DaredevilHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:173
Počet zobrazení:6 923

Superhrdinové a filmy o nich jsou bez pochyby jedním z největších popkulturních pojmů současnosti a vydělávají miliardy dolarů. Někteří z nich se přitom po stránkách komiksů prohánějí už třeba sedmdesát let. Na jejich bohatou historii se zaměřil kanál WatchMojo. V prvním díle se podíváme na počátky samozvaného bojovníka se zločinem z Hells Kitchen, který se momentálně těší zasloužené popularitě pramenící z výborné minisérie na Netflixu.

 

Přepis titulků

překlad: Maty www.VideaČesky.cz Tento slepý superhrdina potírá zločin ve dne v soudní síni, v noci po ulicích. - Co chceš? - Spravedlnost! Vítejte u WatchMojo.com Dnes se podíváme na komiksové počátky Matta Murdocka. známého jako Daredevil. Jako u většiny postav existuje i zde spousta verzí komiksu i původů postavy.

My se zaměříme především na původní sérii z roku 1964, Daredevil #1 Tehdy se fanoušci poprvé setkali s Mattem Murdockem. chlapcem z Hells Kitchen žijícím s ovdovělým otcem, boxerem "Mlátičkou Murdockem." Matt se snažil studovat, aby z něj jednou něco bylo, a svého otce si idealizoval a měl ho za velký vzor.

Ve snaze naplnit jeho očekávání se z něj stal šprt a nejlepší žák ve třídě. Nechtěl si ani hrát s ostatními dětmi. Ty se mu za to posmívaly a říkaly mu "Pošetilec." Rozzuřený Matt pak začal potají trénovat s otcovým vybavením. Ten se krátce poté začal potýkat s úpadkem kariéry a bál se, že nebude mít peníze na to, aby Matt mohl jít na vysokou. Kvůli tomu se zapletl s pochybným manažerem Fixerem, který mu slíbil, že ho zase proslaví.

Mattův život se mezitím během jedné cesty z knihovny otočil vzhru nohama. Vida starého nevidomého muže, skočil pro něj do silnice a zachránil ho před cisternou s toxickým odpadem. Trocha odpadu naneštěstí Matta zasáhla do obličeje. Oslepený Matt však zjistil, že zbylé jeho čtyři smysly se nadlidsky zlepšily. Dokonce se u něj vyvinul jakýsi radar, díky kterému viděl obrysy a stíny.

Nadále studoval v Braillově písmu a posléze ho vzali na práva. Tam potkal svého spolužáka a spolubydlícího Franklina "Foggy" Nelsona. Jednoho dne se Matt vydal podívat se otcův zápas. Přestože byl Jack podplacen, aby prohrál, rozhodl se svého zaměstnavatele ignorovat. protože před svým synem prohrát nechtěl a Fixer se tedy rozhodl jej odstranit.

Ve snaze pomstít otce si Matt spolu s Nelsonem otevřel právnickou kancelář a slíbil si, že se neuchýlí k násilí. Aby slib dodržel, vytvořil si novou identitu, které se to netýkalo. Kvůli přání, aby ostatní děti ze sousedství viděli, čím se stal, si začal sříkat Daredevil podle jejich starého posměšku. Pod oblekem nosil žlutý kostým a přizpůsobitelnou hůl. Odpovědi hledal nejdřív u otcova manažera.

Předpokládal, že Fixer nebude mít úplně čisté ruce. Pomocí svého citlivého sluchu kontroloval Fixerův tlukot srdce jako detektorem lži a odhalil pravdu. I s jeho kumpány poté Fixera předal spravedlnosti. Poté jako by to už šlo samo. Jako právník Matt odmítal u soudu obhajovat kriminálníky. Tím chtěl zavšit mstu za svého otce. Během let pak nadále bojoval s kriminálníky i superpadouchy a pořídil si o něco vhodnější červený kostým.

Mezi jeho úhlavní nepřátele patřili Kingpin, šílený vrah Bullseye, a vražedný klan ninjů jménem Ruka. Podobně se zapletl i s námezdní lovkyní Electrou. Mentora mu dělal starý muž jménem Stick. Zajímavé je, že všechny tyto příběhy inspirovaly tvůrce Želv Ninja. Mnozí fandové dokonce věří, že s Daredevilem sdílí stejné universum.

Daredevil se v médiích objevil v několika různých formátech, dokonce o něm byl natočen film s Bene Affleckem v hlavní roli. I po tolika letech je Muž beze strachu mezi fanoušky stále velmi oblíbený. Během svých dobrodružství navíc nezřídka potkává ostatní marvelovské hrdiny. Nemáme žádný důkaz, že s tím ten váš "Daredevil" souvisí, natož, že vůbec existuje. Jasné? Jasné.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Děkuji vám, že jste mi navrátili Superhero origins :) těším se na další díly.

110

Odpovědět

ano, jenom pro tebe :D

10

Odpovědět

"Pošetilec" ? Seriously ? :-D

92

Odpovědět

Jestli z tohoto tématu uděláte pořad budu rád :)

130

Odpovědět

To číslo jedna v názvu napovídá, že to asi nebude jediný díl, Sherlocku

31

Odpovědět

Deadpool prosím :)

25

Odpovědět

Odpovědět

Vřele doporučuju seriál který měl letos premiéru.
http://www.imdb.com/title/tt3322312/?ref_=nv_sr_1

190

Odpovědět

Jsem rád, že se pořad vrací.

140

Odpovědět

Odpovědět

Ano, je, nějak vyřešíme napojení nových sérií (máme superhrdiny a superzloduchy) na tuhle původní. :-)

120

Odpovědět

+Corwin8Tak by to chtělo možná mít stejný název aby se to nepletlo

30

Odpovědět

+Corwin8Původní sérii budeme k novým dílům dávat do tagu. Jak píše Corwin, teď jsou padouši a hrdinové zvlášť, aby mohly vycházet dva díly týdně. Pod původním názvem by byl jen jeden za týden. :)

12