Deathstars - Cyanide

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:323
Počet zobrazení:5 351
Nevím, jak moc známí jsou pro širší okruh posluchačů Deathstars, příznivci industrial metalu nebo pravidelní návštěvníci MORu je však určitě znají dobře. Bývají často přirovnáváni k Rammstein (s nimiž se letos vydávají na turné) a podobnost najdeme i s Marylin Manson. Jejich image a vizáž budí diskuze a někteří lidé je označují za pouhé pozéry. První album Synthetic Generation spatřilo světlo světa v roce 2002, respektive 2003. Jeho vydání předcházelo několik demo nahrávek, z nichž je zajímavá například Razor End, protože obsahuje ženské vokály. Nahrávání druhého alba Termination Bliss (2006) se trochu zpozdilo kvůli ukradenému vybavení při návratu z vystoupení v Německu. Jediným členem, který kapelu opustil, je kytarista Erik Halvorsen. Od té doby se sestava ustálila ve složení Andreas „Whiplasher Bernadotte“ Bergh – zpěv, Jonas „Skinny Disco“ Kangur – basová kytara, vokály, Emil „Nightmare Industries“ Nödtveidt – kytara, klávesy, Ole „Bone W Machine“ Öhman – bicí, Eric „Cat Casino“ Bäckamn – kytara. Zatím poslední deska Night Electric Night vyšla v roce 2009. Kapela o ní říká, že je temná, tvrdá, zároveň ale svůdná a plná vášně popisující noční stránku města, jak napovídá sám název. Na tomto album najdeme píseň Via the End od Nightmare Industries, kterou napsal, když se dozvěděl o sebevraždě jeho bratra a na textu je to patřičně znát, i když texty Deathstars jsou temné všeobecně.

Přepis titulků

Kyanid! Vypij ten kyanid! Tohle je ruka, která tě oslepí a rozštěpí tvou páteř. Tohle je ostří, které ti vjede do masa a prolije víno. Hraj si! Hraješ si s hračkami, které mají spouště a slyšíš, jak se olovo blíží. Hraj si! Hraješ si s břity a bolí to, bolí, když čelíš svému strachu.

Postav se temnotě a já tě mrknutím oka poučím o střelbě. Teď vypij ten kyanid! Světy si odporují a ty víš, že skrývám naprosté svinstvo. Na těchto pláních jsou hořící trosky, které musíme najít. Na těchto pláních je spící démon, který musí být vypuštěn. Utíkej! Utíkáš k hranicím, kde v náručí člověka hoří epištoly. Utíkej!

Utíkáš mezi těly, která křičí, křičí, chtějí se zakousnout do boží ruky. Postav se temnotě a já tě mrknutím oka poučím o střelbě. Teď vypij ten kyanid! Světy si odporují a ty víš, že skrývám naprosté svinstvo. Postav se temnotě a já tě mrknutím oka poučím o střelbě. Teď vypij ten kyanid! Světy si odporují a ty víš, že skrývám naprosté svinstvo. Teď vypij ten kyanid!

Postav se temnotě a já tě mrknutím oka poučím o střelbě. Když temnota dělá, co jí jde nejlíp, je tma! Nechme temnotu dělat, co jí jde nejlíp. Ať se rozhostí tma! Tak se postav temnotě a já tě mrknutím oka poučím o střelbě. Teď vypij ten kyanid! Světy si odporují a ty víš, že skrývám naprosté svinstvo.

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bože, Deathstars! Absolutní špička industrial metalu a moje srdcovky. Jedna z mála skupin na kterou nedám dopustit! Jen tak dál, jsem ráda že i další lidi mají rozum a umí ocenit kvalitní hudbu, což metal opravdu je! :) Skvělá práce ;)
Metal je náš, dělá dobře mně i tobě! :D \m/ ^_^ \m/

182

Odpovědět

je potkat ve tme tak bych potřebovala plínu :D :D

180

Odpovědět

Staří známí.=o)

180

Odpovědět

a co tak prelozit jaldaboath, nech je to tu co najpestrejsie http://www.youtube.com/watch?v=br3OgQVfhfM

184

Odpovědět

Tak kdy už se tu ukážou ti Childreni? Hlavně, že Ensifeum tu byli už 2x:-D

180

Odpovědět

Ty jo tak Deathstars sem uz dlouho neslisel...

182

Odpovědět

kdyby nevypadaly jak Manson tak je mám 100x raději

187

Odpovědět

Yes Deathstars moje nej kapelka zpev moda show vsechno maj na jednicku jen me stve ze sem na nich nikdy nebyl jinak....10/10

182

Odpovědět

Když už se to trochu opřelo o Gotik tak by mohli být Cradle of Filth.

184

Odpovědět

Snowi, děkuji za tvou opakovaně skvělou práci... Máš skvělý hudební vkus a ještě k tomu, jak si jednou zmínila, "trpíš" Suomifílií, což je super :) Mohla by tvá láska k Suomi opět zavítat do metalového okénka :)

182

Odpovědět

Už tu byla zmínka o Rammstein... Deathstars jim dělají předkapelu na nadcházejícím turné, tedy zavítají i do ČR :-)

181

Odpovědět

No sláva! Už jsem se bál, že na týhle stránce industrial metal neuvidím. Příště by jste mohli zkusit Turmion Kätilöt nebo Static-X

182

Odpovědět

to by bylo asi nadlouho......ale skoro všechno možný, hlavně metal, tu a tam industriál a ebm, z hip-hopu maximálně Dälek :-D a občas i nějakou klasickou hudbu......

181

Odpovědět

re bj: jen tak pro zajimavost, co posloucháš za kapely?

181

Odpovědět

tady je docela zajímavej článek:
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/bigbit/ethno/clanky/125-industrialni-hudba/

180

Další