Dream Theater - Pull Me Under

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:4 627

Dream Theater je americká progressive metalová kapela založená roku 1985. Za celou dobu jejího fungování v ní působilo několik mistrů svého řemesla: kytarista John Petrucci, bubeník Mike Portnoy, basák John Myung. Vydali celkem 11 studiových alb. Nejúspěšnější z nich je asi Images and Words (1992). Právě na něm najdete Pull Me Under nebo rovněž oblíbenou Metropolis, Pt. 1: The Miracle and the Sleeper. Na základě této písně poté vzniklo koncepční album Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory (1999). Vypráví příběh muže jménem Nicholas, který odhaluje tajemství jeho minulého života.

Dále stojí za zmínku například desky Train of Thought (2003) se singlem As I Am, Octavarium (2005) se stejnojmennou písní, která trvá 24 minut a skládá se z pěti částí, Systematic Chaos (2007) nebo Black Clouds & Silver Linings (2009).

Za svou historii nashromáždila kapela tolik materiálu, že by se to sotva dalo shrnout do stručného příspěvku. Vzpomeňte si na Dream Theater za dlouhých zimních nocí a zkuste dát jejich diskografii šanci. Třeba si tam najdete „to svoje.“

Přepis titulků

Ztracený na obloze, kolem se valí mraky a já se nechám unášet s nimi. Šípy létají, hladiny moří se zvedají A pak znovu klesají. Svět kolem mě se točí, beze mě se svět kolem točí. Každý den mění budoucnost v minulost. S každým dalším dechem jsem blíž k tomu poslednímu.

Dívej se, jak vrabec padá, dává to všemu smysl. Když ne dnes, zítra už vůbec ne, tak snad někdy příště. Vyměním sedm životů za jediný a pak i život jediného syna mého otce. Tak, jako že je má láska k němu se mnou, já se nebojím. Svět kolem mě se točí, Svět kolem mě se pořád točí. Veškerý život je budoucnost minulosti. S každým dalším dechem jsem blíž k tomu poslednímu.

Stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, já se nebojím. Necítím nic jiného než čest a zášť, nemůžu udělat nic, než to napravit. Oči mám plné prachu, kolem se valí mraky a já se nechám unášet s nimi. Století pláčou, rozkazy létají a já znovu padám.

Celý svět se ve mně točí, Celý svět se mi v nitru točí. Každý den mění budoucnost v minulost. S každým krokem jsem blíž k tomu poslednímu. stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, já se nebojím. Žiji svůj život až příliš na výsluní, dokud nedojde tvá vůle naplnění.

stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, já se nebojím. Necítím nic jiného než čest a zášť, nemůžu udělat nic, než to napravit. stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, stáhni mě ke dnu, já se nebojím. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Žádal jsem.... Ať je tu něco od Dream Theater. konečně. A tady posílám něco ode mne.

http://www.youtube.com/watch?v=8toVgELHqYM&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=ka-psoI93TI&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=W4WRO-MyYtY&feature=plcp

190

Odpovědět

Parádní výběr interpreta... Tahle kapela je pro mě něčím neuvěřitelným... nicméně bych asi zvolil na reprezentaci např. Endless Sacrifice, ikdyž zam zas chápu, že dělat titulky pro dvacetiminutovou skladbu se moc nechce, no. Taky bych se s tím asi nechtěl dělat. :D

180

Odpovědět

jakej te tady pouzitej prehravac ? ostatni videa mi jde prehrat normalne ale tohle hlasi ze neexistuje ani plugin kterym to prehrat

180

Odpovědět

zkus to prosím znovu, je tam menší změna v kódu. dělalo ti to i u předchozích videí?

180

Odpovědět

+SnowiMne este nejde Lita Ford

180

Odpovědět

Dream Theater je moja najmilovanejšia kapela; ešte nikdy ste mi na videacesky neulahodili tak ako dnes!! Len mi v tom popisku neskutočne chýba Jordan Rudess, pretože on sa tiež jednoznačne radí medzi majstrov svojho remesla ;) Myslím, že v tejto kapelke sa (pokiaľ tam bol ešte Portnoy) stretli priam zázračným spôsobom talentovaní ľudia, ktorí vytvárali dohromady čosi čarovné.. Nič nemám tak napočúvané ako DT, sú fakt mojou srdcovkou, už len sa dostať na ich koncert.. :) Ale zrovna Pull Me Under by som nepovažovala za reprezentatívnu pieseň :( HHlavne ten staromódny klip, no.. Ale super aj tak, vďaka za preklad :) A nabudúce čo tak dačo dlhšie, niečo, čo naozaj ukáže, akú hudbu robia? Napr. práve Metropolis Part I., alebo rovno Change of Seasons <3? :)

205

Odpovědět

ešte mi napadlo - ak je nutný klip (čo asi je :D ), z najnovšieho albumu jeden má piesen On the Backs of Angels ;)

183

Odpovědět

+Georgiananechápu ty palce dolů, asi se zas nějaký dítě nudilo...

194

Odpovědět

Souhlasim že Pull Me Under neni reprezentativní song celé jejich discografie, ale je to rozhodně jejich největší hit, kterej má delku kterou je schopnej snést průměrněj posluchač. Za vše mluví jejich název jejich Best of: "Greatest Hit (...And 21 Other Pretty Cool Songs)" :D,jinak samozřejmě, taková Change of Seasons...to byla paráda.

210