Creedence Clearwater Revival - Fortunate SonHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:595
Počet zobrazení:13 646

Konečně mezi Hudení klenoty 20. století zařazujeme notoricky známou pecku, která se mezi vašimi přáními objevila vícekrát, než bylo zdrávo. Při poslechu tohoto songu vám určitě naskočí záběry z filmu Forrest Gump, konkrétně tedy scény z Vietnamu. O další info o kapele a písničce se postará během dne Kari.

Fortunate Son mohli poprvé fanoušci skupiny slyšet na albu Willy and the Poor Boys v roce 1969. V tomtéž roce vyšla také jako singl a umístil se na 14. místě americké hitparády. Píseň se stala díky svému textu velmi populární během války ve Vietnamu. Objevila se také v mnoha počítačových hrách (Battlefield, Call of Duty), filmech (hlavně Forrest Gump) a reklamách (Wrangler Jeans). Díky popularitě této písně si můžeme pustit také spoustu jejích coverů.

Creedence Clearwater Revival byla americká rocková skupina, která existovala od prosince 1967 do června 1972. Vznikla ve městečku El Cerrito ve státě Kalifornie. Skupinu tvořili sólový zpěvák, kytarista a textař John Fogerty, jeho bratr a doprovodný kytarista Tom Fogerty, baskytarista Stu Cook a bubeník Doug Clifford. Jejich hudební styl zahrnoval rock and roll i rock. Navzdory jejich původu ze sanfranciského zálivu, jsou někdy zmiňováni jako skupina, která ovlivnila southern rock. CCR jsou stále hráváni v rozhlasových stanicích po celém světě a často figurují v různých médiích. Skupina prodala 26 milionů alb jen v samotných Spojených státech. CCR byli v roce 1993 uvedeni do Rokenrolové síně slávy.

 

Přepis titulků

Někteří se narodili, aby mávali vlajkou, na které je červená, bílá a modrá. A když zahrají "Hail to the Chief", namíří na vás svůj kanón. Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný senátorův synek. Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný kluk štěstěny.

Někteří se narodí do zámožné rodiny, kde ničí pomoc nepotřebují. Ale když jim výběrčí daní zaklepe na dveře, vypadá to u nich jak v dobročinném bazaru. Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný milionářův synek. Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný kluk štěstěny.

Někteří zdědí oči posázené hvězdami a pošlou vás bojovat do války. A když se jich zeptáte "Kolik máme dát?", odpoví vám akorát víc, víc, víc! Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný synek armády. Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný syn štěstěny.

Mezi ně já nepatřím, mezi ně já nepatřím, nejsem žádný syn štěstěny. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nadčasová písnička.

00

Odpovědět

smrtonosná past 4 - Die Hard 4 CCR
a potom taky u závěrečných titulků
ale nevibavil bych si to, kdybych to neviděl před pár dnama v telce
jinak fakt super klasika

00

Odpovědět

Nově ve filmu War Dogs - začne hrát ve chvíli, kdy kdy prchají z Fallúdže.
http://www.imdb.com/title/tt2005151/

10

Odpovědět

Bioshock Infinite

210

Odpovědět

CCR miluju

240

Odpovědět

Nebylo to taky v Black Ops?

205

Odpovědět

Z Vietcongu je spíš známej pseudohendrix a HEY JOE od Jimiho Hendrixe

220

Odpovědět

Konečně jsem se dočkal :D...díky moc za překlad.

220

Odpovědět

Co tahle? Mohla by byt klenot??? :-)
http://www.youtube.com/watch?v=sc8RaCT8Zh0

196

Odpovědět

Have You Ever Seen The Rain?

250

Odpovědět

coming down on sunny day.

20

Odpovědět

Já sem pro přeložení celýho soundtracku k Forrestu Gumpovy, 10*

201

Odpovědět

Andej: nebo spíš Money for nothing resp. Sultans of swing.. ;)

200

Odpovědět

VIETNAM !

197

Odpovědět

Jedna z mojich najoblubenejsich od CCR, dakujem za preklad. A ak by som mohol navrhnut dalsi klenot na preklad...co Dire Straits? napr. Romeo and Juliet?

190

Odpovědět

Hnus, to neumíte přeložit nějákou hezkou písničku a né takovouhle hnusárnu.

1878

Další