Důchodci reagují na GodzilluDůchodci reagují

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:271
Počet zobrazení:5 212

Po Děti reagují a Puberťáci reagují vytvořili TheFineBros i další verzi tohoto zajímavého a zábavného pořadu. V něm starší občané reagují povětšinou na různá videa, která jsou v současnosti trendy, cool a in - a rozhodně nejsou primárně zaměřená na jejich demografii. Snad vás ale důchodci mile překvapí, protože rozhodně nejde jen o hudrující vzteklouny, kteří říkají, že to za jejich mladých let... V tomto díle se důchodci podívají na trailer letního blockbusteru Godzilla. Poznámky z videa:

  • Film je prvním velkým filmem Garetha Edwardse, který se předtím věnoval digitálním trikům.
  • Edwardsovi bylo režírování Godzilly nabídnuto na základě jeho oceňovaného filmu Monsters.
  • Godzilla se poprvé objevila ve filmu "Gojira" v roce 1954. Od té doby byla ve 31 filmech (včetně toho nového), ve videohrách, komiksech, románech a seriálech.
  • Původní jméno "Gojira" je kombinací japonských slov "gorira" (gorila) a "kujira" (velryba). Godzilla měla totiž původně být mořskou příšerou. Producent se ale později inspiroval filmem The Beast from 20,000 Fathoms a dal Godzille více dinosauří vzhled.
  • Původní "Gojira" byla japonskými kritiky kritizována, ale stala se velkým diváckým hitem.
  • Původní řev Godzilly vznikl nahráním zvuku tření gumové rukavice o struny kontrabasu, který se poté zpomalil.
  • V roce 1951 vydala vláda kreslený film o želvě Bertovi, která učila děti, že mají v případě jaderného útoku zakleknout a něčím se přikrýt. Učil je tak, jak se vyhnout letícímu sklu a jiným úlomkům, ale o radiaci v něm nebyla ani zmínka.
  • Steven Spielberg japonskou Godzillu chválí a přiznává, že byla jedním ze zdrojů inspirace pro jeho Jurský park.

Přepis titulků

DŮCHODCI REAGUJÍ NA FILMOVÉ TRAILERY V DNEŠNÍM DÍLE: GODZILLA (2014) Chci mluvit s někým z vedení. Nesnažte se lidem namluvit, že to byla přírodní katastrofa. Nebylo to zemětřesení ani tajfun. Něco tam schováváte! Jako v Sýrii.

Socha... Vrátíte nás do doby kamenný! Něco jako Válka světů? Bůh nám pomáhej. V roce 1954... jsme něco probudili. 1954? To je jak ty starý dobrý filmy s příšerama! Je to Godzilla? - Snažili se to zabít.

- Co? Koho? Tak tohle musím vidět. - Netušíte, co na vás jde. - Godzilla! Není to Walter White? Budete potřebovat nový tým! Lidstvo si arogantně myslí, že ovládá přírodu. Co přichází? Můj starej kámoš! To nevypadá moc realisticky.

A ne naopak. Teď si spustíte ohňostroj? Dobrý bože! Napínavý... Ještě to neskončilo! To vypadá jako Godzilla. A je to Godzilla! Tak Godzilla se vrátila, jo? Godzilla!

Miluju Godzillu! Je zpátky! ČAS NA OTÁZKY - Co to bylo za film? - Godzilla. - Godzilla! - Godzilla! Proč dělají novou Godzillu? Věděl jste, že bude nová Godzilla? Čekal jsem se zatajeným dechem a modlil se k nejvyššímu, aby přišla.

- Teď nevím, jestli to byl sarkasmus. - Ale víte. - Vypadá to na dobrý film? - Ne. Je asi špatně napsaný a melodramatický. Je to film pro mě? Ne! - Mám radši Jak Harry potkal Sally. - Ano. Pokud v tom hraje Bryan Cranston, tak mě to zajímá. Zahraje cokoliv. Co ho zaujme natolik, aby v tom hrál? Je to čistá zábava, která vás udržuje v napětí.

To beru. Miluju filmy s Godzillou. Víte, kolik vám bylo, když jste poprvé viděl nějakou Godzillu? - Asi tak 10. - 10, 11, 12? - Mohla jsem být v Děti reagují. - Asi v pubertě? Byl jsem na střední a propadal, takže jsem si Godzilly vůbec nevšímal. - Líbí se vám staré Godzilly? - No ano. - Jo, byla to sranda. Miluju je!

Byly tak kýčovitý a laciný. Přidali tam pak Perryho Masona, aby to mohli prodat do Ameriky, protože si mysleli, že by v USA na japonský film nešli. Což byla možná tehdy pravda! - Nikdy mě to nebralo. - Mám radši jiné žánry! Mám radši Borise Karloffa a Belu Lugosiho. To jsou mé hvězdy. Jak dělá Godzilla? Pardon, to byla Godzilla se vzteklinou. Co byste udělal, kdyby k vám mířila obří příšera z moře?

- Vypadnul bych odtamtud. - Útěk! Vzdávám se, Godzillo! Jela bych na východ, protože nemůže daleko od moře. - Skočila bych do moře. - Ale tam je ta příšera. Já bych ji podplavala. Víte, co měla Godzilla v původních filmech představovat? - Ne. - Zkažené sushi. Vznikla jadernou katastrofou.

Původní producenti řekli, že tématem filmu byl strach z bomby. Lidstvo vytvořilo bombu, a teď se mu za to příroda mstí. - Skvělý nápad. - To je přesný. Zvlášť pokud šlo o tu, co jsme hodili na ně. Například Hirošima. To jsem nevěděla. Připadá mi to zajímavé a příhodné. Taková metafora na atomovku. V té době se lidé báli atomových zbraní. Bylo tenkrát v povědomí, že se může rozpoutat jaderná válka?

Určitě. Když jsem byl malý, byli jsme uprostřed Studené války. Učitelé říkali, že Rusové mají víc bomb než Amerika. Bylo to strašidelné. Nevěděli jsme, kdy to může přijít. Lidé si stavěli podzemní kryty napojené na jejich dům. Každý poslední pátek v měsíci testovali sirény hlásící letecký útok. Mysleli, že pomůže, když se budeme krýt. Že vlezeme pod stůl, takhle se zakryjeme - a radiace nám neublíží. - V roce 1959 bylo velké zemětřesení v Montaně.

Když jsem poprvé vyšel z třesoucího se domu, ptal jsem se táty: "Kde jsou bombardéry?" Nenapadlo mě, že je to zemětřesení. Myslel jsem, že je to atomovka. Godzilla má mnoho verzí. Věděla jste, že existuje i dětský kreslený seriál? - Ne. - Nevěděla. Ale asi bych na to koukala. To je skoro horší než naše pohádky. Jako o zlé čarodějnici a tak. Teď vám pustím znělku kreslené Godzilly. Dobře. Z hlubin moře přišla, sto metrů vysoká.

Oheň z tlamy chrlí, hlavou proráží oblaka. Godzilla... a Godzookie. To je Godzilla? To je Godzookie. Godzilla! Zní to jako něco z Broadwaye. Godzilla! - Co na ten seriál říkáte?

- Je to vtipné. Pokud je Godzilla přátelská a neděsí děti. Zjednodušili to a udělali tak, aby to nebylo pro mladší diváky strašidelné. Godzookie! Strašný. To je strašný. Proč myslíte, že studia dělají tolik remaků? - Dochází jim nápady. - Nerada to říkám, ale filmaři jsou mladší a moc nečtou. Nemají dost představivosti a dobrých scenáristů.

- Kvůli penězům. - Je to snadné a levné! - A mají zmutované mozky! - Pokud byl první díl úspěšný, zkusme to znovu. Přijde jim, že když to vydělalo předtím, vydělá to znovu, což ale není pravidlem. Na závěr: Půjdete do kina na novou Godzillu? - Já? - Že se ptáte. Ne. - Asi ne. - Asi ano. - Ne, nejspíš ne.

- Určitě. - Určitě ne. - Ne. Asi ano. Možná na to půjdu do toho velkého IMAX kina. Ano, půjdu. Především kvůli Bryanu Cranstonovi. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mě zas bavilo, když reagovali na shakiru a rihannu :D
tyhle pořady do finebros jsou stejně super, chtělo by jich tu mít víc :) díky za překlad.

80

Odpovědět

"Není to Walter White?" :D :D

140

Odpovědět

Tyto pořady nejsou ani zábavné, ani zajímavé..

636

Odpovědět

Z generačního hlediska to určitě zajímavé je (pokud ti není patnáct, kdy je ti všechno u p****e)... holt mělo to být upřímnější.

362

Odpovědět

1. zajimave ze trailer vas nabada na boj lidi vs godzilla pritom to tak ale neni
2. vetsina dobrejch scen je v noci = vidite hovno

:(

btw dobra je reakce na gta5

03

Odpovědět

1) Prakticky všechny z těch dílů Godzilly jsou hlavně o boji jí s jiným kaiju a to je snad lepší ne? To je jak kdyby ve filmech se superhrdiny měl schopnosti jen záporák během 5 minut by se stal vládcem světa a konec filmu :D
2) V kině ta tma až tak nevadila, já viděl v pohodě. Zažil jsem už horší.

20

Odpovědět

2. To jsi asi neviděl AvP2 :)

60

Odpovědět

+R3dito jsem si taky hned vybavil, když jsem četl stížnost na tmu :D ... to mě hrozně sralo, máme vymakané kostýmy vetřelců a predátorů, ale prostě vám je neukážeme :D a když, tak jen na půl vteřin a pak dáme další střih ... AvP2 je v tomhle asi fakt nejhorší film co jsem viděl

00

Odpovědět

+R3diMáš recht... za spoustu let jsem nedostal takové filmové znechucení... a to i s ohledem odpornosti prvního AvP (obliba k jedničce se dá ještě tolerovat s těžkou hořkou pachutí... ale u dvojky je tolerance z 10% jedničky na nule).

10

Odpovědět

3:36 tej ženskej som sa vážne zľakol :-D

20

Odpovědět

Někteří reagují jak jejich vnoučata, což je dost divný... ale i tak je to nejlepší pořad tohoto formátu :D A Bryan Cranston je borec.

60

Odpovědět

Já bych to obsadil českýma důchodcema, to by pak byly reakce stylem: zlatí komunisti a další bláboly.

336

Odpovědět

Bože, proč musí někteří reagovat, jak kdyby viděli poprvé film nebo jakoby jim ukázali hodinky s vodotryskem? Snad bude to s tím GTA lepší a dočkám se velké dávky nepochopení a odsouzení a ne afektu.

55

Odpovědět

Tak většina je taková energická, možná až lehce střelená - podle toho je asi i do pořadu vybírali. Nechtěli, aby tam jenom seděli a komentovali, chtěli asi i právě takovouhle živější reakci, ať už pozitivní nebo negativní.
Mně se na nich líbí, že i když se jim něco nelíbí, tak to říkají s takovým pozitivním přístupem a nadhledem, není to jen rozzlobené vztekání, takové lidi tam nevybírají.

331

Odpovědět

+NinjerNj. Já bych zase trochu uvěřitelnější, upřímnější reakce (neznamená nutně nasrané a nenávistné, jak to nenápadně na mě zkoušíš hodit :) )... ne se dívat na sedmdesátileté děti, co dostanou své první kolo.

Inu stejně budu koukat i na další, takže díky za překlad.

40

Odpovědět

+NinjerOK, v tom případě se ti snad bude více líbit opravdu ten díl s GTA V, kde jsou někteří důchodci takoví drsnější...

50

Odpovědět

Asi nejlepší je díl, kde jim pustili GTA V: https://www.youtube.com/watch?v=3Jyo62HaeFs

Jinak
, "elders" bych nepřekládal jako důchodci.

18

Odpovědět

Je to volnější překlad, ale přišlo mi to jako nejlepší český ekvivalent. "Starci" zní neslušně a "stařešinové" zní jak vůdce nějakého kmenu...
Ono to "Elders" je tu myšleno jako prostě slušný termín jak označit někoho ve starším - v důchodovém - věku.

193

Odpovědět

+NinjerNapř. "senioři" by byl myslím vhodný termín.

61

Odpovědět

většinou jedu pořád jenom hate, ale tady je ten překlad správně.

60

Odpovědět

z marketingoveho slovnicka mi napada seniori :D

42

Odpovědět

+kaphibarkakaphibarka: Jo, to je hodně dobrá alternativa, přiznávám. Mně osobně se ale "důchodci" líbí o trochu víc. Připadá mi to takové přirozenější.

70

Odpovědět

+kaphibarkaAj mne. :)

10

Odpovědět

Ten plešatej děda má dobrej baryton.

100

Odpovědět

Nepripadá vám tá žena v žltom ako draugir zo Skyrimu ?

81

Odpovědět

is that Walter White ? :D :D :D

151

Odpovědět

Damn Godzilla, narusuje nam vareni perniku... :-)

22

Odpovědět

víc důchodců:D jsou nejlepší, daleko lepší než děti a teenageři!!!!

293

Odpovědět

no kdyby si tam vzali moje prarodice tak ti by nevedeli ani co to godzilla je.

50

Odpovědět

Rozhodně zajímavější a zábavnější než děti a teenageři :)

372

Další