Ram Jam - Black BettyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:7 728

Autorství písně Black Betty je přisuzováno americkému zpěváku Lead Belly (1888–1949), který se pravděpodobně inspiroval starými afroamerickými pracovními písněmi z 18. století. My si dnes připomeneme trochu známější rockovou verzi od Ram Jam, kteří s ní v roce 1977 zaznamenali největší úspěch kariéry. Vzhledem k nejasnému původu písně není zcela jasné, o čem vypráví. Black Betty může prý označovat mušketu, lahev whisky, bič nebo vězeňský přepravní vůz.

Přepis titulků

Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty měla dítě (bam ba lam). Je jak urvaná z řetězu (bam ba lam). Říká, že se asi zblázní (bam ba lam). Ta káča je slepá (bam ba lam). Povídám, černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Jsem z ní celý poblázněný (bam ba lam). Na mou duši (bam ba lam). Nic ji nerozhodí (bam ba lam). Je vždy připravená (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam).

Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Je z Birminghamu (bam ba lam). Z jižanské Alabamy (bam ba lam). Umí se zavrtět (bam ba lam). Páni, mám z ní chuť zpívat (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Černá Betty (bam ba lam). Překlad: Veru www.videcesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to o chlastu.

00

Odpovědět

Super klip, vždycky jak se dívám, tak se mi nejvíc líbí ten chlap se šátkem: tak strašně podobný Zedníčkovi z Kurfru :-D

10

Odpovědět

Need For Speed Underground 2

200

Odpovědět

Ovšem tam od Spiderbait
https://www.youtube.com/watch?v=nU1VfYYKMDk

50

Odpovědět

Skvělý výběr

100

Odpovědět

Pamatuju si, když jsem tu písničku slyšel na konci filmu Basic (Zelené peklo). Marně jsem ji pak hledal pod názvem "Blackberry"

140

Odpovědět

Ten basák je jasnej
Jak by řekl René Artois: Patří k nim

60

Odpovědět

Ty museli mít ženskej!!

131

Odpovědět

ch!!! :-)

161

Odpovědět

tie roky sedemdesiate :D určite ich bolo...

00