Thumbnail play icon

Jak roste popularita eSportu

92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:453
Počet zobrazení:4 653

Equals 3 se vrátí až příští týden, po vánoční pauze. Děkujeme za pochopení.

Progaming, eSport, bezúčelné zabíjení času... Každý se na hraní videoher dívá jinak. Co však tomuto odvětví nelze upřít, je jeho neustále rostoucí popularita. Americká televize CBS v rychlosti představuje eSport od jeho začátku až po dnešní dobu. Máte s profesionálním hraním her nějaké zkušenosti? Dokážete si představit, že by se eSport pravidelně vysílal v televizi, nebo se dokonce představil na olympiádě?

Komentáře (125)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já zas nechápu lidi co nechápou že to může někdo sledovat. Já jsem hrál hokej maximálně na rybníku a taky se dívám na každý mistrovství v hokeji, olympiádu a občas se podívam i na naši extraligu a když máme derby proti Pardubicím tak jdu i na stadion. Tak před 7 lety jsem hrál LoLko asi tak 10 hodin každý týden takže samozřejmě jako fotbalisti se dívají na ronalda tak já jsem se díval jak hrajou profíci zas tuhle hru :)

00

Odpovědět

Neříká v 0:06 "55 hundred", místo 55 tisíc?

00

Odpovědět

Videoherný priemysel je budúcnosť, ktorá je už ešte nie tak úplne tu.
Spojte film s knihou a s možnosťou sebarealizácie a vznikne Vám hra.
Neviem ako prišli na tie čísla so zarábaním peňazí, ale holyvúd je už dávno dole.
veď sa pozrite na akýkoľvek film, 90 minútová reklama. Nie len, že je v nich product placement, ale už dokonca aj niektoré scény sú natočené len kvôli tomu, aby urobili určitému produktu reklamu. Stačí si pozrieť celkom obstojný film Gone Girl a
ako sa tam Ben Eflek preváža v tom volve. Koľko scén urobili len kvôli tomu, aby tam mohlo byť to volvo?
Holyvúd je už dead. Neviem prečo, ale holyvúdske hviezdičky mi pripomínajú p***o hviezdy. veľmi v poslednej dobe.
Všetci dobrí herci sú už starý, mŕtvy, alebo ebú na to...
To isté scénaristi, režiséri a celá grupa.
A s Michal Bay a James Cameron choďte do p****e.
To nie sú filmy. To sú čačané obrázky.

00

Odpovědět

Hraju Photoshop a docela to vydělává :-)

11

Odpovědět

Ač miluji počítačové hry, tak to to je mi proti srsti. ESPORT se zvětšiny zatím týká jen asie, kde před 50 lety jezdili na koních a 24 hodin denně pili vodu z potoka a jedli rýži. Tamní kulturu západní styl zcela převálcoval. Tamní lidé nemají o normálním životě ani páru. Na těchto turnajích se pak předvádí cos-play holčičky, aby vyhecovali tamní hráčské panice. A co se týče toho titulku o olympiádě? Na olympiádu patří sport - fyzický sport. Opravdu tyto exoti co tráví svůj život 2 patra pod zemí (ano, dnes plno lidí takto pracuje na plný úvazek a trénují v zavřeném domě celý den + spánek) nezajímají mě ani většinu společnosti.

825

Odpovědět

LoL :D:D Si vtipálek... o asijských kulturách se s tebou hádat nebudu - jsou mi ukradený a nic o nich nevim, ale ten zbytek je bullshit na druhou.
1. Cosplay neni nic, co by se týkalo pouze asie... ani to vlastně nevzniklo díky hrám - cosplay vznik už dávno díky různým komixům/knížkám, později seriálům/filmům a teď se to jen "přeneslo" i na hry.
2. Na OH patří jen fyzický sporty? Předpokládám, že máš na mysli sporty, kde musí člověk vydat nějakou fyzickou námahu. Co takovej golf, kroket, curling? Nějak se mi nezdá, že by to bylo zrovna extra fyzicky namáhavý...
3. Ano, ty lidi takle pracujou na plný úvazek, ale rozhodně ne 2 patra pod zemí :D Většinou maj nějakej luxusní, plně vybavenej barák (posilka, sauna, bazén...) a i tam netrávej tolik času (povinný tréninky - normální pracovní doba), zbyte maj volno a můžou si dělat co chtěj.

55

Odpovědět

V tom videu používají podivné argumenty. Občas vyzkouším sport, ale nikdy jsem neměl potřebu na obrazovce sledovat, jak sportují cizí lidi. Stejně tak hraji počítačové hry, ale proč bych sledoval, jak hrají ostatní? Protože jsou lepší? Tak když tomu věnují víc času, je jasné, že budou lepší, proto je mám sledovat? Mám sledovat ženský obchodech, jak nakupují?
Ne, smysl sledování jakéhokoliv sportu, který sám dělám, na obrazovce mi zůstává skryt. :-(

79

Odpovědět

wow nečekal jsem že se mezi místními taky najde někdo normální? Vím že to není slušné ale pro zajímavost - kolik je vám let? Mne je 21, doufám že vám není 45 :). Kdyžtak alespoň rozptyl :o)

15

Odpovědět

Řeknu to jednoduše...
Pokud se chceš ve sportu zlepšit, máš na výběr dvě věci
1. Budeš cvičit, rozvíjet se v tom
2. K běžnýmu cvičení ( hraní v tomhle případě ) občas mrkneš na někoho kdo to umí lépe než ty, a proč ? Co třeba okoukat lepší techniku ? Pochytit nějaký jeho triky atp...
Já osobně jsem byl soušástí Esportu a snažil se probít na Cz/Sk scéně ve hře Dota 2, bohužel to nevyšlo a svého snu sem se vzdal...
A řeknu to ještě jinak : Kdyby si hrál šachy a chtěl v nich být dobrej, nemyslíš, že by ti hodně pomohlo sledovat 2 mnohem lepší hráče šachů hrát proti sobě ? :D

102

Odpovědět

Vážně se nikdy nekoukáš na žádnej sport? Nikdy jsi neviděl nějakou olimpiádu, nebo MS? Mě sport nijak nezajímá, ale i tak se občas na něco podívám. A vsadim se, že každej, kdo hraje fotbal/hokej se dívá na fotbal/hokej i když ho sám nehraje. Tohle je úplně to samý.

13

Odpovědět

Myslím, že nám tohle video jen ukazuje kam spěje vývoj lidstva, tím nemyslím že je to dobrým nebo špatným směrem, to žádný jedinec neovlivní.

Ale co se týká tohoto "sportu" ve srovnáním se sportem jaký ho známe, tak to bude mít určitě negativní dopady protože..; co je pro mladého člověka lepší? Mít za vzor nějakého vrcholového sportovce, nebo nějakého vrcholového esportovce? Myslím, že si každý dokáže odpovědět sám. (je lepší ráno vstat a sednout k PC, nebo je lepší ráno vstat a jít cvičit (fyzicky) ?)

Ano je jednodušší se odvalit z postele přímo k PC, nebo si jen laptop položit na klín a hrát, proto poroste počet počítačových hráčů a tím pádem poroste i popularita esportu.

102

Odpovědět

4:22- Máte chybičku "...is young guy, generally sixteen to twenty four..." a vy tam máte "...mladý kluk, ve věku 16-25 let..."

73

Odpovědět

Pevně doufám, že E-Sport nikde nebude na Olimpiádě.E-sport se může chlubit daleko lepší komunitou, než kdejaký sport.Ještě by se tam progaming zkazil.

1610

Odpovědět

Ten ředitel Blizzardu by mohl natočit nějaký film...Minimálně dvojníka Tonyho Starka (Ironman) v penzi :D

11

Odpovědět

Já si náhodou pamatuju, že asi tak před pěti lety dávali eSport na Eurosportu 2. Hlavně Counter-Strike, Tekken a možná i Fifu.

121

Odpovědět

Na Coolu občas dávají LoL a nebo Dotu .. nerozeznám to ... a taky jsem viděl Starcraft 2. Nebylo to dokonce ani nějak pozdě v noci, ale normálně o víkendu odpoledne. Ale asi to byly jen velká finále. Protože to byla spíše vyjímka.

00

Odpovědět

eSport na olympiádě v blízké době určitě nebude (myšleno po dobu žití naší generace) ... olympiáda je hlavně o fyzické stránce člověka ... nebo chcete šachy jako oficiální olympijský sport ? :)

215

Odpovědět

Střelba je o fyzické stránce jak sviňa.

711

Odpovědět

+Moejo .. jo je ...
1) dej random člověku do ruky něco na střelbu (luk nebo čím se střílí nevím) -> jaká je % šance že trefíš člověka kterej umí střílet přesně ?
2) dej random člověku do ruky myš od PC ... jaká je % šance že s ní dokáže pohnout ?

shrň si to v hlavě, neodepisuj ;)

433

Odpovědět

+MoeGrgin jako, zamysli se nad tím co si napsal.. Můžu napsat to samý obráceně..
1) dej random človeku do ruky něco na střelbu -> jaká je % šance že dokáže vystřelit?
2) dej random člověku do ruky myš od PC -> jaká je % šance, že dokáže stejně rychle reagovat(např. zastřelit) protihráče oproti progamerovi?

shrň si to v hlavě, pak piš podobné srovnání

293

Odpovědět

+Moeno vidíš a to ten člověk u PC musí hejbat myší a makat klávesy, to je větší pohyb než u vzduchovky, kde jenom zamíříš a vystřelíš ;)

20

Odpovědět

+MoeMoe: Střelba je o koncentraci, fyzické připravenosti a trpělivosti. Ano, dvě ze tří splňují i esporty.
Salem: Vzduchovkou si střílíš leda tak ty na zahradě. To, co se používá na olympiádě je malorážka. A není lehká.
grgin, Lukado: k***a, mluvte česky, nebo anglicky. A shrňte si to v hlavě, než něco napíšete.

53

Odpovědět

Zas tak bych se toho nebál. Nevím co ostatní dělají mimo sledování eSportu, ale já například hraju fotbal na ligové mládežnické úrovni. Chodím do posilovny, plavu...Do toho se stíhám věnovat přítelkyni a chodit s kamarády ven. Akorát občas méně spím. :D Lidé si myslí, že když někdo hraje počítačové hry, tak nedělá nic jiného nebo je asociál, ale není to pravda. Je to jenom další koníček, kterému se děti mohou věnovat a další sen, kterým mohou žít :)

505

Odpovědět

nemůžu nic jinýho než souhlasit ...

152

Odpovědět

+grginNe každý si ale umí v hlavě srovnat priority a ne každému to do hlavy natlačí rodiče... Bohužel takových je ale podle mne většina a dokazují to i statistiky obezity dětí -> téměř každé třetí!! 20 – 30 %, každý třetí dítě je tlustý jako prase

62

Odpovědět

+grginMáš pravdu, náčelníku. Je potřeba si srovnat priority. Ale brzdi s tím výrazem tlustý jako prase. Já mám taky nadváhu ale není to tím, že moc hraju (i když hraju). Neházejme všechny tlusté do jednoho pytle, protože oni pak budou nás,l hráče, házet taky do jednoho pytle.

48

Odpovědět

Tak ti asociálové, kteří hrajou hry, by bez her nebyli o nic víc "sociálnější"... jen by dělali něco jinýho (knížky, komixy, modelářství...).

231

Odpovědět

+BullOverA samozřejmě, to je jen malá část hráčů.

50

Odpovědět

No vidíš jak všechno pěkně zvládáš.Třeba já jsem učebnicoví asocial :D

20

Odpovědět

Za mě snad jen - jupí!

Jedna věc mě překvapuje, tady v diskuzi i na internetu - "armáda začala využívat hry" - ne, nezačala. Armáda je to, co dalo hrám vzniknout a konzolím obecně. "Simulátory" používající "ovladače" pro letadla byly už před druhou světovou (ano, bez obrazovky a zvuků, ale není to o grafice, ale gameplayi, ne? :D) a armáda (číkoli) nikdy nevynechá příležitost k tomu být lepší, pokud jí v tom nebrání nějaký faktor (jako příklad dejme Italy a staré admirály, kteří odmítali radar) tak jde po těch nejnovějších a nejlepších věcech, počítače a simulátory nevyjímaje.

A přidávám se k těm co to řekli přede mnou - mohli tam zmínit Dotu s rekordním prize poolem, když jim jde o ty velká čísla.

221

Odpovědět

Valve jim evidentně nezaplatilo rekordní částku pro účast v tomto "nezávislém" snímku

120

Odpovědět

To je úplně poprvé, co se dovídám o eSportu. Sice jsem si všiml na Youtube L&L, což jsem si říkal, že snad není možné, aby existovalo něco takového a s takovou popularitou. Ale když se na tom dá vydělat velký prachy, tak je jasné, že ta oblíbenost bude časem stoupat. Musím však podotknout, že mě to vcelku znepokojuje. Už to, že se z těch hráčů stávají profíci se zároveň stávají loutkami na kterých se vydělává, což platí i u profi sportovců. Však to není je samosebou jen o hráčích, ale i fanoušků. Sice není nic špatného mít oblibu v lecčem, ale mám spíše obavy o negativním dopadu na společnost, neboť se jedná o mladé lidi, jenž jsou budoucí generací, které bude předávat své geny dál, a co hůř jestli vůbec.

829

Odpovědět

Bohužel jde to čím dál víc do sra*ek

19

Odpovědět

No a protože se lidská populace přibližuje 8 miliardám, tak bych se toho vůbec nebál. Ať si každý dělá co chce, každý má právo vybrat si jak prožije svůj život. Navíc esport je pouze a jen dalším koníčkem.

01
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK