DokuMint o bitcoinu

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:88
Počet zobrazení:4 870
Deadpoolovský Ryan Reynolds nezahálí, a tak už mu kromě ginu Aviation patří také mobilní operátor Mint Mobile. V rámci jeho propagace se rozhodl natočit kraťoučký „dokument“ o jednom bitcoinovém investorovi.

Přepis titulků

Každé ráno Alex Rowland vstává a začíná den plný rozjímání. TOTO JE PRAVDIVÝ PŘÍBĚH Alex je zdatný investor. Byla to žhavá novinka. Nikdo se o to nezajímal. V roce 2010 nakoupil bitcoin za 500 dolarů. Dnes má tato investice hodnotu přes 280 milionů dolarů. Alex je jediný milionář v rodině. Ale kdybyste ho potkali, ani to nepoznáte. Ne proto, že by byl skromný nebo výstřední.

Je to proto, že si nemůže vybavit heslo ke svému za**anému bitcoinovému účtu. Pokud investujete do bitcoinu, zapište si svoje heslo. Nebo ho řekněte kamarádovi. Neudělejte stejnou chybu. Už roky Alex každé ráno šplhá na vrchol Eagle Peaku. Říká mu kámen rozpomenutí. Zbytečně. Dnes se ale jeho štěstí obrátí.

Mobilní služby na rok zdarma? V té ruce drží… poukaz na roční službu Mint Mobile. …čtvrt miliardy dolarů… Nejdostupnější prémiové bezdrátové služby v Americe. Gratulujeme, Alexi. BITCOIN NEPŘIJÍMÁME

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mám taky True story: jeden kamarád programátor, říkejme mu třeba Fanda, patřil v roce 2010 k prvním těžařům Bitcoinu v ČR, který dokázal koupit speciální ASIC mašinku na těžbu. Natěžil prý, spíš pro legraci, několik desítek tokenů. Ale co s tím. Nic. Střih, rok 2016. Bitcoin začíná mít nějakou hodnotu. Ale Fanda si nemůže vzpomenout na heslo! Celý rok střídá terapeuty a hypnotizéry(!), učí se meditovat, dokonce odjíždí do Amazonie za šamany... POŘÁD NIC.
Happy end to nicméně má: o rok později si sedá ještě jednou k wallet, prsty se mu intuitivně rozeběhnou po klávesnici -- a JE TO TAM!! Teď jen... co že to vlastně Fanda napsal za heslo? :) Ale i to vyřešil, dnes žije šťastně v zahraničí s rodinou, a jen si občas vyrve pár vlasů, že většinu svých coinů prodal "už tenkrát" :).

21

Odpovědět

To nasere. :D
Pamatuji bitcoin za 1:1 k usd, někde jako placení her nebo co.
A emaily od gůglu s nabídkou akcií.
To taky nasere. :D

90

Odpovědět

No tak to si pamatuji trochu víc :-) za dva měsíce je totiž výročí Bitcoin Pizza Day.
22.5.2010 si jistý programátor koupil dvě pizzy za 100 tisíc bitcoinů. Byl to vůbec první zdokumentovaný obchod s virtuální měnou...

22

Odpovědět

+yakubCož je další důkaz jaká je to p******a.

03

Odpovědět

+yakubbolo to 10 tisic btc nie 100 tis ;)

11

Odpovědět

+RastoMáš pravdu, za 10tis - nicméně ten jeden řád už nehraje roli, já už bych se houpal na větvi i kdybych si tu pizzu koupil i za 1tisíc... :)

00