#26: Historie spamuGlove and Boots

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:4 847

V dnešním dílu se od Maria a Fafy dozvíte něco o vývoji spamu a o tom, jak se této otravné věci bránit.

Přepis titulků

Co to máš na obrazovce? Počítač mi řekl, že mi ukradli kreditku, i když žádnou nemám, tak jsem kliknul na odkaz a tohle teď nechce zmizet! Tý jo, přišel ti spam. Ať to zmizí! Ani nevím, co spam je! Spam šíří lživé informace. Říká věci někomu, koho nezajímají, tím, že je podvede. Kde vzal spam své hrozivé jméno?

Protože výrobek "spam" je všude. Je k dostání v supermarketu, na benzince, ve večerce. I když je na prd. - Odporný. - Jo, nikdo spam nechce. Pokud ho koupíš kamarádům, vyhodí ho. Budu zvracet. Spam není nic nového. Lidi museli poslouchat i číst nezajímavé věci už od starověku.

Slyšte, slyšte! Štěstí jest na vaší straně, neb vyhráli jste zvláštní cenu! Spam je špatným pánem už odjakživa. Slyšel jsem, že Mario je čarodějnice! Pošli to dál. Dezinformace se šíří jako lavina. Nejdřív někoho podvede a pak jde podvést i jeho přátele! - Upalte čarodějnici! - Nejsem žádná čarodějnice! Vždyť ani nejsem ženská.

Čím byli lidé lepší v komunikaci, tím rychleji se spam rozšiřoval. Využívala se pošta... Pokud tento dopis nepřepošleš deseti svým přátelům, budeš mít smůlu... Navěky! Telefon... Haló? Rád bych si promluvil o tom, kolik platíte za elektřinu... Ale nyní, když je spam díky internetu mocnější než když dřív, musíme se mu postavit!

Slyšíš to, spame? Tvůj čas nadešel! Mario, tohle k ničemu nebude. Abychom zabránili spamu dezinformovat, musíme ho zastavit dřív, než se pošle. Ha ha! Jsem neporazitelný! Spam je neustále tam venku a trpělivě čeká. Ale když víte, jak vypadá, můžete ho identifikovat. Zastavte spam dřív, než vznikne. A na internetu je spam všude.

Může jít o nevyžádaný e-mail, vzkazy na ICQ, vlákna na fórech a neuvěřitelné nabídky. Zdravím, jsem nigerijský princ. Vzal by sis velké množství prachů, které pašuji ze země? Už nikdy nepůjdu na internet! Jenom na Facebook. Facebook je na spam nejhorší. Dostane se k vám skrz obrázky...

Co si to proboha vzala na pláž? Nejdojemnější věc na světě. Byl jsi otagován na fotce boty. Chci kliknout na všechny! Posluž si. Vpustil jsem do našeho domovu bestii! Nic si z toho nedělej. Když je na internetu něco až příliš dobré, je to nejspíš lež. A nejspíš spam. Nedokážu se ovládat!

To štěně je tak roztomilý! A ta paní tak krásná! - Musím na ně kliknout! - Počkej, Mario. Pokud si nejsi jistý jejich pravdivostí, můžou ti pomoct různé weby. Stránky jako Snopes, které ti řeknou, jestli je to podfuk, spam - nebo lidová pověra. - Díky Snopes.com, že jsem na tu nahou paní nekliknul. Neeee! Proklínám tě, Snopes.com! Je to snadné.

Používejte zdravý rozum a nešiřte lživé informace. Pokud tušíte spam, jsou tu weby, které vám budou krýt záda. - Super! - E-mail! Přišel mi e-mail! Chci být větší a plodnější? Klikněte na mě... pro okamžitou... kontrolu vaší... kreditky... Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spam papam.
https://www.youtube.com/watch?v=TlybGRRCMF8

10

Odpovědět

Česká varianta uváděných stránek se nachází na adrese hoax.cz

161

Odpovědět

Tohle je taky super video o spamu:
http://www.youtube.com/watch?v=oHg5SJYRHA0

38

Odpovědět

Spíš bych použil verzi, která se pro VČ hodí víc https://www.youtube.com/watch?v=I6OXjnBIW-4

43

Odpovědět

Chyběl mi gorilák :D :/.

280

Odpovědět

Už jen za Terryho Jonese 10/10 :-D

83

Odpovědět

Lovely spam, wonderful spa-a-m, Lovely spam, wonderful S Spam, Spa-a-a-a-a-a-a-am, Spa-a-a-a-a-a-a-am, SPA-A-A-A-A-A-A-AM, SPA-A-A-A-A-A-A-AM
http://www.youtube.com/watch?v=anwy2MPT5RE

94

Odpovědět

Když už v tom videu padly i odkazy stránek zabývající se spamem, z českých bych doporučil www.hoax.cz, které, jak už název napovídá, se zabývají hoaxem. Někdo nějaké další tipy?

131

Odpovědět

Super jako vždy!

122