Electric Light Orchestra - Don't Bring Me DownHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:215
Počet zobrazení:6 764

Dnešním Hudebním klenotem 20. století jsou Electric Light Orchestra a jejich Don't Bring Me Down (1979). Electric Light Orchestra (ELO) je britská rocková kapela z Birminghamu. Ve svých začátcích byli paradoxně mnohem úspěšnější ve Spojených státech než doma v Británii. ELO drží rekord v počtu singlů v žebříčku Billboard Top 40, přestože se v něm nikdy neumístili na prvním místě. Protože album Discovery, ze kterého píseň pochází, kapela natočila v Mnichově, za frází „Don’t bring me down“ Jeff Lynne zpívá „Grüß“, což má připomínat bavorský pozdrav "Grüß Gott“. Fanoušci v tom však slyšeli jméno Bruce, které se objevuje i v některých přepisech textu písně. Proto na živých vystoupeních začal Lynne opravdu zpívat „Bruce“. Za tip děkuji uživateli Milia.

 

Přepis titulků

Dáváš mi zabrat, přivádíš mě k šílenství. Díky tobě přemýšlím, že ztrácím čas. Nesnaž se mě zdeptat. Ne, ne, ne, ne, ne. Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země. Nesnaž se mě zdeptat. Chceš být venku se svýma nóbl kámošema. Říkám ti, že to musí skončit.

Nesnaž se mě zdeptat. Ne, ne, ne, ne, ne. Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země. Nesnaž se mě zdeptat. Nesnaž se mě zdeptat. Grüß. Nesnaž se mě zdeptat. Grüß.

Nesnaž se mě zdeptat. Grüß. Nesnaž se mě zdeptat. Co se stalo s tou holkou, co jsem znal? Někde cestou jsi přišla o rozum. Nesnaž se mě zdeptat. Ne, ne, ne, ne, ne. Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země.

Nesnaž se mě zdeptat. Pořád vykládáš o svých šílených večerech. Jednoho dne na to přijdeš. Nesnaž se mě zdeptat. Ne, ne, ne, ne, ne. Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země. Nesnaž se mě zdeptat. Nesnaž se mě zdeptat.

Grüß. Nesnaž se mě zdeptat. Grüß. Nesnaž se mě zdeptat. Grüß. Nesnaž se mě zdeptat. Vypadáš dobře, jako had v trávě. Jednoho dne toho budeš mít dost.

Nesnaž se mě zdeptat. Ne, ne, ne, ne, ne. Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země. Nesnaž se mě zdeptat. Celého jsi mě roztřásla, mám zaječí úmysly. Každý den jsem se k tobě musel připlazit. Nesnaž se mě zdeptat. Ne, ne, ne, ne, ne.

Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země. Nesnaž se mě zdeptat. Řeknu ti to ještě jednou, než se seberu ze země. Nesnaž se mě zdeptat. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

NHL :)

112

Odpovědět

Tak tuhle pecku jsem tu fakt nečekal, dávám plný počet bludišťáků!

250

Odpovědět

Celý den mi zní v uších, takže asi právem patří mezi ty nejoblíbenější singly i za mě...

60

Odpovědět

Sice nejsem žádný velký fanoušek ELO, ale tohle je můj osobní favorit: https://www.youtube.com/watch?v=3U52sP25ynE

60

Odpovědět

Mám to stejně... :)

00

Odpovědět

Jé, tak s touhle písničkou jste zlepšili den :)

160

Odpovědět

Děkuji za využití mého typu, udělali jste mi hezčí den ^_^

92

Odpovědět

Odpovědět

1. Jen protože to bylo v GTA, neznamená že je to nejznámější hit kapely
2. Statický obrázek bohužel není pro použití na VideaČesky vhodný
3. Ano, existují i větší hity od této kapely - třeba Mr. Blue Sky. Ale ten nemá klip na oficiálním youtube kanálu kapely - což je pro VČ ideální (nikdo video časem nesmaže)

230