Emigrační policieFoil Arms and Hog

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 19
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:5 737
Tentokrát nás skeč z kanálu Foil Arms and Hog zavede na irské letiště, kde potkáme jednoho zoufalého úředníka, který se snaží zachránit svou zemi.

Přepis titulků

- Je tu lékař? Je někdo lékař? - Já jsem lékař. - Pojďte se mnou! - Co se stalo? - Kam odlétáte? - Do Austrálie. - Na dovolenou? - Ne, emigruji. Máme lékařskou pohotovost? Ano. Tak nějak. Irsko krvácí, ztrácí kvalifikované pracovníky. - Ale ne... - Pracuji pro vládu, doktore O'Callagháine, a chceme, abyste zůstal a pracoval v Irsku.

- Nestěhujte se, prosím. - Už jsem vás třikrát odmítl. V obchodě, v kině, na svatbě mé sestry. Jestli mě omluvíte, musím stihnout let. - Samozřejmě nechceme, abyste ho zmeškal. - Jasně. - Šťastnou cestu. - Držíte mě za ruku. Neodcházejte Colme, Irsko vás potřebuje. Irsko vás volá, poslouchejte, doktore O'Callagháine, ostrov světců a učenců, země tisíce pozdravů, domov Jamese Joyce, Oscara Wilda a dalších.

Za chvíli mi odlétá letadlo. - A co je jako lepšího v Austrálii? - Co třeba počasí, životní styl, plat. - Jejich Guiness je na hovno. - To je směšný. Počkejte, nemůžu vám zaručit lepší počasí, větší plat nebo kratší pracovní dobu, ale něco vám zaručit můžu. Nikde jinde na světě nenajdete - sendvič s brambůrky. - Ne, to je... Co se vlastně děje? Poslední výzva, dr.

Colm O'Callagháin, let Aer Lingus EI 764 do Sydney, - prosím neodlétejte. - To je absurdní. - A co vaše rodina? - Co s nimi? Odlétáte hrozně daleko, budou vám chybět. Vaše máma už není nejmladší. Bylo by smutné, kdyby se jí něco stalo. Ve vaší nepřítomnosti. Vyhrožujete mé matce? Ne, ne, ne, ne. Ne! - Ano.

- Měl byste se stydět. Pane Fahy, pane Fahy, jeden inženýr a jeden učitel - se chystají nalodit. - Dejte jim tohle do tašek. Emigrovat bylo těžké rozhodnutí, ale už jsem se rozhodl. Nashle! Dovolte mi ještě jednu otázku. Jak byste mohl odjet, - když nemáte tašku?! - Hej! Vraťte mi to! - Mám jeho tašku! - Dejte to sem! Mám jeho tašku! Mám stetoskop!

Bez toho nemůžete být lékař. Jste ubohý, víte? Jste ubožák! - Vy jste ubohý! - Vraťte mi to! Dejte to sem. - Promiňte, vy emigrujete? - Ano, do Kanady. - Dobře a čím se živíte? - Zrovna jsem dodělal školu. - Studoval jsem umění. - Umění? Užijte si let. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ani nezmínil pavouky! Fejk!

50

Odpovědět

to aj iri potrebujú emigrovať za lepsim platom? a kam za lepsim platom idu australcania? :D

122