Evan

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:301
Počet zobrazení:10 142

Organizace Sandy Hook Promise zvolila zajímavý způsob, jak upozornit na své poslání. Natočila video o Evanovi, kterému se ve škole přihodí zajímavá věc - začne si na lavici dopisovat s dívkou. A jak to všechno dopadne?

Přepis titulků

NUDÍM SE AHOJ, ZNUDĚNÝ, TĚŠÍ MĚ. LOL. NEMŮŽU SE DOČKAT, AŽ ZAZVONÍ. - PLÁNY NA LÉTO? - NIC EXTRA. - CO TAKHLE NIC EXTRA SPOLEČNĚ? TO ZNÍ DOBŘE. KDO JSI? V LÉTĚ ZAVŘENO VÝDEJ ROČENEK - Užij si léto.

- Ty taky. - Děkuju. TAK ZASE ZA ROK. EVAN Hele, pan znuděný. To není možný. To s ním jsem si dopisovala v knihovně. Jo, to jsem já. Takže ty ráda píšeš na lavice. Jo, to je moje.

ZATÍMCO JSTE SLEDOVALI EVANA, JINÝ STUDENT VYKAZOVAL ZNÁMKY PLÁNOVÁNÍ ÚTOKU. ALE NIKDO SI TOHO NEVŠIML. ÚTOKŮM SE ZBRANĚMI LZE PŘEDCHÁZET, KDYŽ POZNÁTE PŘÍZNAKY. VÍCE NA SANDYHOOKPROMISE.ORG. PŘEDCHÁZEJME NÁSILÍ DŘÍVE, NEŽ K NĚMU DOJDE. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já už od mala chci být vojákem, vydrželo mi to dodnes a to jsem na střední tak snad se mi ten sen po maturitě splní. Ale samozřejmě mám rád i zbraně atd. a se šikanou mám taky blízkou zkušenost, nebo to že jsem samotář, už od školky se semnou lidi moc nebavili.
Ale co chci napsat je to že sakra, podle těchto věcí taky jednou vystřílim školu, a i když by si to někteří mí spolužáci občas zasloužili tak sakra todle video je prostě kravina. Každý kdo si čte o zbraních je okamitě mass shooter ? Každý kdo kouká na videa se zbraněma je okamžitě mass shooter ? Fajn jsem vinen v obou věcech. No dobře to s tou profilovkou dělaj jen pitomci, obzvláště pokud mířej do foťáku ale i tak dělá to spousta lidi.

20

Odpovědět

Ahoj, obdivuji tvé zapálení, ale tam nešlo pouze o ty zbraně, spíš o to vyčlenění ze společnosti, agresi, šikanu a narůstající hněv.

90

Odpovědět

+ObdivAno v tom s tebou určitě souhlasím, ale hlavní poselství bylo že kdyby nehledal holku a koukal více kolem sebe tak si mohl všimnout: že jeden kluk čte časopis o zbraních, že se kouká na videa se zbraněma, a že udělal fotku s pistolí. Ale ano máš pravdu mohl si všimnout i toho že je to šikanovaný jedinec který je zároveň asociál.

10

Odpovědět

heh tak asi největším příznakem je šikana, ale aby v dnešní době někdo pomohl , tak to se radši přidá.... a že jsem si nevšiml toho, že čte časák o zbraních, je tam šikana, fotka se zbraní v ruce? vždyť to je v celku normální v dnešní době, tak čeho bych si měl všimnout? :)

50

Odpovědět

Tak to byl masakr.. Nedokážu ani moc popsat ten pocit u konce O.O fakt jsem byla šokovaná a musela jsem se podívat ještě jednou..

190

Odpovědět

To sem nečekal :D

130

Odpovědět

Taková reakce byl hádám cíl tohohle spotu. Asi nezaškodí si občas připomenout, že se svět netočí jen kolem nás.

60

Odpovědět

Čekal jsem vtipný konec, kdy se ukáže, že si s ním píše údržbář, co ty lavice utírá. :D

591

Odpovědět

No nevím, ale spousta malých fakanů se fotí se zbraněma, čte o zbraních, je šikanovaná atp... to ještě neznamená, že pujde vystřílet školu. Jestli žije v kvalitním rodinném zázemí, tak určo ne.

237

Odpovědět

Takže je ok, že je spousta dětí šikanována. A ne, nejsou v pohodě. :)

70

Odpovědět

+MikeJe to jejich problem, ze se neumeji branit.

220

Odpovědět

+tEOs tímhle argumentem di víš kam? d******e.... až ty budeš vyset někde z mostu s autem po nehodě a budeš potřebovat pomoc, taky řeknu je to tvůj problém :)... pokud někdo má respekt a sílu! měl by jí využít k lepším věcem než šikaně. a pokud někdo ji vidí a řekne ( je to jeho věc ) pak je u mě větší sráč a baba, jak ten šikanovaný ;)

50

Odpovědět

+tEOty si riaden hlupak kiezby ludia ako ty pokapali

00

Odpovědět

+MikeJe to ok, protože je to docela normální a rozšířený jev, nemluvě o tom, že za šikanu se dnes považují i úplné drobnosti.

14

Odpovědět

+PatejlMůže to tak být, ale zase co je pro někoho drobnost, je pro druhého poslední kapka.

30

Odpovědět

+Nopeno a tak dostane ten druhy do drzky no? problem je ze sa resi kazda kravina - problem je ze je to samy tlustoprd co si neumi dat do tlamy a vybit tu frustraci jinak nez tim ze si koupi kver a vsechny vystrili... lidi proste neumi resit konflikty a neumija si dat do tlamy.

01

Odpovědět

+Uzivateltrololol? Jestli ne, tak to neni o tom, že je někdo tlustoprd a neumí někomu dát do držky, to by možná vyřešilo kdyby ho šikanoval jeden, nebo dva a to je tam stále velké možná, stále je možnost, že by se šikana podstatně zhoršila tím, že by si zhrzený šikanující přivedli další kamarády. A už vidím tvého šikanovaného jak si taky nějaké přitáhne. Nehledě na to, že to stále neřeší šikanu typu úmyslné vyčlenění ze společnosti, či nějakou psychickou a tohle nevyřešíš tím, že budeš ostatní mlátit, protože se na jejich stranu ještě zbytek, případně někteří idiočtí učitelé.

A že se řeší každá kravina. Co podle tebe není už kravina? Teroristický útok? A není to prkotina, místo které by jsme měli spíš věnovat pozornost třeba rakovině? A není léčba rakoviny prkotina místo které by jsme se měli věnovat kolonizaci vesmíru? A není nějaká kolonizace kravina, místo které by jsme se měli snažit stát se bohy atd...? Schválně co už podle tebe nebyla kravina.

00

Odpovědět

+MikeHej uplalanci dajte sa dokopy! A co jako? Sam jsem si tim prosel a co? Podelam sa z toho? Proste deti jsou jednoduche a tak to proste je... aby sa vseci s te politicke korektnosti nepodelali!

12

Odpovědět

Jak poznal, že si píše s holkou?

330

Odpovědět

Možná to vyzní trochu sexisticky, ale myslím, že by moc kluků nepsalo takhle drobně, úhledným psacím písmem a určitě místo tečky nad i nedělalo kolečka.
A naopak není úplně typický, aby holka psala velkými, hranatými, tiskacími písmeny, dvakrát většími než písmo toho druhého, tak zas ta holka poznala, že si píše s klukem.

323

Odpovědět

+ThooJá znám hodně holek co píšou jak prasata, třeba mě :D

100

Odpovědět

Vidíš, a já asi jako jedinej (zatímco on sledoval holky) pozoroval toho člověka, co je tam mlácenej, sedí o samotě a nikdo si ho nevšímá, a myslel si, že si píše s ním. :)
Sice mě nenapadlo, že plánuje zabíjet, spíš sem čekal, že se nakonec sejdou dva introverti a je to o pomoci dětem, co jsou odstrkovaní. :)

161

Odpovědět

+MikeCož by bylo ostatně mnohem užitečnější ponaučení, než "každej divnej člověk je potenciální zabiják". :-)

270

Odpovědět

Dobře, myslím si že můj smysl pro humor už asi černější být nemůže. Když jsem video poprvé viděl, tak jsem si ve chvíli, kdy se objevil klučina s puškou ve dveřích, málem smíchy poprskal monitor.

401

Odpovědět

Taky jsem čekal, co za blbou pointu to bude, jak tam natáhl ten automat. :D A ono hle, vážné video...

40

Odpovědět

Miluji takové romantické příběhy, asi něco takového podobného podniknu. Hned zítra si koupím kalašnikov ..

491

Odpovědět

Podle tohohle videa jsem 100% school shooter... nejsem.

250

Odpovědět

00:31 co tam dělá khalessi ?!

110

Odpovědět

Hochu, ty jsi postižený fakt. Pod každým videem rádoby vtipný komentář. Zkus se na nějaký video podívat bez toho, aniž bys ho musel nějak okomentovat, protože ti to opravdu nejde.

65

Odpovědět

A keď prežil tak dúfam, že si ten hajzlík išel tu lavicu ošmirgľovať.

650

Odpovědět

Taky se zajímám o zbraně, čtu si o nich časopisy a dokonce i koukám na videa o zbraních na YouTube. Takže taky hned vykazuju známky plánování útoku?
Věřte mi nebo ne, ale někdo zbraně vnímá jako zajímavou techniku a případný nástroj k sebeobraně. Jejich vlastníci vždy nemusí být psychopati, video mi přijde dost zaujaté.

343

Odpovědět

Jistě, že video je zaujaté a je tak natočené, jinak by tam dobře nepředalo zprávu. Ale nepřijde mi, že by bylo zaujaté stylem, že každý kdo se zajímá o zbraně, chce vyvraždit školu, nebo dvě. Spíš, že každý kdo má větší problém (šikana, velká míra stresu atd..) může být dost brzy i tvůj problém, který se dá řešit, jen do určité doby. Jinak si následky můžeš nést i ty, čistě proto že jsi se ani nezajímal.

141

Odpovědět

jj, hon na čarodejnice, všechny loosery postřílíme první, než oni postřílí nás...

321

Odpovědět

Tak ošukal ji?

615

Další