Fear Factory - Replica

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:139
Počet zobrazení:3 627

Fear Factory je kalifornská kapela založená roku 1989. Za celou dobu své existence vydali sedm alb, na kterých se hudební prvky velice často mísí, takže je vlastně nejde zařadit do jedné žánrové škatulky. S vydání první desky to neměli vůbec snadné. Nebyli spokojení se svým producentem, takže mu dali padáka, jenže on u soudu vyhrál práva na desku (Concrete) a kapela získala práva na jednotlivé písně. Proto osm z nich znovu nahráli na již oficiální debutovou desku Soul of New Machine (1992). Concete, ač nahraná v roce 1991, byla poté vydána v roce 2002. Hned druhou deskou Demanufacture (1995) Fear Factory dost výrazně rozčeřili vody tehdejší metalové scény. Časopis Kerrang! se ji nebál označit jako jeden z nejvýznamnějších metalových odkazů 90. let. Ve skladbě Replica možná někdo pozná cover verzi od nizozemské Epicy. Pokračování Demanufacture se jmenuje Obsolete (1998). Navazuje na příběh o tom, jak stroje převzaly kontrolu nad lidstvem. S tímto motivem se v tvorbě Fear Factory setkáváme často. I když je Obsolete trochu "měkčí" a vokály melodičtější než předchozí díla, zůstává nejprodávanější deskou skupiny. Trilogii koncepčních alb uzavírá rozporuplné Digimortal (2001). V kapele se začaly různit názory na směr, kterým by se Fear Factory měli dál ubírat, což vyústilo v odchod zpěváka Burtona C. Bella. Kapela se v roce 2002 rozpadla. V roce 2004 už znovu spolu nahrály čtvrtou desku Archetype. Následovalo vydání Transgression (2005) a další přestávka, kdy se členové kapely věnovali různým projektům. Fanoušci si museli na nové CD počkat až do roku 2010, kdy vyšlo Mechanize. Poslední deska The Industrialist se dostala na pulty obchodů 5. června 2012.

Přepis titulků

Žádná láska není! Žádná láska! Jsem jen duplikát ne svou vlastní vinou. Byl jsem zplozen hrubou silou. Nebylo to z lásky, nedostalo se mi lásky, jenom nenávisti. Jsem znásilnění, jsem nenávist. Jsem znásilnění, jsem nenávist.

Každý den pociťuji anonymní nenávist. Navždy budu ve stínu nemilosti žít. Jsem znásilnění, jsem nenávist. Jsem znásilnění, jsem nenávist. Plná bolesti je má zraněná a zčernalá duše. Ušetři mě života plného trápení. Nechci takhle žít, nechci takhle žít! Žádná láska není!

Každý den pociťuji anonymní nenávist. Navždy budu ve stínu nemilosti žít. Jsem znásilnění, jsem nenávist. Jsem znásilnění, jsem nenávist. Plná bolesti je má zraněná a zčernalá duše. Ušetři mě života plného trápení. Jsem tak plný bolesti, zraněná a zčernalá je má duše. Ušetři mě života plného trápení.

Nechci takhle žít, nechci takhle žít! Jsem tak plný bolesti, zraněná a zčernalá je má duše. Ušetři mě života plného trápení. Ušetři mě života plného bolesti. Ušetři mě Života plného bolesti. Nechci takhle žít, nechci takhle žít! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To album se jmenuje Concrete, ne Concete. A myslim že by nebylo na škodu do popisu přidat ještě něco víc o sestavě. V roce 2002 sice odešel Burton, ale pak se zas vrátil a odešel Dino Cazares, kterého na postu kytaristy nahradil do té doby basák Christian Olde Wolbers a jako novej basák přišel Byron Stroud. A když se pak v roce 2009 chtěl Dino vrátit, tak ho Christian a Raymond (bubeník) nechtěli, odešli, založili si novou kapelu Arkaea a do Fear Factory za bicí přišel Gene Hoglan. A teďkon někdy před vydáním novýho alba odešel Gene a Byron a přišel Matt DeVires (basa) a Mike Heller (bicí).

180

Odpovědět

osobne mam radsej Linchpin , ale ano FF sem patri :)

180

Odpovědět

A co takhle nějakou od Smashing Pumpkins s například s alba MACHINA / the machines of God ;-)

181

Odpovědět

Fear Factory můžu, poslouchám je už dlouho :) Hlavně ten jejich bubeník je celkem masér. Co takhle příště přeložit něco od Five Finger Death Punch? Třeba song Coming Down, je to jejich nový klip

181

Odpovědět

před 14 dny jsem na ně byl v Ostravě. Super muzika

182

Odpovědět

Fear Factory jsou naprostá legenda a živoucí důkaz toho, že pořádnej metal umí dělat i kapely mimo Švédsko.

182

Odpovědět

FF jsem poslouchal tak 10 let zpatky :-D mazec

182

Odpovědět

Na tohle se dobře tančí čtverylka.

182

Odpovědět

Tak Fear Factory můžu :) 8/10

184