Ensiferum - Into Battle

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:413
Počet zobrazení:4 982
Slíbení Ensiferum jsou tu! Místo klipu uvidíte celkem povedené fanoušskovské video se záběry z Pána prstenů. Informace o kapele si pro vás připravil Dorten, za což mu patří můj dík. :) Ensiferum (z latinského ensĭfĕrum - "ten co nosí meč") je finská folk/viking metalová kapela, založená roku 1995 Markusem Toivonenem který, po mnohých změnách v sestavě, zbyl jako jediný původní člen kapely. Markus skládá většinu hudby, texty psal do svého odchodu Jari Mäenpää, poté se na nich podílelo více členů a na desce „From Afar“ většinu práce spáchal Sami Hinkka . Roku 2001 vydali po třech demech debutové album „Ensiferum“. Dva roky na to, po dokončení práce na druhém albu, z kapely odchází původní vokál a doprovodný kytarista Jari Mäenpää, kterého vystřídá na stejné pozici Petri Lindroos z kapely Norther. Roku 2004 vychází zmiňované druhé album „Iron“ ze kterého pochází i dnešní píseň „Into Battle“. Další rok pracovali na EP „Dragonheads“, obsahující dvě přepracované demo nahrávky, které bylo vydáno v únoru 2006. Ke konci roku jsou zase ve studiu a v dubnu roku následujícího vydávají třetí studiovou desku nesoucí název „Victory Songs“. V roce 2008 byli už za headlinery Paganfest Tour festivalů v Severní Americe a v Evropě. Jako další studiová deska vychází roku 2009, zatím poslední, kritiky vlažně přijatá, „From Afar“.
Nynější sestavu tvoří:
Petri Lindroos (hlavní vokál, doprovodná kytara)
Markus Toivonen (hlavní kytara, doprovodný vokál)
Sami Hinkka (baskytara, doprovodný vokál)
Janne Parviainen (bicí)
Emmi Silvennoinen (klávesy, doprovodný vokál)
V tuto dobu se účastní „The Ugly World Tour 2011“ společně s kapelami podobného ražení (Children of Bodom, Amon Amarth, Machinae Supremacy). Včera jste je mohli vidět ve Folimance v Praze společně s Children of Bodom a Machinae Supremacy. Byl jste někdo?

Přepis titulků

Opustili jsme svoje domovy, teď se necháme vést vlčí stezkou. Jedeme pod hvězdami, skrz hluboké lesy. Vidím měsíc zářit rudě jako krev válečníků. Věštba předpověděla, že dnes v noci zemře mnoho mužů. Oheň bude navždy plát v našich rozvášněných srdcích. Naše osudy nás už volají. Jsme připraveni vzít jim životy. Jedeme do bitvy, bozi stojí při nás.

Jsme silní a nebojíme se zemřít. Máme nutkání zabíjet a naše touha po krvi musí být ukojena. Budeme bojovat až do konce a nepřátele pošleme rovnou do pekla. Rovnou do pekla! Významní vůdci, vytaste meče do vzduchu na znamení války. Muži, připravte se na smrt, protože se možná nikdy nevrátíme. Nevrátíme! Bude prolita krev a budou padat hlavy.

Jak se meče třpytí, osvětlují noc. Země při našem útoku duní. Budeme bojovat v záchvatu zuřivosti. Ze záře blesku a hřmotu hromu ztuhnou všichni slaboši. Nebudeme mít slitování, zabijeme je všechny! Zapřísáhli jsme se oceli. Jedeme do bitvy, bozi stojí při nás. Jsme silní a nebojíme se zemřít. Máme nutkání zabíjet a naše touha po krvi musí být ukojena. Budeme bojovat až do konce a nepřátele pošleme rovnou do pekla. Jedeme do bitvy, bozi stojí při nás.

Jsme silní a nebojíme se zemřít. Máme nutkání zabíjet a naše touha po krvi musí být ukojena. Budeme bojovat až do konce a nepřátele pošleme rovnou do pekla. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

přesně, metal je o hovně!

1865

Odpovědět

No nevim kdo dal tuhle písničku k pánu prstenů pokad si vzpomínám tak ve filmu byla používaná uplně jiná hudba a ňákej metal se mě k tomu vůbec nehodí.

2144

Odpovědět

Výborně! Dvě z mých nejoblíbenějších kapel - Amon Amarth a Ensiferum, už tu jsou. Zbývá ještě Alestorm a Turisas a bude to komplet (zatím). :-)

190

Odpovědět

Jako hudba dobrý akorád zpěvak by měl víc řvát jinak je z toho pěkná s****a.

1930

Odpovědět

Ensiferum jsou dobrý, ale ta kvalita klesá.

187

Odpovědět

Praha byla úžasná...přišlo mi, že ten basák mívá narozeniny třeba na každým koncertě:-D...ale tak byla dobrá atmoška;-)

180

Odpovědět

hudba 10/10 video 5/10

180

Odpovědět

Yep na COB sem se byl podívat a jak oni tak Ensiferum byli úžasný...basák ensifera byl vážně šílenec někdy sem nevědel jestlí točí vlasama nebo vousama ale show byla skvělá až ná pár pokažených songů...byl sem v kotli v druhé řadě a viděl parádně...nejlepší show v mém životě..jo a Snowi prosím někdy dobudoucna něco od Children of Bodom...např. Shovel Knockout...díky ;)

180

Odpovědět

Taky sem včera byl a ensiferum byli fakt bomba :) nejlepší byl jejich basák co nás furt hecoval k akci. Jediný co mě naštvalo je, že na vrchol večera kdy měli hrát COB upravovali hlasitosti a nakonec to bylo strašně přebasený a jedna kytara vůbec nebyla slyšet... Jinak se to jak COBům tak Ensiferum povedlo a já odešel s krásným pískotem v uších domů :)

180

Odpovědět

Tak tenhle řev taky moc nemusím, ale Ensiferum jsem vzal na milost, když jsem je viděl na živo na jednom finském festivalu. A s klipem z Pána prstenů to tvoří skvělej komplet.
Docela mě mrzí že jsem nebyl na koncertu, ale hlavně kvůli Machinae Supremacy, ty by se taky mohli přeložit. ;-)

180

Odpovědět

Dekuji dekuji dekuji Snowi! Opet ma krevni skupina! Jen tak dal....Dik moc!

180

Odpovědět

miestami mi behali po chrbte zimomriavky 10/10

180

Odpovědět

********** Super Snowi čím dál častěj sa mně trefuješ do chuti :) dík.

180

Odpovědět

Zaujímavé, ale naprvykrat nie celkom príjemné , ale počuť, že to nie je zlá hudba. Iba za hudbu, naprvykrat 7/10.

180

Odpovědět

Najsíček ! Stredu na koncerte s CoB boli luxusní :) 10/10

180

Další