobrá práce! Ještě se trochu pracovalo na ozvučení Dolby Atmos, což se stihlo do včerejšího rána. Jsme v Embassy Theatre. Nechali jsme v tomto historickém divadle zabudovat Dolby Atmos. Je tu celkem 36 reproduktorů.

28 jich je okolo publika a 8 jich je na stropě. Teď můžeme zvuky přehrávat jak okolo, tak i nad publikem, ale taky můžeme se zvukem plynule přecházet do všech stran. To je dobré. To řeší náš problém. - Je to mnohem lepší. - Jo. Vítejte v naší dočasné kanceláři sloužící k organizaci světové premiéry Hobita. Je tady tak 1500 lidí. Zde se v radě a uměleckém oddělení všichni horečně připravují na velký den.

Je to zábava pracovat ve Středozemi, ale těch pár týdnů před premiérou je nejlepších, protože musíte postavit takovéto věci. Děláme dalšího Gluma. Bude zavěšený pod střechou na místním letišti a bude vítat všechny návštěvníky ve Wellingtonu. Byla to šílená noc, ale myslím, že jsme hotovi. Jako vždy bude kino Embassy vyzdobeno speciálně na premiéru.

Od začátku jsme chtěli udělat velkou verzi Gandalfa, jak značí dveře ve Dně pytle, což byl ten pravý začátek cesty. Tento prvek bude na pozadí pódia, takže na premiéru to postavíme takovým způsobem, aby to z určité perspektivy skrz kameru vypadalo, že je Gandalf stejně vysoký jako já. Jsme tak natěšené! Město doslova hoří hobití horečkou a přidává to na atmosféře premiéry.

Hobit byl úplně všude. Obří reklamy, vlajky vyvěšené na ulicích. Je to tady úžasné, byli jsme i na hobitím trhu. Úžasné. Vybudovali jsme tady trh v parku Waitangi. Všichni rekvizitáři a ševci, kteří něco pro Hobita vyrobili, všichni tady ukáží, čím se žíví bokem. Blíží se večer premiéry, což je pro všechny vzrušující. HERCI PŘIJÍŽDĚJÍ Je super být s těmahle chlapama.

Není to skvělé? Kluci jsou zas pokupě. Zlí, zlí, zlobiví, internát... Rvačky. Máš pevný zadek. Je super být zase tady. Chyběl mi Wellington. Je tu taková energie, něco se děje. Včera večer to bylo super, problém byl jen s uvaděčem. Ten byl o ničem.

- Kdo dělal uvaděče? - Nevím, jmenoval se Ted Brody. Máme tady zvláštní hosty, pana Petera Jacksona a Elijaha Wooda. Ahoj! A děkuju za vaši podporu. Hodně to pro nás znamená. My děkujeme! Je to od fanoušků pro fanoušky a byli opravdu pěkně oblečeni. Jedeme na letiště. Uvidíme se na boku letadla. - To se nestává každý den.

- Zřejmě budeme mít každý jedno letadlo. Mám jedno, takhle velké. Ne, Richard a Martin je mají v životní velikosti. Taky se všichni těšíme na zbytek trpaslíků, kteří vystupují z letadla. Dlouho jsme je neviděli. Je tam Dean O'Gorman, Graham McTavish a Aidan Turner. Je to vážně vzrušující. Tohle ráno přistálo obrovské potištěné letadlo Air New Zealandu ve Wellingtonu, takže u toho všichni jsou.

Těší se, bylo zábavné je ráno všechny vidět na letišti pohromadě. Takové rodinné setkání. Jsou zpátky a dělali jsme něco, čemu říkáme novinářská hostina. To se dělají rozhovory s jednotlivými herci. Je to rozhovor za rozhovorem pro různé stanice. Byl to pro ně dlouhý den. Zdravím španělské přátele! Zdravím čtenáře ElMundo.es!

Ahoj! Zdravím všechny milášky... Je to jen další den v kanceláři. Je pět hodin odpoledne, 27. listopadu. Za pár hodin začneme s uzavírkou silnice Courtney Place. Připravujeme se na dlouhou noc instalace červeného koberce, zábran, velkých obrazovek, značení, šipek, transparentů, vlajek, všechno se na ráno musí připravit přes noc.

Opět tu samozřejmě bude obrovský červený koberec přes Courtney Place. Už jsme několik filmových premiér dělali. Jedna, která byla už v roce 2003, když jsme dělali Návrat krále z trilogie Pána prstenů. Držíme Guinessův světový rekord za nejdelší koberec na premiéře s 422 metry. Mým cílem je znovu ho překonat, takže hosté budou obcházet celý blok. Jen abychom překonali Guinessův světový rekord.

Chceme tady obří účast, což bude úžasné. Wellingtonští, lidi z filmového průmyslu, filmaři, ale taky lidé z celé země a vlastně i z celého světa. Jsme z Německa. Jsme z Melbourne z Austrálie. Přijela jsem asi v 9:30 a plánuju spát tady na zemi. Máme své pláště ze Společenstva, které nás ochrání před počasím. A jsme tady.

Den premiéry. Projížděli jsme tady asi v devět ráno a už byla u koberce spousta lidí. A to máme osm hodin před premiérou. Většina z nich tady spala přes noc. Je docela pokořující... Na jednu stranu si myslím, že děláme jen film, zábavu, ale na druhou je tady ten projev podpory za to, co děláme, a jsem za to opravdu vděčný. Zdravím!

Myslím, že jsme byli špatně navedeni. Tohle je ta nejmenší tisková konference, které jsem se kdy zúčastnil. Je tam pár okamžiků, kdy... I já jsem dělala tohle, když Barry máchal podbradkem sem a tam. To je asi jeden z nejděsivějších pohledů, ale... Čerstvě z kanceláře týmu premiéry, tisková konference zrovna skončila. Za čtyři hodiny začne pochod na červeném koberci. A jedna úžasná věc - z balkónu jsme viděli na obrazovku, kde se promítala celá trilogie.

Bylo to super. Přivezli jsme pár prvků. U koberce bude několik scén a rekvizit. Tu a tam budou mít herci příležitost se vyfotit u některé scény v takovém typickém hobitím prostředí po cestě ke kinu, které je odsud 300 metrů. Taky tady máme komparzisty převlečené za hobity. Spousta uší, paruk, kostýmů a chlupatých nohou. Ahoj!

S davem nejsou problémy. Byli tu nějací naháči? Zatím ne. Na to si dám pozor. Je to tady, přišel čas, je skoro 16:30. Neil Finn je na pódiu, V.I.P. auta by měla přijet, takže pochod za chvíli začne. Místa pro média jsou zaplněná, zábrany drží zástupy lidí.

Odsud vidím asi tak... deset tisíc Gandalfových klobouků. Čekáme na toho velkého muže a zbytek herců. Takže už je skoro čas. Tři, dva, jedna! Tahle je pro Petera, Fran a Philippu. Děkuju! Ahoj všichni! Jak se máte? Dobře? Jak dlouho už tady stojíte? - Namazali jste se opalovacím krémem? - Trochu. - Trochu? Líbí se mi tvoje uši.

Díky, že jste přišli. Je to šílené... Fanoušci všude kolem. Je to úžasné. Tolik podpory. Můžu se jen zeptat odkud jste vzal ty boty? Vzal jsem je ze země na chodbě, pod místem, kde jsou kabáty. Doufám, že tam pořád jsem. A je tady! A to je kdo?

Z Wellingtonu už nemůžu být nadšenější. Perfektní počasí, úžasní lidé, úžasná kultura. Je fajn být zase zpátky, že ano? Áno! Nemůžu přestat s podepisováním. - Můžete ji podepsat, jestli chcete. - Za chvilku podepíšu i vás. Dokázali jsme to. - Bez tebe bych to nedokázal, Zane.

- Já bych to nedokázal bez tebe, Joe. Zrovna teď tady někdo běží s flashkou, aby ji strčil do projektoru. Změny na poslední chvíli. Pochodujeme hodně pomalu, abychom mu získali čas. Tak jo, měli bychom pozvat některé herce? Chci vám všem poděkovat. Moc to pro nás znamená. Poslední věc, kterou musím udělat... Jeden význačný člen našeho obsazení tady dnes nemůže být, ale chce všechny pozdravit.

Přivítejte sira Iana McKellena. Ahoj, tady Ian McKellen z Londýna. Je tohle v 3D? Běží to ve 48 snímcích za sekundu? I tak, všechny vás mám rád. Petere... Fran, Philippo, všichni herci a můj oblíbený trpaslíku, ty víš, kdo jsi, a celý štábe, brzy se uvidíme. Mám vás rád!

Ahoj! To byl úžasný zážitek. Adrenalin mi pořád běží tělem. Pozor na schod! Poprvé uvidím film s obecenstvem, tak uvidíme, jak budou reagovat. Tady Katie byla mou společnicí na červeném koberci. Ještě že tam byla. Tohle je ta malá holčička, která byla malým hobitem ve Společenstvu prstenu. Vlastně jsi poslouchala příběh Hobita. A tak jsem tam byl, na milost třem obrovským zlobrům. Takže teď se rozloučíme, mějte báječné prázdniny, nádherné Vánoce všem a děkuju za podporu skrz celou tvorbu prvního filmu Hobita: Neočekávané cesty.

Víte co? Budeme zpátky s prvním vlogem pro druhý film Hobita... Ještě tolik práce. Ale vrátíme se v novém roce a budeme s vámi celý rok sdílet zážitky. Těším se, až k vám zase promluvím. Ahoj! Moc děkujeme!

Děkujeme! Překlad: Rizyk www.videacesky.cz POKRAČOVÁNÍ V ROCE 2013 S...

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Děkuji za přeložení. Supr! :)
Mimochodem, mám doma všechny části vlogů Hobbita, ale nejsem v angličtině tak zdatná jako mnozí jiní. Věděl by někdo, kde sehnat české titulky? Prosím, prosím..

180

Odpovědět

Děkuji za přeložení tohoto posledního dílu Vlogů! Hobita jsem sice ještě neviděl, ale tohle mě přesvědčilo, že bych se na to kouknul rád. Ale nejvíce mě dostala atmosféra celého videa a hlavně premiéry :). Úžasné zakončení jejich tvorby na tomto díle.

190

Odpovědět

Ano, Hobit je pohádka (ten argument už je ohranej), ale to znamená změnu vypravěčského stylu a né, že se z celé středozemě stane země plná infantylních kouzelníků, podivných digitálních bradavičatých skřetů a kýčovitých přebarvených výhledům. Kniha měla své kouzlo, byla to pořád drsná Středozem, ale Tolkien to vyprávěl jako pohádku plnou vtipů a odlehčených situací, ale pořád to byla Středozem a né Narnie (a to si neodpustím). Čekal jsem, že po těch rocích příprav na natáčení dostaneme pohádkovou velkolepou fantasy, minimálně tak dobrou jako kniha (a to stačilo jenom tu knížku zkopírovat), ale dostal jsem nudnou všehochuť, kde jsem si polovinu filmu říkal: "To si ten Jackson dělá srandu?" Ale jestli vám opravdu stačí, že tam je Gandalf a mihnul se tam Frodo, tak vám to neberu, ale čekal jsem víc a ty videoblogy na to také vypadaly, ale snad se to tenhle rok zlepší...

1928

Odpovědět

ja som bol vzdy velky fando do pana prstenov aj filmy aj knihy, hobita knihu som zboznoval, ale ked som siel cely nadseny na film, nechcelo sa mi verit, ze z toho spravil 3 filmy, ved ta kniha vystaci dejovo sotva na jeden film. Ale po jednej hodine v kine som uveril, kedze po hodine Bilbo nevysiel zo svojej nory. Film bol dobre spracovany, ale prva hodina a pol bolo o nicom a zbytocne natahovacky deja, nic ine. ale chapem to: byt Peter jackson, tiez to spravim. vzdy je lepsie zarobit 3xviac :D

1915

Odpovědět

Další z těch, kteří si stěžují na rozdělení na 3 části, aniž by o tom cokoliv věděli. Ve všech 3 filmech sice bude Hobit, ale také části z Nedokončených příběhů, Silmarillionu a sebraných spisků. Takže materiálu k natáčení bylo minimálně na několik dalších filmů. Samotného mě zajímá, jak se s tím popere.

194

Odpovědět

Kniha super (lepší než Pán prstenů),ale proklatě mě zklamalo pár věcí ... jakože například Bilbo je Superman Středozemě....btw pro lidi co tu říkaj jak je to ''Narniovský'' ...Hobit byl původně pro jeho děti tzn. pohádka. Film mě zklamal ne totálně ,ale tak 7 z 10 má není to 10-tka a nebude prostě to bude jen přehanně akční Holywooďák a nic víc :) (asi schytám mínusy :D) ale jináč jak řekl jeden kluk ...pro lidi co to četli tragédie,ale pro ty co ne hezký. Hauk

2012

Odpovědět

Nekdy v listopadu 2012 jsem si rikal -- hura uz bude hobit ....nejhorsi na hobitovi je to, ze TED ZASE BUDU ROK CEKAT!!! (az si rikam proc tak moc kdyz to prej uz maji natoceny)
ps. film super

183

Odpovědět

Poslední dobou mě štve jak fanouškové Tolkiena a filmového pána prstenů (fanouškem jsem taky) vyzdvihují Hobita a nepřipouštějí kritiku, musíte přece jako fanoušci uznat, že za ty roky čekání jsme v první části Hobita dostali akorát h*vno, přeplácanou omalovánku, která tolkienovi byla na míle daleko a atmosféra a epika byla schovaná někde daleko v Mordoru, snad se Jackson poučil a v dotáčkách druhou část zlepší. A jestli vám ta blbost jménem Hobit, mimochodem vypadající jako Narnie stačí, tak si poslužte...

1927

Odpovědět

Velmi smutně se Jackson hobitovým fanouškům odvděčil. Místo 1 až 2 skvělých filmů,které by z té knihy mohl udělat. Kvuli penězům natočil 3 filmy které (s dosavadními zkušenostmi z 1 dílu) mají s knihou společné pouze kapitoly. protože to co tam být opravdu mělo tam nebylo a to co tam zase nemělo co dělat zabíralo polovinu filmu. Chudáci fanoušci co po vlogách a čekání u toho koberce je pustí do toho kina. Sednou si do těch sedaček nadšení jak malé děti na sladkosti a po skončení 15 minut upoutávek, se na ně vyhrne 2 a 3/4 hodiny takového nechutného blafu co se jmenuje The Hobbit: An Unexpected Journey.

1959

Odpovědět

Co tam být má a nemá rozhodoval spíše profesor Tolkien, když Hobita psal. Jackson vystihnul atmosféru a epizdičnost knihy a natočil i věci, do kterých by se jiní báli šáhnout. Tento film JE pro fanoušky Hobita.

Ale, bylo od žačátku jasné, že hateři, kteří ze sebe nedostanou jedinou větu konstruktivní kritiky se budou jen rojit.

205

Odpovědět

+MiliaPromiň ale od Tolkiena mam všechno většinu i v originálu a úplně ho žeru. Sem fanoušek spíš hobita než pána prstenů ale dle mého názoru (váš názor se může lišit a já vám ho neberu, máte na něj stejné právo jako já) Jackson alespoň ten první film (zbytek jsme ještě neviděli) pěkně po.ral. Můžete souhlasit nebo ne, je to jen můj subjektivní názor.

2019

Odpovědět

S knihou to má společný příběh, který však doplnil událostmi z ostatních knih z LOTR universu a pomáhali mu se scénářem i odborníci na Tolkiena a universum Pána prstenů... takže tam máš něco navíc :) knihu jsem přečetl za jednu noc

191

Odpovědět

Súhlasím, knihu som čítal a je smutné, že to Jackson rozdelil na tri filmy - to nie je Tolkienova chyba. LOTR boli tri dlhšie knihy a spravili z nich tri dlhšie filmy. Hobbit je podstatne kratší ako jeden diel LOTR a urobia z neho tri dlhšie filmy, takže je napchatý množstvom zbytočností. Navyše, chronológia lokácií v prvom Hobbitovi je urobená tak neschopne, že v nej môžete vidieť obrovské podobnosti s LOTR 1. Podľa mňa mal Jackson natočiť Hobitta ako jeden (maximálne dva) filmy a radšej sa pustiť do ďalších Tolkienových kníh. Ale samozrejme, takto viac zarobí... :P

183

Odpovědět

Nevím, kde jste vzal to, že jsou s knihou společné jen kapitoly, protože tam až na pár drobností bylo vše jako ve filmu, až na úplné detaily. Atmosféra byla úžasná, přidání Radagasta, který v knize byl jen zmíněn se povedlo skvěle, a už opravdu netuším, co myslíte slovy „to, co tam být nemělo“, protože takovou věc jsem v tomto filmu nenašel. Rozdělení na 3 díly navíc umožnilo filmu uvést i detaily, které byly např. v Pánu Prstenů dost drasticky vynechány.....

182

Odpovědět

Tvůj názor Ti samostřejmě neberu, ale mám takový pocit, že jsi Tolkienovi knihy (nejen Hobita) nečetl dost pozorně nebo jsi je četl a neumíš anglicky, když jsi je četl v originále ... Já jsem naopak ráda, že tam Jackson přidal i doplňkové postavy a události. A i když pro ty, co se v Tolkienových příbězích až tak neorientují, můžou být některé scény nemístné, myslím, že mi ostatní víme své...
PS: Nic důležitého jsem ve filmu nepostrádala, naopak mě potěšila téměř přesná shoda některých scén s knihou.

180

Odpovědět

no povedzte mi, pri akom filme zazijete takuto paradnu premieru plnu emocii a vela pozitivnej energie? mne to pride neskutocne uzasne, a velmi rad by som sa tej premieri zucastnil, aj by som si tie 2 dni nato pockal.. priznavam ze som moc premier nevidel ale tu mi ta atmosfera prisla neskutocne uvolnena :)
a film samozrejme bol pecka, kludne aj film roku :) ale na dalsie dieli si uz nepockam a radsej si precitam knizku :D

183

Odpovědět

Je divné, že jsem celou druhou půlku tohoto vlogu prořvala? Necítím se divně :D. Film to byl nádherný. Opravdu povedený.

197

Odpovědět

neni to divné :D ja som bol dojatý tiež, zažiť niečo také musí byť neopakovateľný zážitok na celý život
(hlavne keď začali spievať Misty Mountains Cold tak si hovorím -vzchop sa chlape !)

202

Odpovědět

až mi slzička vbehla do oka ako som spomínala keď som už držala lístky na Hobita :) a ovšem Misty Mountains bola najkrajšia pieseň čo som kedy vo fantasy žánre počula :) až z nej bolo vo filme cítiť ako naozaj smútia za domovom....neviem sa dočkať pokračovania!!!

184

Odpovědět

Nejspíš sem čekal něco víc, ani nevím proč, možná kvůli tomu boomu kterej kolem toho filmu celou dobu probíhal.. ale i tak mě Hobit bavil :-)

188

Odpovědět

Nenátačel se náhdou první a druhý film společně?

181

Odpovědět

Natáčel. Ale v některých těch vlozích Jackson zmiňuje, že nám něco nemůže ukázat, protože je to až v tom druhém filmu a že si musíme počkat.

180

Odpovědět

i třetí ;)

180

Odpovědět

plus se budou dotáčet nějaké scény ale hlavně dodělávat triky proto ještě budou dělat

191

Odpovědět

+BrunclaNebudou ještě před premiérou už to měli dotočené všechno. už to jen budou stříhat.

185

Odpovědět

+BrunclaA taky musí čekat kvůli odstupu, který zákonitě filmy musí mít, aby měli stejnou nebo větší návštěvnost :)

180

Odpovědět

Počkat, počkat, počkat? Takže ta mladá dáma co Petera Jacksona doprovází na premiéře hrála v Pánovi prstenů tu malou roztomilou hobití holčičku?
No sakra, najednou si připadám hrozně stará.

191

Další