Zaostřeno na Portal 2

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:259
Počet zobrazení:3 997

Mnoho z vás si psalo o nějaké video související s očekávanou logicko-akční hrou Portal 2 od Valve. Vybral jsem pro vás tedy toto krátké videopreview, které vám přiblíží, co nového nás oproti prvnímu dílu čeká.

 

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Portal 2 rozhodně není bonusová hra, kterou byl originál z roku 2007. Je to samostatný produkt. A jako takový ho Valve buduje s větším důrazem na příběh a interakci mezi postavami. "Myslím, že tohle je dokovací stanice." "Připrav se." Jako příklad si vezměte tuto úvodní sekvenci. Probudíte se v malém pokoji a Wheatley, který je zkušeně namluven spoluautorem Kanclu, Stephenem Merchantem, je tady, aby vám pomohl.

"Jsi v pořádku? Ne, neodpovídej." "Jsem si jistý, že ano. Byl dostatek času na uzdravení." Jak můžete vidět, laboratoře Aperture Science již nejsou nablýskané a čisté. Namísto toho zde vyrostla tráva a popínavé rostliny. Zdi jsou zrezivělé, oprýskané a některé panely zřícené. A nebude to pouze GLaDOS, nezapomenutelná vražedkyně z prvního dílu, která bude ve hře mluvit.

Rozhodně bude co poslouchat. Valve dokonce tvrdí, že je ve hře 13 000 dialogů. "Řekli mi, že když zapnu tu baterku, umřu." Kromě příběhu jsou zde samozřejmě i hlavolamy. Na začátku budete vykonávat jednoduché úkoly, abyste si zvykli na herní mechanismy. Například přenesení kostky přes vodní nádrž.

Z toho, co jsme viděli, je zřejmé, že pozdější hříčky budou o dost komplexnější než v prvním díle. Fanoušci by si měli taktéž poznamenat, že v Portalu 2 nebudete muset řešit hříčky o samotě, ale také s dalším hráčem. Dva pobíhající roboti a čtyři portály, které můžete použít k proskakování skrz okolní prostředí, vyžadují v těchto kooperativních misích takřka neustálou vzájemnou komunikaci.

Pocit uspokojení z chytrého nápadu může být ještě umocněn. Avšak může dojít k hádkám s kolegou, pokud to bude pořád kazit. Přinejmenším byl při převodu do kooperativního módu zachován smysl pro humor. Roboti se tak mohou objímat, mávat, smát se a... navzájem se úmyslně shodit do smrtící kapaliny. Přestože byla hra několikrát odložena, vypadá to, že čas navíc jí prospěl. Je těžké si představit, že by Portal 2 nebyl hit, až bude v dubnu vydán pro Playstation 3, Xbox 360 a PC.

Více o Portalu 2 na IGN.com. Překlad: Brousitch Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

:-D tak u toho jsem se od srdce zasmál, to je super! :-D si musim zahrát :-)

180

Odpovědět

Jedničku mám na steamu a je to super hra. Škoda, že byla tak krátká. (a škoda, že dvojku nerozjedu v žádným případě :(

180

Odpovědět

Moc se těším, logických her je mnoho, ale málo kdo je hraje, takže se jim nedává moc pozornosti a bývají prodělečné... proto je težké najít dobrou, vtipnou a úspěšnou logickou hru...

180

Odpovědět

Good hra.
PS: S tou reklamou - klikněte na CC (do off) a zavřete reklamu a následně CC povolte

180

Odpovědět

Poznámka k překladu - "13 000 dialogů" a 13 000 ŘÁDKŮ dialogů je trošku něco jinýho...

180

Odpovědět

The cake is a lie.

180

Odpovědět

10 za video, 10 za hru... bohuzel uz ted podle grafiky soudim ze mi to nepojede... :-( Vubec nepocitaj s nama, majitelama noutbuku :-)

180

Odpovědět

Já osobně mám přeobjednáno. Nesmírně se těším.

180

Odpovědět

Podle hodnocení a počtu shlédnutí videa lze usoudit, že sem chodí dost žen...

181

Odpovědět

@Kapti
Bude tam single-player i co-op. Bude se jednat o dvě kampaně.

180

Odpovědět

to tam ako nebude single player ale budem nuteny hrat to v coop mode? to sa mi teda nepaci....

181

Odpovědět

Já už se nemůžu dočkat!

180

Odpovědět

Na nic jinýho se tenhle rok netěším víc :-D

180

Odpovědět

jednicka byla perfektni a todle podle me bude jeste lepsi

180

Odpovědět

dobra hra - jednicka me moc bavila - docela vtipny

180

Další