Strážci galaxieHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:101
Počet zobrazení:7 032

V roce 2014 vtrhl do kin pod vedením Jamese Gunna relativně neznámý a zvláštní tým superhrdinů a výsledkem bylo příjemné překvapení v podobě akční scifi komedie se SW feelingem. Film se ovšem od původních komiksů poměrně odchýlil, jak už složením týmu, tak charakteristikou postav. Komiksový předobraz Starlorda, ztvárněného čím dál populárnějším Chrisem Prattem, vás tak může vcelku překvapit.

Přepis titulků

překlad: Maty www.VideaČesky.cz Tým superhrdinů pověřený ochranou galaxie. Vítejte u WatchMojo.com, dnes se podíváme na historii Strážců galaxie. Jako u většiny komiksových postav, i zde existuje vícero verzí jejich původu a minulosti. My se zaměříme na tu, která začla roku 2008 v komiksech Vyhlazení: Dobytí a Strážci galaxie č.1 a dočkala se rozšíření v sérii Avengers: Nejmocnější hrdinové světa.

Avengers, do boje! Tento prazvlštní tým superhrdinů se poprvé objevil roku 1969 v komiksu Superhrdinové Marvelu č. 18. Podle něj skupina pochází z alternativní časové linie, ve které chrání galaxii před největšími hrozbami 31. století. Tým byl složen z posledních přeživších zástupců svých druhů, například astronaut z 21.

století jménem major Vance Astro, který byl nalezen v kryospánku, Martinex, ledový mimozemšťan z Pluta, Charlie-27, voják z Jupiteru, a Yondu, divoch ze solární soustavy Beta Century. Společně bojovali proti nepřátelské rase Badoonů. Během svých dobrodružství dokonce cestovali časem do přítomnosti, kde bojovali po boku svých známějších marvelovských kolegů. Zajímavé je, že tým se roku 2008 dočkal rebootu.

přišel ovšem se zbrusu novým obsazením i příběhem. Existoval zase v jiné alternativní dimenzi a velitelem v něm byl částečně lidský velitel galaktické policie Peter Quill, známý také jako Starlord. Jmenuji se Peter Quill. Jsem velitelem Strážců. Je to Starlord! Respektuj ho! Se dvěma zažehnanými galaktickými krizemi na účtě museli Strážci čelit útoku kybernetické rasy Phalanxů.

Starlord začal sestavovat aktivní fungující tým galaktických ochránců, aby třetí krizi zastavil. Oslovil ostatní hrdiny z masivních předchozích bitev a prokázal se jako silný vůdce a vynikající stratég. Jeho umění v boji stálo na jeho specifické zbrani schopné pálit kterýkoliv ze čtyř prvků, a pokročilém obleku, ve kterém mohl dokonce cestovat vesmírem. Pro tým zajistil také základnu a loď měnící tvar, které říkal prostě...

Loď. Nejdříve si zajistil spolupráci takových bytostí, jako uměle vytvořený nadčlověk Adam Warlock, Thanosova adoptivní dcera Gamora, Drax Ničitel a Quasar, nástupkyně Kapitána Marvela, ovládající sluneční energii. Nejzajímavější je však jeho naverbování Rocket Racoona, polidštěné zvíře, sloužící týmu jako vynikající střelec a taktik, a Groota, mimozemské stvoření připomínající strom.

Společně Strážci zasáhli pokaždé, když ve vesmíru nastaly nějaké nepokoje a zarazili tak problémy v zárodku, dokud se nestaly nezvladatelnými. V roce 2012 se většina postav objevila v animáku Avengers: Nejmocnější hrdinové světa a omylem byli zataženi do bitvy s Avengers, považováni za hrozbu z kosmu. Po tomto velkolepém seznámení bylo potvrzeno, že se tým v roce 2014 objeví i na plátnech kin v dobrodužném blockbusteru s potenciálem zkřížit v budoucnu cestu i s filmovými Avengers.

Jestli je tohle něco, co Strážci běžně řeší, máme si o čem povídat. Jo... Nemyslím si. Jste fandy Strážců galaxie? Nebo se nepřenesete přes strom a ozbrojeného mývala?

Dejte nám vědět v komentářích a pro další skvělá videa odebírejte WatchMojo.com Jo, tohle asi nebylo moc objasňující.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mám rád kanál watchmojo.com, doporučuji i jejich top 10

71

Odpovědět

Starlord je synem králem jedné velmi mocné říše, která se později rozpadne a z jeho otce se stane zločinec - překupník apod.

23

Odpovědět

V komiksech je Starlord napůl spartoi, jeho otec je J'son, bývalý vládce planety Spartax. Režisér Strážců ovšem potvrdil, že filmy nebudou následovat Starlordův komiksový origin a jeho otec je někdo jiný.

00

Odpovědět

2:33 - Neříká spíš tactician, nebo-li taktik?

51

Odpovědět

Ano, díky za upozornění. Pod vlivem filmu ten technik sedne, ale jde o chybu a má tam být taktik. Opraveno.

30

Odpovědět

I am Groot !

263

Odpovědět

Hodor!

243

Odpovědět