Historie komiksových postav #8: The Avengers

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:9 662

Dnes se podíváme na stručnou historii kultovní týmovky ze stáje Marvelu. Příště se můžete těšit na jednoho z jejích nejhrozivějších protivníků - Thanose.


Pokud při objednávce komiksové knihy Ultimates 1/2 - Národní bezpečnost na e-shopu http://www.comicspoint.cz vepíšete do poznámky heslo "Avengers", obdržíte na knihu slevu 10 %.

Přepis titulků

Avengeři shromážděte se. Vítejte na WatchMojo a dnes se zaměříme na původ Avengers. Jako u většiny ostatních komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh The Avengers č. 1 z roku 1963, který byl později rozšířen v č. 16 a v Avengers Annual č. 1. Skupina přezdívaná jako "nejmocnější hrdinové světa" vznikla jako tým známých hrdinů, kteří měli vlastní komiksové série. Společně vytvořili neustále se měnící seznam hrdinů chránících svět před těmi největšími hrozbami.

Původní sestava týmu se od té dnešní velice lišila. Zakladateli byla neobvyklá kombinace Iron Mana, Thora, Ant-Man, Wasp a Hulka. Sestavu stvořili spisovatel Stan Lee a kreslíř Jack Kirby ve snaze přilákat fanoušky od Justice League společnosti DC. V prvním společném příběhu stanuli hrdinové proti lstivému bohu Lokimu, který se chtěl pomstít svému bratru Thorovi. Loki pomocí triku donutil Hulka, aby zničil železniční trat.

Doufal přitom, že Thor přiletí Hulka zastavit a ten ho zabije v souboji. Nečekaně se ale na scéně objevili Iron Man, Ant-Man a Wasp. Když hrdinové pochopili, o co jde, spojili se a Lokiho porazili. Dále se rozhodli spolupracovat kdykoliv to bude potřeba. To přivedlo Wasp na myšlenku pojmenovat je Avengers, protože jí to znělo nelítostně. Tento komiksový experiment od Marvelu byl nejprve přijat s rozporuplnými reakcemi. Jedním z důvodů bylo diskutabilní obsazení. Např.

Hulk byl pro fanoušky příliš jiný, protože do té doby vždy pracoval sám. Stan Lee se proto rozhodl ho v dalším čísle vyškrtnout, což udělal zdůrazněním nedůvěry mezi Hulkem a zbytkem týmu. Hulka v týmu nahradil Captain America, který mezi ostatní rychle zapadl a několik desetiletí tým charakterizoval. Další zásadní změny v zakládající sestavě přišly v č. 16 s novými hrdiny. Tím se z komiksu stala flexibilní série, ve které se hrdinové často spojovali a vytvářeli větší týmy v závislosti na velikosti hrozby.

Někteří hrdinové ze skupiny odcházeli a byli nahrazováni Jinými hrdiny, bývalými padouchy a dokonce i nelidmi. Patřili mezi ně např. Hawkeye, Quicksilver, Scarlet Witch, Hercules, Black Panther, Vision a Black Widow. Bývalí hrdinové se ale často vraceli a existovali tak jako záloha. Od vydání původních Avengers došlo k několika spin-offům. Například The West Coast Avengers. Původní série byla několikrát restartována a nejednou se odehrávala v jiné realitě.

Často proto, aby upravila historii a některé postavy a série se mohla nadále rozvíjet a byla zajímavá i pro nové fanoušky. V roce 2012 Marvel Studios konečně splnily sen všech fanoušků, když hrdiny spojily ve vysokorozpočtovém filmu, kterému předcházely samostatné filmy jednotlivých hrdinů. Tato moderní verze byla silně inspirovaná příběhem Ultimate Avengers a hrdiny byli Captain America, Hulk, Thor, Iron Man, Hawkeye a Black Widow.

Všichni pod vedením Nicka Fury a organizace S.H.I.E.L.D. Avengers jsou jednou z nejúspěšnějších komiksových sérií a fanoušky těší tím, že nepřestávají bojovat za spravedlnost a mír. Pokud se chcete dozvědět více o jednotlivých hrdinech, navštivte WatchMojo.com Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajimalo by me bude nekdy i Rorschach ?

200

Odpovědět

http://www.csfd.cz/film/224865-strazci-watchmen/
V
Avengerech ho ale neuvidíš, pochází z dílny DC

185

Odpovědět

+kvido27Tritol měl zřejmě na mysli jestli někdy bude v Historii komiksových postav ...

220

Odpovědět

Tak já mam nejradši Thora .. :D

207

Odpovědět

Avengers drzi rekord v nejvetsim vydelku a zaroven nejrychlejsim vydelku..

1911

Odpovědět

Zrovna tohle první složení Avengerů se mi dvakrát nezamlouvá, podle mě mají největší šťávu čísla ve kterých se vyskytuje i Spider-Man, spolu s Iron Manem tam lítají neskutečné hlášky :D. Naopak za nejhorší považuji složení Tigra, She-Hulk, Captain Marvel, Starfox, Namor, Doctor Druid ... Na mě až moc kontroverzní.

200

Odpovědět

jojo Spider-Man s Iron Manem to by bylo něco, bohužel na Spider-Mana vlastní práva někdo jiný (myslím že Sony) takže se společného kousku jen tak nedočkáme :(

200

Odpovědět

Nedávno jsem viděl stránky z comicsu kde Zeus porazí Hulka a pak ho nechá přikovat ke skále aby ho zaživa žrali ptáci

1813

Odpovědět

hmm..ten námět je mi nějaký povědomý :D

251

Odpovědět

Jo a Thor ho ve vetšině případů v pohodě zpacifikuje ;-D

187

Odpovědět

Herkules? To ako vážne je jedným z marvelovských hrdinov? :D

206

Odpovědět

Co by ne, kdyz je tam i Thor? Necemu takovymu se muze vazne divit jenom slovak

1882

Odpovědět

+max.PainPrečo do toho ťaháš národnosť? Podľa teba je každý Čech vzdelaný a rozhľadený v komixovom svete? Pochybujem...

238

Odpovědět

+max.Pain*maďar

2017

Odpovědět

+max.PainAha ... Národnost bych do toho moc netahal ... Slováci mají mimochodem mnohem větší počet překládaných komiksů a pokud budete shánět starší vydání v češtině, mnohem častěji na něj narazíte právě ve slovenštině ;).

207

Odpovědět

By ses divil jaký jiný " zvěrstva" se v Marvelu a Dc vyskytují :D

191

Odpovědět

+ElhonzoJako třeba? :D

201