Jak Angličan hraje RiskFoil Arms and Hog

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 19
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:286
Počet zobrazení:12 282

V dnešním videu z kanálu Foil Arms and Hog se podíváme na to, jak by různé národy světa hrály strategickou deskovou hru Risk.

Přepis titulků

Dobře, zahrajem si Risk. - Kdo začne? - Myslím, že jsem na řadě já. - Dobře. - Asi bych napadl Indii. Cože? Zase? Ty si chceš zase koledovat? - Vážně? - Ne, to úplně ne. - Ty ses vůbec nezměnil. Vůbec se nezměnil. Napadnu Irsko. - Vážně?

- Znovu. Ano. - Máš pravdu. - Furt to samý. Napadnu Hongko... Srí Lan-... Nový Zé-... Austrá..., Egyp-... Asi toto kolo vynechám. - Dobře, kdo je další? - Chlapi, jdu na Střední východ. - Typické. - Ne, takhle se to nehraje. - Musíš sousedit se státem, který napadáš. - Tak mě zkus zastavit, synu. - Počkejte, čí jsou to vojáci na Ukrajině? - Jací vojáci? - Já žádné vojáky nevidím.

- Dimitri, jsou tví? - Nevím, o čem to mluvíš. - Víme, že jsou tvoji. - Já nic nevím. Hoši, stahuju vojáky ze Středního východu. Nemůžeš jen tak stáhnout vojáky, kdy se ti zamane. - Toho si nejsem vědom. - Ježiši. - Dobře, Německo, jsi na řadě. - Ne, děkuji, nehraju. Jsem pak až moc soutěživý, ukáže to moji nejhorší tvář. Jsem na řadě. Já napadnu...

Španělsko. - Ty chceš napadnout Španělsko? - Sí. - Já myslel, že jsi Španělsko. - Já nejsem Španěl. Jsem Katalánec. Pardon. Británie, proč máš vojáky uprostřed oceánu? Ne, to je Gibraltar a tohle jsou Falklandy. Prostě jsem předpokládal, že jsou moje. Promiňte, je to divný? Skandinávie, jsi na řadě.

Myslím, že udělám nájezd na Irsko. - Takže ho napadneš? - Ne, vydrancuju a vyplením. Číno, co se děje? Máš začít jen se třiceti figurkami. - Švýcarsko, kde máš armádu? - Já žádnou nemám. - Tak jak budeš hrát? - Já myslel, že hrajem Monopoly. My nehrajem Monopoly? - Já napadnu Indii. - To je Amerika. Indie je na druhou stranu, ty pitomče. - Takhle je to s ním furt.

- Kdo je na řadě? - Napadnu Afriku. - Počítej se mnou. - Já taky. - Já též. - Afriku. - Afriku. - Afriku. A zatímco budete v Africe, já napadnu Evropu. A je to. Končíme! Čas jít do postele. Ne, mami, už to máme skoro dohrané. Necháte toho, hrajete to už celou věčnost. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1:30 - špatný překlad. čína právě že nemůže začít se třiceti figurkami, v tom je smysl toho vtipu. Pro neznalé hry nebo politické scény možná nedůležité, ale o tom právě ta pointa celého klipu je. :)

00

Odpovědět

A "Hrajete to už po staletí" vyzní vtip na konci lépe, než "celou věčnost". Jo, překlad by takovej normálně byl, ale pointa vtipu je jinde. :)

10

Odpovědět

+MikePočet figurek na začátku hry se odvíjí od počtu hráčů, takže se může stát, že každý hráč bude začínat se třiceti figurkami. Pokud se podíváš na mapu, Čína tam má figurky s o hodně větší hodnotou (vzhledem k tomu, kolik je tam děl, koní a pěšáků).

30

Odpovědět

Hádám že to co pořád mluvil bylo EU...

161

Odpovědět

OSN

170

Odpovědět

Hádám že čech by nikoho nenapadnul a spíš by požádal o nenásilné převzetí momentálně nejsilnějším státem v okolí. :D

352

Odpovědět

Když se tak dívám na dějiny světa, možná je to ten nejlepší způsob jak se v Evropě vyskytovat už přes tisíc let... :D

180

Odpovědět

Ehm, ale na Ukrajině je PODSTATNĚ víc "poradců" z USA.
Navíc, tzv. "východní Ukrajina" nikdy historicky Ukrajinou nebyla.
Oblast byla přičleněna k Ukrajině komunisty v roce 1922, Krym pak v roce 1956, pokud se nepletu.
A to zcela bez ohledu na historické, nebo etnické hranice.
Z tohoto pohledu není na Ukrajině ani JEDINÝ ruský voják,
zato HROMADA vojáků a poradců z USA, kteří v podstatě převzali na Ukrajině řízení a nastolili tam loutkovou vládu. A že se to už zajídá i samotným ukrajincům.
Je to to samé, jako když komunisti u nás rozdělili Moravu a Čechy bez ohledu na historické hranice.

A že se rusům vůbec nelíbí, že jim američané zabrali jejich nejbližšího souseda a poštvali ho proti nim, to je celkem lidsky pochopitelné. (Co je Monroeova doktrína víte?) Ani po hromadné vraždě stovky ruských demostrantů v Oděsse, spáchané ukrajinci, Rusko na ukrajinu nezaútočilo, protože si je vědomo své slabosti, ekonomické, i vojenské.
USA by se tam OKAMŽITĚ vrhly, bez ohledu na všechno a chlupy by z ukrajinců lítaly, kdyby si to samé dovolili vůčí americe. Momentálně se USA ze všech sil snaží dostat Rusko do izolace (zčásti se povedlo), poštvat lidi proti vládě masívní finanční podporou opozice a "neziskovek" (pussy riot, Navalnyj, atd) a doufají, že se rusové sesypou sami. Pokud se to stane, pak už plánům USA nic nebude stát v cestě a je s námi se všemi konec. Ať už si o Rusku myslíme cokoliv, je momentálně poslední velmocí, která vzdoruje multi-kulti šílenství a snaží se USA překazit jejich globální Plán.

1767

Odpovědět

Z novinek?

396

Odpovědět

Tak si představ, že bylo jedno území, které Římané nazývali Boiohaemum. Ale už tehdy Suetonius napsal, že je to vlastně už špatný - zastaralý název, protože na tomto území Svébové, Markomané a Kvádové vytlačili Bóje... no a co čert nechtěl, zakrátko (jen asi za sto let po tom co to napsal) se objevili Slované, kteří tyto germánské kmeny vyhnali...
Co tím chci říct? Jen to, že je úplně uprdelózní, komu který kousek zeměkoule patřil za krále Klacka Nula-celá-pět-ého.
Jedinou pravdu má Mistr Sun:
"Pomni především, můj pane, že válka jest nejdůležitější věcí státu. Válkou státy vznikají, válkou se udržují a válkou zanikají.
A také pomni, že válka jest nejdražší věcí státu. Válka ze země vyvádí, a to často nenapravitelně, ty nedůležitější věci: životy lidí, materiální hodnoty a peníze."
Překlad já sám ve vší skromnosti k velikému a moudrému autorovi. Takže asi budeš znát či můlžeš nalézt i jiné překlady.

110

Odpovědět

Ukrajina je v NATU a pomoc Američanů vyžadovali :D....
Krym je jediný nezamrzající přístav, který teď Rusko má... Proto si ho obsadili.
VÍŠ HOVNO AŤ UŽ HISTORICKY, NEBO POLITICKY TAK DRŽ HUBU SOUDRUHU :D

15

Odpovědět

Část s Kataláncem byla fakt skvělá :D :D A rusové taky pobavili :D

550