Horizon Zero DawnGirlfriend Reviews

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:4 186

Horizon Zero Dawn. Další exkluzivní titul na PS4, další hráči velmi pozitivně hodnocená hra. Ale co na to přítelkyně? Bavilo ji koukat se na to, nebo to byla pruda?

Přepis titulků

Když začal přítel hrát Horizon Zero Dawn, všimla jsem si na hlavní postavě něčeho odlišného. Koukněte na protagonisty zatím recenzovaných her. Všimli jste si trendu? V Guerrilla Games řekli: "Stačilo! Horizon je důkaz, že lidi koupí i hry, ve kterých je hlavní postava... zrzka. Příliš dlouho to byli jen zlí a bezcitní záporáci." Zrzci mají duši!

Navíc kdyby byla Aloy blondýna, zvládla by se schovat v těchto keřích? Jak to děláš? Plus je to žena. A to pro mě bylo docela vzrušující. Nikdy jsem přítele neviděla při hraní za ženu a byla jsem zvědavá, jestli to ovlivní jeho zážitek ze hry. - Super hra. - Nevadí ti hrát za holku? Zaprvé, jak se opovažuješ?

Řeknu ti něco o hře jménem Super Metroid. To je hra na Nintendo s mrtvolami na úvodní obrazovce. Koho si myslíš, že zavolají na svou nejnáročnější a nejděsivější hru? Buclatého instalatéra? Elfíka, co vaří ovocné dortíky a vypadá jak Michael Jackson? Ne, zavolají Samus. - Víš, co mě ta hra naučila? Jako osmiletého kluka? - Co? Že když je život těžký a cítíš se sám nebo ztracený, musíš být silná a odvážná žena.

Dobře. Tohle není recenze Horizon Zero Dawn, tohle je recenze, jaké je to žít s někým, kdo je silná a odvážná žena, co hraje Horizon Zero Dawn. Když si šel přítel koupit God of War, PS4 Pro a macatou 4K televizi, koupil si i Horizon, protože jídlo se přeceňuje.

Vím, že God of War chtěl hrát rovnou, ale i tak se zeptal, co bych ráda viděla jako první v 4K HDR na OLED obrazovce. To jsem nepochopila. Do roku 2016 jsem na Netflix koukala na Wii. Koukla jsem se na krabice a řekla si: Dřevorubec, lodička a přítelovo štěstí, nebo... To je Merida? V robotím jurském parku? Zvolila jsem God of War a moc dobře víte, jak jsem si to užila, ale když přítel začal, pokusil se hrát na nejtěžší obtížnost.

To byl brutální mód. Podle Sony je tahle obtížnost určená lidem, kteří se ve spoďárech rádi perou s medvědy. A přítel se ve spoďárech zranil při boji se štěňátkem. Takže zatímco si užíval to, že dokola umíral na prvním nepříteli, já na to: Když se konečně pustil do Horizonu, trvalo mu týdny se někam dostat, protože říkal: "Momentíček, zkusím Uncharted 4. Momentíček, co Bloodborne?" Úplně jako když Zaklínače přerušoval hraním Gwintu, ale v případě Horizonu to byly celé další hry na PS4.

Když jsem mu ale řekla, že Horizon Zero Dawn si lidé přejí nejvíce a že budu potřebovat, aby to hrál znovu, vstal druhý den nějak takhle: Tohle je nejkrásnější hra vůbec. I přítel, který tráví hodiny na PC tím, že ze Skyrimu dělá tohle a z Crysis tohle, si myslí, že Horizon má ty nejkrásnější vizuály. Nevím, jak funguje programování, herní enginy a gramofonové desky, ale Zero Dawn musí být technickým milníkem konzolových her.

Konec světa je pokřivený ocelový ráj a bujná a barvitá noční můra. Známá prostředí jako lesy, pouště, zasněžené hory a džungle jsou tu přetvořeny s perfektní dávkou psychedelie a tajemna. Díky tomu se tu cítíte jako mimozemšťané. Nebo za to můžou animace obličeje. Pardon, všichni tu vypadají úžasně, ale chovají se více jako roboti než samotní roboti. Motion capture asi nebyl možný kvůli tomu, kolik má hra obsahu, což je pochopitelné, ale takhle asi vypadal proces animace: Ukaž mi výraz "všechno je v pořádku".

Ne, to není... Ne. To je špatné, takhle se netvař. Přestaň. A nepomáhá, že některé postavy jsou namluvené podobně roboticky. Hlavně tenhle, toho snad namluvil Tommy Wiseau. Zabiju se! Zabiju se dřív, než jí ublížím! Neuhodil jsem ji.

Není to pravda. Je to blbost. Neuhodil jsem ji. Ne. A tenhle týpek musel být vytvořený podle Rona Swansona. A pak tu jsou grafické a fyzikální chyby, například natřásající se NPC, mizející textury před každým střihem v cutscéně. A vlasy Aloy poletující ve větru, i když je uvnitř budovy. Tak jo, příprav se, Aloy. Jejda, vlásek. Tyhle věci mi většinou nevadí, glitche jsou vlastně na hrách mou nejoblíbenější věcí.

- Zůstaň. - Panebože. Ale Horizon se bere hodně vážně a neobsahuje žádný humor. Protože jejich kryptoprotokoly používají... Takže zblázněné bulvy během dialogů v kombinaci se špatnými animacemi a hraním to můžou dost pokazit. To ale během gameplaye nevadí. Tohle je moje nejoblíbenější hra v žánru s otevřeným světem, stealth, salty, bodáním, detektivním módem, lezením na věž s mnoha vedlejšími úkoly.

Když jsem myslela, že tyto mechanismy pro mě jako diváka ztratily jiskru, přišli Guerrilla Games a řekli: "Lidi nebaví lézt na věže. Tak co z nich udělat Shadow of the Colossus?" Vypadá to, že se rozhodli vylepšit a předělat populární herní prvky, a ne je jen ukrást a vydat další generickou hru.

I starý známý luk a šípy tu působí jako úplně nová zbraň. Stříleli jste někdy z luku, který spustí palbu z robodinosaura? Když přítel pomocí Ropecasteru připoutal k zemi bouřlivého ptáka a pak granáty odstřelil jeho zbroj, to byl naprosto epický zážitek. Ale i smutný, pamatujete na Záchranáře u protinožců? A bylo by super, kdybyste s těmi ptáky mohli dělat tohle. To mě přivádí k novému segmentu, kterému budu říkat: Slyšíte, vývojáři?

Tady jsou Girlfriend reviews. Horizon Zero Dawn je úžasná hra. Ale byla bych ráda, kdyby v pokračování Horizon Zero Dawn To Dusk bylo pár věcí. Zaprvé, nechte nás lézt kdekoliv. I bez žlutých bradavkových úchytů. Zadruhé, nechte nás s Ropecasterem vytvářet visutá lana a lanové skluzy. Souboje by nabyly na strategičnosti a slézání hor by bylo zábavnější. Zatřetí, dejte nám robospolečníka. Třeba pejska nebo jestřába, co bude pípat a párat nepřátelská hrdla. Začtvrté, když přítel z útesů sledoval, jak se otevírají nebesa, a obdivoval vás úžasný systém počasí a mraků, nechtěl nic jiného, než si zahrát Breath of the Wild.

Můžete z kopí od Aloy udělat hůl vládce větru? Zapáté, velká část této hry je v podstatě Simulátor běhu 2017. Vím, že můžete jet na koníčkovi, ale nemohla by Aloy najít nějakou motorku nebo něco? Zašesté, když získáme nový level, mohli byste přidat tenhle zvuk? Díky. Horizon Zero Dawn působí jako hra, co po vydání pokračování nikdo nezapne.

Na první díl série je neuvěřitelně, šíleně dobrý. Protože mají základy, na kterých stačí stavět, mám pocit, že pokračování bude bomba. Tak jo, díky za doporučení téhle zrzavé hry, dostala se do mé Top 5. Dnes přítel začíná hrát Devil May Cry 5 a já netuším, co se v téhle sérii děje. Koukněte, jak koukám na přítele na Twitchi. Příští týden bude buď recenze DMC, nebo Pokémon: Let's Go, Eevee!

Já právě jsem ta nejlepší! Tak jo, díky, pa.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Výborná hra. A holka se mi trefila úplně do bodů "co chceme zlepšit do pokračování", co jsem si během hraní říkal taky. Teda proletět se po orlovi nebo mít nějakou robomotorku mě na mysl nikdy nepřišlo. Já se rád proháněl po svých, kochal se světem a fast travel začal využívat až po dohrání hlavního příběhu, když jsem táhnul na svou první platinu. Skvělá hra, které chyběla čeština a snad se v pokračování objeví, když už je v tomto ohledu Česká Sony poslední dobou tak aktivní.

00

Odpovědět

Jakto, ze jednou ze Gwent prelozeny jako Gwint, protoze je to podle orignalu a po druhe od toho sameho autora to je zase Gwent. :D

52

Odpovědět

Chybička se vloudila ;-) Díky za upozornění, opraveno.

31