Jak má vypadat správná filmová upoutávka

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:601
Počet zobrazení:6 784

Minule jsme si řekli, jak má vypadat správný hlasový doprovod pro filmovou upoutávku. Dnes se podíváme na ostatní aspekty. V rámci propagaci filmu Stopařův průvodce po Galaxii totiž vznikla tato originální parodická upoutávka, která si utahuje ze všech trailerových klišé. Geniální.

Přepis titulků

Nejobsáhlejší zdroj všech znalostía informací o Vesmíru se nazývá Stopařův průvodce po Galaxii. O filmových upoutávkáchse v něm píše toto: "Filmové upoutávky mají za úkol představit vám daný filmna ploše několika málo minut." Obvykle začínajípředstavením hlavního hrdiny. A tomu se brzy poté přihodíněco tak fantastického, - Arture!- Co to sakra je?

že o tom někdo musel natočit film. Pozor, Pozemšťané. Plánovaná demolice vaší planetybrzy započne. Drž se, stopujeme. Tato část je pak obvyklenásledována slovy "ve světě." Ale ne vždy. Vypravěči v trailerechtaké obvykle mají... ...hluboký hlas,který zní jako od nějakého obra, co kouří už od dětství.

Cílem je vytvořit reklamu,která je originální a vzrušující. Mazec. A zároveň inteligentní a provokativní. Jinými slovy:spousta věcí vyletí do povětří. Občas to však přerušídívka v bikinách. To není nic pro mě. Upoutávky také často obsahujízlé záporáky, ohavné obludy, delfíny,fyzické násilí...

a samozřejmě také romantiku. Kristepane... A na konci bývá závěrečná montáž. S rockovou vypalovačkou na pozadí. Do toho! Ta má za úkol přehlušit vše,co jste předtím slyšeli o zápletce filmu. To vše vyvrcholí odhalením názvu filmu.

STOPAŘŮV PRŮVODCE PO GALAXII Který následuje datum premiéry. To aby si diváci mohliřádně naplánovat návštěvu kina. Překlad: scr00chywww.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

teda od poloviny filmu už to s knéžkou nic moc společného ,ale stejn ho mám rád

200

Odpovědět

1. knížka je super, ostatní se zhoršují díl za dílem, ale na film nedám dopustit. =)

193

Odpovědět

Film mě docela zklamal... Docela dost se mi líbil starý britský seriál, který má sice hodně chudou výpravu, ale mnohem víc se drží předlohy.

222

Odpovědět

Kiril: Jak není? Je to z filmu Stopařův průvodce po Galaxii až na pár záběrů.

180

Odpovědět

Škoda, že ten film opravdu není. Chytlo mě to :D

181

Odpovědět

Dost je to trilogie o 6 knihách.Šestá je dodatek , který napsal Eovin Colfer- tvůrce artemise fowla

180

Odpovědět

lidičky lidičky... ano film je ucházející, ale měli natočit i restaurant... ano knížka je mnohonásobně lepší... a o film v tomhle videu, vůbec nejde... stejně tak si mohli vybrat jakejkoliv jinej... ale tohle je bomba a hláška Vyprávěči v trailerech mají také obvykle hluboký hlas... který zní jako od nějakého obra, co kouří už od dětství... ta prostě zabila :-D Málem jsem utopila noťas v Cole

191

Odpovědět

Film je ujde, místy je to i vtipný :D, ale úplně jiným způsobem než kniha - ta je nepřekonatelně dokonalá...

191

Odpovědět

2 Maja: film uz davno je.. a rekl bych ze je docela povedenej :) ... cetl jsme vsehcny knizky a film miluju

180

Odpovědět

miluju Stopařova průvodce galaxií (knížky), ale je mi jasný, že natočit podle toho film tak, aby byl stejně dobrej, prostě nejde. ale i tak bych ho ráda viděla, přestože se obávám hlubokého zklamání...

191

Odpovědět

A když se k tomu připočte i "A ještě něco...", tak je to trilogie v pěti dílech o šesti dílech =D

180

Odpovědět

Tomkins: Děkujeme za tvé odborné znalosti, ale série Stopařův průvodce galaxií se opravdu označuje jako pětidílná trilogie.

190

Odpovědět

Tak to je mazeeec!! :D

180

Odpovědět

pompogoe: Tys tomu nasadil korunu. 3 díly - trilogie, 4 díly - tetralogie, 5 dílů - pentalogie, atd.

188

Odpovědět

Tak to je přesný! :D

180

Další