GalactusHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:115
Počet zobrazení:5 670

Požírač světů, šéf Silver Surfera, další v řadě známých marveláckých záporáků...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Je to požírač světů... Vítejte u WatchMojo.com Dnes se spolu podíváme na komiksový původ Galactuse. Já jsem Galactus. Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí jejich minulosti. My budeme sledovat příběh ze 48. čísla \"Fantastické čtyřky\" z roku 1966, který o 30 let později rozšířil \"Původ Galactuse\" číslo 1. Galactus je téměř všemocná bytost z Marvel universa, poslední původní obyvatel vesmíru před Velkým třeskem.

Narodil se pod jménem Galen před miliardami let na vyspělé planetě Taa. Zjistil, že veškerý život má zaniknout při nadcházejícím Velkém třesku. Jeho lidé umírali na ozáření, a tak se hrdinsky rozhodl vlétnout do horizontu události a svou obětí Velký třesk neutralizovat. Uvnitř však objevil vesmírnou entitu zvanou Sentience of the Universe, se kterou se spojil, zatímco Velký třesk zničil a poté zúrodnil vesmír. Po vzkříšení putoval v bezvědomí miliardy let, až narazil na Watchera, člena vyspělého mimozemského druhu, který studoval vesmír a nevměšování se do jeho chodu.

Svou zvědavostí však nevědomky Galactuse probudil. Ten zjistil, že je pouze živoucí energií, sestavil si oblek, který reguloval jeho sílu a uvedl se do stavu hibernace, aby se mohl vyvinout do konečné formy. Tato inkubační doba skončila, když pozřel energii nejbližší planety a vytvořil kopii svého ztraceného domova, kterou nazval Taa 2. V následujících tisíciletích se krmil energií dalších neobydlených planet, ale čas mezi jednotlivými jídly se zkracoval.

Nakonec ztratil potřebu chránit životní formy a vydal se k obydleným světům. Sám sebe viděl jako nadřazenou bytost udržující rovnováhu mezi smrtí a věčností. Na planěte Zen Laa jeden z jejích obyvatel obětoval za záchranu svého lidu vlastní svobodu a stal se Galactusovým služebníkem. S pomocí kosmické síly se změnil v Silver Surfera a jako průzkumník pro Galactuse hledal nové planety. Byl to on, kdo objevil Zemi. Tou dobou se v okolí vyskytoval další Watcher a rozpoznal hrozící nebezpečí.

Rozhodl se tedy zakročit vytvořením bariéry kolem planety. Silver Surfer však bariéru snadno překonal a poslal zprávu svému pánovi, který přicestoval v obrovské lodi a záhy se setkal s Fantastickou čtyřkou. Ignoroval jejich prosby a začal paprskem čerpat energii planety. Silver Surferovi se lidí zželelo a rozhodl se pomoci Fantastické čtyřce Galactuse porazit. Zatímco The Thing zničil paprsek, Watcher přenesl Human Torche na Taa 2, odkud přinesl zbraň zvanou Ultimate Nullifier. Pohrozili, že zbraň použijí proti Galactusovi, a tak musel slíbit, že výměnou za vrácení zbraně Zemi ušetří.

Brzy se však vrátil pro svého služebníka a protože stále toužil po zemské energii. Tak se utkal s nejsilnějšími hrdiny na Zemi - Avengers. Se svou jedinečnou silou Galactus předvedl řadu neuvěřitelných schopností. Dokázal se proměnit v každou životní formu, která na něj pohlédla; dokonce i křísil mrtvé. Stále se objevuje v mnoha médiích a filmovou premiéru si odbyl roku 2007 ve \"Fantastické čtyřce: Vzestup Silver Surfera\". Toto je konec...

pro nás oba. Jste fandové Galactuse? Chcete vědět víc o dalších postavách? Sledujte WatchMojo.com, nejlepší web s historií komiksových hrdinů.

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Od kdy je Galactus padouch?

00

Odpovědět

jen taková technická, on se považuje za padoucha, ale padouch není, on prostě jen musí požírat energii světů aby přežil, dělá to pro přežití, je pravda že tím zabijí miliony životů, ale nemůže za to, často se i sám podílí na záchraně vesmíru jako třeba Collector, který také není vyloženě padouch

10

Odpovědět

a jaký má důvod, že si vybírá planety s inteligentním životem?
gurmánský zážitek?

10

Odpovědět

+orcinusorca2014Protože on prostě nemá jinou možnost - snaží se napadat neobydlené planety, prostě za to nemůže, člověk taky jí maso aby přežil :)
Navíc, kdyby s tím přestal, osvobodil by se Abraxas
a taky už vykonal i mnoho dobra, sice ničí planety, ale pokud se objeví nějaká hrozba pro celý vesmír, je mezi prvnímy co se jí postavý
už mnohokrát bojoval na té kladné straně a nic si nepřeje víc než zbavit se nutnosti požírat planety
když v alternativní realitě zešílel a začal pohlcovat celý vesmír, tak ve chvíli kdy se hrdinům povedlo mu na chvíli vrátit příčetnost, tak se raději sám zabil než aby zničil vesmír

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Takže ostatní hvězdné soustavy měly smůlu, že nemají pás planetek mezi Jupiterem a Marsem, nebo pás planetek za Neptunem?

00

Odpovědět

Nejvtipnější je, že Galactus se obává jediného člověka: Franklina Richardse. Franklin Richards je syn Invisible woman a Mr. Fanatastic a je to nejsilnější člověk a řadí se mezi top 10 nejsilnějších postav v Marvelu.

00

Odpovědět

Dospělá verze Franklina si dokonce z Galactuse jednou udělala svého heralda :-D Jo a Franklin je mutant ne člověk.

00

Odpovědět

+ElhonzoTo je rasisticky. Mutant je clovek se schopnostmi. A maji stejna prava jako lidi :D

30

Odpovědět

+ElhonzoNe mutant je mutant, člověk je člověk. Co se práv týče tak záleží s kým v Marvel Universu mluvíš :-D

20

Odpovědět

no je to jeden z nejsilnějších smrtelníků, ale myslim že třeba Man Jim Jaspers, Jamie Bradock nebo Clyde Wyncham jsou tak nějak na stejné úrovni možná silnější....Franklin dokonce jednou Galactuse i oživil protože po jeho smrti se uvolnil Abraxas a jediný jak ho šlo porazit bylo oživit Galactuse a to dokázal jen Franklin Richards.....

00

Odpovědět

A příště prosím Mysteria

60

Odpovědět

Nemá to být správně Galacta, místo Galactuse?

43

Odpovědět

Galacta je taky, ale Galactus je původní postava která se dotýká celýho Marvel Univerza ne jen F4

15

Odpovědět

+FimiA jak tato informace souvisí se skloňováním jeho jména?

91

Odpovědět

+FimiJá si nemůžu pomoct, ale "Galactuse" mi zní strašně divně, přece jen se jména končící na -s skloňují jinak. Tak jako Archimedes se skloňuje na Archimeda.

51

Odpovědět

+Fimijsem to špatně pochopil, je mi to jasný....ona totiž existuje postava Galacta, špatně jsem to pobral, takže nic, pohoda

30

Odpovědět

Mělo by to být Galacta, jak píšeš.

61

Odpovědět

Včera jsem si to zrovna hledal a i když to zní divně, je možné oboje.

10

Odpovědět

Nemám tam titulky. =)

13

Odpovědět

tak si je zapni..

191