ZaklínačFilmové a seriálové trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 14
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:9 494
Už jen něco málo víc než týden a Zaklínač od Netflixu je tu. Těšíte se? Po tomhle traileru a rozhovorech s herci se já osobně fakt těším a doufám, že to bude tak skvělé, jak se podle prvních recenzí zdá.

Přepis titulků

Cirillo, jsi Lvíče z Cintry. Proč myslíš, že není v bezpečí? Viděl jsem armádu. Moře zlaté a černé. Nilfgaard zničí vše. Jsou tu. Přišli si pro ni. Jdi. Závisí na tom osud světa.

PODLE KNIŽNÍHO BESTSELLERU Přiveďte mi tu dívku živou. Musím najít Geralta z Rivie. Můžeme Nilfgaard zastavit. Osobně je porazím. - Přidej se k nám. - Proč bych je chránila? Chci být mocná. Najdu tu dívku.

Ochráním ji. A v pořádku ji přivedu zpět. Ne! ZAKLÍNAČ Neříkej, že ses konečně začal starat o někoho jiného než sám sebe. Nesahej na Klepnu! OD 20. PROSINCE NA NETFLIXU Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ne... Tohleto bude generická tuctová a plytká americká fantasy alá poslední série hry o trůny. Cavill se bude snažit, ale sám to neutáhne. Bohužel. (btw nejhorší jsou asi ty wtf kostými splácaný od 13. do 19. století, opět ne nepodobné posledním řadám GoT)

Takže snad LoTR seriál dopadne lépe.

68

Odpovědět

ve fantasy seriálech mi kostýmy, keré kopírují různá reálná období nijak zvláště nevadí... ostatně, není to reálný svět, je to fantasy, tam nejsou naše století, tam se neřídí dopodrobna naší módou... nemá tobýt historický dokumentární film.

46

Odpovědět

+lenaciaJako to je dobrej argument, vlastně se tomu ani nedá moc odporovat, jenomže to je na druhou stranu právě to, co zklamalo většinu fanoušků knih. Protože svět zaklínače, jak ho vnímám například já, je v podstatě středověk, kde fantasy nehraje tak úplně zásadní roli. Lidé v tom světě se docela bez problémů obejdou i bez magie (tak třeba Geraltova matka je čarodějka-léčitelka a přichází na to, že její povolání začíná být už zbytečné, protože lidé už znají spoustu způsobů léčby i bez magie). A život sedláků vážně připomíná spíš to, co si představujem pod normálním středověkem. Proto je u adaptace Netflixu tak neoblíbená nilfgaardská zbroj z dračích šourků, to už je čistě fantasy výtvor.
Ale jinak máš samozřejmě pravdu, že je to pořád fantasy a v Netflixu to tak holt pojali podle sebe. Třeba to bude dobré. Já jsem poznal Zaklínače prvně jako původní polský seriál, díky tomu jsem si přečetl knížky (takže jsem pochopil, jak byl původní seriál vlastně úplně mimo, tam udělali z Geralta takového samuraje), mnohem později jsem si zahrál i ty hry. Tak holt to není úplně podle mých představ, ale to je v pořádku, nemůžou se zavděčit všem. A furt jsem viděl jenom trailer, třeba se mi to nakonec bude také líbit... I tomu původnímu seriálu jsem přišel na chuť, i když se mi v porovnání s knížkama nelíbil.

90

Odpovědět

+Calybos4391no právě... jistě je to středověk co by se bez magie obešel, co sem chtěla říci je, že... ja víme že v jejich světě se řídí 100% podle naší historie. A zase, jaký středověk přesně myslíte? Jaké století? Desetiletí? Jaký umělecký sloh? A je to 100% středověk, není to třeba už brzký začátek renesance?
Středověk se datuje trváním na skoro 1000 let.
Jedna věc je samozřejmě to mít takhle vizuálně. To je prostě na tu představivost rána. Stejně jako pro hráče PC her nebo jen pro čtenáře. Není na světě člověk ten co by se zavděčil všem.
Víc mě štve to české honění ega na filmu Žižka, ten totálně pohořel tím jak vypadá, protože tam už o historický film jde, a je tam plno historických nepřesností právě v oblečení.... to u fantasy zkrátka tolik nevadí pokud jde navíc o smyšlený svět. Tam mají ty postavy mít spíše 'epický' vzhled než historicky korektní (kor viz víše když ani nevíme k jaké jasné době se přiklánět).

13

Odpovědět

+lenaciaJj, je to hodně o tom, jakou má kdo zažitou představu. Nikdy nebudou filmy a seriály na 100% kopírovat knižní předlohy, to je jasné, seriálu od Netflixu šanci dám (a když se mi nebude líbit, tak co, vždyť se svět nezboří a knížku si můžu přečíst vždycky a představovat si to jak chci).
Na Žižku jsem se ještě nepodíval, i když to mám v plánu (takže díky za připomenutí), ale už když jsem četl nějaký rozhovor s režisérem, že se nebudou úplně držet historie (protože hodně detailů ohledně Žižkova života není známo), tak jsem se přesně tohoto obával, že se to zvrtne a od historie se film odkloní příliš.

10

Odpovědět

Tak nevím... Jsem jedinej, kdo si myslí, že to bude v tomto podání jen další tuctová fantasy slátanina? Trailer na mě působí, že to bude hlavně o filmových efektech na úkor příběhu... a pokud to tak opravdu bude, tak to bude velká škoda. Jo, já vím, že tohle nemůžu posoudit, dokud neshlédnu alespoň první sérii, ale trailer mě nějak moc nenalákal, nemůžu si pomoct. Neznat svět Zaklínače, tak je pro mě trailer absolutně nezajímavý.

73

Odpovědět

ironicky

01

Odpovědět

+samalalejkumNikoli, úplně vážně. Ale tak každýmu se líbí něco jinýho, já to nikomu neberu.

00

Odpovědět

Hele on je trochu problém v tom, že příběh Zaklínače za moc nestojí. A to říkám jako někdo, pro koho je Sapek bůh. Jenže jeho sílá není v příběhu, ale ve způsobu napsaní toho příběhu. V jeho dialozích, hrátkách s jazykem, skvělému vykreslení charakterů(Sapek dokáže během jednoho odstavce vykreslit charakter lépe, než většina ostatních za celou knihu), reálnosti charakterů a jejich myšlenkových pochodů, nečernobílému vidění světa a pohnutek jeho obyvatel a to všechno je úžasně čtivě napsáno.
Ale příběh je jen klasické fantasy klišé.

42

Odpovědět

+JPA já s tebou vlastně souhlasím, pro mě také u Zaklínače forma převažuje obsah. Proto se tomu seriál z holywoodu podle moderních měřítek stěží bude vyrovnávat (názor jedince, je dost lidí, kterým se to líbí). On Sapkowski v nějakém rozhovoru i nepřímo přiznal, že Zaklínače v podstatě nemá rád, že to bylo jen takové jeho fantasy období a jinak chtěl psát vážnější žánry (a jde mu to dobře. Husitská trilogie, to jsou taky dobré knížky).

10

Odpovědět

+SkeptikNevím, seriálem se nechám překvapit. Byl jsem k němu dost skeptický, ale to že je Cavill velkým fandou knih mi dává naději, že pochopil postavu Geralta a zahraje ji v souladu s knihami. A myslím, že má slušnou Star power na to, aby kdyžtak ukočíroval tvůrce, kdyby chtěli Sapka přehnaně "vylepšovat". S Cavillem jsem se v hlavní roli smířil, i Yennefer zkousnu, i když mé představy jsou dost jiné, ale co furt nedokážu vzít, tak to je obsazení Ciri.
O tom, že by Sapkowski neměl Zaklínače rád, jsem nikdy neslyšel. Naopak jsem nedávno někde četl, že chystá další knihu. Snad nejde jen o vypočítavost ve spojitosti se seriálem a zvýšením popularity Zaklínače na Západě.
Husitská triologie je skvělá, jen to v ní dost přehání s "Deus ex machina". Ale jinak opět úžasně napsaná, kdy jeho hra a experimentování s jazykem dosáhla nejvyšší úrovně.
Mě se líbila i všeobecně opovrhovaná Zmije, jen mi přišlo, že ho to v půlce přestalo bavit a rychle to ukončil, jen aby se neřeklo.

00

Odpovědět

+JPJedna věc je jestli Cavill pochopil postavu a druhá jestli režisér a producenti pochopili celý ten svět. Protože mi podle traileru připadá, že ne... Prostě mi tam chybí ten nadhled, důvtip a humor knih. Ani náznak! Prostě jen ponuré a temné fantasy... Ale trailer může klamat, takže seriál třeba překvapí.

00

Odpovědět

je to ironicke v tom že oni to práve nerobia pre fanúšikov

00

Odpovědět

Bude to super, inak by som sa na to netešil, ale zároveň to nebude úplne zaklínač. Tak to treba brať a zmieriť sa s tým.

24

Odpovědět

"něco álo než týden" ím myslíte týden a 1 den? :D protože vyjde 20 prosince a třesu e na to víc jak na vánoce

05

Odpovědět

Slovíčko vypadlo :D Díky za upozornění, opraveno :)

00

Odpovědět

To se jako vážně v 0:44 rozběhla pěchota proti jízdě? Nemůže být aspoň jeden fantasy seriál, kde nebudou bitvy naprosto retardovaný? Že GoT se svýma vojákama nastoupenýma před hradbama a pětimetrovýma hromadama mrtvol...

192

Odpovědět

Jediné co se dá je se s tím smířit, já zase nenávidím lučištníky s šípy na zádech, pokaždé když to vidím, tak mě to naštve.

22

Odpovědět

"To se jako vážně v 0:44 rozběhla pěchota proti jízdě?" No je to sice fantasy seriál, ale trocha trocha historické reálnosti mu snad neuškodí nebo ano?

31

Odpovědět

Ahoj, díky za překlad. S hodnocenim je podle mě nejlepší počkat, až seriál zkoukneme :) . Ale proč píšu koment - když zmiňuješ v popisku rozhovory - stejně jako představoval Cavill Geralta, stejné video bylo natočeno i pro Yen a Ciri. Nechtěli byste je tu taky přeložit? :)

80

Odpovědět

Kouknu na to a asi taky přeložím :-)

81

Odpovědět

+XardassZbytečně tyhe videa překládat když je to na netflixu už přeložené.

05

Odpovědět

+PHSe tváříš, jak by tu všeci měli Netflix

51

Odpovědět

+AnonyMařkaNemusíš mít Netflix aby ses mohl podívat na trailer s cz titulky. OMG použí mozek, než tu začneš psát sračky.

02

Odpovědět

Ty zbroje Nilfgardu jsou tak neskutečně hrozné, že by za to měl někdo dostat vyhazov a ještě být pokutován :D

A obsazení Yen je taky hrozné. Ona má mít černé vlasy a bílou pleť. Však se podle toho i obléká(kombinace černé a bílé)
A Henry taky mohl pro tu roli pár kilo zhubnout.

A první dojmy a první recenze neberu nikdy moc vážně.

1410

Odpovědět

Budu hádat. Ty jsi ten PRAVÝ fanoušek. 😀

415

Odpovědět

+BerNevím jestli jsem pravý fanoušek. Jsem prostě jenom fanoušek knižní předlohy.

121

Odpovědět

+Tarylintak buď aj fanúšik seriálovej adaptácie a nie len fanúšik knižnej predlohy.

18

Odpovědět

+Richmond153To možná budu. Ale vždy budu mít výhrady k obsazení několik rolí, ačkoliv se jedná o adaptaci.
Dle mého by se filmové a seriálové adaptace měli co nejvíce držet knižní předlohy pokud se nejedná o nějaké již mnohokrát zpracované téma.

Jsem i fanoušek her a ani tam moc nepředělávali vzhled postav kromě Triss. A teda vypráví svůj vlastní příběh, takže nelze jej srovnávat s knižním samozřejmě.

30