PokémonDidYouKnowGaming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:4 936

Souboj s profesorem Oakem, nepovedené klony Mew a skryté zprávy v pirátských verzích. O tom všem bude řeč v dnešním díle Didyouknowgaming.

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Věděli jste, že do původních Pokémon verzí je naprogramován souboj s Prof. Oakem? Do finálních verzí hry nebyl implementován, ale dá se spustit pomocí kódů nebo glitchů. V týmu má Taurose, Exeggutora, Arcanina, Gyaradose a Pokémona, kterého jste si nevybrali ani vy, ani váš rival. Jeho Pokémoni jsou silní, jeden je na 70. úrovni, takže se zdá, že tento souboj byl plánován na konec hry, možná až po souboji s rivalem na Indigo Plateau.

Když mluvíme o skrytých zprávách, ve verzích FireRed a LeafGreen je protipirátská zpráva. Když si promluvíte s hlídačem lodi na emulátoru nebo pirátské verzi, řekne: "Mimochodem, pokud se ti tahle hra líbí, kup si ji, nebo umři!" Uživatelé Bulbopedie tento kód našli v některých ROM verzích hry. Moderní GBA simulátory byly aktualizovány, aby na nich hra jela bez potíží, jako byste hráli na původním zařízení, tak byste pro otestování museli najít build, který byl v oběhu ještě předtím, než se daný ROM objevil online.

Ve verzích Red, Blue a Green mělo původně být 190, nikoliv 151 Pokémonů. 39 z nich se použilo ve verzích Gold a Silver. Z hodnot v herním kódu se dá vyčíst pořadí, v jakém byli Pokémoni do hry přidáni. Ken Sugimori, designér těchto her, potvrdil, že jako první vznikl Rhydon.

A protože ho do hry přidali jako prvního, dává smysl, že herní pořadí souhlasí s pořadím, v jakém Pokémoni vznikli. Victreebel je poslední, což naznačuje, že všech 190 Pokémonů vzniklo ještě před dokončením původních verzí. Zajímavá teorie: Jak Mew, tak Ditto nemají pohlaví, váží čtyři kila, základní statistiky mají stejné a mají téměř stejnou barvu.

Jsou to jediní Pokémoni, kteří se sami naučí Transform, a Dittové jsou ve stejné jeskyni jako Mewtwo, čím blíž Mewtwo jste, tím častěji se objevují. Dittové se objevují i v Pokémon Mansion na ostrově Cinnabar, kde údajně probíhaly experimenty na Mew. Zdá se tedy, že Dittové jsou neúspěšnými pokusy, jak naklonovat Mew.

V prvním dílu seriálu Pokémon měla byl Ashovým prvním Pokémonem Clefairy, ale místo ní byl zvolen Pikachu, který měl nalákat mladé čtenářky a jejich matky. Popularita Pikachu vedla k tomu, že se z něj stal maskot celé série a vzniklo několik her, ve kterých hraje hlavní roli, včetně Pokémon Yellow. Když už mluvíme o Pikachu, tady je poslední zajímavost: Když ve hře Hey You, Pikachu! pro Nintendo 64 řeknete slovo "Playstation", tak se Pikachu naštve.

To bylo pro dnešek vše, ale brzy pro vás budeme mít nové video. Odebírejte tedy náš kanál, olajkujte nám Facebook, sledujte nás na Twitteru a koukněte se na Didyouknowgaming.com.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to Pokémon FireRed a LeafGreen, a ne Fire, Red a LeafGreen ;)

20

Odpovědět

Díky, nějak mě zmátla ta výslovnost. Opraveno :)

10