Historie komiksových postav #14: Ant-Man

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:188
Počet zobrazení:8 412

V dnešním díle se podíváme na jednoho z nejzvláštnějších hrdinů. Ant-Manovy schopnosti mohou působit trochu komicky, ale nenechte se zmást, je to jeden z původních Avengerů. Opravdu jsem ale zvědavý na to, jak Joss Whedon zvládne tuto postavu převést na filmové plátno.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Lidé už si spolu nedokáží ani promluvit. To je smůla. No... tak tedy po zlém. Je nejmenším členem Avengers. Vítejte na WatchMojo. Dnes se zaměříme na původ Henryho Pyma také známého jako Ant-Mana. Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí a podob.

Rozhodli jsme se zaměřit na příběh Tales to Astonish č. 27 z roku 1962, který byl později rozšířen v čísle 35. V prvním zobrazení byl doktor Henry "Hank" Pym představen jako vynálezce zmenšování věcí. Byl tak trochu šíleným vědcem a jeho výzkum měl nejen pomoci lidstvu, ale také dokázat jeho schopnosti vědecké obci. Poté, co úspěšně zmenšil a znovu zvětšil křeslo Hank pokračoval vylepšením séra, které mělo být revolucí v přepravě, protože by redukovalo ceny přepravy věcí i osob po celém světě.

Protože potřeboval živý objekt, rozhodl se vyzkoušet sérum sám na sobě a nalil si ho na ruku. Okamžitě se zmenšil do mnohem menší podoby, než předpokládal. Protože omylem nechal protilátku na okně, vyběhl ven a křičel o pomoc. Přestože ho nikdo nemohl slyšet, získal si pozornost mravenčí kolonie. Mravenci Hanka obklíčili a ten se schoval v mraveništi.

Spadl do kapky medu a měl štěstí, že mu jeden přátelský mravenec pomohl. Na ostatní mravence ale musel při útěku použít své znalosti juda. Utekl a kamarádského mravence použil, aby se na něm dostal na okno laboratoře. Zde konečně použil protilátku a vrátil se do normálu. Zděšen svými zážitky výzkum zničil, aby se nic podobného již neopakovalo. Nicméně o několik týdnu později si uvědomil, že jednal neuváženě a rozhodl se sérum znovu vytvořit. V té době se také stal posedlý mravenci.

Studoval je, aby pochopil, jak se mezi sebou dorozumívají. Zjistil, že klíčem jsou elektrické vlny vysílané přes jejich tykadla. Vytvořil si kybernetickou helmu a oblek odolný proti hmyzímu kousnutí a bodnutí. Brzy na to byl Hank donucen nové sérum i oblek vyzkoušet, když ozbrojení komunisté vpadli do laboratoře kvůli antiradiačnímu vzorci, který Hank vyvinul pro americkou vládu. Zmenšil se a znovu se vydal do mraveniště, kde použil svoji helmu k ovládnutí mravenců.

Nejprve se proti němu postavil největší mravenec, ale toho Hank porazil a zjistil, že sérum zmenšilo jeho velikost, ale ne sílu. I v mravenčí velikosti si subjekty vystavené částici Pym uchovají sílu a rychlost odpovídající jejich normální velikosti. Díky tomu, jeho vybavení a znalostem juda postupně získal kontrolu a naverboval mravenčí armádu.

Vrátil se do laboratoře a osvobodil své asistenty, zatímco mravenci na jeho rozkaz zaútočili. Ti odvedli pozornost padouchů a zalepili jejich zbraně medem. Osvobozeným asistentům se pak povedlo útočníky zahnat. Než to všechno skončilo, Hank se vrátil do kanceláře a zvětšil. Hank dále používal své schopnosti Ant-Mana, čímž vyřešil několik záhad a bojoval proti všemožným hrozbám. O svůj objev se navíc podělil s přítelkyní Janet, která se stala jeho minipartnerkou Wasp.

Společně se stali dvěma z pěti zakládajících členů Avengers a bojovali tak po boku Iron Mana, Thora a Hulka. Během následujících let Hank použil svůj důmysl a vytvořil si několik identit. Byly to například obří Giant-Man a Yellowjacket. Tak se předveď frajere. Co to je... Bylo potvrzeno, že se Ant-Man v roce 2015 objeví ve filmu, a stane se tak součástí třetí fáze plánu Marvelu.

Díky tomu bude konečně moci zaujmout svoje místo mezi Avengers. Jste fanoušky měnícího se, hmyz milujícího superhrdiny? Pro více videí odebírejte WatchMojo.com Jen, jsem v pořádku. Ale potřeboval bych službičku. Na pláži je pár žoldáků, které jsem zmenšil. Můžeš dohlídnout na to, aby je mravenci nesnědli?

Dík. Nesnědli? Fuj.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zahrajte si Injustice.. skvela parba :)

187

Odpovědět

super serial. dobra pracve :-D

190

Odpovědět

Zkumavka ve které se zmenšovací lektvar přechovává a dřez, kam ho vyléval jsou proti zmenšení odolné? :-)

210

Odpovědět

No tomu se říká "Silver Age of Comic books" :-D takovéhle malichernosti se tam neřeší :-D

230

Odpovědět

ta zkumavka i ten drez byly predtim zapsany v guinessove knize jako nejvetsi lidska dila a ted uz jsou vlastne zmensena... nicmene kdyz je maly tak ma svoji lidskou silu, tak proc sa zvetsuje na obra? aby byl velky a slaby? nebo tam uz to nefunguje?

191

Odpovědět

+RypalTo same jsem si rikal, kdyz nakopl toho emzaka, ze jim to nejak nesedi...

191

Odpovědět

+RypalKdyž se zvětší, tak tam už to hold nějak nefunguje no :D Tam už zase sílíš podle velikosti.

Jinak to není emzák, ale Abomination, arcinemesis hulka

220

Odpovědět

+Rypal"arcinemesis" Hulka je buď to on sám a nebo Leader Abomination určitě ne .

200

Odpovědět

Jeho film nebude režírovat Joss Whedon ale Edgar Wright . Whedon ho bohužel nedostane na hraní ani do Avengers 2.

190

Odpovědět

Kdy bude Klíšťák? :D

183

Odpovědět

med v mraveništi?

192

Odpovědět

myslím, že jsem někde četla, že ho mravenci kradou včelám, protože se po něm můžou utlouct... ale proč by vyplýtvávali svouji olíbenou pochoutka na ucpání zbraní, to mi do hlavy nejde...

183

Odpovědět

Tak některé druhy mají, ale spíše nektar, než med... ale pokud vím, všichni se dorozumívají vylučováním chemikálií... ne elektrickými signály :)

182

Odpovědět

mravenci normalne zerou msicim z p****e nektar kterej vypoustej, prej je to pro ne sladky. za to je chranej pred jinymi brouky. Tim asi myslel ten med. nebo ledaze by bylo pobliz vceli hnizdo a lezli dovnitr D: ale to by museli zabit vcely.

181

Odpovědět

+Darketahano mravenci se po medu muzou utlouct

181

Odpovědět

Takze on je vlastne clovek o velikosti mravence se silou cloveka . Aquamen stoupl na mem zebricku superhrdinu o stupen vis:D

2118

Odpovědět

A nebo obr se zněkolika znásobenou sílou člověka . ;)

212

Odpovědět

+ElhonzoNo ani bych se nedivil kdyby se promenil v obra se silou bezneho cloveka :D

196

Odpovědět

No, Aquaman zmlátil i Supermana, tak nevím, na čem stavíš svůj žebříček.

207

Odpovědět

+MaFFianCZAquaman je víceméně nejmocnější... jeho síly a výhody jsou vyjmenovány v komentářích u videa o něm :)

204

Odpovědět

+MaFFianCZNo a ? Supermana zmlátilo hodně lidí/nadlidí/bohů/ufonů atd.

181

Odpovědět

+MaFFianCZSuperman málem nezvládl ani atomovku, a pak celkem dostal od důchodce Batmana

194

Odpovědět

O tomhle sem chtěl vždycky něco vědět :) A do kina bych si na něho klidně zašel.

192