Historie komiksových postav #9: Thanos

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:197
Počet zobrazení:11 087

Dnes tu máme v našem pravidelném pořadu opravdu těžkou váhu. Thanos je totiž řazen mezi úplně nejsilnější postavy komiksu obecně. Pokud jste na konci prvních Avengers marně tápali, kdo je ta podivně vypadající tajemná postava, tak to byl právě Thanos.

Přepis titulků

Nejznámější je jako Šílený Titán. Vítejte na WatchMojo. Dnes se zaměříme na původ Thanose. Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí a podob. Rozhodli jsme se zaměřit na příběh Iron Man č. 55 z roku 1973, který byl později rozšířen v Captain Marvel č. 28. z roku 1973. Thanos je člen staré rasy známé jako Deviants. Deviants jsou odnoží rasy Eternals, což je rasa perfektních božských bytostí, které byly vytvořeny obrovskými vesmírnými bohy známými jako Celestials.

Coby mutanti získali Deviants stejné schopnosti jako Eternals, ale chyběla jim jejich krása a šlechetný duch. Narodil se na měsíci Titanu, jeho otcem byl vládce Eternal King. Thanos byl princem a jedním z mála, který se narodil s Deviant genem. I přes jeho zvláštní kůži a schopnosti, které zdaleka převyšovaly ostatní titány, s ním rodina zacházela hezky. Nicméně v něm postupně narůstal strach z jeho mírumilovné civilizace.

Nakonec si uvědomil, jak moc se od obyvatel kolem liší. Hlavně od svého bratra Erose, který se později stal členem Avengers pod jménem Starfox. Stále rezervovanější Thanos brzy našel zálibu v hodnotách opačných těm, které jeho civilizace zastávala. Především v nihilismu a smrti. Jeho záliba propukla naplno v momentě, když našel zapomenutý podzemní chrám. Uvnitř chrámu Thanos nalezl fyzické ztělesnění Smrti, která vypadala jako tajemná žena.

Okamžitě se do ní zamiloval a rozhodl se svou lásku dokázat zničením všeho živého. V nadcházejících letech si na sebe začal přidávat bionické implantáty a učil se zakázaná umění ve snaze postavit zbraň. Když na to jeho otec přišel, navždy jej vyhostil z Titanu. Naplněn nenávistí a rostoucími ambicemi, cestoval napříč vesmírem, učil se novým znalostem a verboval armádu mimozemšťanů. V té době mu jeho mutace dovolila absorbovat kosmické záření, čímž se z něho stal nejmocnější titán.

Z jeho schopností jmenujme telekinezi, telepatii, teleportaci a schopnost vytvořit silové pole. Nedlouho poté zaútočil jadernými zbraněmi na svůj domovský měsíc, což znamenalo smrt milionů včetně jeho vlastní matky. Jeho otec a bratr nebyli v té době na měsíci a genocidě tak unikli. Následně se stal vládcem toho, co z měsíce zbylo, a byl označen jako Šílený Titán. Nadále pokračoval v prokazování své náklonnosti ke Smrti, zatímco prozkoumával vesmír v lodi Sanctuary II.

Společně oceníme nejoddanější vyznání mé lásky. Totální zničení všeho co existuje. Během svého putování zničil nespočet světů, získal nové technologie, suroviny a rozšířil zástup svých následovatelů. Brzy se ale stal terčem Draxe Ničitele. Bytosti, která se rozhodla Thanose popravit za jeho zločiny proti vesmíru. Drax byl během souboje poražen a nezemřel jenom proto, že se Thanos rozhodl podmanit si Zemi, čehož využil Iron Man a Draxe oživil dávkou energie.

Thanos se pro Zemi stal permanentní hrozbou a několikrát čelil různým hrdinům. Např. Spider-manovi, Fantastické čtyřce a Avengers. Rovněž pracoval po boku různých padouchů ve snaze najít nástroj ke zničení vesmíru. Jedním z nich byla i Vesmírná Krychle, známá z filmu Avengers jako Teserakt. Thanos je nejsilnější, nejambicioznější a nejchytřejší protivník světa Marvelu. Od svého prvního zobrazení se stal součástí mnoha příběhů. Tento unikátní padouch se stane dalším protivníkem filmových Avengers.

Již brzy rozdrtím celý vesmír mezi svými dlaněmi, což bude ten největší dar. Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Něco málo z CSFD: Očakávalo sa, že hlavným záporákom bude Thanos, keďže sa v Avengers (2012) objavil v potitulkovej scéne, no nakoniec ho nahradil Ultron

181

Odpovědět

Ultron ho nenahradil. Thanos byl plánován pro Guardians of Galaxy.

10

Odpovědět

Bylo by možné prosím přeložit postavu Captain Marvel/Shazam!? :)

181

Odpovědět

Doomsday by taky nebyl od věci :)

181

Odpovědět

+LOYFDíky za tip, určitě se na ně dostane.

200

Odpovědět

Neni to ta Smrt, která byla v Deadpoolovi ? :D

180

Odpovědět

No v deadpoolovi je celkem fajn a řekl bych že má i lepší vkus ;) možná nějaká její sestra nebo tak něco? :D

205

Odpovědět

Možná to je v jiné verzi, ale já Thanose znám s jakousi rukavicí moci.
Našel a vložil do ní šest kamenů moci, které mu dávají schopnost ovládat čas, hmotu, realitu, jiné bytosti a další mocné schopnosti.
S touto mocí zničil polovinu vesmíru, aby se zalíbil Smrti. Ale ta ho stejně odmítla. Tak pak opět zničený vesmír obnovil.

201

Odpovědět

Jo ta rukavice se jmenuje Infinity Gauntlet a ty události se udály ve stejnojmenné sérii z roku 1991.Docela dobré seskupení hrdinů se tam odehrálo . A je to normální verze Thanose.

190

Odpovědět

+ElhonzoInfinity Gauntlet byla vidět ve filmu Thro v Odinove pokladnici a myslim že dokonce i s kamenama.

181

Odpovědět

+ElhonzoPravdu díš , taky tam bylo vidět pár v předmětů co vlastní Doctor Strange a další magické předměty z Marvel Universa .

180

Odpovědět

Tak nějak nechápu, proč dávají prvně Thanose, když je to vykrádačka Darkseida (to přiznal i jeho tvůrce, ikdyž ho tak sám udělat nechtěl). Stejně tomu nerozumím s Deadstrokem a Deadpoolem...

189

Odpovědět

Deathstroke, Darkseid jsou od DC, Deadpool, Thanos jsou zase od Marvelu. Takže prostě konkurence :). Ono když si to vezmeš celkově tak DC bylo vytvořeno dříve a Marvel vznikl jako konkurenční značka až později ... ;)

183

Odpovědět

+Doom351Oni se navzájem vykrádají docela často, Marvel od DC obecně víc, ale takový holt ten svět komiksů je, no... Jen se pozastavuju nad tím, proč to watchmojo sestavili takhle nelogicky...

180

Odpovědět

+Doom351Watchmojo to mají sestavené jinak než videacesky. Což je podle mě velká škoda, protože již přeskočili velkou spoustu postav :) http://www.watchmojo.com/video/theme/comic%20book%20origins/2

180

Odpovědět

Chudák Thanos neví že smrt tak trošku randí s Deadpoolem :D

190

Odpovědět

Co bylo ve čtyřlístku č.54 na straně 7 na 3. obraze úplně vlevo dole?

1810

Odpovědět

+midloFifinka si to tam rozdávala s Myšpulínem ;)

180

Odpovědět

+midlomidlo: Že jsem tak smělý a ptám se ale .... Co to má k***a co společnýho s čím koliv ?!!?

180

Odpovědět

+midloMidlo zřejmě nemá rád komiksy (asi si myslí že jsou pro no-lifery) a tak vytáhl starý komiks pro děti ;)

180

Odpovědět

+midloSchválně jsem se kouknul do starého archívu co mám na počítači, a ejhle, nic zajímavého tam není.
http://img202.imageshack.us/img202/8206/kxkx.jpg

200

Odpovědět

Zajmavý, inteligentní a zcela jistě šílený padouch. Pokud má v úmyslu zabít vše ve vesmíru, protože se chce zalíbit a získat náklonost Smrti, jen tím "zabije" samu Smrt. Ve chvíli kdyby Thanos zemřel neměla by Smrt důvod existovat, protože by jí už nebylo třeba. Tragický a romantický konec pro oba. ^_^

193

Odpovědět

Watchmojo má zřejmě staré info co se Thanosovo filmového působení týče .

191

Odpovědět

Pokud narážíš na Avengery, tak se s Thanosem můžeš rovnou rozloučit, studio ho totiž do budoucích dílů nahradilo Ultronem ;).

193

Odpovědět

+Doom351Na to že ho v Avengers 2 nahradily Ultronem přesně narážím ;-) , Thanos se jen v malé míře objeví v Guardians of the Galaxy . A pak někdy (možná) v budoucnu v Avengers 3 .

201