Silver SurferHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:100
Počet zobrazení:5 442

Tragický hrdina, který přišel o svůj domov, po tisíciletí korzuje vesmírem a hledá neobydlené planety pro svého pána. Co však ho přivedlo na tuto cestu?

Přepis titulků

přeložil Maty www.VideaČesky.cz Tragický hrdina, který se nikdy nemá vrátit domů. Vítejte u WatchMojo.com, dnes se podíváme na historii postavy Norana Radda, známého jako Silver Surfer. Jako u většiny postav existuje i zde vícero verzí jeho původu a minulosti. My se rozhodli zaměřit především na tu, která začla roku 1966 komiksem Fantastická čtyřka č.48 a dočkala se rozšíření roku 1968 v komiksu Silver Surfer č.1 a první epizodě seriálu Silver Surfer z roku 1998.

Noran Radd byl kdysi vědcem na mírumilovné planetě Zenn-La, distancující se od násilí a zločinu, které by přilákaly jiné civilizace. Radd ovšem nebyl se stavem věcí spokojený a věřil, že život nabízí víc, než život na Zenn-Le, protože na ní už nemá čeho dosáhnout a tamní společnost ztratila své zanícení.

To vedlo ke sporům s jeho přítelkyní a častým návštěvám muzeí, kde sledoval staré hologramy ukazující zastaralé koncepty jako válka či cestování vesmírem. Jednoho osudného dne Galaktus, požírač světů, sestoupil na planetu, aby uzmul její elementární energii. Radd v sobě našel odvahu a prosil poloboha, aby jeho svět ušetřil. Protože Galaktus nebažil po ničem jiném než výživě, Radd mu nabídl, že se stane jeho služebníkem a ušetří ho tak neustálého hledání planet, kterými by se mohl krmit.

Unaven svou nekonečnou poutí Galaktus nabídku přijal a Radd pro něj začal hledat neobydlené planety, čímž zachránil miliardy životů. Aby mohl sloužit jako jeho vyslanec, udělal Galaktus z Radda nadčlověka, vládnoucího kosmickou silou. Získal tak ohromnou sílu a zbavil se potřeby jíst nebo dýchat, aby přežil. Současně ale přišel i o část paměti, aby se soustředil na svůj úkol. Aby mohl cestovat rychleji, než nejrychlejší vesmírná loď, dostal ještě svůj specifický stříbrný surf a vyrazil na svou pouť hledání planet.

Po tisíciletích služby Galaktovi a ztrátě značné části sebe sama, včetně snahy šetřit nevinné životy, nakonec dorazil na Zemi. Než přivolal svého pána, utkal se s Fantastickou čtyřkou. Tvůj posel tě povolává. Další svět čeká. Thingova přítelkyně, slepá sochařka jménem Alicia Masters, Surferovi však připomněla jeho smrtelnost.

Přesvědčila ho, že Země i její obyvatelé si zaslouží ušetřit. Spolu s několika superhrdiny se Surfer Galaktovi vzepřel za pomoci zbraně ukradené z jeho domoviny Taa II. Za trest byl Silver Surfer vykázán na Zemi pod neproniknutelnou energetickou bariéru. Ve svém novém zvláštním domově však záhy zjistil, že se ho lidé bojí a bezdůvodně na něj útočí.

Ač se mu za záchranu lidí nedostalo žádného vděku, nadále je ochraňoval a zkoumal jejich surovou povahu. Nakonec ho společnost přijala, našel své dávno ztracené emoce a bojoval po boku ostatních superhrdinů. Když se mu s pomocí Fantastické čtyřky podařilo ze zajetí uniknout, vrátil se na Zenn-Lu a zjistil, že Galactus ji zničil. Její obyvatelé však unikli. Během následujícího korzování vesmírem získal nového nepřítele, Thanose, superbytost odhodlanou vyhladit veškerý život ve vesmíru.

Ty mě chceš zastavit, muži ze Zenn-la? Jsi natolik hloupý, abys nevěděl, že nemáš šanci? Populární Silver Surfer se konečně dostal na stříbrné plátno roku 2007 ve filmu Fantastická čtyřka: Silver Surfer. To je hustý. Nadále se objevuje i v dalších médiích. Pro další příběhy navštivte kanál WatchMojo.com.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No film s Galactusem (a někde tam šoupnutým Silver-surferem) by podle mě Fantastic Four strašně prospěl, jelikož tahle banda se snad nedočkala jediného pořádného filmového zpracování. Galactus jako hlavní záporák je navíc strašně cool (Dr.Doom mě vždycky lehce nudil). Stejně tak pořád čekám na X-meny s Apocalypsem: "I am as far beyond mutants as they are beyond you."

31

Odpovědět

Prosím Vás budete překládat i Galactuse ?

00

Odpovědět

Nachystám ho na pondělí. :)

70

Odpovědět

*Norrin Radd

10

Odpovědět

počkat, takže je hodnej nebo zlej?

00

Odpovědět

nejdřív byl zlej, ale to spíš jen protože sloužil Galactusovi, mlátil se i s Thorem a tak, pak si Galactus udělal dalších několik avatarů a SS byl volnej, nakonec se z něj stal kladas

140