Mortys

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:758
Počet zobrazení:8 578
Na přání přidávám překlad krátkého filmu Mortys, přestože jsou ve videu anglické titulky. Jde o francouzský animovaný film studentů umělecké školy ESMA v Montpellieru. I když je film o Smrti a jejím malém synovi Mortysovi, kterého trápí, že se svou pracovně vytíženou mámou nemůže trávit více času, není film zdaleka tak morbidní, jak by se podle tématu a úvodních pasáží mohlo zdát. :-)

Přepis titulků

Překlad: LaBleue www.videacesky.cz Jsem úplně mrtvá. Tihle lidé... Kdyby jich aspoň bylo míň. Takže... tenhle... Mami! - To zas bude, než to zařadím... - Mami! Co je, Mortysi?

Já vím, jak ti s tou prací pomoct. Podívej. S počítačem můžeš všechno zařídit na dálku. Šup! A s šanony i cestováním je konec! Tady máš všechny klienty pro daný den. Vybereš jména... podle denního seznamu a zadáš hodinu. A tady... jsou všichni tví klienti jeden po druhém rovnou zařazeni a archivováni.

Takhle je můžeš všechny kosit pěkně z domova. Takže můžeš zůstat tady a být se mnou. Počkej, počkej, počkej... A co péče o zákazníka? Vztahy s klientem, kontakt, trpělivost? Smrt musí být trpělivá. Je to složitější, než si myslíš, Mortysi. Protože člověk...

Lidská bytost je jako... jako krásná květina. Musíš se o ni starat, dívat se, jak roste, a když přijde čas, pěkně s citem ji ustřihnout. Pffff. Jaké pffff?

Ničemu nerozumíš. Stejně dobře víš, co si o těchhle přístrojích myslím. Podívej se, kam až jsme se dostali, kvůli těm jejich výnosům, pokroku, technologiím. Ale aspoň bys trávila víc času se mnou. Mortysi, Já vím, že mi lidi zabírají hodně času, ale... to neznamená, že kvůli nim nemyslím na tebe. Promiň.

Ne, Mortysi. Řekla jsem ti, že ten stroj už nechci vidět, tak ho vypni a odnes. Jo! Zbláznil ses? Já jsem ti chtěl jen pomoct. Podívej se, cos udělal. Takhle se přece nepracuje.

Vždyť nezůstalo vůbec nic. Nezůstalo vůbec nic? Nikde. Co s námi bude? Všechno je ztraceno. Je konec. A kvůli čemu to všechno je? Co je zase?

Jsme zachráněni. Ale ne díky tobě. DOKONČENO. 100 % Opravdu myslíš, že to bude fungovat? Samozřejmě, Mortysi, ale musíš být trpělivý. Lidstvo není zas tak složité, víš? Každý přece ví, že z růží... a z hlávek zelí se rodí...

Vždyť víš. Ale chce to trpělivost. Podaří se to. Tedy, teoreticky.

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na práci studentů velmi promyšlené a pěkně zpracované :) 10/10

191

Odpovědět

Hodný klučina

182

Odpovědět

Tak tomuhle se říká hackování :D

220

Odpovědět

Juhů, děkuju moc za překlad :)

180

Odpovědět

Niheul: Otce bych tipoval na Smrtě, ale ten se ně vyprdl kvůli nějakým želvám nebo co.

211

Odpovědět

Fakt super film :D :D hodně sem se nasmál ... miluju takovýhle krátke filmi z tohohle webu.

190

Odpovědět

Roztomilo morbídne :))

180

Odpovědět

Joooo ve stavu beztíže by to bylo něco...

192

Odpovědět

Jééé to je hezký :)

180

Odpovědět

Daralyn: nenapsal bych to lépe :) Palec nahoru :))

180

Odpovědět

naprosto dokonalý nápad - a super překlad, jak už jsem psal nekolikrát, obdivuju překlad z francouštiny protože tam nerozeznám jedno slovo od druhého

co se týče růžhí a zelí, pravděpodobně (ale nejsem si jistý) jde o to že "smrt" potřebuje opět práci a zrovna ONA neví jak se rodí noví lidi - jinak zelí a růže je variace na čápa a vránu, myslel jsem že thole se všeobecně ví

každopádně krátké filmy, ať už s překladem z jakéhokoliv jazyka tady sleduju snad všechny, protože ty nápady, jsou kolikrát daleko lepší než ty celovečerné hrůzy - oni ti nezávislí tvůrci mají něco do sebe, a opravdu si myslím že vy, co kritizujete všechno na co nemáte mozkovou kapacitu, by ste udělali daleko líp, kdyby ste šli prudit někoho jiného...přátelé, známé...jedovaté hady (fráze z Doby Ledové)

222

Odpovědět

Moc pěkné :) Roztomilé, originální, nápadité, povedené... Těch sedm minut uteklo ani nevím jak ;) 9/10

180

Odpovědět

Moc podařená animace. :-) Podmanivá hudba tomu dodává nadhernou atmosféru a pak vám nevadí ani to že všichni byli deportováni na druhou stranu.

190

Odpovědět

Krása, takhle po ránu :0)

180

Odpovědět

Moc hezká práce. Není v plánu pokračování? Chtěl bych vědět, jestli jim něco vyroste! :D

180

Další