Důchodci reagují na Grand Theft Auto VDůchodci reagují

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:309
Počet zobrazení:6 171

V dalším dílů nám senioři budou reagovat na něco pořádně kontroverzního - nejnovější díl vypiplané násilné herní série Grand Theft Auto. Pravděpodobně se vám budou reakce některých důchodců líbit... jiné vám zase možná připomenou vaše rodiče či prarodiče. Poznámky z videa:

  • První video ze hry GTA V zhlédlo přes 19 milionů lidí, videa s jednotlivými postavami vidělo přes 7 milionů.
  • Podle herní verze Guinnessovy knihy rekordů je GTA nejkontroverznější herní sérií v dějinách. Vydalo se o ní přes 4000 článků, v nichž se píše o tom, jak hra oslavuje násilí, kazí hráče a je odpovědná za reálné vraždy civilistů či policistů.
  • Hra je kontroverzní také kvůli sexu a nahotě. Ke GTA: San Andreas je možné stáhnout "minihru", ve které můžete ovládat postavu během sexu. V datadisku ke GTA IV The Lost and Damned je vidět kompletně nahý muž.

Přepis titulků

DŮCHODCI REAGUJÍ NA VIDEOHRY V DNEŠNÍM DÍLE: GRAND THEFT AUTO V V GTA V se snaží Rockstar změnit váš pohled na hry s otevřeným světem. To je videohra? ...moderní jižní Kalifornií. Grand Theft Auto by mě mohlo bavit. ...neobsahuje jednoho, ale tři rádoby hrdiny. Je to jako živé.

Michael byl úspěšným bankovním lupičem, ale v rodinných vztazích moc chodit neumí. Seš hroznej zm*d! Franklin, pouliční podvodník... Zmlkni! A pak je tu Trevor. Panečku, splachuje něco do záchoda. Se třemi postavami se mění způsob vyprávění příběhu.

Takže tohle bude asi hra, co? - Kryj mě! - ...a skákat z jedné akce do druhé. Mám tě. Sejmi je! Dost explicitní. Díky tomu jsou mise rozličné a intenzivní. Vypadá to tak realisticky. ...dá se v něm dělat spousta věcí.

- Auta k úpravě. - Super! Letadla, oblečení. Těžko se to sleduje. - Děje se toho moc najednou. - Usilovat o nirvánu. Není to jen o násilí. Celé spektrum činností. Všechno od řízení aut a střílení... ...po hraní tenisu a ježdění na kole je zábavné a věrohodné.

Ten tenis byl odvážný! ...neustále obtížnějších loupežích. Sami rozhodnete, jak naložíte s penězi. Od rozumných investic jako tetování a rychlá auta... Tetování je rozumná investice? ...až po věci jako burza a nemovitosti. To je úžasný. Není to jen o střílení a co největším násilí. S takovouhle hrou vaše dítě nikdy nevstane z gauče.

To jste udělali vy? ČAS NA OTÁZKY Slyšela jste někdy o herní sérii Grand Theft Auto? - Ne. - Pochybuji. - Ne. - Neslyšel. - Jo. - Ano. Je to jedna z nejúspěšnějších videoher, jestli se jim tak ještě říká. - Kousek jsem viděl.

Divočina. - Kde? U vás. - Co myslíte, že je cílem hry? - Asi má hodně cílů. - Nevím. - Ničení. Asi být co nejlepším zlodějem. Být úspěšným zločincem. Tři hrdinové se snaží... řešit zločiny. - Hrajete za zločince. - Žádní hrdinové? Cílem hry je být úspěšným zločincem.

Není nic zábavnějšího. Nikdy jsem zločincem nebyla, ale tohle by byla skvělá příležitost. Teď se dozvíte něco víc o třech hlavních postavách. - Dobře. - Fajn. Nemůžu se dočkat. Mí kámoši. Tati! Jimmy mi řekl, že jsem děvka! Jé, to jsou Queeni. Miluju svou rodinu!

Chci žít svůj sen! - Nenávidím tě! - A také bije své děti. Vzpomínám si, jak mi poprvý syn řekl, že mě nenávidí. Chci i to další. Potřebujete psychologa. Jsem bohatej, je mi hrozně. V tomhle městě jsem nula. Potřebujete nového terapeuta. Spíš nový život.

A safra. Ach, bože. Prdelky, prdelky, prdelky. Střílení, střílení, střílení. Tanečnice u tyče. Každý si najde svůj vzor. Toho je nějak moc. A ještě vidlák. Lepší už to být nemůže. Jsem ve městě novej, poznávám nový lidi.

Zvláštní způsob, jak poznávat lidi. Jo, a hezký nový cecky. Chceš, abych zas vytáh péro? Fascinující. Posouvají filmy někam dál. Příběhem se moc nezabývali. Můžeme jednou vynechat gangstery a šlapky? Co zkusit něco jinýho než zabíjení lidí? Za jakou postavu bys rád hrál?

Za žádnou. Všechno jsou to košťata. Žádný se mi nelíbil. - S Frankem může být sranda. - Frank má přístup k prdelkám. Vždycky jsem byl dolňák. Hodně lidí říká, že GTA může za reálné násilnosti. To říkali o Judas Priest v Idaho a žalovali je, bla bla bla... - Souhlasíte s tím? - Ano. - Děti se nechají snadno ovlivnit.

- Podívejte se na statistiky! V Chicagu se zabíjejí, jako by to byl nějaký sport! Jako by to byla videohra! Děti se na tom vybouří. Je to zdravější, než kdyby před vejškou dealovali drogy. Pokud je daný člověk duševně v pořádku, ta hra ho neovlivní. Bude si vědom toho, že je to fikce. To, že moje dítě něco uvidí, stane se z něj emař a vystřílí školu... Nezapomínáme na výchovu?

Je to trochu smutné, protože vám to ukazuje, co vám může projít. Že můžete jako zločinec vést normální život. Za 20 let policejní služby jsem neviděl jediného slušného zločince, který by vedl slušný život. Trápí vás, že existuje hra, která je postavená na páchání zločinu? Ano. Jak můžete v životě něco dokázat, když si budete plnit hlavu temnými a ošklivými věcmi? Všechno se na vás nějak podepíše.

Jako dítě jsme po sobě pořád stříleli, když jsme si hráli na válku a na kovboje. A nikdy jsme nikoho nezastřelili doopravdy. Ne, to ne. Vždy jsem tajně toužila po té temné stránce. Co si kromě násilí myslíš o tom, že je ve videohře otevřený svět, v němž můžeš dělat cokoliv z reálného života? Tak už nemusíme mít reálný život, budeme jenom sedět doma. Nikdo pak nebude nic doopravdy dělat a všichni budeme ještě tlustší. Půjdu někoho zabít, nebo půjdu do knihovny?

Přejedu někoho a zmrzačím ho, anebo si přečtu pěknou knížku? Po sexu s prostitutkou ji můžete zabít a vzít si zpět svý peníze. Super, určitě se můžete i nakazit pohlavní nemocí! Má to i hezkou stránku, můžete hrát tenis a řídit rychlá auta, ale neříkáme tím, že abychom tyto věci mohli dělat, musíme páchat zločin? V každém případě jsou GTA revoluční a kritiky vysoce oceňované hry. Co je na loupení a vraždění revolučního? To chápu.

Vypadá to úchvatně. Z technologického hlediska to chápu. Můžete si pořídit tetování, nový oblečení, koukat na prdelky... Ano, je to revoluční. Co byste vzkázala lidem, kteří jsou z této hry nadšení? - Styďte se. - Jděte ven. Tohle neprožívejte! Je to lež! - Pořádně si zapařte. - Jen do toho. Přidám se k vám.

Zahrajete si Grand Theft Auto V? - Klidně. - Ano, ano, ano! Jo? Ráda to zkusím! - Ne. - Není to můj styl. Já radši Halo. Není to nic pro mě a nechápu, proč to tolik lidí láká. Nikdy si nezahraju Grand Theft Auto V! Ani žádný jiný díl! Problém je, že jsem vás porážel od školky po základku.

Za minutu a půl budou všechny postavy mrtvý. Překlad: Ninjer Oprava časování: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chlapi mají názory v pohodě ač jsou staří nebo ne, ale být stará ženská musí být asi dost napytel, a pak odsuzujete všechno kolem.

193

Odpovědět

Bomba xD Rozhodně my to nepříjde jako reklamní tah :) Je to skvělý video, podle mě druhý nejlepší z Elders react (díl s Eminemem mě jakožto jeho velkýho fandu fakt dostal)

92

Odpovědět

Celé mi to príde jak reklama na kosmodsik. Možno nebudete súhlasiť ale mám dojem, že je to len obchodní ťah. No veď len si predstavte jak vaše babky jásajú keď vás prichytia pri hraní takejto hry. Všímajú si niekedy realistiku, grafiku ? Nemyslím si.

125

Odpovědět

Doporučuji zajímavou přednášku o tom, jak míra násilí stále klesá. https://www.ted.com/talks/steven_pinker_on_the_myth_of_violence

82

Odpovědět

Také se těším až budu reagovat na GTA: V. Čekám totiž na PC verzi. Jinak k těm lidem co razantně odmítali si hru vyzkoušet zahrát se ani nedivím. Je to přeci jen jiná generace zvyklá na jiný druh zábavy.
P.S. Ta paní v modrých šatech musela být za mlada kus! :D

320

Odpovědět

Tím jiným druhem zábavy máš na mysli co? Mlácení černochů v 50. nebo prohnání si nosem všechno co se dalo v 70. :D

70

Odpovědět

Nie tak úplne OT...
Ľud VS Larry Flint ( king )

https://www.youtube.com/watch?v=l15GH9WSHRU

03

Odpovědět

Pořád se mele jak je ta dnešní mládež zkažená, a přitom se zapomíná, že právě jejich generace je zodpovědná za největší zhovadilosti v historii. Tolik asi k "moudrým a poučným" názorům důchodců. Jinak tohle je konečně zábava, když reagovali děcka tak to bylo trapný.

362

Odpovědět

"booty booty booty, shooty shooty shooty'' :-D hahaha.

393

Odpovědět

Nechapu proč jsou všichni tak paf z GTA co se týče brutality a násilí.. asi nikdo nehral Manhunt 1,2

361

Odpovědět

Řekl bych že Postal 2 nebo Prototype jsou lepší krváky :D

264

Odpovědět

+KyjakHrál jsem Postal, Prototype i Manhunt a musím říct že Manhunt je rozhodně horší + hra Punisher má taky něco do sebe.

51

Odpovědět

V tom prípade toho bude asi viac čo nechápeš

09

Odpovědět

Postal 2 lepší krvák než Manhunt 2? http://youtu.be/_cLpnTY_Crs

11

Odpovědět

+Zlopán11:38 asi nejlepší :D

01

Odpovědět

+ZlopánManhunt je krvák... Postal je proste demencia... nastrčiť mačku na brokovnicu a šťať ľuďom do hlavy... demencia...

18

Odpovědět

It's "au revoir", bitch!

04

Odpovědět

Prekvapilo me ze zrovna v USA a jeste v pripade GTA byly ty duchodci tak benevolentni. Kdyz ta stara pani rekla, ze kdyz se z ditete stane emar a vystrili skolu, tak to neni jen hrou. Fakt sem se bavil.

421

Odpovědět

Pokud jde o násilí a videohry, musím souhlasit s chlápkem ve videu s tím super tričkem :D (čas 5:22)...a to, že duševně zdravého člověka to, co vidí ve hře, neovlivní...Mimochodem proč se pořád mluví jen o násilí ve videohrách, není to samé ve filmech a co potom v různých zprávách, kde ukazují také skoro vše? Navíc ve filmech je to o dost realističtější než ve hrách :) Samozřejmě, ve hře to násilí páchá sám hráč, kdežto u filmu tu možnost nemá, ale aspoň se u hry člověk vyřádí, vybije a pak nemá potřebu to vyvádět v reálu, samozřejmě ten duševně zdravý :D

1110

Odpovědět

To je asi jako, že p***o natáčí 24/7, ale když nějaká celebrita ukáže prsa na veřejnosti, tak by měla skočít z mostu. :D

515

Odpovědět

Tým vědců došel k závěru, že hry (asi jak které) dokonce ovlivňují mozek k lepšímu - hlavně oblasti kreativního myšlení, postřehu a paměti.
Počkáme si, s čím přijdou příští rok :D

382

Odpovědět

+Radek.PriborskyTo přece dává smysl. Další výzkumy zase ukazují, že násilné hry naopak vedou k nenásilnému chování, neboť podvědomě podněcují pocit viny.

176

Odpovědět

Novináři(přesněji bulvár a televizní "zpravodajství" alá nova) se cítí ohroženi videoherním průmyslem(Popularita videoher roste, ale popularita bulváru naopak klesá), a tak na hry svádějí všechno možné(od vražd, až po ničení ekonomie - hry u obou prokázaly pravý opak). Bohužel pro "novináře"(nevím jak idioty z novy,blesku,aha,apod. nazvat) se ukázalo, že právě jejich "novinařina" vraždy způsobuje - detailní zobrazovaní průběhu vraždy, dělání z vraha jakéhosi anti hrdinu, což zase vede k obviňování videoher.

452

Odpovědět

+deieresPřipomněl si mi toto video, které přesně vyobrazuje to co si řekl -> http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/skolni-masakry-a-nasili-ve-hrach

140

Odpovědět

+deieresJe vtipné, jak si myslí, že má vlastní názor a přitom jen papouškuje to, co slyšel v jiném videu :D (Tím nepopírám že je to pravda, jen mě to pobavilo)

520

Odpovědět

+deieresKdo říká, že je to můj názor? Prostě jsem napsal jak to je.

152

Odpovědět

+deieresMimochodem, ty budeš asi nějak pomalejší, protože podle tvojí logiky bys ani nemohl například vyjmenovat planety sluneční soustavy, které ses naučil z nějaké knihy, protože bys to prostě jenom papouškoval.

134

Odpovědět

je to stejný blábol jako by se říkalo že závodní hra grid zvyšuje počet nehod na silnicích

90

Odpovědět

+cervaVždyť když se někdo zabije a má v počítači jako tapetu obrázek s kočičkama, tak za to můžou ty kočičky.

110

Odpovědět

+cervaBtw. kdyz ma u toho v sobe alkohol, kofein, nikotin, travu, pernik a kokain, tak za to muze jenom trava. Bez ohledu na pomeru jednotlivych.

10

Odpovědět

Jsem potěšen, že většina z nich měla vcelku dobré poznámky i když někteří lidé mě tam vyloženě vytáčeli. Nejvíce mě vytočil ten komentář, jak říkala, že děti něco uvidí, stanou se z nich emaři a vystřílí školu -_- Vážně? Sice emaře moc nemusím, ale jako tohle tvrdit? A Barbara je kapitola sama o sobě. To křesťanství z ní řve na všechny strany. Ta by určitě byla v první řadě na upalování čarodějnic a "pohanů".

2931

Odpovědět

Její vyjadřování napovídá mnohé o jejím názoru. Nejsympatičtější mi přišel Owen. Zklamal mě polda co nikdy nechytl člověka "donuceného" páchat zločin (nemyslím hned vraždu) z alespoň částečně dobých pohnutek. (postarat se o dítě atp.)

92

Odpovědět

Ještě dodám že na konci ta žena s emařem řekne: Nezapomínáme na výchovu ? Takže myslím, že to myslela ve vysledku dobře.

611

Odpovědět

Nejvíc tě vytočil komentář, který kritizoval to, proti čemu se sám stavíš?

202

Odpovědět

Nikdy to nerikam ale cely tohle mi prijde jako skryta reklama. :-D

319

Odpovědět

Jejich tatík je badass. :D Ale ta hláška s vidlákem byla nejlepší. :D

10

Další