Counter-Strike: Global Offensive

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:299
Počet zobrazení:5 500

Legendární hru Counter-Strike znáte asi prakticky všichni. Původně mod do hry Half-Life 1 se stal postupně samostatnou hrou, která si získala hráče po celém světě. Valve pracuje na vylepšení stávajícího Counter-Strike: Source, které pojmenovali Counter-Strike: Global Offensive. Jde spíše jen o vylepšení grafiky a pár herních prvků, ovšem i tak by to mohlo přitáhnout spoustu hráčů zpět.

Co si myslíte vy, mělo Valve raději zapracovat na regulérním druhém dílu, nebo nechat hru svému osudu? Pokud máte tip na nějaká zajímavá videa s herní tématikou, ať už jde o rozhovory, dokumenty, či trailery a chtěli byste je vidět přeložené, tak je prosím vložte do komentářů k tomuto videu.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz Pokud jste už dlouho nehráli Counter-Strike, mohli jste jednoduše zapomenout, jak neúprosná tato hra je. Není zde obnova zdraví a jedna dávka z útočné pušky nebo kulka z AWP stačí ke smrti. Další hra této značky od Valve - Counter Strike: Global Offensive - nemá být velkým skokem kupředu. Nejde o Counter-Strike 2, ale o přepracování existujících mechanik, s několika vylepšeními rozvržení map, vybavení a vizuálního stylu.

Global Offensive bude také dostupný na konzolích Xbox 360, PlayStation 3 a PC hráči si ho budou moci zahrát po dokončení někdy v roce 2012. PC hráči si budou hru moci vyzkoušet už v beta testu od října 2011. Základní herní principy Global Offensive budou hned jasné každému zkušenému hráči této série.

Rozdělíte se do dvou týmu: teroristé a protiteroristé. Podle dané mapy se budou lišit úkoly. Na mapách Dust a Aztec musí teroristé položit bombu na jednom ze dvou označených míst, zatímco protiteroristé je musí zastavit. Není zde žádné opětovné nasazení nebo oživení. Takže když zemřete, zbytek zápasu budete jen přihlížet. Než začne každé kolo, nakoupíte zbraně a určíte tak svou úlohu.

Máte velký výběr. K dispozici jsou velmi silné odstřelovací pušky, samopaly a útočné pušky. Pokud přežijete kolo a vyhrajete, zbraně vám zůstanou. Pokud zemřete, přijdete o ně a musíte si je koupit znova. Zde přichází na řadu peníze. Zabíjení nepřátel a výhry vás odměňují penězi, za které můžete nakoupit lepší a různorodější výbavu.

Ta obsahuje standardní výbušné granáty, oslepující granáty, kouřové granáty a také nový Molotovův koktejl. Tato zbraň může mít velký dopad na herní plochu. Způsobuje poškození po dobu, kdy hráč stojí v plamenech. Když ale vystoupíte z plamenů, poškozování přestane. Bude účinnější jako zastrašující prostředek, než jako zbraň pro přímý útok, protože žádný hráč nebude chtít běžet přes plameny.

Molotov by tedy mohl být opravdu užitečný při kontrole oblastí na mapě a jejich obraně. Když už jsme u map, Valve udělalo několik změn map Dust a Aztec, které by dlouhodobí hráči měli ocenit. Podchod na Dustu byl znatelně rozšířen a nové schodiště v podchodu slouží jako skvělý východ pro teroristy, kteří se nemohli pohnout kvůli odstřelovačům protiteroristů. Další chystané mapy jako Dust 2 se nedočkaly žádných změn kromě nové grafiky a fanoušci mohou při vydání očekávat mapy Nuke, Inferno a Italy.

Je toho víc, ale Valve si to zatím nechává pro sebe. Global Offensive bude obsahovat systém tvorby zápasu, který vás zavede přímo do přestřelky 5 na 5. Budou se hodnotit vaše schopnosti, takže ideálně budete bojovat s hráči na stejné úrovni a dojde k nasazení botů s odpovídající obtížností, když nebude dostatek lidských hráčů.

Komu přijdou zápasy 5 na 5 příliš omezující, na PC si můžete tvořit vlastní hry, ale na konzolích tuto možnost mít nebudete. Díky novým zbraním. například paralyzéru, a pár menším změnám v hratelnosti, se Global Offensive odlišuje od původních her dostatečně na to, aby si získal pozornost.

I s těmito změnami se hra pořád hraje jako Counter-Strike. Je rychlá, neúprosná a hlavně zábavná. Více informací o Global Offensive najdete na ign.com

Komentáře (98)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No dnešní uzavřená beta už vypadá docela jinak, toto je opravdu hodně out of date videjko.

180

Odpovědět

Nevím jak vám, ale mě naprosto všechny zbraně připadají jako by je dělal amatérský módař. Granát vypadá jako párátko, zbraně jsou malinkaté a vypadají dosti...ujetě, brokovnice ve videu vypadá jako by ji někdo vytexturoval za 5 minut a pokládání bomby pořád vypadá jako by ten terorista měl strach že mu každou chvílí vybouchne v ruce...

185

Odpovědět

CS:GO hraju sem tam, asi tak jednou denně. Je to dobrá hra, ale není určitě nejlepší. Ale určitě si pořád zaslouží jméno counter strike.

182

Odpovědět

gordon - Frostbite je přehypovanej, mírně nadprůměrnej engine s otřesnou optimalizací a bez postprocesingových efektů které můžeš klidně vrazit i na nejstarší unrealy by nevypadal o nic líp než nejnovější Source.

182

Odpovědět

MM - Portal 3 nebude, bylo by to zbytečné pokračování už ukončeného příběhu. Už u dvojky si spousta fanoušků jedničky (Ted nemluvím o těch kteří o Valve nebo Portalu slyšeli poprvé až po vydání druhého dílu) stěžovalo že to je násilně vnucené pokračování.

182

Odpovědět

CS:GO je hlavně směřované na majitelé konzolí.. a regulerní další díl bude až Valve přijde s novým enginem (Half-Life 3, CS3, Portal 3, Left 4 Dead 3) :) což si ještě počkáme, tak proč si zatim nezahrát takovou odbočku?

183

Odpovědět

ježiš takle ta hra ted vubec envypada...byla to pre-alpha verze. Ani jeden skin zbraněm ruky, dokonce i celý mapy je změněnej...

181

Odpovědět

Ap: Prečo by sa nechytilo? Neboj, GO bude hrať dosť luďí... hlavne takí ktorí majú radšej hry ako L4D a hry s podobným enginom... Aspoň bude teraz CS realistickejšie

182

Odpovědět

cs 1.6 stále hraje a bude hrát hodne lidí, myslim si že se tohle nechytne

184

Odpovědět

Werc - jestli nevidis rozdil mezi tim co ukazali a grafikou BF3 tak jsi slepej, nebo lzes.

182

Odpovědět

filuta - protoze 1.6 uz nikdo nehraje.

185

Odpovědět

vadi mi ze tam neni scope (jen na par zbranich) a ze vetsina zbrani byla k nicemu (vetsina smg, rada samopalu) vsichni jeli akorat Ak47/m4/mp5 + snajpy..

181

Odpovědět

Nevím, ale už mi to nepřipadá jako Counter strike. Nedokážu si třeba představit v této verzy některé mapy, které nemají tak propracovanou grafiku, ale u source nebo 1.6 to prostě bevadilo, protože to byl pořád counter strike.... to samé různé módy jako surf a zombie.. díky nim měl counter strike tolik fanoušků kolik měl...a tady si ty módy opravdu nedokážu představit.. ale tak třeba se pletu..

181

Odpovědět

1.6 4ever, nevím přoč se snaží vylepšovat klenot ...

182

Odpovědět

Jak stále mluví, o dlouholetých hráčích "že by to měli ocenit", tak to určitě není pravda. Já jsem dlouhodobý hráč, mám i pár výher na mezihernových turnajích a už žádná beta verze, vymoženost nebo podobná blbost nenahradí klasickou libovku Counter Strike 1.6. Rozumim tomu, že to osloví nové hráče, kteří s touto hrou nemají až takové zkušenosti, ale hráči, kteří na tom strávili dětství, to nemůže jakkoliv chytnout.

Dobrý pokus Valve, ale já radši zůstanu u klasiky 1.6!!!

182

Další