Důchodci reagují na Oculus RiftDůchodci reagují

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:8 532

Po nějakém čase přinášíme epizodu z pořadu Důchodci reagují. V tomto díle si stařečci vyzkouší virtuální realitu pomocí zařízení Oculus Rift. Tady je jejich reakce na tuto technologickou vymoženost z posledních let.

Poznámka: Cyclone byl název již neexistující dřevěné horské dráhy v californském Long Beach.

Fakta z videa (video je ze srpna 2014):

  • Oculus Rift vynalezl v roce 2012 tehdy dvacetiletý Palmer Luckey z Long Beach v Californii. Luckey zpočátku ve stejný rok vybral 2,4 milionu dolarů ve sbírce na Kickstarteru, aby mohl vytvořit vývojářské verze. Jeho společnost později získala přes 91 milionů dolarů od investorů, aby mohla pokračovat ve vývoji zařízení pro virtuální realitu.
  • Důchodce jsme nechali použít vývojářskou verzi 1 (DK1). Momentálně si každý může předobjednat vývojářskou verzi 2 za 350 dolarů (ačkoli společnost doporučuje, aby hráči počkali na spotřební verzi, která má údajně vyjít v roce 2015).
  • Vše, co k provozu brýlí Oculus Rift potřebujete, je ovládací zařízení jako joystick, ovladač na Xbox nebo klávesnici a myš. Headset funguje s operačními systémy Windows, Mac a Linux. Váš počítač musí být schopný přehrát hry v 1080p při 75 fps a mít HDMI nebo DVI port a také 2 USB porty.
  • V této epizodě jsme nechali důchodce reagovat na Oculus Tuscany Demo, RiftCoaster a Horror Tribute.
  • Oculus Rift se také používá pro odborný výcvik v mnoha oborech. Francouzský doktor Thomas Gregory provedl nahrazení kyčelního kloubu, které nahrál pro Oculus Rift k výcviku budoucích doktrorů. Ukázka je nyní dostupná online.
  • V roce 2014 Facebook koupil Luckeyho společnost, Oculus VR, za 2 miliardy dolarů. Mnoho hráčů, včetně tvůrce Minecraftu Markuse Perssona, bylo důrazně nespokojeno s tímto odkupem a obávali se, že tato společnost zaměřená na sociální média odvede zaměření zařízení pryč od her.
  • Myslíte si, že je Oculus Rift budoucností herní technologie? Dejte vědět do komentářů.

 

 

 

Přepis titulků

DŮCHODCI REAGUJÍ NA TECHNOLOGII V DNEŠNÍM DÍLE: OCULUS RIFT - Tentokrát ti nepustíme video. - Ok. Místo toho budeš reagovat na tohle! A jejej! Můj bože! Nezabiju se proudem, že ne? Brýle na potápění? Něco, co byste měli v období války.

Je to maska do vesmíru, vážně nevím. Nebo něco, co byste nosili kvůli ebole. Jako malí jsme měli něco podobnýho, akorát se to dalo přepínat a ono se to vždycky změnilo. Mohla by to být nějaká hypnotizující věc na ovládání mysli, kterou na mě zkusíte navlíct. To se mi nemusí líbit. Něco, co si nasadíte a díváte se na film? Může to být virtuální realita ve 3D na těchhle čočkách. Jdeš na to dobře.

- To, co držíš, se nazývá Oculus Rift. - Jakže? Rift. - Už jsi o tom slyšel? - Vůbec. - Ne, nikdy. - Ne. Už jsem ten název slyšela, ale myslela jsem, že je to rocková kapela. Ve skutečnosti je to zařízení pro virtuální realitu. Nasadíš si to a máš pocit, že jsi na jiném místě, a můžeš na tom hrát hry. - Tak už jsme se dostali až sem.

- Věděl jsem, že to přijde. Říkal jsem si, kdy na mě vyskočí nahá ženská a obejme mě. - Tak to vyzkoušíme, můžeš si to nasadit. - Ok. Zkazí mi to účes. Umístíme tě rovnou na letní sídlo v Toskánsku. Tak to je báječný. Děkuju. - Jen do toho, rozhlédni se kolem. - Můj bože, to je ohromující! To je úžasný. Je to je fakt super, líbí se mi to.

Je to všude! Jako byste tam byli. Vypadá to trochu uměle. Je to 360°! Hej, to se mi líbí, kluci! Páni! - My teď převezmem kontrolu a navedeme tě do toho domu. - Ok. Panečku. Jdu, aniž bych používal nohy. To je něco!

Trochu se mi točí hlava. To je paráda! Ahoj, pěkný domečku. Má to i strop. Chci tam žít. Nepůsobí to úplně opravdově. Je to trochu děsivý. Narazím do zdi!

Kruci, je to fakt super. Skutečně cítíte ten pohyb. Někdo by z toho mohl mít závrať. - Začíná se mi motat hlava. Promiň. - To nevadí. Mívám nemoc z pohybu, tak bych tu nerada zvracela. To je působivý! Moje jezero! - Nádherný prostředí.

- Má tu někde dům George Clooney? Krása, nebe vypadá velmi skutečně. Je to tu moc hezký. Teda všechno to vypadá hodně falešně, ale je to pěkný. - Tak jo, teď tě vezmem do zábavního parku. - Ok. Panebože, radši mě nedávejte na horskou dráhu nebo se pozvracím. Dali jste mě na horskou dráhu, ksakru! Náhodou horský dráhy zbožňuju. Ne, ne, ne, ne, ne! Vážně mám strach z výšek. Je to vyšší než Cyclone!

- Ne! - Bože, bože, bože! Není to skutečný! Můj žaludek to ale neví! Máte pocit jako byste skutečně byli na horský dráze. Páni! Mám tušení... že nás čeká prudký spád. Ok, jdem na to.

Zavírám oči! Ne, tohle vážně nemůžu. Nedělejme to! No do pr*ele! A jejej! Dělá se mi z toho špatně. Svatá prostoto! Zvedá mi to žaludek! Ne, ne, ne, ne, ne! Jako bych tam vážně byl.

To je neskutečný! Co se stalo? Teď jsem v cele smrti! Kam zmizela trať? Zrovna jsme vyskočili z dráhy! Nebyly tam žádný koleje! Vážně jsem z toho měla závrať a trochu nevolnost. Moje srdce teď doslova takhle tluče! Spustíme program, kde jen sedíš v místnosti a rozhlížíš se.

Ok, to zní dobře. Dívám se na televizi. Telka vypadla. Vidím tě! Panebože, to je děsivý! Vidím tě! Vidí mě! Někdo klepe na dveře.

Nepustím tě dovnitř. Když tě nepustím, nic mi neuděláš. Ne, já nechci... Někdo se tu chechtá. Nazdárek! Tebe já znám. Kdo je to? Chucky? Chtěla bych z toho pryč, prosím. Copak to tu máme? Proboha, někdo se oběsil?

To nesnáším! To nesnáším! Krev na stropě. Jak něco od Charlese Mansona. "Zabiju tě! Zabiju tě!" napsáno krví! To se mi nelíbí. Zrovna jsem se zastřelil. Jsem mrtvá. "Díky za hru."

Co jsem tam hrála? Má to skvělý zvuky. Jsme hotovi? Můžu to sundat? To je ta nejsuprovější věcička, jakou jsem kdy viděl. ČAS NA OTÁZKY Jaké jsou tvoje první názory po vyzkoušení této technologie? Je to velmi blízké realitě. Může to být celkem děsivý. Pokud jde o tyhle věci, jsem sto let za opicema.

Jsem ohromená tou technologií, ale koupit si to může někdo jiný. Myslím, že to bude ohromná věc. Já bych to používala. Myslím, že je to jen pár kroků od toho, kdy byste si mysleli, že jste určitě v tomhle světě. Je to velmi působivé. Jak to tam dají? Jak to do toho dají? Tohle zařízení se používá pro zábavu a videohry. Ale také se k tomu vyvíjí technologie pro chirurgy k simulování operace, pro NASA k letům do vesmíru.

- Co si o tom myslíš? - Je to ohromující. To by určitě byl opravdový výcvik. Měli byste pocit, že jste ve vesmíru. Dokážu si představit mnoho velmi dobrých způsobů využití. Dokážu si představit i takový, který by člověka dohnaly k naprostýmu šílenství. Jestli se bude tato technologie zlepšovat, když jsi teď viděla, kam už to došlo, co myslíš, že to může znamenat? Lidi by se na tom asi stali závislí, tak jako na všem.

Myslím, že je to špatné pro děti, protože nic nedělají. Tak jako to je teď. Velmi snadno by se takto kontrolovala skupina lidí, že? 1984. Máme kreativní mysl, jen se na ní musíme napojit. A tohle to dělá. Je tu dobré i špatné. Nemocní nebo staří lidé by mohli jít kamkoliv ve světě nebo ve vesmíru, procházeli by muzea a připadalo by jim, že tam vážně jsou, což by bylo báječné.

Na druhé straně tak trochu s tím tweetováním a tím vším přicházíme o mezilidské vztahy. - Domníval ses někdy, že se technologie dostane až sem? - Vůbec. Nikdy. Pro mě byly úžasný i počítače. Když jsi teď zakusil něco, o čem sis myslel, že nikdy nezažiješ, - jaký to je pocit? - Úžasný. Je to velmi vzrušující. Líbí se mi to. Přešli jsme od rotačního telefonu a černobílé televize bez ovladače.

A nebyly žádné počítače! Pro někoho v mém věku je to silný zážitek. A skoro se mi chce brečet, protože je to prostě ohromující. Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já když byla v Miláně na světové výstavě, tak jsem si to zkoušela ve Slovenským pavilonu a bylo to hrozně super! :) Najednou jsem stála na vrcholku Tater. Byly to fotky 360 kolem mě a u toho byly popisky. Já se otáčela a četla jsem si to nahlas a kamarádky mě musely přitáhnout k sobě, protože jsem to tam četla nějakým cizím lidem :D

20

Odpovědět

Škoda,že těm douchodcůůům nepouštěli nějaký p***o :D :D :D

44

Odpovědět

ten dedek je best ;D

130

Odpovědět

Víte co? Pokud to chcete zkusit, kupte si Google Cardboard. To stojí tak +- dvě stovky a vkládá se do toho prakticky libovolný chytrý telefon, do kterého jen nainstalujete stejnojmennou aplikaci, co je zdarma.
Na občasné zablbnutí je to skvělé.

32

Odpovědět

Libovolný bohužel ne, musí mít gyroskop. A ten z nějakého důvodu většina telefonů nemá. :(

41

Odpovědět

+J KAha, já to bral podle faktu, že to celé rodině na různých telefonech fungovalo. Gyroskop je nutný, to je fakt. Většina těch telefonů s větší úhlopříčkou by je ale snad mít mohla, aspoň u Samsungů, co jsme zkoušeli, to bylo v pohodě.

Víc vadilo, že starší verze Cardboardu ještě potřebovaly magnetický senzor, a na správné straně (zdravíme Samsung G S3), ale v těch nových ho nahradili vodivým tlačítkem, což je prakticky totéž, jako by se obrazovky dotýkal prst, takže by měl stačit jen ten gyroskop (resp. ještě rozumná velikost, aby bylo na co se dívat).

00

Odpovědět

Když už, tak přeložte toto: https://www.youtube.com/watch?v=rVjFOwyy06g

43