Historie komiksových postav #5: Punisher

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:230
Počet zobrazení:8 576

Anti-hrdinové se obecně těší velké oblibě a Punisher je asi nejznámější z nich. Frank je tvrďák, který odmítá zákon a padouchy trestá po svém. I přes mnoho filmových ztvárnění se ale zatím nepovedlo Punishera správně převést. Doufejme, že se to v budoucnu zlepší. 

Přepis titulků

Nebojuje se zločinem, ale trestá jej. Vítejte na WatchMojo, dnes se podíváme na komiksovou historii Franka Castla, jinak známého jako Punishera. Toto je pouze začátek. Jako u většiny ostatních komiksových postav, existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se proto zaměřit na příběh v Amazing Spider-Man č. 129 z roku 1974, který byl rozšířen v roce 1975 v Marvel Preview č. 2 a dále v roce 1994 v Punisher: Year One.

V jeho první podobě byl představen jako tajemný maskovaný ochránce, který bojoval s kriminálníky. Jackal Punishera podvedl a najal jej na zabití Spider-Mana. Po tomto dramatickém představení dostal Punisher svůj vlastní příběh, ve kterém se představil jako velmi netypický hrdina. V jeho příběhu jsme se dozvěděli, že se jedná o muže jménem Frank Castle, který původně studoval na kněze, ale jeho neochota odpouštět hříchy způsobila, že nastoupil k mariňákům.

Poté se oženil se ženou jménem Maria. Spolu měli šťastně dvě děti, dokud se jednoho odpoledne nerozhodli vydat na piknik do Central Parku. Tam spatřili popravu informátora gangem a za to byli zastřeleni. Frank nějakým způsobem přežil masakr a probudil se v pytli na mrtvoly. Zmaten a naplněn vztekem napadl policisty, kteří ho uspali a převezli do nemocnice. Zatímco se zotavoval ze svých zranění, mafie vyslala vraha, aby dokončil úkol. Frank ho porazil a byl převezen na policejní stanici k výpovědi.

V hrůze pak zjistil, že muž, kterého identifikoval, měl alibi. Po propuštění upadl do depresí a pokusil se o sebevraždu. Brzy na to ale zjistil, že tím, co ho udržuje naživu, je pomsta. Začal tedy vyhledávat vrahy, kteří mu oplátkou na to odpálili dům. Protože bomba vybuchla v momentě, kdy Frank vstupoval dovnitř, jak policie, tak mafie, věřili, že Frank výbuch nepřežil. V tomto momentě se Frank rozhodl bojovat ohněm proti ohni a odhodil všechna pravidla, aby došel spravedlnosti.

Svoji identitu odhalil sympatickému policistovi a vysvětlil mu, že není svázán zákonem a je tedy schopen zničit kriminálníky, kteří chtěli ovládnout město. Detektiv na to nedokázal přistoupit, ale místo toho Frankovi řekl, že se v jeho autě nachází zbraně a munice a že by ho nepřekvapilo, kdyby se někdo do jeho auta náhodně vloupal. Frank si zásoby vzal a stal se Punisherem. Mužem s bílou lebkou namalovanou na neprůstřelné vestě.

Ta se stala symbolem jeho tažení. Přinést smrt těm, na které zákon nemůže. V jeho osobní válce povraždil desítky mafiánů, dokud konečně nenašel Billyho Russa. Nejlepšího vraha rodiny Costa. Frank se pomstil, když rozmlátil Billyho obličej o hromadu skla. Nicméně ten se znetvořenou a sešitou tváří přežil a stal se z něj Punisherův úhlavní nepřítel - Jigsaw.

Billy je mrtvý. Ode dneška... mi říkej Jigsaw. Během let Punishera jeho akce na vlastní pěst postavili před mnoho padouchů. Stejně tak jako mnoho maskovaných hrdinů, kteří s Frankovými metodami nesouhlasili. Punisherův původ byl rovněž několikrát představen skrze různá ztvárnění včetně několika akčních filmů. V prvním z nich hrál Dolph Lundgren. Všichni budou potrestáni.

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Wolverine next time please

181

Odpovědět

série Punisher MAX je vážně parádní,hlavně finální souboj s Bullseyem (taky dobrej blázen) a zjištění posledních slov, který Frank řek svý ženě....

210

Odpovědět

Nah, mám radši Deadpoola.

1915

Odpovědět

Dredd je lepsi.

1919

Odpovědět

Takový Dexter v neoprénu.

1913

Odpovědět

Oh s**t, Punisher is here!

193

Odpovědět

Ale Punisher má jeden vynikající film(eček) http://www.youtube.com/watch?v=bWpK0wsnitc

193

OdpovědětOdpovědět

+Salemsorry neaktualizoval jsem a nebyl jsem sám :D

191

Odpovědět

Tenhle http://www.csfd.cz/film/117953-kat/ film je parádní.

199

Odpovědět

ty ses zláznil...

1912

Odpovědět

Předtím jsem znala jen to jméno, ale nevěděla jsem, co je to za chlapa... no... je to tvrďák! :D

195

Odpovědět

Jo můj oblíbenej hrdina. Nemá speciální schopnosti a přesto si je schopnej poradit. A navíc je to totální šílenec.

181

Odpovědět

Jen jedna věc vim, že se videa nevleze vše, ale já sem čet nějakou verzi kde byl ve vietnamu a jedinej ta přežil protože mu pomohla nějaká síla kterou si už nepamatuju...

191

Odpovědět

+RhaegarMyslím, že myslíš Punisher MAX- Od kolébky do hrobu.

182

Odpovědět

+Rhaegarpo dočtení toho komixu jsem musel trochu zagooglit aaa...údajně ten hlas v jeho hlavě byla Smrt O.o

185

Odpovědět

+Rhaegarpizipie- Možné to je, ale jsem si téměř jist, že ten "hlas/síla" měl/a něco společného s tygrem(přesněji myslím, že z očima/pohledem tygra), myslím, že to byl nějaký "bůh/duch", který mu dal výměnou za něco(už si nevzpomínám za co, možná za to, že bude konat "spravedlnost") sílu, aby to přežil.

Ale to jen typuju, protože ten komix jsem četl asi tak před 2 nebo 3 roky.

181

Odpovědět

+Rhaegaraha..no děkuju :) Nevim, jak to pojmenovat, protože jsem nesehnal/nečetl nic, co by na to přímo navazovalo a kde by snad mohlo být aspoň o trochu bližší vysvětlení.

180

Odpovědět

Budu se muset podívat na Dolphového Punishera... to se určitě jeden zasměje.

186

Odpovědět

Na Deadpoola nemá nikdo. :p

1826

Odpovědět

Punisher bol frajer. Aj hra s ním bola na tú dobu parádna. Pamätám sa hlavne, keď som ako Punisher počas pohrebu v kostole vyliezol z truhly a konal spravodlivosť. :D

191