PokémonGradeAUnderA

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 34
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:146
Počet zobrazení:6 422

Dnes nám Grade představí svět, ve kterém se odehrává dodnes populární herní série Pokémon, jež se poprvné objevila v druhé polovině 90. let na kapesní konzoli Game Boy. Pokud nepatříte mezi fanoušky, tak se o světě Pokémonů dozvíte z neobvyklé a možná až příliš realistické perspektivy. Toto video Grade publikoval minulé léto, kdy byli Pokémoni žhavým tématem díky tehdy populární aplikaci Pokémon GO. Té se bude Grade věnovat v příštím videu.

Poznámky:
Shark Week - blok pořadů, co se každoročně vysílá na stanici Discovery Channel.
Madeleine McCann - holčička, která v roce 2007 zmizela na dovolené svým rodičům. Ti byli mnohými podezřívaní z nedbalosti.
Michael Vick - profesionální hráč amerického fotbalu, který byl v roce 2007 obviněn z pořádání nelegálních psích zápasů.

Přepis titulků

POKÉMON Seru na žraločí týden. My si uděláme... týden Pokémonů. Super, Pokémoni. Skvělá zábava pro všechny. Chyba! Svět Pokémonů, který je na první pohled neškodný a veselý, je ve skutečnosti kurevsky zvrácenej.

Nejspíš si ani neuvědomujete jak moc. A já už mám plný zuby mlčení. Proto vám v tomhle, ale převážně v příštím videu, odhalím pravou tvář Pokémonů. RYCHLÉ SHRNUTÍ Rychlé shrnutí pro všechny prarodiče, kteří neví, o čem je řeč. Ve videohře hrajete za chlapce jménem Ash Ketchum.

Žije se svojí mámou a baví se tím, že loví zvířata, kterým se říká Pokémoni. Musím je chytit všech... Ticho, mluvím! Kromě toho má i svého rivala Garyho, který ho nesnáší, a Ash se ho snaží porazit. Nesnáším tě, Gary... Ticho, povídám. Pochopili jste to?

Bezva. Pokračujeme. PŮJDEME DO HLOUBKY V obou videích půjdeme do hloubky. Jen sledujte. Mohl bych se zabývat otázkama, které nejspíš proběhly hlavou nám všem. Jak vypadá spodek Digletta? Nebo proč vývojová stádia Bellsprouta, který má v pokédexu číslo 69, vypadají jako umělá vagína?

Kdepak, klidně můžu jít ještě hlouběji. Proč například Cloyster připomíná vagínu, a co uvnitř dělá Gastly? Jsem tak stará, že mi straší ve vagíně. Ale kdepak. Já půjdu ještě hlouběji. SAMOZŘEJMOSTI Nejdřív se se zaměříme na něco, co nejenže už dávno víte, ale hlavně je to naprosto zřejmý.

Takže v rychlosti: Když se nad tím zamyslíte, Pokémoni jsou akorát divoká zvířata lovená proti své vůli. Ten malej smrad Ash Ketchum pobíhá po venku a chytá divoké Pokémony, které pak navěky vězní v miniaturních Pokéballech.

Tomu říkám nevinná zábava pro všechny. Hej, parchante, už žádné skotačení ve volné přírodě. Teď jsi můj. Začni se soukat do miniaturní koule. Žádný odmlouvání! Je mi fuk, že seš moc velkej. Nějak si poraď. To není všechno. Z jejich kulatého vězení je vypustí, jen když mají bojovat s nějakým jiným Pokémonem, dokud jeden z nich neomdlí.

Cože? Co to kurva... To není nevinný. To je krutý. Vždyť je to učebnicovej příklad týrání zvířat. Divím se, že YouTuber Vegan Gains s tím nemá problém. POSEDLÍ POKÉMON SOUBOJI V momentě, kdy je Pokémon chycen, nezbývá mu nic jinýho, než být uvězněn v miniaturní kouli, nebo bojovat s jiným Pokémonem na smrt.

Je to jako zápasy bojových ptáků. A nemám na mysli ptáky, se kterými jsme s bratránkem zápasili jako malí... a minulý týden. Mám na mysli něco ve stylu Michaela Vicka. A aby toho nebylo málo, všem ve světě Pokémonů to připadá normální.

Souboje mezi Pokémony jsou součástí jejich kultury. Takhle to tam prostě chodí. Ať jdete kamkoliv, každý chce akorát zápasit s Pokémony. Jsou tím úplně posedlí. Dokonce i naprostí cizinci jsou schopní stát nehnutě na jednom místě a čekat, než kolem nich někdo projde, aby ho potom mohli vyzvat k souboji. Jděte do hajzlu. Nechte mě na pokoji. Proč mě s tím vůbec otravují?

Na začátku hry vám profesor Oak poví, že narazíte na agresivní divoké Pokémony, Proto musíte mít vlastního Pokémona na obranu. To dává smysl. Pak ale za vámi přijde civilizovaný člověk se svým cvičeným zvířetem a začne: "Poslouchej, zmrde, v kapse mám vycvičenou bestii, která tvýmu mazlíčkovi natrhne prdel. Připrav se."

To už je moc. Přestaň ze sebe dělat důležitou, pizdo. SOCIÁLNÍ RETARDACE Nejenže chce každý bojovat, ale všichni ve světe Pokémonů se ve společnosti chovají jako naprostí retardi. Když vás někdo vyzve k souboji, nejdřív vám poví nějakou úplně náhodnou kravinu.

"Mám přítelkyni, jsem frajer." "Kamarád má roztomilého Pokémona. Moc mu závidím." "Jsem opravdový hráč." Co to s nima proboha je? Tohle je tak matoucí. Nejdřív se chovají přátelsky... a pak vás vyzvou na souboj. Nejhorší ze všech je tohle děcko.

Neuvěřitelný. Když za vámi přijde, řekne vám: "Ahoj. Rád nosím šortky. Jsou moc pohodlné." Cože? Co to kurva... Takhle vypadá normální chování ve světě Pokémonů? Divoši zasraný. To tam nikdo neví, jak se bavit s lidmi? VŠEM JE TO U PRDELE Nikoho nezajímá zdraví mýho Pokémona.

Chtějí akorát bojovat. I kdybych měl mrtvé Pokémony, s výjimkou mýho Pidgeyho na druhé úrovni, který má jen jeden život, a k tomu otravu. Když projdu třeba kolem tohohle kreténa, tak za mnou přijde a řekne mi něco jako: "Tanga mi způsobily kvasinkovou infekci."

A hotovo. Nemám jinou možnost, než donutit mýho Pidgeyho, aby bojoval se ztělesněnou noční můrou na 69. úrovni. Cože? Rád jsem tě poznal, Pidgey. TO NENÍ VŠECHNO Tady to ale nekončí.

Nevyjebal jenom s mým Pidgeym, ale taky se mnou. Když totiž prohraju tenhle neférovej souboj, tak mu budu muset dát prachy. Cože? Proč? Vždyť jsem ani nechtěl bojovat. Při souboji nastane buď to, že mi zkurví Pokémona, nebo bankovní účet.

Co kdybych teda odmítl? Když se mnou bude chtít někdo bojovat, řeknu: "Radši ne, kámo!" Světe div se, nic takovýho nemůžete. Když vás někdo vyzve k souboji, nemůžete říct ne. Prostě musíte bojovat. Nejenže jste nuceni bojovat okamžitě, ať se vám to líbí nebo ne, nehledě na to, v jakém stavu jsou vaši Pokémoni, ale klidně můžete přijít o tisíce dolarů, pokud prohrajete.

Koukejte. V tomhle souboji mezi Ashem a Garym se hraje o šest a půl tisíce dolarů. Šest a půl litrů. Víte, kolik je Ashovi a Garymu let? Jedenáct. Jedenáctileté děti nutí své mazlíčky bojovat na smrt a vítěz bere šest a půl tisíc.

Rozumíte? Dětská verze kohoutích zápasů s vysokými sázkami. Vítejte v úžasném světě Pokémonů. DOSPĚLÍ Takhle malé děti by se neměly sázet o tak vysoké sumy. Znovu připomínám, jsou to děti. Jedenáctileté děti, co mají povoleno odejít z domu bez peněz.

Sami a bez dozoru prozkoumávat svět Pokémonů. Chytat zvířata ve volné přírodě a pak je věznit. A nakonec je nechávají pro pobavení a soutěživost bojovat mezi sebou, někdy kvůli několika tisícům dolarů. Ty vole! Co na to říkají dospělí? Proč tomu kurva neučiní přítrž? Proč?

Protože všichni dospěláci ve světě Pokémonů jsou kurevsky nedbalí. Sledujte. První série her začíná tím, že se probudíte a projdete kolem mámy, která jen tak vysedává u stolu. Pak vyjdete z domu... a máma neřekne ani slovo. Proboha živýho, ženská! Tvůj jedenáctiletej syn právě opustil dům, a tobě je to fuk.

To tě ani nezajímá, kam jde? Ash Ketchum? Spíš Ash McCann. Ash je teda venku, což je jeho zfetované matce šumák, a vyráží na sever směrem do města. V momentě, kdy vkročí do vysoké trávy, na něj někdo zakříčí: "Počkej, tam nemůžeš." "Kdo je tam?" "Hele, to je profesor Oak."

Profesor Oak vám vysvětlí, že ve vysoké trávě číhá nebezpečí, a kvůli divokým Pokémonům byste se jí měli vyhnout. Proč se to Ash dovídá až teď, když od toho místa žije jen pár metrů? Proč mu jeho máma nikdy neřekla, jak je to tam nebezpečný? Ty nedbalá krávo. To je pěkně zanedbaná výchova. Proč tam někdo nepostaví nějakej plot?

Aby na děti naútočily nebezpečné Rattaty a Pidgeyové na třetí úrovni. No ty vole. Naštěstí je tady ještě malá naděje. Náš starý známý, zodpovědný profesor Oak. Ten má nepochybně starost. "Kdo je profesor Oak?" ptáte se? Profesor Oak je vědec, který se zabývá Pokémony nebo tak něco.

To ale není všechno. Váš rival Gary... je vnuk profesora Oaka. Tady to říká: "Tohle je můj vnuk. Už od dětství jste rivalové." To je technicky vzato lež. Stačí se podívat do herního manuálu. Nejsou rivalové od dětství. Nejsou rivalové tak dlouhou dobu. Tady se píše, že se kamarádili, ale teprve nedávno se nepohodli.

Zdá se, že tady se Profesor Oak spletl. Vždyť to je jedno. Tohle je vědec, co se věnuje Pokémonům. Má na starosti důležitější věci, než zjišťovat, s kým se kamarádí jeho vnuk. Jdeme si poslechnout, co dalšího nám poví o svém vnukovi. "Tohle je můj vnuk. Už od dětství jste rivalové." Špatně, ale to je fuk. Pokračujeme. "Jak že se vlastně jmenuje?" Cože?!

Ten nedbalej parchant zapomněl jméno svýho vlastního vnuka. To mě poserte. Není divu, že dospělí nechávají svoje děti dělat co si zamanou. Je jim to u prdele. Sociálku na vás! ZÁVĚR To je pro tohle video všechno. Řešili jsme celkem zvrácené věci. To ale ještě nic není.

Příště půjdeme opravdu do hloubky. Jen vydržte. Tentokrát to bylo příliš depresivní. Pobavíme se o něčem veselejším. O něčem parádním. A nic není tak parádní jako LootCrate. Zaprodanec! Za méně než 20 dolarů měsíčně vám pošlou sadu předmětů, které ocení všichni fanoušci popkultury. Podívejte se, o co jste přišli v minulých měsících. Vidíte to?

Každý měsíc má nějaké téma. Téma příštího měsíce je budoucnost. Čeká vás například Futurama, Rick a Morty, Star Trek... Ticho, chceme se nechat překvapit. Pokud máte zájem, jděte na lootcrate.com/grade a zaregistrujte se. A pokud vám to nestačí, můžete použít kód "grade" a dostanete 10% slevu. To je jako peníze zdarma. Už tak dostanete spoustu skvělých věcí, ale peníze jsou to nejskvělejší.

Jestli chcete, jděte se zaregistrovat. Já se vrhnu na příští video. Uvidíme se za týden. Mějte se krásně. Překlad: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

GradeA prave streamuje, podte se mkrnout :D https://www.twitch.tv/gradeaundera

00

Odpovědět

Stačilo 5 vteřin a už mě neskutečně začalo štvát to neustálé řvaní "moderátora" tohohle videa. Jako co je moc... Palec dolů, jinak pár věcí bylo celkem vtipných

213

Odpovědět

brutální zápasy zvířat? jo a nejlepší na tom je, že ti Japonci to vymysleli podle svých vlastních osobních zkušeností a zážitků - jako děcka totiž totiž chytali brouky do krabiček od zápalek a pak s nima "bojovali" navzájem... hezký, že? :) ale jak by se to dělo s něčí větším, tak je průser - holt jsme pokrytci.
...jinak co se týče chytání divokých zvířat a jejich výcvik, tak toto řemeslo naštěstí spokojeně žije i dnes, samozřejmě v režii dospělých - vzpomeňme třeba sokolnictví.

11

Odpovědět

R.I.P. Raticate
vysvětlení https://www.youtube.com/watch?v=x8wErKYTS1A

00

Odpovědět

Představte si svět ve kterém řeknete jakémukoliv člověku který je ve stejném věku aby měl s vámi sex a on nemůže odmítnout.
Představte si svět ve kterém pára je mocnější než elektřina.
Představte si svět ve kterém nejste plebové jako v tomto světě.
Zřetě mě! Jsem vaše spása.

613

Odpovědět

Mluvil jsem spíše k vám oběma.

11

Odpovědět

Já jsem si představil svět bez Morčete a rozezněly se kostelní zvony. Ještě teď je slyšet hallelujah ! .... ;-)

120

Odpovědět

Odpovědět

Před časem jsem viděl pár dílů z novější řady seriálu, když už to dávali v televizi, protože mě zajímalo, jak se to po letech změnilo, no a musím říct, že vidím sestupnou tendenci – a to nejen proto, že mi bylo naposled sedm, když jsem to hltal každé víkendové ráno. Mě štve třeba, že
– Ashovi je pořád deset (ve hře jedenáct). Spoustu let cestuje, ale je mu furt deset. WTF. Ono by je nezabilo, kdyby v průběhu vyrůstal/dospíval, naopak by to byl zajímavý ozvláštňující prvek. V Adventure Time např. je Finnovi prvně dvanáct, v sedmé řadě sedmnáct a je to jen dobře (i povahově je to znát). Přestože Ash má nějaké povahové změny (které se ignorují, kdykoliv se to hodí), tak neroste/nedospívá. Ale dle všeho se tam plnoletosti nabývá s desátými narozeninami, takže asi není co řešit; je dospělý.
– Čím dál nudnější postavy. Ash začal jako otravné, naivní děcko, které ale mělo rádo pokémony; pak tu byla nejsem-dost-dobrá, snadno-se-naštvu, tajně-miluju-Ashe Misty a dospělý, chytrý, nicméně sukničkář Brock. To ale vedlo ke spoustě komických situací ("Láska je nejdůležitější věc na světě!" "Ještě důležitější než chytání pokémonů?!"). V nových řadách jsou všichni členové party vždycky milí a vědí v zásadě všechno (i Gary), takže kdykoliv se má stát něco zajímavého v rozhovoru, musí si přitáhnout nějakou cizí osobu. A nudné postavy řeší zbytečnou dramatizací děje. Pro oživení, jasně, to bylo i v první sérii, ale tady je to co chvíli "strážce aury", let do vesmíru, otevření brány světa duchů, zničení celého časoprostoru (které Pikachu příhodně zastaví bleskovým útokem).
– Povolání lidí se točí jenom okolo pokémonů. V první sérii měli klasická, běžná povolání, v nových sériích je každý cvičitel, chovatel, koordinátor, atd. nebo k výkonu své práce pokémona nezbytně potřebuje (např. kadeřnice, co dává pokémonovi pokyny, jak stříhat). Kdyby tam náhodou byl někdo, kdo pokémony náhodou nemá rád, tak by to měl asi v životě dost blbý.
– Pokémoni ani lidé nemůžou být zraněni. To nejhorší zranění je odřenina. I když vás sesmahne na uhel drak nebo obří myší žárovka.
– To pokřikování útoků pokémonů. O tom to sice tak trochu je, ale děsně to protahují a prožívají. Kdybych to vztáhl na naprosto nesrovnatelně lepší seriál Avatar, tak jako kdyby Zuko křičel "Ohnivá koule!" (hodí ohnivou kouli), Aang: "Větrná smršť!" (závan větru), Zuko: "Dračí tanec!" (ohnivý kruh). EEeeeeeeeew.
Nebo jako kdyby Gandalf bojoval s Magmarem a křičel "Plameny Udunu!" (světelný štít)…

Jasně, je to seriál cílený na děti, to ale neznamená, že by nemohl být kvalitní, nebo aspoň místy ne tak blbý. Zmíněný Adventure Time má občas trochu kolísavou kvalitu, ale obsahuje dost dospělých prvků; typický seriál pro děti i dospělé je např. Gravity Falls a seriál, co má v demografii už rovnou spíš dospělé (resp. 15+) je Avatar.

133

Odpovědět

ja nezabudnem na ten film o Pokémonoch, kde plachetnicu ťahali po kopcoch len tak že poriadne natiahli plachtu

80

Odpovědět

Ty na to vážně čumíš?

911

Odpovědět

+AutoJasně, a ještě k tomu jsem clopper a sbírám akční figurky gormitů. :)

Jen jsem byl zvědavý, jak se to změnilo od dob mého dětství, kdy jsem to žral, a viděl jsem teď asi jen čtyři pět dílů. Prostě mám rád přehled a nerad předem odsuzuji něco, čemu jsem ani nedal šanci, a jako někdo se zájmem o psaní/příběhy/hry vidím zdroj inspirace skoro ve všem (i při sledování totální sračky můžeš dostat dobrý nápad). Kdybych to měl shrnout teď, začátek seriálu je "koukatelný"; u těch dílů, co jsem viděl teď, mi rotovaly oči v důlcích tak, že jsem na ně mohl z fleku připojit dynamo, jak to místy bylo pitomý. Nevěříš-li, přečti si zas můj původní komentář. Základní pravidlo konstruktivní kritiky je, že i na největším braku je něco dobrého a i na tom nejlepším díle se dá něco vylepšit.
Všimni si ale, že i Grade na to (v dětství) bezpochyby koukal, protože ty zvolené scény jsou výhradně z první série, a dobře vybrané, aby sedly do videa.

60

Odpovědět

Jen závidíš Ashovi, že on je i po letech pořád bezstarostný panic hrající si s kohoutem a ty sis za tu dobu pořídil dvě děti, tlustou manželku a k tomu výhodnou hypotéku.

83

Odpovědět

+FordzyBeztak to nejsou ani jeho děti a neví o tom ani..

00

Odpovědět

Cock fighting by bolo lepšie preložiť doslova, ako kohútie zápasy.

31

Odpovědět

To by tam chyběl ten dvojsmysl, protože v češtině neříkáme mužskému přirození kohout. ;-)

81

Odpovědět

+BugHer0Jak gdo :-)

63

Odpovědět

+Denní dávka autismu:D máš velkýho kohouta co ti na zahradě běhá za slepicema? :D

10