Thumbnail play icon

Evan

89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:300
Počet zobrazení:7 331

Organizace Sandy Hook Promise zvolila zajímavý způsob, jak upozornit na své poslání. Natočila video o Evanovi, kterému se ve škole přihodí zajímavá věc - začne si na lavici dopisovat s dívkou. A jak to všechno dopadne?

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já už od mala chci být vojákem, vydrželo mi to dodnes a to jsem na střední tak snad se mi ten sen po maturitě splní. Ale samozřejmě mám rád i zbraně atd. a se šikanou mám taky blízkou zkušenost, nebo to že jsem samotář, už od školky se semnou lidi moc nebavili.
Ale co chci napsat je to že sakra, podle těchto věcí taky jednou vystřílim školu, a i když by si to někteří mí spolužáci občas zasloužili tak sakra todle video je prostě kravina. Každý kdo si čte o zbraních je okamitě mass shooter ? Každý kdo kouká na videa se zbraněma je okamžitě mass shooter ? Fajn jsem vinen v obou věcech. No dobře to s tou profilovkou dělaj jen pitomci, obzvláště pokud mířej do foťáku ale i tak dělá to spousta lidi.

20

Odpovědět

Ahoj, obdivuji tvé zapálení, ale tam nešlo pouze o ty zbraně, spíš o to vyčlenění ze společnosti, agresi, šikanu a narůstající hněv.

90

Odpovědět

+ObdivAno v tom s tebou určitě souhlasím, ale hlavní poselství bylo že kdyby nehledal holku a koukal více kolem sebe tak si mohl všimnout: že jeden kluk čte časopis o zbraních, že se kouká na videa se zbraněma, a že udělal fotku s pistolí. Ale ano máš pravdu mohl si všimnout i toho že je to šikanovaný jedinec který je zároveň asociál.

10

Odpovědět

heh tak asi největším příznakem je šikana, ale aby v dnešní době někdo pomohl , tak to se radši přidá.... a že jsem si nevšiml toho, že čte časák o zbraních, je tam šikana, fotka se zbraní v ruce? vždyť to je v celku normální v dnešní době, tak čeho bych si měl všimnout? :)

50

Odpovědět

Tak to byl masakr.. Nedokážu ani moc popsat ten pocit u konce O.O fakt jsem byla šokovaná a musela jsem se podívat ještě jednou..

190

Odpovědět

To sem nečekal :D

130

Odpovědět

Taková reakce byl hádám cíl tohohle spotu. Asi nezaškodí si občas připomenout, že se svět netočí jen kolem nás.

60

Odpovědět

Čekal jsem vtipný konec, kdy se ukáže, že si s ním píše údržbář, co ty lavice utírá. :D

591

Odpovědět

No nevím, ale spousta malých fakanů se fotí se zbraněma, čte o zbraních, je šikanovaná atp... to ještě neznamená, že pujde vystřílet školu. Jestli žije v kvalitním rodinném zázemí, tak určo ne.

237

Odpovědět

Takže je ok, že je spousta dětí šikanována. A ne, nejsou v pohodě. :)

70

Odpovědět

+MikeJe to jejich problem, ze se neumeji branit.

220

Odpovědět

+tEOs tímhle argumentem di víš kam? d******e.... až ty budeš vyset někde z mostu s autem po nehodě a budeš potřebovat pomoc, taky řeknu je to tvůj problém :)... pokud někdo má respekt a sílu! měl by jí využít k lepším věcem než šikaně. a pokud někdo ji vidí a řekne ( je to jeho věc ) pak je u mě větší sráč a baba, jak ten šikanovaný ;)

50

Odpovědět

+tEOty si riaden hlupak kiezby ludia ako ty pokapali

00

Odpovědět

+MikeJe to ok, protože je to docela normální a rozšířený jev, nemluvě o tom, že za šikanu se dnes považují i úplné drobnosti.

14

Odpovědět

+PatejlMůže to tak být, ale zase co je pro někoho drobnost, je pro druhého poslední kapka.

30

Odpovědět

+Nopeno a tak dostane ten druhy do drzky no? problem je ze sa resi kazda kravina - problem je ze je to samy tlustoprd co si neumi dat do tlamy a vybit tu frustraci jinak nez tim ze si koupi kver a vsechny vystrili... lidi proste neumi resit konflikty a neumija si dat do tlamy.

01

Odpovědět

+Uzivateltrololol? Jestli ne, tak to neni o tom, že je někdo tlustoprd a neumí někomu dát do držky, to by možná vyřešilo kdyby ho šikanoval jeden, nebo dva a to je tam stále velké možná, stále je možnost, že by se šikana podstatně zhoršila tím, že by si zhrzený šikanující přivedli další kamarády. A už vidím tvého šikanovaného jak si taky nějaké přitáhne. Nehledě na to, že to stále neřeší šikanu typu úmyslné vyčlenění ze společnosti, či nějakou psychickou a tohle nevyřešíš tím, že budeš ostatní mlátit, protože se na jejich stranu ještě zbytek, případně někteří idiočtí učitelé.

A že se řeší každá kravina. Co podle tebe není už kravina? Teroristický útok? A není to prkotina, místo které by jsme měli spíš věnovat pozornost třeba rakovině? A není léčba rakoviny prkotina místo které by jsme se měli věnovat kolonizaci vesmíru? A není nějaká kolonizace kravina, místo které by jsme se měli snažit stát se bohy atd...? Schválně co už podle tebe nebyla kravina.

00

Odpovědět

+MikeHej uplalanci dajte sa dokopy! A co jako? Sam jsem si tim prosel a co? Podelam sa z toho? Proste deti jsou jednoduche a tak to proste je... aby sa vseci s te politicke korektnosti nepodelali!

12

Odpovědět

Jak poznal, že si píše s holkou?

330

Odpovědět

Možná to vyzní trochu sexisticky, ale myslím, že by moc kluků nepsalo takhle drobně, úhledným psacím písmem a určitě místo tečky nad i nedělalo kolečka.
A naopak není úplně typický, aby holka psala velkými, hranatými, tiskacími písmeny, dvakrát většími než písmo toho druhého, tak zas ta holka poznala, že si píše s klukem.

323

Odpovědět

+ThooJá znám hodně holek co píšou jak prasata, třeba mě :D

100

Odpovědět

Vidíš, a já asi jako jedinej (zatímco on sledoval holky) pozoroval toho člověka, co je tam mlácenej, sedí o samotě a nikdo si ho nevšímá, a myslel si, že si píše s ním. :)
Sice mě nenapadlo, že plánuje zabíjet, spíš sem čekal, že se nakonec sejdou dva introverti a je to o pomoci dětem, co jsou odstrkovaní. :)

161

Odpovědět

+MikeCož by bylo ostatně mnohem užitečnější ponaučení, než "každej divnej člověk je potenciální zabiják". :-)

270

Odpovědět

Dobře, myslím si že můj smysl pro humor už asi černější být nemůže. Když jsem video poprvé viděl, tak jsem si ve chvíli, kdy se objevil klučina s puškou ve dveřích, málem smíchy poprskal monitor.

401

Odpovědět

Taky jsem čekal, co za blbou pointu to bude, jak tam natáhl ten automat. :D A ono hle, vážné video...

40

Odpovědět

Miluji takové romantické příběhy, asi něco takového podobného podniknu. Hned zítra si koupím kalašnikov ..

491

Odpovědět

Podle tohohle videa jsem 100% school shooter... nejsem.

250

Odpovědět

00:31 co tam dělá khalessi ?!

110

Odpovědět

Hochu, ty jsi postižený fakt. Pod každým videem rádoby vtipný komentář. Zkus se na nějaký video podívat bez toho, aniž bys ho musel nějak okomentovat, protože ti to opravdu nejde.

65

Odpovědět

Asi budu zaujatý, a asi je to tím, že jsem vlastnil zbroják dříve než řidičák.

Ale představte si, kdyby v tomto státě měl legálně drženou zbraň každý duševně zdravý jedinec a nebyla tady legislativa postavená na hlavu. To by pak v hospodě v Uherském Brodě policajtům stačil na toho kovboje jenom kýbel a hadra, nikoliv 8 pytlů na mrtvoly.

Ano, útokům se zbraněmi lze předcházet.

1618

Odpovědět

Amen.

103

Odpovědět

Z toho co pozoruju kolem sebe, jak se lidi chovají, co mají za názory atd atd... tak reálně bych viděl dostatečně zralých pro vlastnění zbraně tak 5% populace, zbytek jsou s pistolí časovaná bomba...

185

Odpovědět

+NeldorCož je pořád dost velké procento, než aby mělo být diskriminováno kvůli debilům. Dostat zbroják není vůbec jednoduchý, testy jsou těžký a legislativa přísná. Oproti tomu na černo se dá přes kamaráda kamaráda sehnat rychle a levně. Navíc většina názorů zůstane jen u verbálního vyjádření (tzv. "velká huba"), lidi tu nejsou lumíci, kteří se chtěj nechat odprásknout nebo zavřít do báně. Prostě máme tu, co se Evropy týká, jednu z nejsvobodnějších zbraňových legislativ, 300 000 držitelů ZP a počet případů spojené kriminality v jednotkách. Tohle funguje, nesnažte se to vylepšit, díky. (berte to jako všeobecný komentář)

110

Odpovědět

Spíš by stále potřebovali 8 pytlů na mrtvoli, protože je rozdíl mezi tím vlastnit zbraň a být schopný jí použít pro sebeobranu. Ten kdo je schopný jí použít na někoho jiného bez zaváhání, což by důležité bylo, by spíš naplnil těch 8 pytlů, než se jenom bránil. Přece jenom kdo by byl schopný ve stresové situaci, což útok rozhodně je, z ničeho nic začít střílet do lidí? Napadá mě jen těžký profesionál, nebo někdo kdo to nemá v hlavě úplně v pořádku a zbraň by nejspíš používat při řešení každé blbosti. A ruku na srdce, většina populace by nespadala do skupiny profesionál.

57

Odpovědět

+NopeNope: vidíš to moc černě, adrenalin a strach o vlastní život udělá s člověkem divy. Vždyť konkrétně v UB se postavil tomu šílenci jeden člověk s židlí! Představ si, že by měl ten odvážlivec zbraň. Navíc, znám spoustu profesionálů, co se na podobné situace připravují den co den, přesto si do "živého" ještě nepráskli. Příprava je jedna věc, když dojde na onu kritickou situaci, každý, i profesionál, se zachová úplně mimo plán. Obzvláště u nás, v České republice, kde k takový situacím nedochází často a policie nemá zkušenosti. To je pak takový "gun freak" co si vezme pistoli i do kavárny a touží si legálně po někom vystřelit, mnohem lepší varianta, než tucet profesionálů dvacet minut vzdálených.

82

Odpovědět

+Mike.HavliczekAno, vidím to moc černě, protože mi přijde, že v tomhle případě je lepší přemýšlet co nejčerněji. Ale souhlasím s tím, že jeden odvážlivec je dobrý a tucet lepší, na druhou stranu ten odvážlivec může být jenom odvážný nic víc. Tím se dostávám k tomu, že není schopen tu zbraň použít a útočník ho prostě zastřelí protože uvidí že sahá pro zbraň. Nebo v horším případě, někoho napřed ještě omylem zastřelí.

14


Odpovědět

+Brucehmm, milovník kytarové muziky

20

Odpovědět

+troll.já vás ochránim

20

Odpovědět

A kolikát se přesně stalo,že by byl nějakej masakr zmařenej civilistou(ne policistou,nebo ochrankou),co měl u sebe zbran? A srovnejme tohle číslo s případy ,kdy člověk,co by vůbec zbraň mít neměl ,spáchal masakr.
On je důvod proč USA má skoro 30x více vražd střelnou zbraní na osobu než třeba UK,přitom počet vražd na osobu spáchaný jinýmy prostředky je v USA sice vyšší než v ostatních zemích,ale ten rozdíl není tak drastický(http://www.bbc.com/news/world-us-canada-34996604) .
A když už jsme u tohoto tématu ,musím sem hodit odkaz na stand-up Jima Jefferiese https://www.youtube.com/watch?v=0rR9IaXH1M0 :-D .

39

Odpovědět

+sixNechci ti kazit tvoje sluníčkářství ale člověk se dá zabít i jinak než střelnou zbraní takže jejich zákaz je blbost. Stačí mít auto a narvat to do davu (Hepnarová,ten arab v Nice atd.)
V Izraeli má zbran skoro každej a jakýkoliv útočník je neutralizován téměr ihned civilisty.
A dávat zrovna za příklad situaci v UK? Vážně?

122

Odpovědět

A jaký by byl rozdíl mezi legálně a nelegálně drženou zbraní? Jo už vím, policie by ti bez povolení nemohla do bytu a jen tak z hecu ti jí vzít, nemusel bys platit za zkoušky a papíry, bejt šílenej tak si jí radši koupim na černo ne. V USA je více obyvatel tzn. více událostí. v ČR jsme měli dva útoky kdy si jeden došel na guláš a druhej střílel po lampách. A při obraně střelili cikána, nebo na něj nastražili kuš. :D Co kdyby každej barman měl pod pultem zbraň, mohli to bejt pytle jen dva ... ale nebudu spekulovat jako ty.

11

Odpovědět

A keď prežil tak dúfam, že si ten hajzlík išel tu lavicu ošmirgľovať.

650

Odpovědět

Taky se zajímám o zbraně, čtu si o nich časopisy a dokonce i koukám na videa o zbraních na YouTube. Takže taky hned vykazuju známky plánování útoku?
Věřte mi nebo ne, ale někdo zbraně vnímá jako zajímavou techniku a případný nástroj k sebeobraně. Jejich vlastníci vždy nemusí být psychopati, video mi přijde dost zaujaté.

343

Odpovědět

Jistě, že video je zaujaté a je tak natočené, jinak by tam dobře nepředalo zprávu. Ale nepřijde mi, že by bylo zaujaté stylem, že každý kdo se zajímá o zbraně, chce vyvraždit školu, nebo dvě. Spíš, že každý kdo má větší problém (šikana, velká míra stresu atd..) může být dost brzy i tvůj problém, který se dá řešit, jen do určité doby. Jinak si následky můžeš nést i ty, čistě proto že jsi se ani nezajímal.

141

Odpovědět

jj, hon na čarodejnice, všechny loosery postřílíme první, než oni postřílí nás...

321

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK