Darebácká iluze

Thumbnail play icon
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:454
Počet zobrazení:7 165
Řiďte se pokyny ve videu. Víc vám neřeknu, abych vám nezkazil zážitek. A nezapomeňte na konci do komentářů napsat, jak jste dopadli.

Přepis titulků

Darebácká iluze Spočítejte, kolikrát si hráčky v bílém přihrají míč. Správná odpověď je šestnáctkrát. Všimli jste si gorily? Lidé, kteří toto video předtím neviděli nebo o něm neslyšeli, v polovině případů gorilu přehlédnou. Pokud jste o gorile věděli, nejspíše jste ji zahlédli. Ale všimli jste si, že opona změnila barvu a hráčka v černém odešla?

Pojďme se na to podívat znovu. Teď přichází gorila a hráčka odchází. A opona mění barvu z červené na zlatou. Když hledáte gorilu, často přehlédnete další nečekané události. A to je darebácká iluze. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

sakra zase mě dostali :D

190

Odpovědět

16 napočital a gorilu viděl, pozadi neřešim takovych detailu si nikdy nevšimam, černe hračky jsem taky neřešil protože mi šlo o bile.

194

Odpovědět

Trapná napodobenina tohoto: http://www.youtube.com/watch?v=oSQJP40PcGI ;)

182

Odpovědět

opona a hracka mi unikly...

180

Odpovědět

16, gorila, změna farby závěsu. Unikl mi odchod jedné osoby.

192

Odpovědět

Napočítal do 16, gorily jsem si všiml, hráčky taky, ale opona mi unikla.

214

Odpovědět

Napočítal jsem 16, gorily si všiml a říkal si, jak mě nenachytali. Pak jsem se až dozvěděl, že tam byla i ta změna barvy a hráčka pryč... To mi uniklo.

180

Odpovědět

Gorily jsem si všiml hned, černé hráčky taky a podvědomě jsem věděl že se mění i ta barva, jenom jsem tomu nevěnoval pozornost skrz to počítání výměny míče.
Iluze možná tak pro 10 leté dítě..

1911

Odpovědět

Narátala som 16, všimla som si zmenu farby a všimla som si gorilu (z čoho som si vyvodila, že jedna hráčka odišla)
A aké je ponaučenie? :D

195

Odpovědět

Jak už tu někdo psal, pokud je někdo zvyklí se soustředit pouze na jednu věc (jako třeba v mém případě florbalový míček), tak se soustředí plně pouze na tu jednu věc a nevšimne si toho ostatního...

Já osobně přiznávám, že jsem se nechal nachytat a nevšiml si ani té gorily, protože jsem se opravdu soutředil pouze na počítání přehozů míče... :)

180

Odpovědět

Tak přihrávky i gorilu mám:) na konci videa mi přišlo že jich je tam nejak míň ale ten záves teda ne, ale to bude tim že jako chlap sem barvoslepej:D

180

Odpovědět

Mno nic moc podařeného gorily i změny barvy jsem si všimnul. Akorát toho že odešla černá ne. Jo a taky jsem špatně spočítal ty přihrávky.

183

Odpovědět

:DDDD já jsem si myslel, že ta gorila je silnější členka černého týmu, negroidní rasy :DD

189

Odpovědět

gorili jsem si všimnul a myslel jsem si že tam je jen aby odpoutala pozornost, napočítal jsem 16 přehozů a že hráčka jsem taky zpozoroval... tu barvu jsem si ani neuvědomil.

180

Odpovědět

Hodně nepovedené, ačkoliv nejsem nikterak všímavý, všeho jsem si všiml.

185

Další