Dire Straits - Walk of LifeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:304
Počet zobrazení:6 789

Krásné středeční ráno, milí posluchači, vítáme vás u dalšího dílu Hudebních klenotů 20. století! Dnes si dáme melodickou pecku od kapely, o kterou jste si mnohokrát v komentářích žadonili, a jelikož patří ke Kariho nejoblíbenějším, tady ji máte! Melodii písně Walk of Life, kterou zajisté každý z vás zná, nahrála skupina Dire Straits, o které vám pár slov poví Kari. Song Walk of Life vyrazil do světa na jednom z celosvětově nejprodávanějších alb 80. let - Brothers in Arms roku 1985. Čísla o úspěšnosti singlu hovoří jasně, americká hitparáda Billboard Hot 100 – 7. místo; britská hitparáda UK Singles Chart – 2. místo. Při poslechu vás pravděpodobně zaujme jednoduchá melodie hraná na elektrické varhany, kterou je píseň doprovázena po celou dobu. Text písně je o pouličním umělci, který hraje v metru staré bluesové fláky, jako jsou I Gotta Woman, Be-Bop-A-Lula, What'd I Say a Mack the Knife. Ve videoklipu se střídají záběry kapely a sportovních kiksů. Nejenže si tedy poslechnete krásný song, ale zároveň se i pobavíte u vtipně pojatého videoklipu. :-) Dire Straits byla rocková skupina působící v letech 19771995. Vznikla v anglickém městě Newcastle. V zakládající čtveřici kapely byli Mark Knopfler (zpěv, kytara, autor hudby a textů), jeho bratr David (kytara), John Illsley (basa) a Pick Withers (bicí). Podle názvu, který znamená v překladu něco jako „strašlivá tíseň“, se dá odvodit, že jejich texty byly především melancholické a velmi klidné. Vůdčím tahounem skupiny se stal Mark Knopfler, který napsal téměř všechny texty a jeho specifická kytara vyluzovala až neuvěřitelně čisté tóny, i proto ho nyní řadíme ke kytarovým velikánům, jako jsou např. Jimmy Page či Jimi Hendrix. Kapela vydala velké množství hitů, za svou bohatou kariéru prodala celosvětově okolo 120 milionů alb a obdržela mnoho významných ocenění. Bohužel, Mark Knopfler se chtěl věnovat vlastním aktivitám, a tak roku 1988 původní sestava zanikla. Poté se ještě pokoušela o comeback, ale měl jen krátké trvání. Minulý rok navštívil Mark Knopfler Prahu a zahrál nejen hity ze svých desek, ale i pár songů „svých“ Dire Straits.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Máme tu Johnnyho, jak zpívá staré klasiky, Be-Bop-A-Lula, Baby What I Say. Máme tu Johnnyho, jak nám zpívá I Gotta Woman. Snaží se v metru vydělat nějaký ten cent. Má to v sobě a dokáže se předvést. Ten kluk prostě umí hrát. Oddaný a zapálený proměňuje noc v den.

Hraje písničku o sladké milované dámě a Mackovi zvaném Nůž. A takhle prochází... prochází životem. Takhle prochází životem. Nakráčí k vám Johnny a řekne vám historku. Podej mi moje polobotky. Nakráčí k vám Johnny, slavný a mocný. Vyhrává pomalejší blues. Má to v sobě a dokáže se předvést.

Ten kluk prostě umí hrát. Oddaný a zapálený proměňuje noc v den. Hraje písničku o sladké milované dámě a Mackovi zvaném Nůž. A takhle prochází... prochází životem. Takhle prochází životem. Máme tu Johnnyho, jak zpívá staré klasiky, Be-Bop-A-Lula, Baby What I Say. Máme tu Johnnyho, jak nám zpívá I Gotta Woman.

Snaží se v metru vydělat nějaký ten cent. Má to v sobě a dokáže se předvést. Ten kluk prostě umí hrát. Oddaný a zapálený proměňuje noc v den. Po tom veškerém násilí a nejasných řečech se najde písnička, která vás dostane z potíží a sporů. A takhle procházíte... prochází životem. Takhle procházíte životem.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jó Brothers in Arms je super album :-)

190

Odpovědět

supr song.. ale money for nothing je prostě best..

210

Odpovědět

Jo, tak na téhle písni jsem doslova vyrůstal. Otec je velký fanda Dire Straits a tenhle song zněl u nás HODNĚ často ;-).

180

Odpovědět

ja mam najradsej od nich Sultans of swing a samozrejme Romeo and Juliet....

190

Odpovědět

Lifty: jj jedna z nejlepsich...mozna uplne nejlepsi...:-)

180

Odpovědět

Tak to jsem neslyšela hoooooodně dlouho :)

180

Odpovědět

Děkuji moc za úžasnou písničku

180

Odpovědět

scr00chy: To je ale děsně smutné, že jsi to nikdy neslyšel. Každopádně vynikající song, ale na Money for Nothing nemá nic ...

180

Odpovědět

Ahojte,
co takhle přeložit tenhle klenot?
Bee Gees - Stayin' Alive
http://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY

182

Odpovědět

Já teda nevím, ale ten song jsem snad nikdy neslyšel :D

188

Odpovědět

Já od nich zbožňuji Brothers in Arms, nádherná balada.

180

Odpovědět

Výborný song, za Dire Straits taky díky :-) za mě 8 z 10 protože jsem čekal Money for Nothing :-P

190

Odpovědět

vydeoklip 9z10
písnička 7 z 10
Takže jasná 8

184

Odpovědět

nějak nemůžu najít tu českou předělávku...byla taky perfektní a díky ní tuhle píseň znám..

181

Odpovědět

Je to píseň Dobré Jitro od Hany Zagorové :)

00

Odpovědět

Tak tenhle song jsem neslyšel už hodně dlouho! Díky!! :D

180

Další