Léčivé lektvaryEpic NPC Man

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 55
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:6 327
Nepřemýšleli jste někdy nad tím, co vaše postavy dělají s tou obrovskou spoustou prázdných lahviček, které jim zůstanou po vypití léčivých i jiných lektvarů?

Přepis titulků

Zajdu si pro... Zdravím, dobrodruhu. Vítej v mém obchodu. - 10 léčivých lektvarů. - Hned to bude. Počkej, dám si léčivý lektvar. Super. - Sakra, kam dám tu lahvičku? - Jak to myslíš? Nemám místo v inventáři. Co?

Sněz ji. Lektvar už jsem vypil. A nemám kam dát tu lahvičku. Já vím. Tak ji sněz. - Jak to myslíš? - Jak? Sněz ji jako normální člověk. To mám sníst tu skleněnou lahvičku? Rowane, nechápu, jak se v tom můžeš ztrácet. Sněz tu lahvičku jako normální člověk. Bene, asi nechápeš, co říkám. Lektvar už jsem vypil, Bene.

A snažím se přijít na to, kam dát tu prázdnou skleněnou lahvičku. Do své velké pitomé huby, Rowane, není to tak... Koukni, ukážu ti to. Vidíš? Léčivý lektvar. Ústa. Sleduj. Co to... Vidíš? Překlad: Xardass www.videacesky.cz Bré ránko!

Dnes by mohly brát, viďte?

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sklo je tekutina.
Jak vidíme na středověkých okenních tabulích.

63

Odpovědět

Není.

34

Odpovědět

To byla takova teorie, ze sklo "steka" s proto jsou kousky skla ve vitrazich atd. dole na dolnich hranach tlustejsi nez na hornich hranach. Pak se ale prislo s tim, ze to tak proste staveli cilene, protoze to ma lepsi vlastnosti, tj. lepe to odolava tlaku.

40

Odpovědět

Odpovědět

VereDog

00

Odpovědět

a ja bych zase rekl, ze tu lahvicku klidne muzou zahodit na miste, kde ji vypili. z plastu neni, tak co...

70

Odpovědět

Jak s tím souvisí to, že není z plastu? Sklo se v přírodě nerozloží.

104

Odpovědět

+XardassNa druhou stranu v dobe predstavujici cca stredovek takove veci moc neresili.

10

Odpovědět

+papŘešili, už ve starověku.

Většina materiálů se však musela nějak obnovit, protože se na nich podepsal zub času...

00

Odpovědět

+XardassTak jasně budulíne, sklo není "zpečený písek", ale tajemná esence z tajemné planety za Plutem - sarkasmus
(https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/ze-skladky-se-stal-velky-poklad-plaz-ze-sklenenych-oblazku-141611)

38

Odpovědět

+LCo má budulínek a písek společného s tím, že se to nikdy nerozloží a ty pohozené lahvičky tam budou strašit do té doby, než to někdo uklidí? #recyklujte

42

Odpovědět

+AnonymousTak jasně budulínku, sklo je tak odolná a trvalá látka, že můžeme najít i zálohované sklenice a poháry, které používal Julek Vlasatec...

A středověké sklo se vůbec nerozpadá vlastní vahou...

14

Odpovědět

+LJe to tak. https://en.wikipedia.org/wiki/Sea_glass

Původně jsem to považoval za nějaké zbytky hornin vyvěraných na povrch spolu s podmořským magmatem a ono prdlajs, můžou za to lidi.

10

Odpovědět

+-HoNY-I ' sea glass ' se rozpadne na zrnka písku.

Je důležitá teplota, a to hranice 2000 stupňů, pro středověký průmysl nepřekonatelná a nepředstavitelná hranice...

10

Odpovědět

+XardassKdyž vidím tu diskuzi, tak to sklo raději taky sežeru...

101

Odpovědět

+VokoKdyž vidím tuhle diskuzi, tak nechápu, že nerozbitné skleničky začali vyrábět až soudruzi z NDR. (Speciálně pro Xardasse, sklo se docela snadno rozbije na menší kousky až do stavu, kterým se říká zrnka písku. Kupodivu je to stále oxid křemičitý, na který je ovšem lidské tělo zvyklé na rozdíl od syntetických materiálů vyráběných kyselinou sírovou, či kyselinou dusičnou ATP..)

21

Odpovědět

+XardassNemá se na co rozložit - je to tentýž matroš jako ten písek z nějž je udělané. Oxid křemičitý. Jen v amorfní podobě, stejně tak třeba smůla ze stromů či včelí med.Po 100-50 000 letech (slovy 0,1k až 50k, nejsou tam chybějící nuly :) ) rekrystalizuje (podle obsahu olova aj. kovů), tím zkřehne, a při nejbl. příležitosti se prostě rozpadne zase na ten písek.
Tím pádem je to prakticky nejekologičtější balicí matroš co lidstvo kdy vynalezlo.

60

Odpovědět

+AlfikTo nic nemění na tom, že než ty stovky až tisíce let uběhnou, tak tam to sklo bude strašit, tedy minimálně po celou délku života toho člověka, který to tam odhodil... V případě hromadného odhazování to bude slušný bordel.

11

Odpovědět

+AnonymousA nechceš strašit tím, že takhle vlastně vznikla Sahara?

12

Odpovědět

čakal som že ho naučí nejaký trik aby len zmizla a následne sa objavila niekde na smetisku lahviček

23

Odpovědět

Nemohu tomu uvěřit... dát si léčivý lektvar uprostřed vesnice je nehorázné plýtvání! To zde není NPC které vyléčí za zlomek ceny? Léčivá fontána?! A to jen předpokládám, že moderní MMO nemá automatické léčení mimo nebezpečí. Nehoráznost.

270

Odpovědět

Já bych zase předpokládal, že dnešní MMOčka nejsou, co bejvávala, a že si většina hráčů může dovolit lahvičkami plítvat, jak se jim zachce.

142