Ikea pomáhá Červenému kříži v Sýrii

Thumbnail play icon
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:77
Počet zobrazení:3 828

Většina z nás si někdy prohlížela "bytovou jednotku" v Ikei. V norské Ikei se však návštěvníci dočkali překvapení v podobě typického syrského bytu o velikosti 25 metrů čtverečních. Krom přiblížení válečného utrpení pomohla kampaň agentury POL vybrat 22 milionů eur na aktivity Červeného kříže v Sýrii.

Přepis titulků

23. ŘÍJNA, ČERVENÝ KŘÍŽ (KAŽDOROČNÍ BENEFICE) UVÁDÍ (VE SPOLUPRÁCI S IKEOU) Ikea je místo pro plánování. Plánování nového domova. Plánování příchodu nového člena rodiny. Rozhodnutí o nové kuchyni. Plánování vaší budoucnosti. Ale co kdyby vám budoucnost, o které jste snili, někdo vzal?

25 metrů čtverečních ze Sýrie je byt v Ikei. Ale není to jeden z těch dokonalých bytů, které jsou obvykle k nahlédnutí. Byt je založen na reálném domovu jedné rodiny poblíž Damašku v Sýrii. Domovu Rheny a její devítičlenné rodiny. Lístečky u položek nejsou cenovky. Vyprávějí o tom, jak žijí lidé uprostřed občanské války v Sýrii.

Jak lidé stojí frontu na balíčky s jídlem a léky. Jak lidé přežívají. Ale především se na každém štítku dozvíte, jak můžete pomoci právě vy. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jebu na nějaké arabáky a n***y někde v poušti.Proč lezou sem a nepomůžou si sami? V evropě sme si taky pomohli sami tam kde jsme a nelezli jsme někam kde je líp.Ať táhnou do p**e zkurvené svině,pozabíjet je všecky co se sem snažej lézt.Bez slitování i děti pálit.

33

Odpovědět

Proč si nepomůžou sami?
Proč se množí jak králíci když je tam válka?
Proč se množí jak králíci když nemají kde bydlet?
Proč se množí jak králíci když …
Proč věří v nějakého pošahaného "Boha"?

812

Odpovědět

- Jak?
- Drtivá většina jich byla počata před válkou, k většině počatých během války se informace o tom, že je válka nedostala, protože cenzura. Někteří byli počati „protože řezník Asad skončí a nám bude líp“ (podobnost s populačně silnými ročníky po Sametu u nás je čistě náhodná) a v neposlední řadě „Lebensborn“ islamistických skupin jako Daeš.
- Proč stejnou logiku neuplatníš na jihovýchodní Asii a Čínu?
- ...
- Tady se shodneme. Bůh je pouze dobrý byznys k ovládání mas. Ostatně z toho důvodu většina islamistů a místních diktátorů si falšuje rodokmeny a tvrdí, že jejich předkem byl prorok Mohamed. Bohužel, plně sekulární stát bez jakýchkoliv náboženských bludů je pouze utopie, protože většina lidí nedosáhla takové úrovně vzdělání, aby použila kritické myšlení.

26

Odpovědět

A ještě jedna věc. Muslim NErovná se terorista, viz třeba tohle polopatické vysvětlení:
https://www.ted.com/talks/dalia_mogahed_what_do_you_think_when_you_look_at_me/discussion?language=cs#t-676058

13

Odpovědět

+-HoNY-A já někde psal o přímé souvislosti Muslim=terorista?
Pro mne je větší prohřešek být věřící v jakéhokoliv boha.

Mě spíš vyděsil blog z 16. 07. 2017 s názvem:
"Ano, právo šaría je moudré. Evropa to pochopí."
http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614136
Ta nebetyčná nadřazenost tohoto blogera nad námi nevěřícími hlupáky je mi odporná. V takových lidech spatřuji větší nebezpečí než v teroristech.

Pravděpodobnost zabití teroristou je (zatím) asi mnohonásobně menší než smrt při dopravní nehodě; toho se nebojím.
Spíš mne straší představa toho, že až se v Evropě i u nás patřičně namnoží, budeme jako menšina nuceni bezpodmínečně přijmout jejich zákony a zvyky. Ať to Evropa pochopí nebo ne.

41

Odpovědět

+mykanecA čeho se děsíš na islamistických diletantech? Vzešli z primitivního prostředí, vzdělání mají nulové, IQ na bodu mrazu, nedosáhli ničeho. Proti Frakci Rudé Armády, IRA, ETA, Rudým Khmérům, Hnutí 26. července, Freikorpsu a další skutečným teroristům jsou akce moderních rádoby teroristů pouhým šťouchnutím. Jsou to bezvýznamné nuly. Stejně jako Breivik. To už civilizaci, v nadneseném slova smyslu, škodí daleko více Trump (a kdyby vyhrála, tak Hilary Clinton).

12

Odpovědět

+-HoNY-Vidím že pokus o diskuzi s tebou je naprostá ztráta času.

12

Odpovědět

+mykanecV čem konkrétně? Názor úplné minority je zcestný. Ty se taky pozastavuješ nad hnojem, co pravidelně vypouští z úst Semelová, Adam B. Bartoš, Okamura, Paroubek, Špidla? Něco ti poradím - takovými názory se nezabývej, protože je to naprostá menšina.

Islámský terorismus je zcela zanedbatelný, kdyby západ chtěl, tak za měsíc obsadí celý blízký východ a za půl roku převálcuje i Írán a Afghánistán a zastaví se na hranicích s Čínou. Jenže k čemu to bude? Víš kolik by to stálo?Co jako s tím územím budeme dělat - to je pak máme vyhlazovat jako nacisté a komunisté? Je to sice politováníhodné, ale ať se mydlí mezi sebou, kdo z nich přijme naše (ateistické) západní hodnoty a splní určité požadavky, ať klidně dojde.

Takže teď prosím pěkně oponuj:
1) Jak si mají pomoci sami? To je jako každý obyvatel Blízkého východu MacGyver, vezme švýcarskej nůž a z hromady písku z něj sestrojí kalašnikov a zastřelí řezníka Asada?
2) Jak se mají přestat množit?
3) Jak souvisí množení s tím, že nemají kde bydlet? Na Blízkém východě, i ve městech, je menší hustota zalidnění než v Jihovýchodní Asii?
4) kravina, neřeším
5) To se shodneme, netřeba o tom diskutovat.

02

Odpovědět

Jak jinak, než do toho zase tahat víru v Boha. Víru v Boha mělo a má hodně lidí, kteří tebe i mě mentálně a intelektuální nekolikanásobně převyšují. I největší mozky světa mají víru v Boha.
Nemluv o něčem, čemu nerozumíš.

01

Odpovědět

Aha. Takže Ikea nepomáhá, jen vybízí lidi aby pomohli. Lobbuje. Je to sice záslužné, ale to dělá spousta lidí i firem a pomáhá jich mnohem méně. Ono natočit něco takového je jednodušší než pomoci...
A přitom firmy jako Ikea mají reálně mnohem větší moc, a tím i možnosti pomoci, třeba tlakem na politiky, než kterýkoli člověk, který pošle pár grešlí, které se nejspíš "někde" použijí na výplatu nějakého "Stropnického ml." (trejdmárk) než na pomoc Syřanům. Ale to by asi nebylo pro Ikeu tak šmakavé jako propagační video.

74

Odpovědět

Ikea pomáhá sama sobě protože reklama!
Bude se o tom všude psát a lidi budou čumět na klip.

52

Odpovědět

Jako oni maj BYT? Na to tady mladej ani nema :D jen podnajmy.

54

Odpovědět

Tomuhle říkáš byt? Takhle bydlí každej druhej bezdomovec u nás, navíc tam takhle žijou jako rodina. A asi jako rodina nemáte jen jedno takovéhle místo nebo horší. Tak nesrovnávejte bez přemýšlení.

00

Odpovědět

Vždyť Islámský stát je v troskách, uprchlíci se mohou vracet domů :)

1513

Odpovědět

tvůj mozek je v troskách

1314

Odpovědět

V Syrii je tolko stran, ze sa v tom uz nikto nevyzna. Na jednej strane Assad, ktory nema problem zabijat vlastnych obcanov, na druhej strane kurdovia, na tretej asi desiatka roznych viac ci menej militantnych skupin, z ktorych niektore vzajomne spolupracuju, ine sa nenavidia. Syria nie je taka jednoducha, ze mas 2 strany a ked odstranis jednu, problem je vyrieseny. Syria je mnozstvo stran, z ktorych podla cielov len maloktora by bola povazovana za "tych zlych", ale podla skutkov za tie roky konfliktu uz tymi dobrymi neostal nikto.

Dohoda medzi Palestinou a Izraelom je pravdepodobnejsia, nech uz je akokolvek vzdialena, pretoze tam su len 2 strany, nez dohoda medzi desiatkami skupin v Syrii.

53

Odpovědět

Jak to tak sleduji, Červený Kříž je snad jediná pomocná organizace, která v Sýrii za něco stojí. Hlavně že západní moci přilívají miliardy dolarů do Bílých helem, které jsou viděny s kalašnikovy v rukách a na území Al-Káidy nebo FSA.
V roce 2014 dokonce Červený Kříž upozornil, že IS drží chemické zbraně, nikoho to však nezajímalo. Přijde mi, že by měli dostat více prostoru v médiích.

191

Odpovědět

Z videa jsem teda pochopil, že Ikea nijak zvlášť nepomáhá, jen udělali napodobeninu toho bytu, aby lidé, nakupující v Ikei, mohli poslat peníze do Sýrie. Místo té výstavby mohla Ikea rovnou poslat peníze do Sýrie, ale to už by nebylo tak srdcervoucí.

198

Odpovědět

.

24

Odpovědět

a ty si vážně myslíš, že jim nic neposlali?? Navíc tímhle způsobem z toho bude nakonec peněz mnohem víc... omg

95