Filmové chyby, které se prodražily

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:197
Počet zobrazení:12 801

Chybami a omyly, ke kterým při natáčení dochází, se většina z nás baví. Kanál Looper nám ale připomene pár kiksů, ze kterých zúčastněným moc do smíchu nebylo.

Přepis titulků

Chyby ve filmech jsou bezpochyby zábavné. Diváci rádi vidí herce něco splést. A vzhledem k tomu, jak sebe a své kolegy rozesmějí, když k tomu dojde, i herci mají chyby rádi. Filmaři je ale asi moc rádi nemají. Pokaždé, když se herec splete, natáčení se prodlouží. A čas jsou peníze. Jednou za čas se musí poprat s mimořádnou komplikací.

Chybou, která produkci stojí hromadu peněz kvůli škodě na majetku nebo na zdraví. SEDM Brad Pitt na place utrpěl ošklivé zranění. Při scéně, kdy měl v dešti pronásledovat podezřelého, uklouzl, rukou praštil do čelního skla a natrhl si šlachu. Režisér David Fincher v komentáři na DVD zmiňuje, že mu Pitt ránu ukázal a ta byla tak vážná, že byla vidět kost. Fincher z nelehké situace vytěžil maximum a Pittovo zranění zakomponoval do příběhu.

Nechal přepsat scénář tak, že se Pittova postava zranila ve službě. Výroba se tak pozdržela a prodražila, ale nejspíš bylo levnější vysvětlit, proč má jedna z hlavních postav najednou sádru, než zdržovat natáčení, dokud se Pitt neuzdraví. Problém to ale úplně nevyřešilo. Sedm se nenatáčelo chronologicky, takže v dějově předcházejících scénách točených po zranění musel mít Pitt ruku v kapse nebo za zády. SKYFALL Podle scénáristy a filmaře Charlieho Lynea se tahle bondovka musela vypořádat s nečekanými výdaji, protože na sobě měl Daniel Craig ve špatný moment rukavice.

Podle Lynea, který má historku od někoho, kdo na filmu dělal, Craig požádal režiséra Sama Mendese, jestli by mohl v jedné scéně mít rukavice. Mendes souhlasil a začala se natáčet scéna, ve které padouch Bondovi sebere zbraň. Nemůže z ní ale vystřelit, protože je nastavená na Bondovy otisky prstů. V pažbě je mikrodermální senzor.

Je nastavený na vaše otisky, nikdo jiný z ní nevystřelí. Později si asistent ve střižně všiml menšího problému. Jak z ní mohl Bond střílet, když měl rukavice? Střižnu pohltilo ticho. Po zvážení nákladů na přetočení se tvůrci rozhodli, že o něco levnější bude Craigovy rukavice z celé scény digitálně odstranit. Když se teď na tu scénu podíváte, jsou vidět Bondovy absurdně tlusté ruce. Má hrozně nateklé ruce, protože měl v každém záběru na sobě ty kožené rukavice, které byly přemalovány na ruce v Craigově odstínu.

OSM HROZNÝCH Aby Jennifer Jason Leighová správně zahrála mazanou banditku, musela se naučit hrát na kytaru. Učila se na stejné, na kterou pak brnkala ve filmu. Šlo o archivní kytaru Martin z 19. století, kterou filmařům zapůjčilo muzeum. Celá scéna byla jasně naplánovaná.

Když hrála, Kurt Russell jí měl kytaru vzít. Přišel by střih a výměna kytary za napodobeninu, kterou by Russell v dalším záběru rozmlátil. Stalo se ale něco jiného. Russell vzal Leighové z ruky originál a rozmlátil ho. Dej mi tu kytaru. Hudební vložka skončila. Později Leighová uvedla, že se Kurt cítil hrozně. Nevěděl o tom. LIGA SPRAVEDLNOSTI Občas to nejsou herci, kdo něco zpacká, ale samotná studia, která pak doslova platí za své chyby.

Warner Brothers museli kvůli dotáčení scén znovu svolat hvězdy Ligy spravedlnosti. Mezi nimi i Supermana, Henryho Cavilla. Byl tu ale problém. Kvůli roli v nové Mission Impossible si nechal narůst knírek a smlouva ho zavazovala k jeho ponechání až do konce natáčení. Kvůli tomuhle problému museli tvůrci vizuálních efektů Ligy spravedlnosti Supermanův knírek digitálně odstranit.

Dave Fleet, expert na efekty, uvedl, že může jít o miliony dolarů. "Bylo by potřeba vytvořit 3D model obličeje a realisticky vystínovat povrch pleti. Model bychom pak museli přizpůsobit pohybům hlavy a možná i rozpohybovat ústa." Ten knírek musí pryč! Vypadáš s ním jako podivín! MSTITELÉ Superhrdinové od Marvelu nejsou jediní Avengers. Existuje i britský špionážní seriál The Avengers, z šedesátých let.

Film z roku 1998, kde si Ralph Fiennes zahrál s Umou Thurman, u kritiků i diváků vybuchl. Známým se však snímek stal kvůli jiné explozi. Při natáčení výbuchu se pár jisker zatoulalo na střechu studia a založilo požár, který rozhodně nebyl v plánu. Byly zničeny kulisy v hodnotě 1,6 milionu dolarů a také veškeré naděje na sequel. Nikdy nevěřte počasí, sire Auguste. Déšť i jas... zvládnu včas. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Doted jsem nevedel, co maji vsechny socialni site a fora s tim knirkem Supermana :D Takze diky za preklad. Nebyt videa tady, asi bych to ani nehledal, ale takhle je to fajn, konecne vedet, ktera bije :D

260

Odpovědět

jen pro pořádek - critical a především commercial bomb je ve filmovém kontextu naprostý neúspěch, jakým film The Avengers z roku 1998 byl, děkuji za pozornost

141

Odpovědět

Máš pravdu, moje chyba :) Opraveno

71