Historie komiksových postav #17: Spawn

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:219
Počet zobrazení:9 532

Dnes se podíváme na dalšího ze série oblíbených antihrdinů. Spawn je válečník, který se obrátil proti samotnému peklu. Pokud máte nějakou oblíbenou postavu, která vám v seznamu chybí, neváhejte a napište  do komentářů.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Měl být šampiónem Pekla, ale stal se jeho největším nepřítelem. Vítejte na WatchMojo. Dnes se podíváme na komiksový původ Ala Simmonse, také známého jako Spawna. Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh Spawn č. 1 z roku 1992. Al Simmons býval nejlepším vojákem a zabijákem na světě. Byl také členem bezpečnostní skupiny, která dostala za úkol zachránit prezidenta.

Zprvu to vypadalo jako šance sloužit své zemi, v kterou vždy doufal, ale brzy vyšla na povrch nepěkná pravda o vládních krocích. To Ala vedlo k pochybám a výčitkám, čehož si všiml jeho nadřízený Jason Wynn. - Máš s tím problém, vojáku? - Ano, to mám, pane. Al byl označen za zrádce a jeho přítel a parťák Chapel dostal za úkol ho zavraždit. Po smrti Ala obklopily plameny, protože byl poslán rovnou do Pekla za vraždění nevinných ve jménu své vlasti. Al zaprodal svou duši vládci Osmé pekelné sféry, démonovi Malebolgiovi, jen aby mohl znovu vidět svou manželku Wandu.

Veď mou armádu a znovu uvidíš Wandu. Démon měl ale zvrácený smysl pro humor a Ala na Zem poslal až 5 let po jeho smrti, coby obludně znetvořeného zplozence Pekla bez paměti. Al byl obdarován symbiotickým oblekem a démonickými silami. Mezi ně patřily supersíla, superrychlost, superobratnost, létání, schopnost teleportace, přeměňování a ovládání nekroplazmy. Rovněž nesmrtelnost a imunita vůči čemukoliv, co nepochází ze světa přízraků.

Pane jo! Vzpomínky se však nakonec vrátily a on si tak uvědomil, jak strašlivou cenu zaplatil. Wanda se vdala za jeho nejlepšího kamaráda Terryho, s kterým měla dítě. Spawn se však přesto zapřísáhnul Wandu a její novou rodinu chránit, odloučen v temných uličkách města. Zde ho našel démonicky vypadající klauní průvodce jménem Violator. Démon mu odhalil jeho úkol na Zemi.

Spawn měl sloužit jako Malebolgiův generál a nejsilnější služebník, který měl shromáždit dostatek duší potřebných ke zničení Nebe. Toho mělo být dosaženo masovým vražděním. Zprvu hrál Spawn roli antihrdiny, vraždil pouze padouchy a pedofily, nicméně ho jeho vztek nakonec donutil postavit se Violatorovi a smlouvu odvolat. Hledal tak pomstu proti Peklu a všem, kteří byli proti němu. Během boje se střetl s mnoha démony, kterým zabránil v útoku na Nebe.

Získal také několik nepravděpodobných spojenců, třeba dvojici detektivů, nebo Anděla, pro něhož bylo lovení démonů sportem. Spawn rovněž našel učitele v podobě starého muže jménem Cog, který sám kdysi býval spawnem. Jako populární antihrdina se Spawn ve své snaze o vykoupení často ocitá v boji mezi Peklem a Nebem. Spawnův vzhled byl přepracován, jeho síly vylepšeny, získal oceňovanou sérii hraček, objevil se ve filmu a v animované sérii pro dospělé.

Ručím vším, co mám. Vším co mi zbylo. Včetně mého srdce. Chci zpátky moji lidskost.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mají tam i Poison Ivy? :) prosíím :3

40

Odpovědět

Odpovědět

Nevi nekdo jestli bude nebo uz je Rorschach ?

60

Odpovědět

kdo má zájem, tak animovaný seriál Spawn (18+ btw) je k nalazení na tomto kanále:

http://www.youtube.com/user/letsdothis141?feature=watch

40

Odpovědět

Prosím o Arrowa!!!!!!! A víc Dc :)

131

Odpovědět

JO já zase spíš ještě ty dvě s Gotham Sirens už tu máme Harley ale ještě dvě zbývají.

00

Odpovědět

+HellScyTsukuMyslíš Catwoman a Poison Ivy

40

Odpovědět

+HellScyTsukuJe snad jich víc? Pokuď si dobře pamatuji tak ne. Ano ještě ty dvě

14

Odpovědět

v komiksech Arrow neni, je tam maximálně Green Arrow

612

Odpovědět

+Salemnezapomeň na Red Arrow

10

Odpovědět

moja srdcovka, seriál odporúčam pozrieť každému, v mojom rebríčku je veľmi vysoko

50

Odpovědět

Chci ten jeho obleček :D

11

Odpovědět

Ten základ příběhu není moc rozdílný od toho co má Ghost Rider .

264

Odpovědět

Film byl nic moc, ale seriál byl fakt drsnej, a hodně doufám v další film, který bude konečně takový jako seriál, nebo ještě líp jako komiks.

73

Odpovědět

No nevím, jestli "nic moc" je dostačující označení pro ten film...mně přišel teda úplně příšernej, hlavně Leguizamo v roli Violatora :D Spawn by si ale každopádně zasloužil nový film, ale četla jsem, že něco se už chystá... http://www.kfilmu.net/clanky.php?akce=zobrazit&clanecek=1024

51

Odpovědět

+kriststeAno chystá a proto doufám, že tentokrát to bude Rkový, krutý a prostě takový jaký má být.


A pro ostatní prosím nesrovnávejte to s Ghostriderem, ten má mizerný komiks sám o sobě, a film na kráse moc nepřidal.

53

Odpovědět

+kriststeGhost Rider že má mizerný komiksy ? :-D Jako teď už může bejt trochu vyčerpanej (ale koneckonců je tady o 20 dýl než Spawn). A první film s ním byl alespoň koukatelný což se o Spawnovi fakt říct nedá , i když tím druhým se k sobě přiblížily :-D .

24