Historie komiksových postav #2: Deadpool

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:424
Počet zobrazení:15 352
Minulé video s Flashem mělo úspěch, a proto jsme se rozhodli v sérii původu superpostav pokračovat. Ptali jsme se, koho chcete vidět v dalším díle, a v komentářích poměrně suverénně zvítězil Deadpool. Takže si vychutnejte toto historické okénko mapující jeho počátek. Ani vyložený padouch, ani vznešený hrdina, Deadpool je prostě maniak. Jeho obliba navíc neustále roste, naposledy jste ho mohli vidět v nedávno vydané videohře.

Přepis titulků

Je to znetvořený a mentálně narušený mutant známý jako žoldák s nevymáchanou pusou. Vítejte na WatchMojo a dnes se zaměříme na původ Deadpoola. V pohodě... lidi jsou mrtví. Jako u většiny ostatních komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběhy Deadpool and Death Annual z roku 1998, Deadpool: Wade Wilson's War z roku 2010 a X-Men Origins: Deadpool z roku 2010.

Wade Wilson vyrůstal se svým násilnickým otcem vojákem, protože jeho matka zemřela na rakovinu, když byl Wade ještě dítě. Už v mládí se stal delikventem. Otec byl zastřelen Wadeovým kamarádem, když se pokoušel přerušit jejich opíjení. Vystřízlivěn tímto zážitkem se rozhodl vstoupit do armády. Dlouho tam ale nevydržel a byl vykopnut za špatné chování. Brzy na to mu byla diagnostikována rakovina a nabídnuto místo v supertajném projektu vylepšování lidí, který ho měl vyléčit.

Vstoupil tedy do vládního programu Zbraň X, který se pokoušel uměle vytvořit Wolverinovu regenerační schopnost. Bohužel experiment způsobil masivní rozšíření rakoviny po celém jeho těle, což ho zdeformovalo a způsobilo extrémní neurologické poškození. Ponechán téměř v katatonickém stavu byl označen jako neúspěšný experiment a odeslán spolu s ostatními obětmi do výzkumného centra. Zde si ostatní vězni vsázeli na to, kdo další bude zabit správcem.

Wade byl vybrán, ale těsně před smrtí se zaktivovala jeho regenerační schopnost. Deformovaný a mentálně narušený sebral dost sil na to, aby dokázal utéct. Neschopen žít normální život a díky vojenskému výcviku se stal žoldákem. Začal si říkat Deadpool, protože přežil navzdory všemu možnému. Pro neurologické poškození si nepamatoval, kým byl předtím, protože ztratil všechny vzpomínky na svoji minulost. Zachoval si však svoje smrtící schopnosti. Stal se také mistrem bojových umění. Vytvořil si celotělový rudý kostým a zvolil si meč jako svoji oblíbenou zbraň.

Miluju tenhle meč víc než cokoliv jiného na světě. - Chceš vědět proč? - Ne. Je památný. Deadpool je nepředvidatelný protivník známý pro svůj chaotický a improvizovaný styl boje. Nicméně jeho nejoblíbenější zbraní je jeho vlastní pusa. Je totiž známý pro svoje hláškování a schopnost mlít totální blbosti. Na filmovém plátně se konečně objevil v roce 2009, kde ho hrál Ryan Reynolds v X-Men Origins: Wolverine.

Původně měl mít i vlastní film v roce 2012. Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak sme sa dočkali aj filmu s Ryanom, jupííííí

110

Odpovědět

Když tam říkali, že Deadpool je mutant, tak jaká byla jeho mutace? Nebo to byl obyčejný člověk, když se mu to stalo a díky těm pokusům je považován za mutanta?

21

Odpovědět

Náhodou někdo znalej komiksů neví, co všechno Deadpool vydrží? Napadlo mě, že když se ho podaří spoutat pak si s ním můžete dělat co chcete a vydržel by bez jídla a pití, bez kyslíku nebo třeba tlak na dně oceánu?
I když zatím znám tyhle komiksy jen z filmů, všechno to vypadá čím dál tím víc zajímavě. Mám chuť se do ňáký knížečky taky začíst :)

220

Odpovědět

Niekde som čítal, že Deadpool je TOTÁLNE nesmrteľný. Dokonca aj samotná Smrť mu povedala, že ani ona ho nemôže zabiť.

50

Odpovědět

Hulk mu urval hlavu, Wolverine vykostil a sťal, upálili ho, utopili ho, Batman mu kebuli ustřelil, nesčíselněkrát pobodaný, rozsekaný, rozdrcený a zadupaný do země. Regeneruje se rychleji než Lobo, je pro lidstvo jen klika, že z jeho krve nerostou klony...

60

Odpovědět

A Thanos ho proklel životem, aby nemohl umřít a tak být konečně se Smrtí.. A taky by jeho naprostý konec nedovolili čtenáři..A to on ví.

50

Odpovědět

Wade v X-men origins mě nezaujal tak jako Deadpool samotnej :D je to klasa a jeho hlášky nemaj chybu. Pro mě však top super hrdinové zůstávají Wolwerine a Spidey ;)

205

Odpovědět

hm a ze vtom filmu vypadal ok :-D a ne zmutovanej

217

Odpovědět

Čti diskuzi :D Možná na to pak přijdeš ;)

193

Odpovědět

Zrovna hraju hru a ty hlášky sou perfektní :D ... ''hey, we can use our bubbles, to jump across!'' :D

241

Odpovědět

Nejlepší a mnou nejpreferovanější superhrdina :D Díky, že jsem se o něm mohl dozvědět víc :)

213

Odpovědět

Ryan Reynolds už hrál Deadpoola a Green Lanterna, což je dost divný, když si uvědomíte, že jeden je od Marvel a druhý od DC.

2116

Odpovědět

si vem Cap. Ameriku a Human torch

222

Odpovědět

Plus ještě hrál Hannibala Kinga v Bladeovi takže opět Marvel , co vím tak Reynolds zatím hrál nejvíc komiksovejch postav .

201

Odpovědět

+ElhonzoA ted bude hrat v dalsi komiksovym filmu: R.I.P.D. a v 2015 by mel jit do kin ciste film o Deadpoolovi s nim v hl.roli

194

Odpovědět

+ElhonzoNo pokuď máš to info z csfd tak bych tomu moc nevěřil , není to totiž nejdůvěrihodnější zdroj informací :D . O Deadpoolovi se občas někdo zmíní ale v plánu to zatím není , a i když bych film sním moc rád viděl tak si ho zatím moc nedovedu představit možná by zatím stačil animák .

186

Odpovědět

+ElhonzoChris Evans, ktorý hral Human Torcha a Cap. Ameriku hral aj v The Loosers čo je tiež podľa komiksu + Avengers a Fantastická 4 mala dva filmy takže to dáva dokopy 5 čo je určite viac ako má Raynolds

194

Odpovědět

+ElhonzoJá jsem psal že " hrál nejvíc komiksovejch postav" né že je hrál nejvíckrát nebo v nejvíc filmech . A dobře když budeme Evansovi počítat Losers a k tomu Scotta Pilgrima (což nejsou zrovna mainstreamové záležitosti ale inu dobrá) tak má momentálně stejně jako Reynolds .4ku4

200

Odpovědět

Výborně,prostě výborně.Nemohli byste příště přeložit díl s nějakým slavným superpadouchem např.Darkseid nebo Joker ? :)
Děkuji předem

184

Odpovědět

A šest dní staré video: Batman vs. Deadpool.
http://www.youtube.com/watch?v=wAg2m5UlBYw

206

Odpovědět

fakt luxus .)

203

Odpovědět

Nechybí náhodou info tom, že ví, že je v komiksu?

215

Odpovědět

Pokud odkazuješ na Marvel Kills Marvel Universe --- šlo jen o alternativní realitu

1812

Odpovědět

+pizipieSpíš myslel to že Deadpool ví že je v komiksu ( řiká se tomu "breaking the fourth wall" ) , tím že mluví ke čtenáři , řiká o věcech co se staly v jiných sériích apod..
A pokud narážíš na tuhle sérii tak pokuď vím tak je jen Deadpool Kills Marvel Universe a Punisher Kills Marvel Universe .

191

Odpovědět

+pizipieMoje pointa je v tom, že v Deadpool Kills (podle mě dost diskutabilní příběh) jde vskutku o to, že chce všechny 'vysvobodit' z umělého života usmrcením, protože prokazatelně ví, co se děje.
(Punisher Kills se mi nepodařilo nikde sehnat ://)

V hlavní linii Wade odkazuje na realitu atd, ale nezdá se, že by ho to nějak výrazně tankovalo (čtu ho teda až od roku 2008, tak mi možná ještě něco uniklo).. proto mi ta teorie o jeho ..prozřetelnosti vždycky připadala dost sporná.. spíš to vnímám jako vtip autorů o jeho šílenství, což v Deadpool Kills vyjádřili poněkud radikálněji.

185

Odpovědět

Včera jsem dohrál tu novou hru. Doporučuju. Jedna z nejvíc hláškovací her vůbec, fakt sranda :D

192

Odpovědět

To teda jo ! :D Občas tam byly věci který mi skoro vyrazili dech :D a ty WTF momenty ? :D :D

180

Odpovědět


Odpovědět

jediná komiksová postava která si povídá s "vypravěčem" :)

194

Odpovědět

+SalemHlavní hrdina velmi zábavné blbůstky jménem Chicken Invaders si také povídá s vypravěčem, čímž vznikají velmi vtipné situce. DHru doporučuju :-)

181

Odpovědět

+SalemHlavní hrdina velmi zábavné blbůstky jménem Chicken Invaders si také povídá s vypravěčem, čímž vznikají velmi vtipné situce. Doporučuju :-)

184

Odpovědět

Závěrečný boss byl vážně jeden z nejtěžších. :D Ale jinak parádní hra.

191

Odpovědět

úvodní obrázek borderlands

185

Odpovědět

To není z Borderlands, jen čistá vykradačka.

1812

Odpovědět

+brojinVšak hej

186

Odpovědět

tohle se mi líbí :) jen tak dál ..

180

Odpovědět

nabudúce prosím Hawkeye

189

Další