Eden

Thumbnail play icon
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:675
Počet zobrazení:8 225
Krátký francouzský studentský animovaný film o tom, jak to ve skutečnosti bylo s Adamem a Evou v ráji.

Přepis titulků

Bude se ti tu líbit, uvidíš. Podívej, tohle všechno je tvoje. Ovoce, rostliny... všechno. Páni! A abys měl v tomto vysněném místě také nějakou společnost, představuji ti... tvou společnici Evu.

Ahoj. Já jsem Eva. Já jsem Adam. Ještě jedna věc. Vidíte tamhleten strom? Jeho plody nesmíte ochutnat. Nikdy! Tak, děti.

A teď si můžete užívat této krásné oázy klidu. Ochutnej, Adame, jsou výborné. Tak co se děje? Tedy... Když jsem s Evou, tak... Jak to říct... Je to, jako bych měl...

spoustu takových malých... A vždycky když ji vidím... Já nevím, je to takové... Co? Dobře, dobře. A hele, podívej! No není to nádhera? Nejsi snad šťastný?

Ale ano, jsem, ale... - Problém je, že... - Problém? Problém je, že moc přemýšlíš, Adame. A málo se bavíš. Pusť to všechno z hlavy! Užívej si radostí, které ti zahrada nabízí. Já vím, co tě trápí. Kousni do jablka a uvidíš.

Taťka řekl: "Ne ne ne, jablko ne." Láká tě, že? Když si pomyslím, že si ho starý nechává jen pro sebe... Sobec jeden. Hej, co to děláš? Nech ji na pokoji! - Kdybyste věděli... - Co říkáš? Adame!

Cos to udělal? Já nevím, jen jsem táhnul, a pak... Ale ne, to snad ne. Podívej, Adame, tohle je úžasné! To je něco! Co to je? Nechceš ochutnat?

Je to zajímavé. Páni, to je úžasné! Překlad: LaBleue www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Přišel jsem kvůli zadku, když už to hodnocení bylo tak slabý a on ani ten zadek nebyl nic moc :) 3/10

184

Odpovědět

Pointa je v tom, že jej na konci omakal zadok. To je to na čo sme celý čas čakali.

191

Odpovědět

Za pěknou animaci ale příběh nic moc extra 7/10:)

200

Odpovědět

Eva má pěknej zadek.

211

Odpovědět

Takže už neexistují jen hruštičky-nosatky, ale i jablíčka-erektivky. (nebo jak to vůbec srpávně napsat) :-D

181

Odpovědět

*správně* ...a všimli ste toho okamžitého nástupu erekce? Lepší jak Viagra. ;-)

191

Odpovědět

No zajímavé, ale je to dost nepřesné. Adam a Eva neměli důvod se zakrývat (listem) před tím než ochutnali ze stromu poznání.

214

Odpovědět

prašiví francouzi...

1920

Odpovědět

pointa mne pripada velice jasna... ne ze by to bylo nejaky veledilo

1812

Odpovědět

pointa asi žádná, ale to neva, animace pěkná a Eva sexy ;) ( i když se mě příběh vyhnání z ráje ze všech těch Biblických zdá nejhloupější :) )

188

Odpovědět

nejhloupější? prostě sami odešli... se jim nedivim, dyt tam musí bejt strašná nuda... nejhloupější se mi na tom zdá, že tomu někdo opravdu věří :D

1840

Odpovědět

Dnešní trend (především u knih) je, že se všechno podává po lopatě, nebo spíš na zlatém podnose. Že se dneska čtenář/divák nechce nijak myšlenkově zapojovat. Žádný symbolismus, nebo abstrakce. Dneska jsou nejpopulárnější knihy, které jsou naprosto jasné. Nevyřčená pointa, nebo myšlenka, na kterou si musíte přijít sami se shledává se špatnou reakcí.

A to je přesně případ tohoto videa. Jakmile není pointa jasně a polopatě podána, tak je prostě zavržena (a nebo podle vás žádnou nemá). Diváci a čtenáři zlenivěli natolik, že se snad ani nesnaží, nebo nevím.

A tohle je přitom nic. Podívejte se třeba na "Lekce Faust" od Švankmajera, nebo si přečtěte mistra a Markétku. Jsem zvědav, jak moc byste byli zmateni z těchto děl.

1951

Odpovědět

Tak nám poodhal pointu.

186

Odpovědět

omg... jestli ty nebudeš filozof.. lidi vytvářejí a sledují co se lidem líbí, lidi kterým se líbí jednoduchá videa a knihy sledují a čtou jednoduchá videa a knihy, protože si chtějí odpočinout od každodenního shonu a stresu, lidi kterým se líbí složité věci zas sledují a čtou složité věci. Ty třeba potřebuješ ve všem vidět hlubší podtext, dostává tě Jméno Růže od Eca a podobné věci, ale většina lidí tímto směrem zaměřena není. Nepotřebuje si namáhat mozky i po dlouhém dni v práci. Nehledě na to že filozofie měla své opodstatnění tak ve starověkém Řecku, dnes mi přijde jako dost zbytečná "věda" která nemá naprosto žádné praktické využití. Čas filozofie skončil, nyní je čas vědy a techniky.

1829

Odpovědět

+GoldsoulNesouhlasím. Ano, filozofie sice není již dnes natolik vyhledávána, ale proč? Protože právě díky NÍ se všechny ostatní vědy zrodily, které si dnes již žijí vlastním životem. Jenomže jsou věci, se kterými si tyto vědy a obory neví rady, proto se s nimi obrací zpátky na filozofii s požadavkem, aby vyřešila otázky, kde odpovědi prostě nespočítáš a ani nenahmatáš. Osobně mi přijde jako nezaujatému člověku velmi pozérské a pomalu i snad egoistické tvrdit, že filozofie je "zbytečná".

199

Odpovědět

Mistra a Markétku jsem četl a fausta taky (teda né toho od Švankmajera) a docela dobře jsem je myslím pochopil (byť asi ne úplně do puntíku, to bych si ani netroufnul říct, nemám na to vzdělání ani hlavu). Ale tohle fakt nechápu z několika důvodů, za 1. Eva byla pokud vím stvořena k tomu, aby se s Adamem rozmnožili a za 2. byli stvořeni úplně nahý. V tomhle videu je to úplně opačně, Eva neví k čemu má frndu a ještě k tomu na ní má pořád list.

184

Odpovědět

+AutoNe bůh nestvořil Evu pro rozmnožování, ale ku pomoci a ano byli stvořeni nazí, ale je poměrně dlouhá tradice ukazovat je se zakrytými pohlavními znaky- tak jak se začli ze studu halit po pozření jablka poznání.

185

Odpovědět

+AutoTikov: Houby ku pomoci, ku rozmnožování... a stejně to nevysvětluje pointu videa :D

182

Odpovědět

naprosto s tebou souhlasím (na ukázku jsi vybral jedny z mích nejoblíbenějších děl.):) ale tohle je jedna z nejhorších interpretací vyhoštění z edenu

181

Odpovědět

Jak říkal BullOver.. Příjde mi, že pointa je v tom, že jí chce Adam píchat a Eva neví že něco jako sex existuje, pak kousne do jablka poznání a řekne "c'est énorme", což znamená "to je obrovské", tj. metafora na erekci (překlad "to je úžasné" mi tam moc nesedí). Je to sice jen můj dojem, ale jestli je pointa taková, má to těch 6* zaslouženě, je to vážně trochu obyčejné :D

187

Odpovědět

tak pakliže zní pravý překlad takhle...a je to dvojsmysl...ztrácí ta pointa váhu když se to přeloží jinak že...

188

Odpovědět

tak jsem rád že jsem to pochopil, francouky neumím, ale jak asi vzniklo české enormní. Hnedka jak to řekla bylo to jasný, co by asi mohlo být enorme, kort když už bylo zhasnuto :-D

187

Odpovědět

Jenže při překladu "To je obrovské" se z toho bohužel neudělá náznak nebo dvojsmysl, ale přisprostlý jednosmysl. Nejsem si jistá, jestli zrovna tohle chtěli tvůrci vypíchnout jako pointu celého filmu. (Možná ještě "to je ohromné" by tak triviálně nezdůrazňovalo ten druhý význam a ponechalo i ten první, který "c'est énorme" má.)
Po pravdě jsem za pointu příběhu považovala to, že na rozdíl od všech oficiálních, všeobecně známých a dokola omílaných verzí to nebyla Eva, kdo podal Adamovi jablko, svedl ho a zapříčinil vyhnání z Ráje, ale že si z toho tvůrci udělali legraci a zakončili příběh obráceně.
Ale žádné veledílo to samozřejmě není. :-)

189

Odpovědět

+LaBleuetak každej si tam najde to svoje. Ale Eva si o to vojetí vysloveně říká. Takže to asi autoři taky neudělali jen tak.

185

Odpovědět

+LaBleueNo promiň, říkáš přisprostlý jednosmysl, ale Adam jí kouká celý skeč na dudy a zadek, Eva ho vzrušuje, on si na to ještě stěžuje bohu, že se o něj Eva nezajímá, a ještě snaží se postavit před její ksicht svůj vercajk.. Pak Eva okusí jablko poznání a řekne "c'est énorme".. Upřímně sem nemyslel na nic jinýho, a to perverzní nejsem :D

184

Odpovědět

Animovanou Evu bych ojel, ale jinak sem to vůbec nepochopil :D

188

Odpovědět

Právě že jsi to pochopil moc dobře :D

192

Odpovědět

And the point is...?

1813

Odpovědět

přijde mi to nějaký nedokončený

1812

Odpovědět

pokračování na redtube.com...

186
Další